Urządzenie pokoju studentki :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-01, 13:08   #1
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58

Urządzenie pokoju studentki :)


Witam, potrzebuję waszej pomocyw urządzeniu pokoju. Założyłam nowy wątek aby nie mieszać wszystkiego w innych wątkach - mam nadzieje iż moderacja nie będzie miała mi tego za złe i nie nakrzyczy

Tak więc mój pokoik jest stosunkowo nieduży. Słońce świeci w nim tylko z rana - mam jedno okno trójkątne ze ściętymi rogami po bokach - na wschód. Mimo wszystko pokoik nie jest zbyt jasny.
Posiadam kanapę mniej więcej w tym stylu http://s.sklep.meble.pl/gfx/sedia/sk.../249073626.jpg Tylko zamiast małych poduszek są trzy duże poduchy robiące za oparcie Kanapa jest w kolorze brązu, a poduchy w beżu.
Meble są takie - są dwie komody, szafa oraz półka na książki stojąca http://www.bodzio.pl/images/produkty...ia/25385_2.jpg http://www.bodzio.pl/images/produkty...ia/16999_2.jpg
Ściany są w kolorze jasnej zieleni, a jedna w kolorze takiego popielatego beżu.
Wiem, że meble powinny być jaśniejsze ale mój koncept w głowie był inny, miało tyć dobrze a wyszło jak zawsze.
W pokoju jest jeszcze biurko ze starego kompletu mebli ale chyba zrobi wyjazd, bo mam stolik przy sofie, przy którym prawie zawsze pracuje.

Otóż chciałabym pozbyć się biurka i kupić sobie wielką pufę do pokoju - taki worek i jakąś ładną lampę stojącą, aby wieczorkiem był miły nastrój
Dywan równiez przydało by się zmienić ale nie mam pomysłu na jaki...
Podłoga jest drewaniana jasna.
proszę o jakieś sugestie, co mogę zrobić aby go ożywić
Dodam iż finanse też są dość mocno szupłe
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 14:35   #2
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

zależy jak tam wszystko jest ustawione teraz. dobrym dodatkiem do zieleni są fiolety, może zgaszone pomarańcze.
wrzuć zdjęcia pokoju - łatwiej będzie ocenić i doradzić coś konkretnego.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 18:38   #3
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Wiem, jakość zdjęć nie powala, ale niestety robi się już ciemno Zdjęcia cyknięte na szybko. Tak więc wygląda to mniej więcej tak...
Myślę, że fiolety raczej by jeszcze bardziej przyciemniły pokój.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9010017.jpg (85,6 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9010016.jpg (85,5 KB, 157 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9010015.jpg (99,0 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9010014.jpg (78,0 KB, 135 załadowań)
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 12:32   #4
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Moim zdaniem każdy kolor wprowadzony z rozsądkiem, ożywi pokój, nawet fiolet (przecież odcieni fioletu jest wiele). Choć ja bym jednak postawiła na inny. Może dodaj biel i turkus? Wywalenie biurka to dobry pomysł. Możesz wtedy spróbować przestawić trochę meble. A może kanapa na tej ścianie co zwierzak? Tylko nie wiem czy się zmieści, no i gdzieś później musisz ustawić komodę. Może rozważ pomalowanie osłony na kaloryfer i boazerii na suficie na biało? Z pewnością wprowadziło by to więcej światła. Zmień firankę. Dodaj trochę wzoru, pasy, geometryczne wzory: na poduchach, zasłonach, dywanie, dodatkach. Co do dywanu, rzeczywiście zmieniłabym. widziałabym raczej coś takiego
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...962/#/00221695
Na dywanie mogły by się przewijać któreś z barw pokoju:biel, ciemny brąz, odcień niebieskiego, zieleń (niekoniecznie wszystkie na raz).
Poza tym, ogólnie nie jest źle Myślę, że trochę zmian i będziesz miała naprawdę fajny pokój.
Kilka inspiracji, ze względu na kolor:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1-colorful-green-living-room-kit0507-xlg-1.jpg (37,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blue-and-green-bedroom-designs-for-teens-5.jpg (17,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fresh-color-living-room.jpg (37,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg green-and-blue-room.jpg (27,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rhomb-bedroom-decor-in-blue-and-green.jpg (43,2 KB, 22 załadowań)
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:31   #5
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Masz parkiet w pokoju - uwielbiam
Ja bym zdjęła firankę, ewentualnie powiesiła jakąś kolorową.
Dałabym dekoracje na parapet - świeczki, ramkę na zdjęcia, storczyki, itp.
Ładny, ozdobny bieżnik na stolik (może coś w zielonym kolorze).
Dywan zmieniłabym - może na jakiś shaggy albo np. coś z kolekcji "karmel" firmy weltom.
Komody ustawiłabym obok siebie, na nie też dać jakieś dekoracje, np. ramkę na zdjęcia, ozdobne figurki.
Może jakiś obraz (krajobraz) nad kanapą.
Jestem za wyniesieniem biurka (i tego kosza na śmieci). Nie podobają mi się też tablice korkowe.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 07:50   #6
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Ale jak bez firanek a może coś zamiast firaneczek?
Dzięki dziewczyny za bardzo fajne inspiracje nie myślałam, że turkus może tak ładnie wzbogacać wnętrze
Czy któraś z Was wie gdzie znajdę poduszki właśnie w takich kolorach turkus + zieleń z ładnym wzornictwem? Bo przeszłam u siebie i w żadnych większych sieciówkach nic nie znalazłam. Jedyne co to strasznie drogie, zwykłe małe poduszeczki...
A jaką pufę byście polecały kupić - jaki kolor, żeby po przemalowaniu ścian na inny kolor pufa wręcz nie krzyczała ja tu nie pasuję macie jakies sprawdzone sklepy, modele? A i jaka lampa w rozsądnej cenie?
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 08:37   #7
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Najlepszy patent na poduszki, to kupić tkaninę i uszyć. Lampę w przystępnej cenie (tu ameryki nie odkryje) znalazłabyś pewnie w IKEA.
A co do firanek, nie zdejmuj, po prostu zmień na inne. Prostsze, bardziej nowoczesne. Może nawet jakieś zasłony (tylko po to, żeby pełniły funkcje dekoracyjną).
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 10:58   #8
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Tylko właśnie z zasłonami jest jednem problem - trójkątne okno... firanki muszą być specjalnie uszyte a jak firany miały by być to zupełnie degoracyjne ale zupełnie nie mam pomysłu jak je zamontować, ponieważ już wcześniej o tym myślałam... Nie mogą przecież wisieć tak od ściany do okna po obu stronach.
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:36   #9
ta_iwona
Rozeznanie
 
Avatar ta_iwona
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 858
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Mnie się podobają rolety w oknie zamiast firan. Ale faktycznie może być problem przez to okno. Jeśli tak to też bym wymieniła firankę na jakąś prostą, bardziej nowoczesną. Teraz te firanki makarony są popularne, chyba by pasowało.
ta_iwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:45   #10
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Wpisz w google grafika "okno trójkątne zasłony/dekoracja" (albo po ang. triangle window curtains), na pewno coś Cię zainspiruje.
Dużo lamp jest w leroy merlin, w castoramie, może tam znajdziesz też coś dla siebie.
Pufa - może krem, brąz?
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:12   #11
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Właśnie myślałam o neutralnym kolorze - jakieś beże ponieważ jeśli odwidzi mi się zielony to ciężko bedzie dopasować taką pufę
bardzo dziękuję za odpowiedzi
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 10:05   #12
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

ja również radzę poszukać lampy w slepach typu ikea, castorama itp
ja sama mam taką http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30184168/
do tworzenia nastroju wieczorami

a co do tablicy korkowej- to nie wywalaj. przyda Ci się, ale... przerób ją.
ja mam coś takiego jak w załączniku - użyłam materiału w zeberkę i różową wstążkę. wystarczy kupić dowolny materiał, pinezki i wstążkę- małym kosztem możesz zrobić sobie fajną tablicę np na zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqZ,!hIE5oeOInFJBOilm)bPkw~~60_57.jpg (245,7 KB, 43 załadowań)
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 17:54   #13
sunshineblue
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 58
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Aaa... dzięki z tą tablicą korkową to świetny pomysł dziękuje
A jak u ciebie z czyszczeniem takiej lampy, bo chyba jednak kurzy się po jakimś czasie? Podarł ci się kiedyś ten abażurek?
sunshineblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:13   #14
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

tą z linka mam nie tak długo. pewnie z pół roku.
ale mam inną z ikei z takiego papierowego czegoś- tamtą mam od jakiś 5 lat- wygląda bardzo dobrze, czasem delikatnie odkurzaczem ją przejadę, pewnie też suchą ściereczką z mikrofibry można ją potraktować. generalnie jest wporządku w używaniu.
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 18:11   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Cytat:
Napisane przez ta_iwona Pokaż wiadomość
Mnie się podobają rolety w oknie zamiast firan. Ale faktycznie może być problem przez to okno. Jeśli tak to też bym wymieniła firankę na jakąś prostą, bardziej nowoczesną. Teraz te firanki makarony są popularne, chyba by pasowało.
Tylko nie makarony, z tym "płotkiem" zasłaniającym kaloryfer wyjdzie tragedia...

Sunshineblue nie da sie tego płotka zdemontować, albo przynajmniej zneutralizować malując go na kolor ścian lub na biało, tak jak kaloryfer?
Proponowałabym białe, gładkie firany lub lekkie zasłony powieszone po bokach. Okno jest tak umiejscowione, że chyba podglądanie przez nie nie grozi. Jeśli jednak musi w nim być coś, co będzie odgradzało od świata, to może plisy, które można zasłaniać od dołu i od góry? Żeby nie zrobiło się zbyt ciemno, to spraw sobie takie najzwyklejsze białe, które będą pasowały do każdego wystroju. Wyglądają tak: http://www.tapety-rolety.pl/foto/normal/431_25.jpg i można je stosować do okien o najdziwniejszych kształtach, w tym trójkątnych: http://zaluzje.sklep.pl/galeria/zdje...0-%20popup.jpg
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...WIBmLgEhzRxSRQ
Do tego zdecydowanie jaśniejszy kolor ścian, bo światła jest faktycznie mało. Po rozjaśnieniu ścian będzie mogła sobie pozwolić na dywan w mniej mdłym odcieniu. Podłogę masz fajną, więc warto podkreślić ją ładniejszym dywanem. Widziałabym tam jakąś lampę, która skupi na sobie spojrzenie na tyle, że odciągnie uwagę od niezbyt urodziwych mebli. Może coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...714/#/20166018
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30158536/
http://puffashop.com/wp-content/uplo...-podlogowa.jpg
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80211697/

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2012-09-09 o 18:12
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 19:58   #16
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Jak sobie pomyślę o urządzaniu mojego studenckiego pokoju, to mi się przypomina szał na europalety. miałam z nich łóżko, wieszak na płaszcze w przedpokoju i stolik kawowy. Jak masz spoko szlifierkę i masz skąd wykombinować, to warto, jeśli to twój styl. Kilka lat temu przeszło a mi został dryg do majsterkowania przy czym teraz mam fajnego męskiego pomocnika do tego. Słyszałam, że weszła na polski rynek fajna firma ryobi z tanimi i bardzo poręcznymi narzędziami, cena jak z marketu a jakość o wiele lepsza. Upodobanie do malowania szafek i innych mebli mi zostało, więc chyba kupię szlifierkę i będę szaleć przy pokoiku dziecięcym przerabiając nasze stare szafki
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-01, 08:46   #17
esteme
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 63
Dot.: Urządzenie pokoju studentki :)

Wbrew pozorom europalety z tego co widzę wracają do łask. Sporo mebli zarówno tych wypoczynkowych jak i łóżek czy innych tego typu wraca do łask
esteme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 09:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.