Kosmetyki naturalne - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 08:55   #1171
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ja mam takie same wątpliwości jw
I... co najwazniejsze - nie wiem od czego zaczac biorac sie za meganaturalna pielegnacje! na mazidlach warto sie obkupic, ale przydalby sie poradnik dla zaczynajacych przygode z Natura....

Ja polecam Ci szampon z Lavery oraz ich odżywki. Zobacz bo mają nawet spory wybór. Włosy po nich nie są matowe i szorstkie. Ja mam teraz szampon mleczko różane i odżywkę różaną i jest ok. Na noc stosuję też na włosy olej kokosowy. Włosy są miękkie i błyszczące.
tutaj masz duży wybór www.kosmetyki-natury.eu ale zapewne znajdziesz też na allegro.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 08:58   #1172
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja koniecznie chce ten olej kokosowy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 09:54   #1173
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
lulalunaz tego co ja używałam i u mnie przeciwdziała wypadaniu włosów to polecam Ci Capitavit- jest to balsam do włosów, ale nazwa jest mylaca bo w zasadzie to płyn, wyciąg alkoholowy z kwiatu nagietka, kłącza tataraku, ziela pokrzywy, korzenia łopianu, ziela skrzypu, szyszek chmielu, z witaminą F, z tym, że jeżeli masz wrażliwą skórę głowy lub wiesz, że alkohol w skalp Ciebie podrażni to ostrożnie, i trzeba pamiętać o systematyczności przede wszystkim ja żem włosomaniaczka i lubuję się we wszelkiego rodzaju włosowych produktach
Dziękuję za radę. Z tym alkoholem to różnie, o czasem jest dla mnie nie do zniesienia tak podrażnia, a czasem jest ok. Przyznam że boję się i pokrzywy i skrzypu. Kiedyś piłam pokrzywe to skóra mi schodziła płatami, tak się łuszczyłam, a jedyny szampon ze skrzypem którego używałam sprawił że włosy zaczęły mi wypadać tak hojnie jak nigdy.

Do tej pory najlepiej działał wax i ampułki z rzepą, ale one nie są wcale eko, a ampułki już dawno stały się dla mnie zyt drażniące (alkohol) i nie chcę do nich wracać.

Przeglądając oferty sklepów naturalnych nic takiego nie znalazłam. Może ktoś jeszcze coś poleci?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:07   #1174
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja wczoraj używałam pierwszy raz kapsułek DG i powiem wam,że jestem bardzo na tak.Jedno mi tylko w nich przeszkadza,a ja nie jestem wrażliwa na zapachy,jednak rybki tak okrutnie śmierdzą mokrym psem,że ciężko mi było;/

Wczoraj poleciałam jeszcze po ten krem z flos-leku eco,ale na dzień nie było to sobie go zamówiłam,a moja mama kupiłam ten na noc i powiedziała,że "czuć go całkiem inaczej na twarzy"niż drogeryjne kremy.Porównała to do wosku na twarzyjakkolwiek to brzmi hehe

Moim zdaniem mogliby sobie darować na ulotce napis"bądz trendy,bądz eco";/

I jeszcze dopiszę,że bardzo zaskoczyła mnie cena kremu:byłam przekonana,że będzie się kręcił w okolicy 60zł,a zapłaciłyśmy tylko 36,20.


Ja też na początku bylam przerażona zapachem Gal, jednak z czasem w ogole przestalam go czuć.

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja koniecznie chce ten olej kokosowy

Uważaj, olej kokosowy naprawdę urzeka Ja chcę teraz kupić olej kokosowy 500g Efavit z ich strony Efavit.pl Ma chyba najlepszą cenę, a przy tym jest nierafinowany Na wątku olejowym ma świetną opinię.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:10   #1175
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

na to licze


tez wlasnie chcialam z tej strony zamowic
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:23   #1176
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja robie tak jak podaja na stronie BU czyli troszke leje na zaglebienie reki, potem dodaje pare kropel wody i nakladam na twarz i masuje, potem plucze , czasami przemywam jeszcze micelem , a moze warto hydrolatem
No dziękuję, kupię ten olejek na bank, ale jak zużyję moją piankę do mycia. I hydrolant też. Kusi mnie ten cytrynowy, miał ktoś?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:41   #1177
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Zastosowałam 3 razy szampon z Hippa. Co mogę powiedzieć. Generalnie wszyscy, co go zamienili z babydream są zadowoleni. Ja go kupiłam w komplecie z oliwką, którą i tak miałam kupić, ale skoro było taniej w komplecie to jak tu nie kupić. Szampon nie jest zły, ale mimo wszystko jakoś chyba bardziej babydream mi odpowiada. Zresztą użyłam dopiero 3 razy, zobaczymy jak będzie dalej.

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------





A moje włosy właśnie odżyły bez silikonów. Zawsze się zastanawiałam czemu mam oklapnięte już w połowie dnia albo co gorsza tłuste! Do tego często mnie swędziała skóra głowy po szamponach. Nakładałam co raz mniej i mniej i mniej, a efekt ten sam. Z czasem zaczęłam używać szmaponu z barwy pokrzywowego (pisało, że naturalny, bla, bla, bla, że coś tam, a wtedy się jeszcze nie interesowałam składami, miał oczywiście SLS i inne takie) i było ciut lepiej, bo się już aż tak bardzo nie pienił, ale to i tak nie było to czego oczekiwałam. Dopiero bez SLS i tych innych mam piękne włosy.

Ja zaczęłam pielęgnację naturalną od tego, co było mi najłatwiej wymienić. Czyli np. miałam na wykończeniu 3 rzeczy (już prawie dno) to szybko wykończyłam i kupiłam już naturalne itd. itd. itd.
!! dziekuje milo slyszec te slowa. to juz pedze do esklepow.



Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Ja polecam Ci szampon z Lavery oraz ich odżywki. Zobacz bo mają nawet spory wybór. Włosy po nich nie są matowe i szorstkie. Ja mam teraz szampon mleczko różane i odżywkę różaną i jest ok. Na noc stosuję też na włosy olej kokosowy. Włosy są miękkie i błyszczące.
tutaj masz duży wybór www.kosmetyki-natury.eu ale zapewne znajdziesz też na allegro.
Oooooo super jeszcze przegladam B.urody

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
na to licze


tez wlasnie chcialam z tej strony zamowic
ja mam jeszcze troche parachute... potem vatike albo efavit. ale chyba vatika lepsza...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 11:02   #1178
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Kosmetyki naturalne

Vatika cudowna.Mam olej kokosowy z BU i na włosach nie widzę efektu;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:06   #1179
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Vatika cudowna.Mam olej kokosowy z BU i na włosach nie widzę efektu;/
A ile go używasz?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:08   #1180
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
!! dziekuje milo slyszec te slowa. to juz pedze do esklepow.




Oooooo super jeszcze przegladam B.urody


ja mam jeszcze troche parachute... potem vatike albo efavit. ale chyba vatika lepsza...

A o którym konkretnie prdukcie Vatiki piszesz?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:16   #1181
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

mowie o owym oleju kokosowym.. oba nie sa rafinowane chyba.
ja tylko parachute uzylam, nie wiem czy mi nie beda sluzyc te rafinowane, ale raczej wole unikac. a co do parafiny to dalej nie wiem czy nafta kosmetyczna jest pod tym wzgledem.. pod wzgledem zawartosci parafiny 'mocno nasycona i skzodliwa'. gubie sie w tematach natury i mam tego dosc wrecz bo jest tyyyle informacji :O
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 11:38   #1182
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

dzisiaj przy przeglądaniu poczty wpadł mi w oko taki link:
"Informacje o produktach wyświetlonych poniżej pochodzą z europejskiego systemu wymiany informacji o produktach niebezpiecznych RAPEX.
Obecność produktu w bazie nie jest tożsama z zakazem jego sprzedaży na rynku Polskim.
Opisy produktu i potencjalnych zagrożeń mają jedynie charakter poglądowy i nie są w żaden sposób autoryzowane przez operatorów systemu RAPEX"

http://www.ksiz.pl/produkty-niebezpi...ia/6,chemiczne
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:48   #1183
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
dzisiaj przy przeglądaniu poczty wpadł mi w oko taki link:
"Informacje o produktach wyświetlonych poniżej pochodzą z europejskiego systemu wymiany informacji o produktach niebezpiecznych RAPEX.
Obecność produktu w bazie nie jest tożsama z zakazem jego sprzedaży na rynku Polskim.
Opisy produktu i potencjalnych zagrożeń mają jedynie charakter poglądowy i nie są w żaden sposób autoryzowane przez operatorów systemu RAPEX"

http://www.ksiz.pl/produkty-niebezpi...ia/6,chemiczne
Wystraszyłam się tej maski na drugiej stronie. Nie dość, że sama w sobie jest straszna to ten opis dodatkowo.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:01   #1184
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja tak samo; pomyślałam, co za zboki to produkują, i to dla dzieci
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:03   #1185
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
!! dziekuje milo slyszec te slowa. to juz pedze do esklepow.




Oooooo super jeszcze przegladam B.urody


ja mam jeszcze troche parachute... potem vatike albo efavit. ale chyba vatika lepsza...
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też na początku bylam przerażona zapachem Gal, jednak z czasem w ogole przestalam go czuć.

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------




Uważaj, olej kokosowy naprawdę urzeka Ja chcę teraz kupić olej kokosowy 500g Efavit z ich strony Efavit.pl Ma chyba najlepszą cenę, a przy tym jest nierafinowany Na wątku olejowym ma świetną opinię.
Ja wczoraj pierwszy raz użyłam Dermogalu i jestem bardzo zadowolona Nic mi po nim nie wyskoczyło, a skóra była świetnie natłuszczona, co ja, do niedawna miłośniczka Bambino, bardzo sobie cenię. I nie wiem o jakim zapachu mówicie, bo ja niczego nie wyczułam.

Parachute moim zdaniem jest bardzo dobry. Używam go na zmianę z olejem Amla i jestem bardzo zadowolona. Mój TŻ twierdzi, że jak smaruje włosy kokosowym to mógłby mnie zjeść, podczas gdy Amla według niego strasznie śmierdzi. Ja natomiast mam dokładnie odwrotne odczucia. Uwielbiam mieć Amlę na włosach, a Parachute pachnie mi trochę spalenizną Strasznie subiektywne są te ludzkie odczucia.

Dziewczyny, proszę Was o radę w wyborze odżywki bez spłukiwania. Czego używacie do włosów na codzień?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:11   #1186
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korahdzięki skład rzeczywiście ciekawy, oby Ci służyło może się skuszę, ale jedyne co mnie przeraża to parfum tak wysoko w składzie, mam wrażliwą i alergiczną cerę muszę uważać na takie rzeczy
lulaluna a może spróbuj oleju z korzenia łopianu? wzmacnia cebulki włosowe, poprawia wzrost włosów, silnie regeneruje
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:31   #1187
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
lulaluna a może spróbuj oleju z korzenia łopianu? wzmacnia cebulki włosowe, poprawia wzrost włosów, silnie regeneruje
O pierwszy raz słyszę o takim oleju! Wypróbuję na pewno! dziękuję
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:51   #1188
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
mowie o owym oleju kokosowym.. oba nie sa rafinowane chyba.
ja tylko parachute uzylam, nie wiem czy mi nie beda sluzyc te rafinowane, ale raczej wole unikac. a co do parafiny to dalej nie wiem czy nafta kosmetyczna jest pod tym wzgledem.. pod wzgledem zawartosci parafiny 'mocno nasycona i skzodliwa'. gubie sie w tematach natury i mam tego dosc wrecz bo jest tyyyle informacji :O


Przepraszam ,ale wynika to z mojego niedoinformowania, więc nie wiem o co kaman? Czy Vatika też produkuje olej kokosowy 100%? Widze w skladach produktów tej firmy napotkanych w google parafine na 1 miejscu. A Efavit nie ma czegoś takiego w ofercie. Mowa byla o 100% oleju kokosowym nierafinowanym, bo taki przeprzyjemnie pachnie kokosem i jest bardziej wartościowy od rafinowanego. Cieżko taki dostać w cenie, którą wlaśnie Efavit oferuje. Nie za bardzo rozumiem porównania z Vatiką. I ogólnie rzecz ujmujac nie chodzi tylko o pielęgnację wlosów, ale o wszystko, także np smarowanie tym kanapek

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
dzisiaj przy przeglądaniu poczty wpadł mi w oko taki link:
"Informacje o produktach wyświetlonych poniżej pochodzą z europejskiego systemu wymiany informacji o produktach niebezpiecznych RAPEX.
Obecność produktu w bazie nie jest tożsama z zakazem jego sprzedaży na rynku Polskim.
Opisy produktu i potencjalnych zagrożeń mają jedynie charakter poglądowy i nie są w żaden sposób autoryzowane przez operatorów systemu RAPEX"

http://www.ksiz.pl/produkty-niebezpi...ia/6,chemiczne


to jest po prostu żenujące

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
Korahdzięki skład rzeczywiście ciekawy, oby Ci służyło może się skuszę, ale jedyne co mnie przeraża to parfum tak wysoko w składzie, mam wrażliwą i alergiczną cerę muszę uważać na takie rzeczy
lulaluna a może spróbuj oleju z korzenia łopianu? wzmacnia cebulki włosowe, poprawia wzrost włosów, silnie regeneruje

Podobno perfumy nie są pochodzenia syntetycznego, AA ECO nie zawiera tez olejków eterycznych. Tak pisze na opakowaniu. Wejdź na wątek o naszych zbiorach. Wrzucilam tam dzisiaj fotke tego co na opakowaniu pisze. tak wiec jest wielka niewiadomą, co kryje się pod terminem "Parfum".
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:09   #1189
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kochane mam pytanie. Moja mama używa zła, do tego pali. Pomimo, że ma za kilka dni 45 lat to nadal wygląda na 35-37 (nie wiem jak ona to robi). Kochane, co mogłabym jej kupić aby ta cera wyglądała lepiej? Mama planuje rzucić papierosy, naprawdę o tym poważnie myśli, ja ją oczywiście wspieram, ale chciałabym też jej zafundować teraz na urodzinki coś na cerę aby wyglądała lepiej, była bardziej promienna i jakby oczyszczona. Co byście mogły mi polecić? Ja nie używam jeszcze kosmetyków dla cery dojrzałej, a tym bardziej nie palę, więc nie mam pojęcia, co by się najbardziej nadawało i było trafione. Zapomniałam dodać, że mama ma cerę mieszaną. Czoło się świeci, a policzki są suche.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-13 o 13:10
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 13:22   #1190
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kochane mam pytanie. Moja mama używa zła, do tego pali. Pomimo, że ma za kilka dni 45 lat to nadal wygląda na 35-37 (nie wiem jak ona to robi). Kochane, co mogłabym jej kupić aby ta cera wyglądała lepiej? Mama planuje rzucić papierosy, naprawdę o tym poważnie myśli, ja ją oczywiście wspieram, ale chciałabym też jej zafundować teraz na urodzinki coś na cerę aby wyglądała lepiej, była bardziej promienna i jakby oczyszczona. Co byście mogły mi polecić? Ja nie używam jeszcze kosmetyków dla cery dojrzałej, a tym bardziej nie palę, więc nie mam pojęcia, co by się najbardziej nadawało i było trafione. Zapomniałam dodać, że mama ma cerę mieszaną. Czoło się świeci, a policzki są suche.

Myślę, ze godne będą te nowe linie polskich producentów, flos lek, AA Eco. Sama chcialam ten przecwzmarszczkowy kupić z AA, bo sklad spodobal mi się. I na pewno polecilabym jakieś maseczki naturalne. Bloto z morza martwego.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:29   #1191
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja ostatnio pisałam w wątkach o miodzie i wodzie solankowej; efekty są szybko widoczne:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=515129
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=521636
Myślę też, że glinka by pomogła w detoksykacji skóry. Wiele osób poleca żółtą...

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-04-13 o 13:30
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:56   #1192
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Przed chwilą przyszło do mnie zamówienie z naturalne-piekno.pl. Zamówienie złożyłam w piątek, a dzisiaj doszło, więc szybkość realizacji jest wysoka. Zamówiony towar był dobrze zapakowany, w folię bąbelkową, taśmę stretch oraz w pudełko. Oto co otrzymałam:
- glinka zielona francuska Illite (100g)
- olejek drzewa herbacianego (7 ml)
- 2 różne opakowania na kremy (bardzo ładne!)
- dostałam gratis 15 ml masła shea rafinowanego
Cały towar pachnie jakimś fajnym kadzidełkiem i obecnie unosi się u mnie w domu super zapach.

Odnośnie tego zamówienia mam kilka pytań:
- ile razy w tygodniu używać glinki zielonej do oczyszczania twarzy?
- czy olejek herbaciany to tylko na miejsca trądzikowe, czy zapobiegawczo też można?
- jak używa się masła shea, bo nie mam pojęcia? i jak często?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:07   #1193
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Przed chwilą przyszło do mnie zamówienie z naturalne-piekno.pl. Zamówienie złożyłam w piątek, a dzisiaj doszło, więc szybkość realizacji jest wysoka. Zamówiony towar był dobrze zapakowany, w folię bąbelkową, taśmę stretch oraz w pudełko. Oto co otrzymałam:
- glinka zielona francuska Illite (100g)
- olejek drzewa herbacianego (7 ml)
- 2 różne opakowania na kremy (bardzo ładne!)
- dostałam gratis 15 ml masła shea rafinowanego
Cały towar pachnie jakimś fajnym kadzidełkiem i obecnie unosi się u mnie w domu super zapach.

Odnośnie tego zamówienia mam kilka pytań:
- ile razy w tygodniu używać glinki zielonej do oczyszczania twarzy?
- czy olejek herbaciany to tylko na miejsca trądzikowe, czy zapobiegawczo też można?
- jak używa się masła shea, bo nie mam pojęcia? i jak często?

Ja używam glinki zielonej 2 razy dziennie wczęsniej tylko myję buzię mydlem. zamiast normalnego żelu do mycia, a olejku uzywam jak mam wiotką skórę i czuje, ż ejest zapchana, zwykle na calą twraz, ale na początek jednak polecam punktowo stosować, bo bardzo szczypie. Shea możesz używac do ust i pod oczy, do ciala i do wlosów jako maskę przed myciem.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-13 o 14:08
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:25   #1194
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki naturalne

Własnie tez mam pytanie dot. olejku z drzewa herbacianego,który tak wychwalała Korah.Oczywiscie zakupiłam (firmy Avicenna) i w związku z tym mam problem:dziewczyny jak go nakładać ? póki co rozcieńczyłam kilkanascie kropel w przegotowanej wodzie i używam jako tonik,ale chciałabym nakładać też na twarz pod krem : jak nakładać - czysty tak po prostu masując sobie twarz ? nie zaszkodzi ?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

no i w sumie mam odpowiedź :P czyli będę stosowała czysty . Korah a białą glinkę Logony przez internet sprowadzałaś ? i czy na olej kokosowy z efavitu (strasznie mnie zainteresował,bynajmniej nie do smażenia ) się czaisz czy już masz ? pzdr!
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:33   #1195
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Własnie tez mam pytanie dot. olejku z drzewa herbacianego,który tak wychwalała Korah.Oczywiscie zakupiłam (firmy Avicenna) i w związku z tym mam problem:dziewczyny jak go nakładać ? póki co rozcieńczyłam kilkanascie kropel w przegotowanej wodzie i używam jako tonik,ale chciałabym nakładać też na twarz pod krem : jak nakładać - czysty tak po prostu masując sobie twarz ? nie zaszkodzi ?

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

no i w sumie mam odpowiedź :P czyli będę stosowała czysty . Korah a białą glinkę Logony przez internet sprowadzałaś ? i czy na olej kokosowy z efavitu (strasznie mnie zainteresował,bynajmniej nie do smażenia ) się czaisz czy już masz ? pzdr!

Jeśli chcesz nakladać ten olejek bezpośrednio na twarz, to musisz upewnić się, że jest to olejek 100%. Niestety często można nadziać się na mieszaniny zapachowe olejków. Sklad powinien byc na opakowaniu. Logonę kupowalam przez internet, wiele sklepów i sprzedawców na allegro ją oferuje. A na kokosowy olej dopiero się czaję, ale z wątku olejowego wiem, że niczym się nie różni ten olej od tych, które w dużo wyższej cenie oferują sklepy z pólproduktami do kosmetyków samorobionych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:41   #1196
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny.
Dokładnie, trzeba patrzeć na skłąd tego olejku, ja się raz nacięłam.
Dziewczyny odebrałam wyniki krwi i moczu i jestem załamana.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:48   #1197
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziękuję za odpowiedź . Aktualnie czaję się na mnóstwo rzeczy gdyż dopiero rozpoczynam naturalną pielęgnację , brakuje mi jeszcze wielu zamienników 'chemii' w tym czegoś do mycia ,ale żeby zmywało makijaż . Kupiłam mydło Biały jeleń , nie jest naturalne,wiem,do tego produkowane z łoju,więc zaprzestałam używania. Na pewno kupię jakąś glinkę ,ale ją będę używała już po zmyciu makijażu , a na razie właśnie nie mam go czym zmywać... kupiłam mydło Sonett ,ale ono jest chyba bardziej do prania itp.

Z olejkiem problem jest w takim razie , jak kupowałam w zielarskim to zwróciłam pani uwagę,że on nie jest czysty ,bo była łac. nazwa olejku a w nawiasie ,że zawiera Linalool i Limene (? nie wiem czy dobrze zapisałam) , i pani mi wytłumaczyła ,że to jest naturalne i to właśnie zawiera czysty olejek .... :O

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny.
Dokładnie, trzeba patrzeć na skłąd tego olejku, ja się raz nacięłam.
Dziewczyny odebrałam wyniki krwi i moczu i jestem załamana.
Prawdopodobnie ja teraz też się nacięłam
A co jest z wynikami Sekretny ?
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:48   #1198
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny.
Dokładnie, trzeba patrzeć na skłąd tego olejku, ja się raz nacięłam.
Dziewczyny odebrałam wyniki krwi i moczu i jestem załamana.
Oj, a co tam nie tak w tych wynikach?

Korah, dzięki wielkie za instrukcje!
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:03   #1199
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam ledwo krwinki białe i neutrocyty w normie i mam nadzieję, że to nie białaczka. Do tego mam mega mało cukru we krwi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:07   #1200
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Z olejkiem problem jest w takim razie , jak kupowałam w zielarskim to zwróciłam pani uwagę,że on nie jest czysty ,bo była łac. nazwa olejku a w nawiasie ,że zawiera Linalool i Limene (? nie wiem czy dobrze zapisałam) , i pani mi wytłumaczyła ,że to jest naturalne i to właśnie zawiera czysty olejek .... :O
olejki eteryczne składają sie z wielu związków chemicznych, niektóre z nich są potencjalnymi alergenami i muszą byc oddzielnie wymienione w skladzie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.