migrena a hormony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-03, 11:50   #1
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11

migrena a hormony


Mam bole migrenowe lub napieciowe, dzisiaj bylam u ginekologa i spytalam sie o pigulki, przepisal mi yasminelle. Powiedzial ze jak bole beda silniejsze mam odstawic teraz w ogole waham sie czy zaczac je przyjmowac po tym jak przeczytalam ulotke... Poza tym wypytał tylko o stan zdrowia (powiedzialam o bolach glowy), jak spytalam o badania to stwierdzil, ze nie ma takich badan ktore wykryja moje bole tylko, ze uciekl od tematu bo pytalam o hormony itp. :/

Czy ktoras z was przyjmuje/przyjmowala tabletki anty pomimo migren?
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 12:05   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: migrena a hormony

Cytat:
Napisane przez jestsuper Pokaż wiadomość
Mam bole migrenowe lub napieciowe, dzisiaj bylam u ginekologa i spytalam sie o pigulki, przepisal mi yasminelle. Powiedzial ze jak bole beda silniejsze mam odstawic teraz w ogole waham sie czy zaczac je przyjmowac po tym jak przeczytalam ulotke... Poza tym wypytał tylko o stan zdrowia (powiedzialam o bolach glowy), jak spytalam o badania to stwierdzil, ze nie ma takich badan ktore wykryja moje bole tylko, ze uciekl od tematu bo pytalam o hormony itp. :/

Czy ktoras z was przyjmuje/przyjmowala tabletki anty pomimo migren?
a co tam takiego w tej ulotce przeczytalas?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 12:42   #3
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: migrena a hormony

Oczywiscie ze migrena jest przeciwwskazaniem, a stosowanie w takim wypadku zwieksza ryzyko zakrzepicy i tabletki moga powodowac bole glowy, wiec przy moich chyba spoteguja
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 13:52   #4
gosia1007
Wtajemniczenie
 
Avatar gosia1007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 319
GG do gosia1007
Dot.: migrena a hormony

Też mam ten problem ale o tym, że nie powinno się brać przy migrenowych bólach dowiedziałam się ostatnio od koleżanki. Jak będę następnym razem u lekarza to muszę go o to zapytać.
gosia1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 15:59   #5
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: migrena a hormony

Cytat:
Napisane przez gosia1007 Pokaż wiadomość
Też mam ten problem ale o tym, że nie powinno się brać przy migrenowych bólach dowiedziałam się ostatnio od koleżanki. Jak będę następnym razem u lekarza to muszę go o to zapytać.
A teraz jakie masz te bole gorsze niz przed?
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 17:42   #6
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: migrena a hormony

kurcze... ja przed braniem tabletek (jeanine) migren w ogóle nie miałam
teraz raz-dwa razy w miesiącu miewam straszne migreny, powoli noszę się z zamiarem odstawienia tabletek.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 18:12   #7
Milibili
Zadomowienie
 
Avatar Milibili
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 037
Dot.: migrena a hormony

Tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na migrenę (jej wystąpienie lub nasilenie) U mnie nasiliły je do tego stopnia, że utrudniły mi codzienne funkcjonowanie Lekarz przepisał mi teraz jedno opakowanie Jasminell (wcześniej brałam Harmonet) i jeśli nic się nie poprawi odstawiam na dobre tabletki (po 6 latach )
Milibili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 19:16   #8
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: migrena a hormony

u mnie w rodzinie prawie wszystkie kobiety cierpią na migrenę,niestety również i ja...
przez kilka miesięcy brałam Mercilon ale na szczęście nie zauważyłam że coś się pogorszyło.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 20:18   #9
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: migrena a hormony

to beda moje pierwsze tabletki i boje sie w ogole zaczac jak sie naczytalam dzisiaj ale juz kupilam i chyba sprobuje lekarz mi powiedzial ze jak sie nie sprawdza to o hormonach moge zapomniec bo jak bole sie nasila to znaczy ze zle dzialaja a to migrena i tabletki nie ida razem w parze
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 20:40   #10
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: migrena a hormony

możesz spróbować... jak ja zaczęłam brać, to liczyłam się, że mogą wystąpić jakieś skutki uboczne, ale od pewnego czasu migreny stają się trudne do zniesienia, w głowie mi się kręci, nie mogę pracować i razi mnie każde światło
ale pewnie każdy organizm reaguje inaczej.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 12:30   #11
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: migrena a hormony

Ja też cierpię na migreny.

Pojawiła się u mnie migrena dopiero po roku stosowania Jeanine. Męczyłam się jeszcze dwa lata zanim powiązałam migrenę z pigułkami.
Ginekolog kazał mi natychmiast odstawić pigułki.
Tak zrobiłam i po ok. pół roku zaczęło się poprawiać, tzn. migreny stawały się coraz rzadsze i krótsze. Wcześniej miałam migreny kilkudniowe, gdzie leki albo nie skutkowały wcale, albo mnie oszałamiały i nie mogłam ich brać ze względu na prowadzenie auta.

Zostałam więc poddana leczeniu betablokerami (tabletki obniżające ciśnienie), mimo że ja mam niskie ciśnienie. Ale chodziło o obniżenie ciśnienia w głowie, bo ponoć to powoduje migreny. Te leki brałam równy miesiąc i rzeczywiście bardzo mi to pomogło.

Gdy uporałam się z migrenami poszłam do gina po nowe pigułki. Tamtych Jeanine nie chciał mi przepisać, mimo że migreny miewałam już bardzo rzadko. Zapisał mi inne, po których nie miałam bólów, ale byłam nerwowa, więc zmienił mi na Yasminelle, bo niby są najmniej dozowanymi pigułkami

Obecnie biorę Yasminelle ósmy miesiąc i nie mam wcale migren od jakichś 4 m-cy, a więc u mnie się bardzo poprawiło.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 12:36   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: migrena a hormony

Mnie pojawily sie migreny po ok 1,5 roku branie minulet ,w przeriwe 7 dniowej ,lekarz po poinformowaniu go kazal natychmiast odstawic pigulki i faktycznie bole minely.
do pigul juz nie wrocilam.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:01   #13
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: migrena a hormony

Wiem ze po pigulkach moga wystepowac mogreny ale ja juz je mam wiec obawiam sie o to jak bedzie po przyjmowaniu hormonow. Sprobuje moze sie nie pogorsza, bo jak nie to wizja uzywania prezerwatyw przez jeszcze kilka lat mnie przeraza, mieszkam w malym miasteczku wiec obawiam sie czy ktorys z lekarzy bedzie doswiadczony w zakladaniu spiral u "nierodek"
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:14   #14
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: migrena a hormony

Mam nadzieję, że nie pomyślałaś po przeczytaniu w ulotce, że migreny są przeciwskazaniem "mnie to nie dotyczy"? Bałabym się eksperymentować z własnym organizmem, mająć migreny,hormony mogą nasilić dziełanie (też mam migreny, więc wiem,co to za bół). Koleżance z pracy tak bardzo nasiliły się po hormonach, że odstawiła, by w ogóle móc jakoś funkcjonować.To nie są cukiereczki.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:30   #15
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: migrena a hormony

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
kurcze... ja przed braniem tabletek (jeanine) migren w ogóle nie miałam
teraz raz-dwa razy w miesiącu miewam straszne migreny, powoli noszę się z zamiarem odstawienia tabletek.
Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
(...) jak ja zaczęłam brać, to liczyłam się, że mogą wystąpić jakieś skutki uboczne, ale od pewnego czasu migreny stają się trudne do zniesienia, w głowie mi się kręci, nie mogę pracować i razi mnie każde światło
ale pewnie każdy organizm reaguje inaczej.
A jak długo już bierzesz Jeanine? Ja biorę Jeanine od ponad 2 lat i dopiero niedawno zaczęły mi się pojawiać migreny. Są nie do zniesienia. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów. Jeanine są dla mnie najlepszymi tabletkami, jakie do tej pory brałam - po Cilest, Diane 35 i Harmonecie miałam mnóstwo skutków ubocznych. Po Jeanine nie miałam żadnych, aż do niedawna - mam straszne migreny, codziennie jestem rozdrażniona (pomimo tego, że biorę magnez), a piersi zaczynają mnie boleć już w pierwszym tygodniu po miesiączce. I ból piersi też jest nie do zniesienia. Dzisiaj biorę ostatnią tabletkę i robię przerwę na co najmniej 3 miesiące.
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 20:47   #16
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: migrena a hormony

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie pomyślałaś po przeczytaniu w ulotce, że migreny są przeciwskazaniem "mnie to nie dotyczy"? Bałabym się eksperymentować z własnym organizmem, mająć migreny,hormony mogą nasilić dziełanie (też mam migreny, więc wiem,co to za bół). Koleżance z pracy tak bardzo nasiliły się po hormonach, że odstawiła, by w ogóle móc jakoś funkcjonować.To nie są cukiereczki.
No wlasnie jestem tego swiadoma i nie jestem zdecydowana czy ryzykowac, tabletki juz kupilam (45zl! cena mnie zszokowała). Bole glowy mam zawsze bardzo silne ze wlasnie nic nie jestem w stane zrobic i czasami czeste, czasami nie, wiec nie mam pojecia jak stwierdzc czy sa one jeszcze czestsze i silniejsze bo, juz teraz sa okropne. Jeszcze tydzien do okresu wiec tydzien na zastanowienie, dlatego chcialam spytac jak bylo u innych osob czy ktoras z wizazanek zdecydowala sie w takiej sytuacji na hormony i z jakim skutkiem... tylko ze lekarz nie wyjasnil mi nawet jakie to jest ryzyko a jak mi powiedzial ze mam nadzerke to odplynelam i skupilam sie juz na tym, ze zapomnialam zapytac o polowe nurtujacych mnie rzeczy
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 21:08   #17
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: migrena a hormony

Cytat:
Napisane przez agatka222 Pokaż wiadomość
A jak długo już bierzesz Jeanine? Ja biorę Jeanine od ponad 2 lat i dopiero niedawno zaczęły mi się pojawiać migreny. Są nie do zniesienia. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów. Jeanine są dla mnie najlepszymi tabletkami, jakie do tej pory brałam - po Cilest, Diane 35 i Harmonecie miałam mnóstwo skutków ubocznych. Po Jeanine nie miałam żadnych, aż do niedawna - mam straszne migreny, codziennie jestem rozdrażniona (pomimo tego, że biorę magnez), a piersi zaczynają mnie boleć już w pierwszym tygodniu po miesiączce. I ból piersi też jest nie do zniesienia. Dzisiaj biorę ostatnią tabletkę i robię przerwę na co najmniej 3 miesiące.
biorę jaenine już też ponad dwa lata, a migreny pojawiły się tak od niecałego roku. Też nie narzekałam dotąd na jeanine, bo jak dla mnie były ok i nie dawały skutków ubocznych, ale te migreny mi się nasilają. To znaczy nie są częstsze niż raz, dwa w miesiącu, ale za to trwają 2-3 dni i głowa boli mnie coraz mocniej trzeba będzie odstawić... może bierzemy je już za długo?
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 17:53   #18
jestsuper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 11
Dot.: migrena a hormony

up up
Żadna z Wizażanek nie była w takiej sytuacji? Jakie jest ryzyko wystąpienia zakrzepicy przy migrenie? zwłaszcza w wieku ok 20 lat?
jestsuper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 10:58   #19
schiza111
Raczkowanie
 
Avatar schiza111
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 224
GG do schiza111
Dot.: migrena a hormony

Mi migreny wywołały praktycznie od razu tabletki Yasmin, po 4 miesiącach musiałam je koniecznie odstawić. Ten okropny ból ciągnął się za mną przez okrągły rok, ale dałam radę.
__________________
schiza111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 11:20   #20
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: migrena a hormony

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Mnie pojawily sie migreny po ok 1,5 roku branie minulet ,w przeriwe 7 dniowej ,lekarz po poinformowaniu go kazal natychmiast odstawic pigulki i faktycznie bole minely.
do pigul juz nie wrocilam.
mja mam takie pytanko...o ile mogę to je zadam...ogólnie czasem głowa mnie boli i to bardzo,zwykłe leki czasem mi nie pomagają a i czasem solpadeina też mi nie pomaga..jednak nie wiem czy to są migreny czy po prostu zwykłe bóle głowy...Czasem migreny mam z wcześniejszymi objawami...od 20 kwietnia biorę cilest-teraz mam 7dniową przerwę i ...już pierwszego dnia przerwy humor mi zaczął szwankować,płakałam ogólnie źle się czułam...przez pierwsze 6 dni przerwy prawie codziennie bolała mnie głowa...czułam się zmęczona,senna i ogólnie do bani...
nie wiem czy to jest powód do ich odstawienia??

Dziś jest siódmy dzień i jak narazie czuję się OK.Trochę się boję następnego opakowania,ale po tych tabl czuję się b.dobrze!

Też bałam się zaczynać tabl przez te bóle głowy...ale mile się rozczarowałam bo przez 1 opakowanie nie miałam żadnych skutków ubocznych prócz powiększonych piersi które niestety stały się wrażliwe na ból.

kiedyś brałam mercilon,ale plamienie miałam przez chyba 2 opakowania,a piersi bolały przez cały czas brania,tj około6-8 mcy

to tyle ode mnie przy okazji opisałam swój problem...

jestsuper no i jak,bierzesz już tabletki???

pozdr
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.