Mam problem, co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-11, 11:22   #1
jojo5
Raczkowanie
 
Avatar jojo5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 61

Mam problem, co robić?


Hej. Mam taki problem dla mnie dosyć istotny,ale sama nie wiem jak sobie pomóc. Parę lat temu przeżywałam ciężką depresję, była tak silna że miałam skierowanie do Instytutu Psychiatrii w Wawie. W ostateczności się tam nie zgłosiłam, depresja została zaleczona innym sposobem. To wszystko działo się w klasie maturalnej. Obecnie mam 22 lata. Obroniony licencjat i zaczęłam drugi stopień. Stwierdziłam że w obecnych czasach wskazane jest mieć co najmniej dwa fakultety, więc zaczęłam studia inne również dziennie na 1 roku. Oba są dla mnie ważne, nie chciałabym z któregoś zrezygnować, szczególnie że rok temu również podjęłam drugi kierunek ale z przyczyn no właśnie nie pogodzenia ich i braku czasu odniosłam porażkę-musiałam zrezygnować z kierunku zaczętego. Było mi bardzo źle, czułam że coś straciłam, że jestem głupia bo nie potrafię pogodzić dwóch kierunków, szczególnie że mi zależy. Po obronie stwierdziłam, że będę kontynuować studia magisterskie ale i spróbuję znów wrócić na tamte które zaczęła (szczególnie że namawiały mnie różne osoby). Udało się pierwszy semestr ok, pozaliczane na obu uczelniach (szczególnie że trochę rzeczy udało mi się przepisać). Niestety ten 2 semestr zapowiada się diametralnie inaczej. Ciężko jest na jednym i na drugim. Szczególnie tym nowym. Nie wiem co robić. Dołuję się tym, nie mogę spać, chodzę zamyślona. Bo nie rozerwę się a zajęcia trochę mi się pokrywają i tu jest problem. Gadałam z wykładowcami i powiedzieli mi tylko to co mogłam się spodziewać - "no wie pani przedmiot jest ważny, moze pani być nieprzygotowana ale frekwencja musi być". Tak jest w większości przypadków. Po tych rozmowach stwierdziłam a moze na tym nowym kierunku wziąć dziekankę, niestety na 2 semestrze takie coś nie wchodzi w grę. Dopiero na 3. Na tamtej uczelni nie chce podejmować takich działań bo tamto jest dla mnie priorytetem. I tu zmierzam do sedna, jak myślicie co mam zrobić? A może wziąć na ten semestr urlop zdrowotny? Przyznam że to byłoby chyba najbardziej racjonalne wyjście (z uwagi, że na 3, 4 semestrze tego nowego kierunku jest o połowę mniej zajęć niż obecnie). Zastanawiam sie tylko co ja mam powiedzieć ewentualnie lekarzowi? W tym problem, bo nie mam obecnie jakiegoś zaufanego, z którym tak "od serca" mogłabym porozmawiać. Czy ktoś miał podobny przypadek? Będę wdzięczna za każdą myśl.
jojo5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:36   #2
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Mam problem, co robić?

A nie możesz na jednym z kierunków wziąć nauczania indywidualnego? Jakiś powód do tego na pewno wymyślisz U mnie tak dziewczyny kombinowały żeby pogodzić nie raz 2 kierunki studiów i jeszcze prace. Wtedy nie musisz chodzić na wszystkie zajęcia, pisać kolokwia lub egzaminy możesz z grupą lub indywidualnie.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 13:30   #3
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Mam problem, co robić?

Nie możesz zaliczać nieobecności na dyżurach? Zaproponować napisanie eseju/esejów na tematy, na których Cię nie było? Nie masz możliwości przepisania się do innej grupy/odrabianie nieobecności na innych grupach? Może inny kierunek ma ten sam przedmiot w innym terminie? Może mogłabyś chodzić z zaocznymi?
Trochę dziwne to, ze możesz być nieprzygotowana, ale musisz być obecna. U mnie było zawsze na odwrót.
Jeśli teraz weźmiesz zwolnienie, to i tak będziesz musiała zaliczyć. Nie masz pewności, że znów nie będzie Ci się wszystko pokrywało.

Na dodanie otuchy i zmotywowanie powiem, że znam jedną dziewczynę, która robi 4 magisterki naraz i drugą na dwóch magisterskich i jednych licencjackich.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:07   #4
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Mam problem, co robić?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Nie możesz zaliczać nieobecności na dyżurach? Zaproponować napisanie eseju/esejów na tematy, na których Cię nie było? Nie masz możliwości przepisania się do innej grupy/odrabianie nieobecności na innych grupach? Może inny kierunek ma ten sam przedmiot w innym terminie? Może mogłabyś chodzić z zaocznymi?
Trochę dziwne to, ze możesz być nieprzygotowana, ale musisz być obecna. U mnie było zawsze na odwrót.
Jeśli teraz weźmiesz zwolnienie, to i tak będziesz musiała zaliczyć. Nie masz pewności, że znów nie będzie Ci się wszystko pokrywało.

Na dodanie otuchy i zmotywowanie powiem, że znam jedną dziewczynę, która robi 4 magisterki naraz i drugą na dwóch magisterskich i jednych licencjackich.
U mnie jest tak samo, jak u Autorki. Lepiej iść, dostać 2, ale być. Nie możesz chodzić na te zajęcia, które się pokrywają z innymi z inną grupą? Ewentualnie zostaje Ci opcja zaliczania w ostatnim tygodniu semestru, ale może być z tym ciężko.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 15:38   #5
jojo5
Raczkowanie
 
Avatar jojo5
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 61
Dot.: Mam problem, co robić?

Dziękuję za odzew. Już Wam mówię wszystko. Nie wchodzi w grę nauczanie indywidualne, bo na jednym z kierunków jest tylko jedna grupa i nie mam mozliwości chodzenia na zajęcia z inną grupą. Na drugim kierunku tego nie otrzymam, bo o IOS mogę ubiegać się dopiero na 3 semestrze (a jestem na 2). Oczywiście w pewnych sytuacjach takie coś wchodzi w grę, ale to są sporadyczne przypadki. A i coś jeszcze o dyżurach- hm to byłoby jakieś wyjście jeśli ktoś studiuje kierunek humanistyczny, czysto teoretyczny, ja niestety mam wiele zajęć praktycznych i laboratoryjnych. Faktycznie pozostaje chodzenie z zaocznymi, ale w weekendy mam inne obowiązki tzn. praca. Mogłabym chodzić raz tu raz tu, jesli mialabym akurat wolny weekend ale nie wiem co na to wykładowcy, poza tym część z nich twierdzi że ilość godzin jest mniejsza niż na dziennych itd itd. Ogólnie Wam powiem że tylko 2, 3 prowadzących przychylnie spojrzało na moją sytuację a reszta hm...tak jakbym nie wiem była jedyna która tak robi i kombinuje i utrudnia im miłą pracę.
jojo5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 17:36   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mam problem, co robić?

no cóż, ja nie umiałabym pogodzić dwóch kierunków dziennych, dlatego studiuję jeden dziennie i jeden zaocznie - materiał ten sam co na dziennych tylko odpadają jakieś głupie przedmioty zapchajdziury np. geografia na zarządzaniu. Życzę powodzenia, tak naprawdę ważna jest tylko obecność na ćwiczeniach a notatki zawsze można pożyczyć - musisz zrobić sobie priorytety, dla mnie ważniejszy jest ten kierunek zaoczny (2. rok), więc na nim mam 4 i 5 a na dziennym już jadę na 3 i 4 bo chcę mieć papierek a to już 4. rok.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 19:29   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Mam problem, co robić?

Ludzie przeginają z tą ilością fakultetów ostatnio. Nie przejmuj się aż tak. I po prawdzie chyba lepiej byś na tym wyszła gdybyś zrobiła podyplomowych kilka a nie od nowa. Ważne, żebyś miała mgr z czegokolwiek a później podyplomówki, kursy albo inne mgr.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.