AJD Częstochowa - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 11:00   #31
malaga23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: AJD Częstochowa

Wlasnie o to chodzi. Ludzie powtarzają utarte slogany, wcale nieprawdziwe. To jest dobre, a to złe. Jak widzę, że ktoś pisze "nie idź na AJD, bo słyszałem, że coś tam" to mnie szlag trafia. Ja wiem z własnego doświadczenia jak jest na AJD, a jak na "Uniwersytecie". I jak ktoś nie ma porównania to bez sensu sie wypowiada i psuje opinię uczelni. I po drugie zgadzam się z MissVenatia, że pracownicy tych "renomowanych uniwersytetów" robią nagonkę na tych studentów z mniejszych uczelni. Ja jak powiedziałam, że skończyłam AJD to od razu czułam sie "zaszufladkowana".
Ale i tak byłam lepsza od wielu którzy studiowali od początku na UŁ. A i jeszcze jedno podkreślam: AJD ma świetną kadrę!!! Wymagającą dużej ilości konkretnej wiedzy i pełną kultury w stosunku do studenta. Na germanistyce oczywiście. Za to na UŁ takich wykładowców poznałam zaledwie dwóch. Reszta popadła w rutynę, leci na opinii, w ogóle nie wkłada serca w to co robi. I nic nie uczy studentów. Ta uczelnia obrzydziła mi mój kierunek, który kochałam będąc na AJD.
malaga23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:24   #32
MissVenatia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15
Dot.: AJD Częstochowa

Trochę szkoda, że w Internecie brakuje wielu pozytywnych opinii od AJD, ponieważ szukając ich natknęłam się na dość... nieciekawe. Zazwyczaj pochodzące od studentów, którzy (jak sądzę) studiowali dla samego studiowania Tym razem poszukując informacji o Instytucie Plastyki na AJD umówię się na rozmowę z osobą tam też studiującą.
MissVenatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:17   #33
paulina2442
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: AJD Częstochowa

Witam chciałam zapytać WIZAŻYSTkI te które mają największą orientacje na temat przyjęć na tą uczelnie. Moje wyniki z matury to polski ustny 100% ang ust. 75% jednak wiem że chyba się nie wliczają. polski pisemny 41%, matma 38 % , angielski 56%. Bardzo proszę o odpowiedz. Dzieki
paulina2442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 18:48   #34
Guziczek933
Raczkowanie
 
Avatar Guziczek933
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 36
Dot.: AJD Częstochowa

a na co chcesz iść?
__________________
Kierowca rajdowiec: 28.07.11
My (30.08.12 i dalej ze mną wytrzymuje)
Maturka'13
Studentka BHP na WIPMiFS
' Od jutra będę ćwiczyć ... '
Guziczek933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:28   #35
paulina2442
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: AJD Częstochowa

Na pedagogikę
paulina2442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:34   #36
Guziczek933
Raczkowanie
 
Avatar Guziczek933
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 36
Dot.: AJD Częstochowa

nie masz rewelacyjnych wyników.:/ ale jak się nie mylę to na ajd chcą jeszcze świadectwo ukończenia szkoły, może oceny dodadzą Ci trochę punktów. Mam nadzieje że się dostaniesz. . trzymam mocno kciuki. kiedy wyniki rekrutacji?
__________________
Kierowca rajdowiec: 28.07.11
My (30.08.12 i dalej ze mną wytrzymuje)
Maturka'13
Studentka BHP na WIPMiFS
' Od jutra będę ćwiczyć ... '
Guziczek933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:57   #37
paulina2442
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: AJD Częstochowa

No cóż jeżeli chodzi o wyniki to każda z nauczycielek twierdziła że zawsze dodaje zbyt dużo i od siebie tym sposobem nie trafiam w klucz odpowiedzi. Jednak wiem z forum że przyjmują "prawie" wszystkich co o tym myślisz ?
paulina2442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 22:56   #38
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: AJD Częstochowa

Spoko, moi kumple pozawalali po jednym przedmiocie [akurat objęła nas amnestia], a i tak ich przyjęli
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 07:57   #39
Guziczek933
Raczkowanie
 
Avatar Guziczek933
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 36
Dot.: AJD Częstochowa

Tekst, że przyjmują prawie wszystkich słyszałam o politechnice . Ale dostaniesz się. Chłopak koleżanki jakimś cudem dostał się tam bez matury.. Myślę, że będzie spoko i Cię przyjmą
__________________
Kierowca rajdowiec: 28.07.11
My (30.08.12 i dalej ze mną wytrzymuje)
Maturka'13
Studentka BHP na WIPMiFS
' Od jutra będę ćwiczyć ... '
Guziczek933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 08:41   #40
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: AJD Częstochowa

Z politechniką nie jest tak łatwo, przynajmniej w przypadku niektórych kierunków.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 09:07   #41
paulina2442
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: AJD Częstochowa

Dzwoniąc do nich zapytałam czy można składać na zaoczna pedagogikę powiedziała że pewnie bo jest niż demograficzny czy coś takiego :P Ja złożyłam na dzienne i teraz myślę czy się dostane. No i chciałam się zapytać czy jakbym się na dzienne nie dostała to mogą mnie przerzucić na zaoczne ?? Dodam że tylko na dzienne składałam.
paulina2442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-11, 09:20   #42
Guziczek933
Raczkowanie
 
Avatar Guziczek933
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 36
Dot.: AJD Częstochowa

tego akurat nie wiem. :/ Ale zawsze jest druga tura rekrutacji Przyjmą Cię.
__________________
Kierowca rajdowiec: 28.07.11
My (30.08.12 i dalej ze mną wytrzymuje)
Maturka'13
Studentka BHP na WIPMiFS
' Od jutra będę ćwiczyć ... '
Guziczek933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 15:18   #43
AdresDocelowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: AJD Częstochowa

Cytat:
Napisane przez Guziczek933 Pokaż wiadomość
Tekst, że przyjmują prawie wszystkich słyszałam o politechnice . Ale dostaniesz się. Chłopak koleżanki jakimś cudem dostał się tam bez matury.. Myślę, że będzie spoko i Cię przyjmą
Tak tylko na Politechnikę bez matury się NIE DOSTANIESZ
Ogólnie śmieszą mnie takie starcia AJD vs. Politechnika Częstochowska (:
Jedna to uczelnia techniczna, druga nie jest uczelnią techniczną, tylko uniwersytetem. Ludzie, studiujmy tam gdzie się nam podoba
A wyzwiska, zaczepki typu "AJD śmiech na sali" czy "po Polibudzie nie znajdziesz pracy" schowajmy do kieszeni
AdresDocelowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 19:47   #44
Jacksonowa94
Przyczajenie
 
Avatar Jacksonowa94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: AJD Częstochowa

Witam.
Jestem tegoroczną maturzystką i wybrałam AJD pedagogikę,Ostatnio na stronie szkoły przeczytałam informację,że otwierają nową specjalizację Geragogikę i jestem ty baaardzo zainteresowana, jednak nie jestem za bardzo pewna czy dobrze zrozumiałam jak to ma wyglądać.Mianowicie na stronie AJD pisze ,że to jest specjalizacja na II stopniu studiów.Czy to oznacza ,że licencjat muszę zrobić z czegoś innego a magisterkę mogę mieć geragogiki?.Bardzo mnie to nurtuje .Jeśli ktoś wie to proszę bardzo o pomoc.

Mam również pytanie do absolwentów i studentów pedagogiki,NA AJD przeglądałam sobie przykładowe plany na studiach dziennych i zauważyłam ,że plan jest bardzo gęsto zasiany zajęciami.Czy to naprawdę tak wygląda ,że na I roku spędza się cały tydzień na uczelni?.(pedagogika , stacjonarne)
Z góry dziękuję za odp serdecznie pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina2442 Pokaż wiadomość
Witam chciałam zapytać WIZAŻYSTkI te które mają największą orientacje na temat przyjęć na tą uczelnie. Moje wyniki z matury to polski ustny 100% ang ust. 75% jednak wiem że chyba się nie wliczają. polski pisemny 41%, matma 38 % , angielski 56%. Bardzo proszę o odpowiedz. Dzieki
Hey Przekopałam całe forum studentów AJD i wpadłam na temat o progach na pedagogikę.Padły opinie ,że wystarczy mieć po 30% by się tam dostać. twoja średnia to 45 a więc sądzę ,że powinnaś się dostać.Jeśli idziesz na dzienne to spotkamy się w październiku (jeśli się dostanę ).
Jacksonowa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 09:45   #45
paulina2442
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: AJD Częstochowa

Cytat:
Napisane przez Jacksonowa94 Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem tegoroczną maturzystką i wybrałam AJD pedagogikę,Ostatnio na stronie szkoły przeczytałam informację,że otwierają nową specjalizację Geragogikę i jestem ty baaardzo zainteresowana, jednak nie jestem za bardzo pewna czy dobrze zrozumiałam jak to ma wyglądać.Mianowicie na stronie AJD pisze ,że to jest specjalizacja na II stopniu studiów.Czy to oznacza ,że licencjat muszę zrobić z czegoś innego a magisterkę mogę mieć geragogiki?.Bardzo mnie to nurtuje .Jeśli ktoś wie to proszę bardzo o pomoc.

Mam również pytanie do absolwentów i studentów pedagogiki,NA AJD przeglądałam sobie przykładowe plany na studiach dziennych i zauważyłam ,że plan jest bardzo gęsto zasiany zajęciami.Czy to naprawdę tak wygląda ,że na I roku spędza się cały tydzień na uczelni?.(pedagogika , stacjonarne)
Z góry dziękuję za odp serdecznie pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------



Hey Przekopałam całe forum studentów AJD i wpadłam na temat o progach na pedagogikę.Padły opinie ,że wystarczy mieć po 30% by się tam dostać. twoja średnia to 45 a więc sądzę ,że powinnaś się dostać.Jeśli idziesz na dzienne to spotkamy się w październiku (jeśli się dostanę ).



Hej miło mi było bo ja nie jestem z Częstochowy i zawsze jakieś znajomości by się przydały :P a moje pytanie dotyczy wynajmu mieszkania. Orientujesz się ? Jakbym się dostała na te dzienne :P
paulina2442 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 15:50   #46
careaboutmyself
Przyczajenie
 
Avatar careaboutmyself
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 6
Dot.: AJD Częstochowa

Cześć Dziewczyny Ja również złożyłam papiery na pedagogikę na AJD. Przyjęli mnie już na pedagogikę do Opola,ale wolałam Częstochowę,a teraz sama nie wiem co mam myśleć.... Dołączam się do pyt. o mieszkanie
careaboutmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:01   #47
Jacksonowa94
Przyczajenie
 
Avatar Jacksonowa94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: AJD Częstochowa

A wie ktoś może jakie były tzn. progi w zeszłym roku na pedagogikę?.
Jacksonowa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 20:48   #48
Guziczek933
Raczkowanie
 
Avatar Guziczek933
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 36
Dot.: AJD Częstochowa

Cytat:
Napisane przez careaboutmyself Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Ja również złożyłam papiery na pedagogikę na AJD. Przyjęli mnie już na pedagogikę do Opola,ale wolałam Częstochowę,a teraz sama nie wiem co mam myśleć.... Dołączam się do pyt. o mieszkanie
zawsze można próbować w akademikach.;]
__________________
Kierowca rajdowiec: 28.07.11
My (30.08.12 i dalej ze mną wytrzymuje)
Maturka'13
Studentka BHP na WIPMiFS
' Od jutra będę ćwiczyć ... '
Guziczek933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 10:29   #49
94Marta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 92
Dot.: AJD Częstochowa

Dostałam się właśnie na administrację i bezpieczeństwo narodowe na ajd, i nie wiem co wybrać, po czym lepsze perspektywy ?
94Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 15:41   #50
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: AJD Częstochowa

Nikt nie przewidzi, co będzie odpowiednie za pięć lat
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 20:25   #51
kokomaroko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: AJD Częstochowa

Cytat:
Napisane przez careaboutmyself Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Ja również złożyłam papiery na pedagogikę na AJD. Przyjęli mnie już na pedagogikę do Opola,ale wolałam Częstochowę,a teraz sama nie wiem co mam myśleć.... Dołączam się do pyt. o mieszkanie

Hej, ja również na pedagogikę, dostałam sie tez na UŁ, ale po tym co przeczytałam sama już nie wiem co mam robić. Mam jeszcze pytanko, nie wiecie może czy papiery przyjmują też w sobotę ?
kokomaroko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 08:45   #52
anai94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: AJD Częstochowa

hej, wybiera się ktoś na dzienną administrację ?
anai94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 14:52   #53
94Marta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 92
Dot.: AJD Częstochowa

ja ! zdecydowałam się, bo miałam iść na bezpieczeństwo, ale jednak nie :P
94Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 20:44   #54
careaboutmyself
Przyczajenie
 
Avatar careaboutmyself
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 6
Dot.: AJD Częstochowa

Cytat:
Napisane przez kokomaroko Pokaż wiadomość
Hej, ja również na pedagogikę, dostałam sie tez na UŁ, ale po tym co przeczytałam sama już nie wiem co mam robić. Mam jeszcze pytanko, nie wiecie może czy papiery przyjmują też w sobotę ?
Przyjmują do 12
careaboutmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 12:09   #55
akimadel
Przyczajenie
 
Avatar akimadel
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: AJD Częstochowa

Hej dostałam się na ochronę środowiska (na AJD), kto jeszcze wybiera się na ten kierunek?

Edytowane przez akimadel
Czas edycji: 2013-09-09 o 20:50
akimadel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:22   #56
94Marta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 92
Dot.: AJD Częstochowa

A kto się wybiera na administrację?
94Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 16:26   #57
Keep_Smilling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Cool Dot.: AJD Częstochowa

Ależ niektórzy bzdury totalne plotą. Co im ślina na język przyniesie. Pewnie że łatwiej wysmiewać się z uczelni bez renomy i w zasadzie zupełnie "nowej". Tylko że te bajki o tym jakie AJD jest złe to zazwyczaj tylko bajki.
Właśnie zaczynam 3 rok na filologii angielskiej na tej uczelni. Przyznaję że: jest chaos jeśli chodzi o organizację i jest 2 wykładowców którzy nie wiedzą po co tu są. Ale reszta jest jak najbardziej w porządku! Od pozostałych 20 można wiele nauczyć. Niektóre zajęcia są inspirujące i naprawde ciekawe. Jestem na specjalizacji nauczycielskiej z j.niemieckim i bije głową allahy dla wykładowców z germanistyki bo są niesamowici i widać że lubią swoją pracę. Zależy im żeby student wyniósł coś z zajęć i celem jest przekazanie wiedzy. Angliści nie są źli choc zajęcia z dydaktyki pozostawiają wiele do życzenia. Ale jak mówie: wszędzie się taka zmora trafi.
ja jestem bardzo zadowolona i polecam.
Co do łatwości z dostaniem się na uczelnie.... Jest bardzo łatwo się dostać... większy problem to utrzymać się na uczelni. Zaliczyć wszystkie przedmioty i egzaminy.
powodzenia wszystkim rozpoczynającym nowy rok akademicki na AJD
Keep_Smilling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 17:13   #58
ksl92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: AJD Częstochowa

Śmieszy mnie to co wypisujecie o AJD. Ja również nie dostałam się na UŁ (składałam tam, dlatego, że jestem z okolic) i poszłam na AJD. Fakt, rzeczywiście przyjmują prawie każdego, ale poziom wcale nie jest nie wiadomo jak niski! Są wykładowcy na luzie, ale są również wymagający. W porównaniu do UŁ - nie ma u nas na taką skalę jak tam WARUNKÓW. Uniwerek praktycznie z nich się podobno utrzymuje.U nas na AJD jeszcze się nie spotkałam z osobą która miałaby ten nieszczęsny warunek :/ Pozdrawiam z 3 roku pedagogiki opiekuńczo resocjalizacyjnej ;D
ksl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 14:16   #59
JustynaL89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 31
Dot.: AJD Częstochowa

Cytat:
Napisane przez 94Marta Pokaż wiadomość
A kto się wybiera na administrację?
Hej, ja wlasnie zastanawiam sie nad administracja, z tym ze ty chyba jestes juz po roku studiow? Jesli tak, to napisz jakie wrazenia, duzo nauki?
Pozdrawiam
JustynaL89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 15:45   #60
fairy_angel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 19
Dot.: AJD Częstochowa

Czytam tak ten temat i w sumie to trochę mnie śmieszy co tu ludzie wypisują. 10 lat temu dostałam się zdając egzamin na filologię angielską zaoczną na AJD i znaczna część ludzi którzy ze mną studiowali nie zdołała przejść przez pierwszy rok i powtarzali przez jeden przedmiot cały rok i sporo z tych osób, które wtedy przebrnęło przeniosło się na WSL, gdzie wcale, szczególnie na 2 roku łatwo nie było. Pewnie teraz jest inaczej, jednak studia to studia. Dorabiałam magistra na innym kierunku po 5 latach przerwy w studiowaniu i mimo potocznych opinii na temat tego jak to się łatwo, lekko i przyjemnie studiuje pedagogikę musiałam się nieźle namęczyć żeby przebrnąć przez dwa lata.
fairy_angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 16:45:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.