Prawidłowy śluz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-24, 20:40   #1
Jagoda20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 9

Prawidłowy śluz


Hej!
Moze na poczatek takie banalne pytanie- jak wyglada normalny sluz z pochwy? Od roku borykam sie z roznymi problammi. Zaczelo sie od bialej wydzieliny i swedzenia. Lekarka leczyla mnie na grzybicie, ale naszczescie zmienilam lekaerza i okazalo sie, po zrobieniu testu czystosci, ze to nie zadna grzybica tylko jakies bakterie. Potem mialam torbiela na jajniku, ktorego juz wyleczylam. Mam rowniez nadzerke. Bakterie juz niby wyleczone ale ta wydzielina dalej jest taka bialawa. Chyba jestem przewrazliwiona, bo lekarz twierdzi, ze wszystko jest ok. Na forum przeczytalam, ze moze miec zwiazek z nadzerka??
Obawiam sie tez, ze w przyszlosci przez te problemy moge miec problemy z zajsciem w ciaze.
Jagoda20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 16:21   #2
dr Waleśkiewicz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 81
Dot.: Prosze o rade i pomoc

Prawidłowy śluz zmienia się w zależności od tego , w kórej fazie cyklu jesteśmy

W fazie przedowulacyjnej ( 3-4 dni poprzedzajace jajeczkowanie) znacznie zwieksza sie ilosc śluzu, jest on przezroczysty, elastyczny, płynny.

Natomiast poza tym okresem śluz jest gęsty, nieprzejrzysty, lepki , nierozciągliwy.

Jeśli na podstawie przeprowadzonych badań , lekarze zapewniają Pania, ze wszystko jest w porządku, to może rzeczywiście tak jest - a Pani śluz jest całkowicie normalny, tylko po tych wszystkich nieprzyjemnych przejściach woli Pani "chuchać na zimne" i stąd ta obawa
__________________
Karolina Waleśkiewicz
dr Waleśkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 17:32   #3
margo7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 3
rodzaje...?

Panie doktorze czy mógłby Pan opisać mi rodzaje śluzów jakie wydobywaja się z pochwy i zwiazane z tym diagnozy. bardzo proszę o odpowiedź.z góry dziękuje.pozdrowienia
margo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 18:37   #4
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: rodzaje...?

śluz zmienia swoją kosystencje, kolor, ilośc w zależności dnia/etepu cyklu.Wyróżniamy dwa rodzaje śluzu:
estrogenny (charakterystyczny dla okresu okołoowulacyjnego),
i gestagenny (pojawiający się już po owulacji).
Śluz estrogenny (występujący w płodnym okresie) jest śliski, przejrzysty, szklisty, elastyczny i ciągnący się. Ma małą przyczepność i daje uczucie wilgotności w pochwie. Czasem zawiera domieszkę krwi.
Natomiast lepki, nieśliski śluz gestagenny (w niepłodnym okresie) ma białawy lub żółtawy kolor. Jest nieprzejrzysty, mętny, kłaczkowaty, gęsty, przyczepny i nie ciągnący się. Nie daje uczucia wilgotności w pochwie.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 14:15   #5
natadominik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: Prawidłowy śluz

Hej ludzie. Szukam pomocy przerwałam branie pigułek anty niestety nie dostałam miesiączki. W dniu w którym powinnam dostać miesiączkę był biały sluz ale w dużej ilości, jednak od kilku dni sluz ten jest przejrzysty i ciagnacy się. Czy to moga być oznaki ciaży? Robiłam test tydz. temu i wyszedł negatywnie.
Pomocy
natadominik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 17:25   #6
nutritka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 11
Dot.: Prawidłowy śluz

Panie doktorze a co oznacza taki biały śluz z takimi ałymi białymi grudkami??

Jaki jest śluz na początku ciąży??
nutritka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 13:08   #7
amelka08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Prawidłowy śluz

ja mialam podobne obiawy i tez mam nadrzerke nie powinnas sie przejmowac bo mimo to ze mam podobny problem jak ty to jestem w 7 miesiacu ciazy i dzidzi jest zdrowe a z nadrzerke mozna leczyc po ciazy 3maj sie pozdrawiam
amelka08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 17:38   #8
wiolkakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Prosze o rade i pomoc

Cytat:
Napisane przez dr Waleśkiewicz Pokaż wiadomość
Prawidłowy śluz zmienia się w zależności od tego , w kórej fazie cyklu jesteśmy

W fazie przedowulacyjnej ( 3-4 dni poprzedzajace jajeczkowanie) znacznie zwieksza sie ilosc śluzu, jest on przezroczysty, elastyczny, płynny.

Natomiast poza tym okresem śluz jest gęsty, nieprzejrzysty, lepki , nierozciągliwy.

Jeśli na podstawie przeprowadzonych badań , lekarze zapewniają Pania, ze wszystko jest w porządku, to może rzeczywiście tak jest - a Pani śluz jest całkowicie normalny, tylko po tych wszystkich nieprzyjemnych przejściach woli Pani "chuchać na zimne" i stąd ta obawa
panie doktorze mam pytanko.Co oznacza śluz nieprzejrzysty lepki,bo wlasnie bylam teraz w ubikacji i sprawdzilam ze mam taki sluz a temp caly czas mam 36,2.Sama niewiem czy bez skoku moge byc w ciazy?albo czy moja normalna temperatura w Pochwie jest 36,2 bo taka mam przez wiekszosc czasu,a jeszcze zaznaczam ze nie robilam badania prolaktyny ani badania hormonalnego bo nie jestem w poslce a tu w irlandi mi troche ciezko,A cykle mam co 21dni.Prosze o rade.Pozdrawiam.

I jaki jest prawidlowy sluz w ciazy jakbym byla.
wiolkakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:29   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prosze o rade i pomoc

Cytat:
Napisane przez wiolkakk Pokaż wiadomość
panie doktorze mam pytanko.Co oznacza śluz nieprzejrzysty lepki,bo wlasnie bylam teraz w ubikacji i sprawdzilam ze mam taki sluz a temp caly czas mam 36,2.Sama niewiem czy bez skoku moge byc w ciazy?albo czy moja normalna temperatura w Pochwie jest 36,2 bo taka mam przez wiekszosc czasu,a jeszcze zaznaczam ze nie robilam badania prolaktyny ani badania hormonalnego bo nie jestem w poslce a tu w irlandi mi troche ciezko,A cykle mam co 21dni.Prosze o rade.Pozdrawiam.

I jaki jest prawidlowy sluz w ciazy jakbym byla.
jesli od stosunku minelo 14 dni zrob test ciazowy.

pana doktora na forum dawno juz nie bylo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 07:13   #10
11marcysia22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 19
Dot.: Prawidłowy śluz

Drogie Panie !
Jaki powinien być śluz przed okresem, a jaki jest we wczesnej ciązy.. Bo obawiam się że w niej jestem, nie robiłam jeszcze testu.
11marcysia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.