Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-23, 12:31   #1
Jadzia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19

Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?


Zastanawiam się nad kupnem tego autka w wersji 1.2 TD 3L w automaciku-podobno mało pali-a jak jest z awaryjnościa? czy któraś z was taki posiada? JaKIE WRAŻENIA?
Jadzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 21:15   #2
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

Mój TŻ właśnie wczoraj sprzedał Lupo. Wiem, że było 1,4 i był niebieski. I tyle z danych technicznych.

Idealny na jazdę po mieście. Najfajniej zawsze było jak w centrum miasta było jedno małe miejsce do zaparkowania i jakieś auto przed nami próbowało się wbić i nie dało rady, a my za nim siup i już! Takie małe, zwinne i fajne.

Jutro się TŻ spytam ile palił, to Ci powiem. Awaryjny jakoś specjalnie nie był, chociaż TŻ musiał coś tam z hamulcami naprawić, ale auto było już używane, więc nic dziwnego.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 16:10   #3
Jadzia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

dzięki czekam na informacje i mam pytanie czy mieliscie benzynke czy diesel?
Jadzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 16:59   #4
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

Okay, to już Ci mówię, co mi TŻ powiedział. Jego Lupo było na benzynkę, rocznik 1999. Na mieście palił 7 litrów, a w trasie to tak 5,5. Jak na dziesięcioletnie autko, to chyba nienajgorzej. Takie niby małe miastowe autko, ale szybko się zbierało na światłach.
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 13:23   #5
Jadzia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

dzięki a jaką miał pojemność 1.o? były z nim jakieś problemy?
Jadzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 13:25   #6
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

Z tego co się orientuję to Lupo 3L jest tylko na diesel. Na benzynie samochód by tyle nie palił, co na diesel. Nie jeździłam nim, choć chciałabym. Może kiedyś sobie sprawię takiego malucha. Lubię małe autka. Generalnie nie słyszałam, żeby VW psuły się dość często. Każdy samochód psuje się pod wpływem zużywalności. Na pewno jest zwinny, spod świateł na pewno nie będzie ruszał jak żółw. Ale też nie będzie jak torpeda fajny samochodzik na jazdę po mieście.
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 21:56   #7
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

Cytat:
Napisane przez izulecka Pokaż wiadomość
Na benzynie samochód by tyle nie palił, co na diesel. Nie jeździłam nim, choć chciałabym.
Przecież benzyny spala więcej niż ropy... Przynajmniej z tych nie najnowszych (czyli tak powyżej 5 lat). Nie wiem, czy nadal tak jest, ale na pewno tak było Przynajmniej WSZYSTKIE samochody znajomych tak mają, że opłaca się jeździć tylko dieslem albo LPG, bo benzyna=bankrut I nie chodzi o jakieś 25 letnie zabytki, tylko młode samochody I jeśli ja miałabym sobie kupować samochód, to benzyna by odpadła na dzień dobry, chyba że spaliłby z 5-6 l benzyny, a w dieslu byłby 2 razy droższy (co jakoś niespecjalnie mnie zaskakuje )
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-01, 08:58   #8
izulecka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 279
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Przecież benzyny spala więcej niż ropy... Przynajmniej z tych nie najnowszych (czyli tak powyżej 5 lat). Nie wiem, czy nadal tak jest, ale na pewno tak było Przynajmniej WSZYSTKIE samochody znajomych tak mają, że opłaca się jeździć tylko dieslem albo LPG, bo benzyna=bankrut I nie chodzi o jakieś 25 letnie zabytki, tylko młode samochody I jeśli ja miałabym sobie kupować samochód, to benzyna by odpadła na dzień dobry, chyba że spaliłby z 5-6 l benzyny, a w dieslu byłby 2 razy droższy (co jakoś niespecjalnie mnie zaskakuje )
Świniaczku źle mnie zrozumiałaś. Właśnie to miałam na myśli, że diesel pali zawsze mniej niż benzyna Ja osobiście jeżdzę na gazie i wolę gaz od benzyny Robię dużo kilometrów więc zbankrutowałabym
izulecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 09:34   #9
Jadzia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

tak tak wątek rozpoczął się od 1.2 tdi 3 l -on podobno spala tylko 3 l ON na 100 ale ze odpowiedziala tylko kolezanka od benzyniaczka to tez ja spytalam-bo jak nie znajde fajnego 1.2 TDI to moze zdecyduje sie na benzynke .
W tym 3l jest automat i mam pytanie do posiadaczek-czy nie ma z nim problemow?
Jadzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 19:08   #10
Jazzmanka
Zadomowienie
 
Avatar Jazzmanka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 364
Dot.: Vw lupo 1.2 tdi 3 l polecacie?

Cytat:
Napisane przez Jadzia87 Pokaż wiadomość
dzięki a jaką miał pojemność 1.o? były z nim jakieś problemy?
Mój TŻ miał 1,4 Szybko się zbierał i był taki zwinny.

Jeśli chodzi o automat, to Ja uwielbiam jeździć automatem. Jeździłam przez jakiś czas, ale to było nowe auto, więc wszystko grało. Kiedyś słyszałam od kolegi, że w Polsce automat słabo się opłaca, bo w razie czego naprawa więcej kosztuje. Ale to mi mówił parę lat temu. Być może teraz jest lepiej z naprawami i częściami zamiennymi, bo teraz trochę więcej osób ma automaty (jak był dolar taki taniutki, to opłacało się sprowadzać z USA). Ale może ktoś inny się wypowie, bo moje informacje o autmoatach mogą być ciut nieaktualne

Edytowane przez Jazzmanka
Czas edycji: 2009-06-01 o 19:12
Jazzmanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.