Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło. ZBIORCZY! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-05, 12:15   #421
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez Lady_Marmalade Pokaż wiadomość
Ja osobiście radzę peelingi z Garniera i Toniki matujące też z Garniera. Avon miałam, ale się nie sprawdza. W każdym sklepie kosmetycznym wybierzesz sobie tonik i peeling. Najlepszy peeling to 3w1. Bo oczyszcza i matuje
A przez dzień, gdy się malujesz to: baza pod podkład, podkład i puder. Wszystko dla CERY TŁUSTEJ I MIESZANEJ. To nie jest cera sucha!!!! Nie próbuj nawilżać. Raczej złuszczać naskórek

powodzenia!
piszesz kompletne bzdury.
Po pierwsze - powodem świecenia skóry może być jej przesuszenie. Skóra przesuszona produkuje więcej sebum niż powinna. Także nieodpowiednia pielęgnacja może dawać takie efekty. Garnier i Avon to najgorsze marki z kosmetyków do twarzy, tym bardziej ten peeling 3w1 daje chwilowy efekt, potem jest tylko gorzej.
I niekoniecznie masz cerę mieszaną albo tłustą. Całkiem możliwe, że masz cerę WRAŻLIWĄ, SUCHĄ, która potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dziewczyny na Wizażu polecają apteczny Humektan jako dobry nawilżacz.
Poczytaj jeszcze inne tematy związane np z trądzikiem i z kosmetykami matującymi - tam znajdziesz odpowiedź.
A posta Lady Marmalade nie bierz pod uwagę, bo sobie tylko zaszkodzisz.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:26   #422
MissBlanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 53
Dot.: Moja twarz się świeci...

Jak mam sprawdzić jaki mam rodzaj skóry ??? To dość istotne, bo musze wiedzieć jaki rodzaj pielegnacji zastosować .
A co myślicie o kosmetykach z under twenty???
MissBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:38   #423
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez MissBlanka Pokaż wiadomość
Jak mam sprawdzić jaki mam rodzaj skóry ??? To dość istotne, bo musze wiedzieć jaki rodzaj pielegnacji zastosować .
A co myślicie o kosmetykach z under twenty???
ja osobiście nie polecam ani Garniera, ani UnderTwenty, ani żadnej NiveaYoung czy tam Clean&Clear i innych... lepsze są kosmetyki z apteki albo jakieś profesjonalne serie.

A co do typów cery, znalazłam coś takiego:

"Rozróżniamy cztery podstawowe typy cer:
- normalna
- sucha
- tłusta
- mieszana
Podział zależy od rozmieszczenia gruczołów łojowych (porów) w skórze, ich czynności oraz w konsekwencji ich działania. Oczywiście nie u wszystkich osób produkcja łoju jest tak samo nasilona. Uzależniona jest ona od wieku, unaczynienia skóry, wpływu hormonów i temperatury zewnętrznej. W okresie dojrzewania i podczas przekwitania wydzielanie łoju gwałtownie wzrasta w porównaniu z innymi okresami życia. Mineralokortykoidy i glikokortykoidy oraz androgeny zwiększają wydzielanie łoju. Zimno oraz niedostateczne ukrwienie nasilają wydalanie gruczołów łojowych.

Każda cera, zarówno normalna, sucha, tłusta jak i mieszana może być cerą naczynkową, może być również cerą wrażliwą (lub nawet nadwrażliwą), cera tłusta lub mieszana w pewnych okresach życia może być równocześnie cerą trądzikową.

test pomagający wykryć jaki sie ma rodzaj cery:
test na tłustość skóry:
rano, po obudzeniu się przyłożyć lusterko do czoła policzków i brody i przypatrzeć się dokładnie powierzchni: jakie jest odbicie: wilgotne i tłuste, tylko wilgotne, czy nie ma nic na powierzchni.

test na wilgotność skóry: uchwycic na chwilę między dwa palce małą fałdkę skóry pod powieką dolną i obserwuj jak długo ta "zmarszczka" się utrzymuje.


Cera normalna

Rozpoznanie:
Ślad tłuszczu na lusterku jest ledwie widoczny, "zmarszczka" ginie natychmiast.

Opis:
Cera normalna jest różowa, gładka, jędrna, napięta, dobrze odżywiona, właściwie reaguje na warunki atmosferyczne (takie jak wiatr, słońce, mróz) oraz na wodę i mydło. Niewidoczne są na niej naczynia krwionośne, plamy barwnikowe, nie występuje problem łuszczenia, nie widoczne są zaskórniki. Taka cera występuje tylko u dzieci do okresu pokwitania.

Cera sucha
Rozpoznanie:
Odcisk na lusterku nie wykazuje śladów tłuszczu, a tylko lekką wilgoć, "zmarszczka" utrzymuje się najwyżej pół minuty.

Opis:
Cera sucha ma jasny kolor, jest cienka, mało elastyczna, gładka, mogą na niej występować przebarwienia, pojawia się sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych, może się łuszczyć, reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę i warunki atmosferyczne.

Cera taka szybko się starzeje, a pielęgnowana niewłaściwie staje się cerą starczą. Około dwudziestego roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust i szyi, co wymaga podjęcia działań od początku ich występowania, gdyż już w młodym wieku skóra taka staje się coraz cieńsza, wręcz pergaminowa.

Cera tłusta

Rozpoznanie:
Odcisk na lusterku jest tłustawo-wilgotny, "zmarszczka" szybko się wygładza.

Opis:
Cera tłusta ma kolor szarożółty, zazwyczaj jest dość gruba, a jej powierzchnia błyszcząca. Widoczne są na niej rozszerzone pory z zaskórnikami. Jest słabo ukrwiona, rano często blada, rzadko zdarzają się rozszerzone naczyńka. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne: na zimno,wiatr i słońce, oraz na wodę i mydło.

Dużo silniejsze znaczenie mają czynniki wewnętrzne, takie jak stres, zaburzenia hormonalne, napięcia nerwowe i zaburzenia układu trawiennego. Stosunkowo późno rozpoczyna się okres jej starzenia. Zaletą cery tłustej jest także to, że w wieku starszym, czy podeszłym, nie ulega wysuszeniu.
Wadą natomiast są dosyć częste powikłania trądzikowe i skłonność do tworzenia zmian zastoinowych oraz nieestetyczny wygląd. Cera tłusta nie występuje w dzieciństwie. Jej objawy pojawiają się dopiero po okresie pokwitania, ok. 12 roku życia, co jest związane ze wzmożoną stymulacją hormonalną gruczołów płciowych i gruczołów łojowych.

Cera mieszana
Rozpoznanie: Odcisk z czoła na lusterku wykazuje wyraźny tłusty ślad , ten z policzków jest ledwo widoczny, "zmarszczka" utrzymuje się ok. pół minuty.

Opis:
Cera mieszana ma cechy dwóch rodzajów skóry:jedne partie są suche, inne zaś tłuste, na czole, nosie, brodzie cera może być nierówna.

Najczęściej partią tłustą jest środkowy pas: czoło, nos, broda. Partie boczne natomiast są suche, choć czasami można spotykać sytuację odwrotną.
Pielęgnacja tego rodzaju cery jest trudna i pracochłonna, ponieważ należy postępować tak, jak z dwoma rodzajami cery.

Przy cerze mieszanej występuje jednocześnie skłonność do łojotoku oraz nieprawidłowa reakcja na wodę i mydło, co objawia się podrażnieniem, zaczerwienieniem, uczuciem pieczenia i napięcia skóry.

-----------------------------------------------------------------------
Cera trądzikowa

Trądzik pojawia się zarówno u dziewcząt jak i u chłopców w okresie dojrzewania. Ale także w wieku dojrzałym. Każdy rodzaj trądziku wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem.
Trądzik może być skutkiem zaburzeń hormonalnych , zaburzeń w funkcjonowaniu tarczycy( pomocna może okazać się konsultacja z lekarzem endokrynologiem), nieprawidłowych czynności przewodu pokarmowego.

W przypadku wystąpienia trądziku młodzieńczego ważna jest podstawowa pielęgnacja, higieniczny, racjonalny tryb życia (pedantyczna czystość, dotlenianie organizmu, odpowiednia dieta, sen).

Skóra naczynkowa

Kruchość naczyńek jest związana z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania.

Kruchość i nadwrażliwość naczyń krwionośnych jest jednym z czynników przyczyniających się do powstawania trądziku różowatego.
Z czasem skłonność do pojawiania się rumieni utrwala się. Kruche naczynia włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi, zaczynają pękać, pozostawiając na skórze trwałe ślady, potocznie nazywane pajączkami. Skłonność do występowania rozszerzonych naczyń krwionośnych (teleangiektazji) występuje już w dzieciństwie, a po dwudziestym roku życia naczynka zaczynają być widoczne.

Skórę tę przy pielęgnacji należy traktować jako nadzwyczaj wrażliwą. Bardzo często reaguje ona długotrwałym rumieniem , czasem opuchlizną, pieczeniem i swędzeniem. Zaczerwienienie może pojawiać się w okolicy policzków, nosa i brody, najczęściej na skutek picia kawy, mocnej herbaty, alkoholu, spożywania ostrych przypraw, a nawet w przypadku zjedzenia gorącego posiłku.

Do pierwszych sygnałów tej dolegliwości można również zaliczyć pojawianie się rumienia wywołanego zmianą temperatury, wzruszeniem lub zdenerwowaniem.

Rozszerzone naczynka mogą powstać przy każdym typie cery, ale najbardziej narażona na tę dolegliwość jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa, nie bez znaczenia jest też głębokość unaczynienia skóry.

Cera wrażliwa

Spotyka się skórę wrażliwą nabytą lub uwarunkowaną genetycznie. Jest bardzo trudna w pielęgnacji, występuje często w powiązaniu z cerą suchą, alergiczną i płytko unaczynioną.

Skóra wrażliwa objawia się uczuciem pieczenia, mrowienia, ściągania, świądu, który występuje po myciu wodą lub po stosowaniu niektórych kosmetyków.

Coraz częściej spotyka się ten rodzaj cery, a wiąże się to przede wszystkim z obciążeniem środowiska naturalnego toksynami i z nieodpowiednią pielęgnacją, stosowaniem kosmetyków o wysokim stopniu aktywności, często niewłaściwych do danego typu cery i wieku. Ogromny wpływ na uwrażliwienie ma nadmierna ilość promieniowania słonecznego, nie tylko naturalnego, ale także sztucznego (solaria), przegrzanie i suchość pomieszczeń oraz stresy.

Spośród czynników środowiska naturalnego, nie tylko toksyny mają negatywny wpływ na cerę. Są to również zanieczyszczenie kurzem i pyłem, oddziaływanie włókien sztucznych na skórę, nieprawidłowe odżywianie się oraz brak ruchu. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do ubytku wilgoci i warstwy ochronnej tłuszczu ze skóry."


Nie wiem na ile to się sprawdza ale wydaje się całkiem rozsądne


---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Albo coś takiego:

Określenie typu cery jest niezbędne do jej prawidłowej pielęgnacji. Tylko prawidłowo dobrane kosmetyki są w stanie sprawić, że skóra wygląda pięknie i młodo. Nie chodzi o to, aby używać tuzina kremów i toników do twarzy, ale o to by dobrać odpowiednie preparaty nie tracąc pieniędzy na eksperymentowanie z różnymi kosmetykami.

Aby dowiedzieć się, jaki masz typ cery odpowiedz sobie na kilka pytań:

1. Jak zachowuje się twoja skóra po umyciu wodą i mydłem?
a. Nie ma żadnych negatywnych reakcji. Skóra jest odświeżona.
b. Skóra jest ściągnięta na policzkach i skroniach.
c. Po umyciu skóra jest ściągnięta na całej twarzy.
d. Skóra jest niemile ściągnięta i lekko podrażniona.
e. Skóra jest gładka i nawilżona.

2. Czy na twojej twarzy pojawiają się wypryski?
a. Wypryski pojawiają się na całej twarzy i to często.
b. Wypryski i wągry występują w strefie broda, nos czoło.
c. Raczej nie pojawiają się wypryski.
d. Bardzo rzadko pojawiają się wągry i drobne wypryski.
e. Sporadycznie pojawiają się wągry i grudki podskórne.

3. Jak zachowuje się twoja skóra po użyciu tłustego kremu?
a. Jest przetłuszczona.
b. Przetłuszczona tylko w partiach czoło, nos, broda. Na policzkach i skroniach normalna.
c. Skóra jest nawilżona i w doskonałym stanie.
d. Miejscami jest podrażniona, ale ogólnie reaguje normalnie.
e. Dobrze.

4. Jak twoja skóra reaguje na zmiany temperatury i niekorzystne warunki atmosferyczne?
a. Nie ma żadnych podrażnień. Czasem po opalaniu pojawia się więcej wyprysków.
b. Piecze na skroniach i policzkach.
c. Jest zaczerwieniona, pęka i piecze.
d. Jest zaczerwieniona i swędzi.
e. Normalnie. Nie mam z nią żadnych problemów.

5. Jak wygląda twoja twarz po całym dniu, przed jej oczyszczeniem?
a. Błyszczy się i jest przetłuszczona.
b. Błyszczy się w strefie czoło, nos broda. Jest przesuszona na skroniach i policzkach.
c. Jest przesuszona, łuszczy się.
d. Jest podrażniona i swędzi.
e. Jest gładka i świeża.

6. Jak reaguje twoja skóra na mleczka do demakijażu?
a. Jest tłusta.
b. Na policzkach gładka. Na nosie, brodzie i czole przetłuszczona.
c. Jest prawie gładka.
d. Szczypie.
e. Jest całkowicie gładka.

Odpowiedzi:
Większość odpowiedzi a: cera tłusta.
Większość odpowiedzi b: cera mieszana.
Większość odpowiedzi c: cera sucha.
Większość odpowiedzi d: cera wrażliwa.
Większość odpowiedzi e: cera normalna.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 13:16   #424
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez Lady_Marmalade Pokaż wiadomość
Ja osobiście radzę peelingi z Garniera i Toniki matujące też z Garniera. Avon miałam, ale się nie sprawdza. W każdym sklepie kosmetycznym wybierzesz sobie tonik i peeling. Najlepszy peeling to 3w1. Bo oczyszcza i matuje
A przez dzień, gdy się malujesz to: baza pod podkład, podkład i puder. Wszystko dla CERY TŁUSTEJ I MIESZANEJ. To nie jest cera sucha!!!! Nie próbuj nawilżać. Raczej złuszczać naskórek

powodzenia!
Ty w ogóle wiesz o czym Ty piszesz? Przy skórze, która się świeci tj przypuszczam mieszanej, bądź tłustej nie ma mowy o komsetykach wysuszających takich jak badziewny garnier, ludzie kochani, to się wałkuje już nie wiadomo jaki czas. na prawdę lepiej jest nazbierać trochę więcej kasy i zainwestować w coś aptecznego, bo kosmetyki są o niebo lepsze! (nie wszystkie oczywiście, nie generalizują, ale zdecydowana większość).

Autorko. Gdyby wynaleźli krem po którym skóra jest cały dzień matowa, to każdy by go używał. Do tej pory jeszcze z żadnym z takich się nie spotkałam... :P Przechodząc do rzeczy - proponuję mycie buzi delikatną emulsją (nie wysuszającą typu garnier, jak tu zostało polecone...) a np. cetaphil, physiogel, babydream rossmanowski. Krem mogę polecić z firmy Dermedic - różne rodzaje są, ale generalnie uważam je za dobre, ładnie matują skórę, ale również nawilżają - co przy cerze przetłuszczającej się jest podstawą.
Jeśli się malujesz to na podkład bądź puder możesz użyć skrobi ziemniaczanej [mąka ziemniaczana] lub skrobi kukurydzianej [nie to samo co mąka kukurydziana]. Super matuje na bardzo długo.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 17:11   #425
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Moja twarz się świeci...

smiech na sali droga pani Marmoladko
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 20:18   #426
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Moja twarz się świeci...

Garnier 3 w 1 daje właśnie odwrotny efekt, przynajmniej u mnie.
Niby skóra jest matowa i gładka zaraz po zastosowaniu, ale przecież skóra nadmiernie wysuszona daje odwrotny efekt, więc na drugi dzień cera wygląda fatalnie.

Ja lubię krem matujący Iwostin, taki zielony, super matuje, a poza tym cuudownie nawilża- ma chyba wodę termalną, więc jest zbawienny dla cery trądzikowej.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 08:24   #427
MissBlanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 53
Dot.: Moja twarz się świeci...

Ja od 4 miesięcy używam kosmetyków z serii Nivea visage young i dla mojej skóry są one naprawde świetne, Praktycznie wogóle nie mam pryszczy, a jeśli się już pojawiają to 1 na miesiąc. Tak się właśnie zastanawiam nad kremem control shine z tej serii...
MissBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 09:18   #428
biannie
Raczkowanie
 
Avatar biannie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Środek
Wiadomości: 486
Dot.: Moja twarz się świeci...

pielęgnacja,to podstawa,ale zawsze warto mnieć przy sobie puder matujący.Ja nie mam az takich problemów ze świeceniem się skóry ale i tak w torebce go noszę, bo świecąca się skóra wygląda nieestetycznie...W drogeriach i perfumeriach wybór ogromnyzainwestuj!
biannie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 10:40   #429
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez Lady_Marmalade Pokaż wiadomość
Nie próbuj nawilżać. Raczej złuszczać naskórek
chyba sobie żarty stroisz

Jeśli się na czymś nie znasz, to daruj sobie doradzanie w tej kwestii.
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 14:57   #430
thePuliOwl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: Moja twarz się świeci...

mam wrażliwą / mieszaną cerę, rozszerzone pory...
używałam wielu kosmetyków i nawet jak coś jest dla mnie dobre na początku, to po miesiącu lub paru miesiącach niestety już nie...
skóra się przyzwyczaja i chyba przestaje przyswajać
ostatnio koleżanka poleciła mi peeling gruboziarnisty "Perfecta" z minerałami morskimi i drobinkami orzecha - bardzo fajny wygładza buzię i kremy lepiej się wchłaniają, używam 1 -2 w tygodniu
na co dzień dobrze sprawdza się Clean&Clear SHINE CONTROL żel peelingujący z orzeźwiającymi mikrogranulkami
jednym z lepszych kremów przeciw błyszczeniu się skóry jaki ostatnio testowałam to Estee Lauder Idealist - drogi, ale można na allegro kupić taniej lub małe opakowanie 7ml aby przetestować
__________________


thePuliOwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 15:27   #431
SnowPaula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 7
GG do SnowPaula
Dot.: Moja twarz się świeci...

Ja również nie polecam nic z Garniera, te kosmetyki tylko szkodzą skórze. Najlepiej idź do dermatologa, albo idź do apteki i kup tonik do twarzy "Afrodyta" czy jakoś tak ... nie jest drogi średnia butelka kosztuje ok. 5 zł i pomaga . Przynajmniej mi kiedyś pomogło : )
Życzę powodzenia .
__________________
. Essential <3 ...
SnowPaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 16:53   #432
MissBlanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 53
Dot.: Moja twarz się świeci...

A co myślicie o kremie dla dzieci BABYDREAM. Podobno świetnie matuje. Testowała któraś ??
MissBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 18:50   #433
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez SnowPaula Pokaż wiadomość
Ja również nie polecam nic z Garniera, te kosmetyki tylko szkodzą skórze. Najlepiej idź do dermatologa, albo idź do apteki i kup tonik do twarzy "Afrodyta" czy jakoś tak ... nie jest drogi średnia butelka kosztuje ok. 5 zł i pomaga . Przynajmniej mi kiedyś pomogło : )
Życzę powodzenia .
Na co pomaga? To nie tonik tylko płyn na pryszcze na bazie alkoholu z tego, co pamiętam...

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez MissBlanka Pokaż wiadomość
A co myślicie o kremie dla dzieci BABYDREAM. Podobno świetnie matuje. Testowała któraś ??
Ja testuje aktualnie. Tylko zalezy o który pytasz. Ja mam krem babydream z pantenolem, woskiem pszczelim, wit E i rumiankiem 100ml. Fajnie nawilża, łagodzi podrażnienia, nie zapycha, ślicznie pachnie [jak każdy kosmetyk dla dzieci]. Twarz [z makijażem] dłużej ytrzyma mat po tym kremie. Ogólnie polecam.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 18:55   #434
cat_on_de_road
Raczkowanie
 
Avatar cat_on_de_road
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 203
Dot.: Moja twarz się świeci...

mogę się tylko podzielic informacja, że ja równiez mialam od 2 lat prioblem z błyszczeniem sie skóry twarzy mialam humektan- bez zmian (procz nawilzenia, ale blyszczenie nie ustało, stosowalam długi czas Iwostin purritin emulsje matujaca - nic. Ostatnio kupilam AA Therapy Tradzik na dzien - pomysllalam 'phi, badziew bedzie, ale kij, najwyzej wysmaruje na szyję i dekolt". Pomoglo, nie świecę. Dla kazdego co innego.
jedno jest pewne - dziewczyny mają rację: nic co bardziej wysusza, nic alkoholowego powodzenia

edit: aha babydream tez stosowalam - i nic po prostu probowac...
__________________
powoli sie rozglądam za małymi zmianami w życiu codziennym...

P.S. Nie bądź trollem!

Edytowane przez cat_on_de_road
Czas edycji: 2009-12-07 o 18:56
cat_on_de_road jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 22:52   #435
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Moja twarz się świeci...

ja probowalam juz wszystkiego i dalej sie swiece. choc zauwazylam rowniez, ze im wiecej nawilzam, tym mniej sie blyszcze no i w zaleznosci od podkladu, ktory tez ma u mnie ogromne znaczenie.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 07:32   #436
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Moja twarz się świeci...

Jeśli się błyszczysz, to świetna jest mseczka z ziemniaka Ja robię ją tak: obieram ziemniaka, kroję na cieniutkie plastry ( coś jak chipsy ) i przykładam do miejsc, gdzie się błyszczę na gdzieś 5 minut ( jak coś się dzieje, np. cię szczypie itp., to skontroluj, czy ci czasem skórzy nie wyżera :P), a potem przemywam twarz wodą mineralną. Błyzsczenia mi mija gdzieś na 3 dni Albo jest też drugi sposób na maseczkę z ziemniaków już ugotowanych, ale jak takiej nie stosowałam
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 08:14   #437
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
ja probowalam juz wszystkiego i dalej sie swiece. choc zauwazylam rowniez, ze im wiecej nawilzam, tym mniej sie blyszcze no i w zaleznosci od podkladu, ktory tez ma u mnie ogromne znaczenie.
Bo skórę mieszaną, tłustą jak najbardziej należy nawilżać, żeby nie produkowała więcej sebum broniąc się przed wysuszeniem.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:21   #438
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Moja twarz się świeci...

Dziewczyny z pewnością mają rację, doradzając Ci nawilżanie cery, skóra dobrze nawilżona to zdrowsza i młodsza skóra.
Czy nawilżanie pomoże zwalczyć problem ze świeceniem? Hmmm...
Mnie nie pomogło Cerę mam na pierwszy rzut oka normalną, bez trądziku, naczynek itp, o zdrowym kolorycie. Mam tylko jeden odwieczny niezwalczelny chyba problem, czyli błyszczenie.
Próbowałam chyba już wszystkiego czego tylko można. Moja cera z pewnością jest dobrze nawilżona, bo o to dbam, a pielęgnacja przemyslana - łagodne, lekkie kosmetyki apteczne i kosmetyki naturalne (przeważnie BU), nie opalam się, uzywam minerałów i naturalnych pudrów, generalnie nie grzeszę urodowo i staram sie cerze robic dobrze
Niestety jak się świeciłam parę late temu tak nadal się świecę, dochodzę do wniosku, że taka chyba po prostu jest specyfika mojej skóry. Być może z Tobą jest podobnie.
Też radzę nawilżać delikatnymi kosmetykami, żadnych tam żrących garnierów przeciwtrądzikowych itp. chyba że chcesz dorobić się przesuszonej, podrażnionej, przedwcześnie starzejącej sie skóry
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 18:02   #439
MissBlanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 53
Dot.: Moja twarz się świeci...

A próbowałaś tej maseczki z ziemniaków?
MissBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 18:36   #440
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez MissBlanka Pokaż wiadomość
A próbowałaś tej maseczki z ziemniaków?
Oj nie, do takich metod jakoś nie mam zaufania...
Stosuję regularnie maseczki z glinką, które oczyszczają i domykają pory. Chociaż świecenie eliminują tylko na parę godzin...
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 18:57   #441
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Moja twarz się świeci...

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Oj nie, do takich metod jakoś nie mam zaufania...
Stosuję regularnie maseczki z glinką, które oczyszczają i domykają pory. Chociaż świecenie eliminują tylko na parę godzin...

takie metody czasem dają lepsze efekty niż drogie kosmetyki więc może warto się przekonać?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 20:54   #442
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Moja twarz się świeci...

Nom dokładnie, nie szkodzi spróbować z tymi ziemniakami... przypuszczam, że działa skoro skrobia ziemniaczana matuje twarz na długo, a ziemniak ma z nią coś wspólnego, więc myślę, iż może pomóc.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 00:04   #443
juliusz24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zatkane pory i błyszcząca twarz

Drogie Panie ;] wasza rozmowa na tyle mnie zaciekawiła że postanowiłem się wtrącić .
Rzecz pierwsza balla_baby poprostu handluje nie pomoże wam

Sedno sprawy ;] musicie zrozumiec naturę, na ludzkiej skórze oprócz bakterii żyją co? Roztocza! No właśnie , zdarza im sie zatykać pory. Chodzi o to że pozbyć się ich nie możemy i tu jest problem , nie da sie być sterylnym .Tak wiec skupcie sie na tym niewiem co wam pomoze czy kwasy które je wypalają czy peeling ,może wystarczy sie porządnie spocić (wypłukanie)raz dziennie, sauna może aerobik ,nie tylko maści są ważne pamiętajcie że całe ciało odpowiada za regenereacje i odbudowe skóry dzień po dniu ;] .
I skączcie z tymi tapetami to wygląda ochydnie , facetów to nie kreci bo oni wiedzą gdzie leży prawda . Tak na marginesie nie ogoliłaś nóg? i co z tego? faceta nie obchodzi że idzie przez las , my chcemy tylko dostać się na polanę....

Edytowane przez juliusz24
Czas edycji: 2010-01-28 o 00:07
juliusz24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 21:32   #444
IseeYou183
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Jak zmniejszyć do minimum błyszczenie twarzy?

Cześć kobitki;]
Widzę, ze nie bardzo jestescie za skrobią ziemniaczaną a potocznie nazywaną kartoflanką;D...muszę Wam powiedziec, ze moja cera nie jest w 100% tłusta, częśto tez zalezy od dnia cyklu jak wygląda ale niema co ukrywać bo zrobieniu makijazu świeciłam sie;/...nie wygląda to estetycznie;/
Jakies trzy dni temu przeczytałam własnie na Wizazu o kartoflance i jej zbawiennym działaniu na błyszczenie...no i cud!!!wczoraj zrobiłam makijaz ok 11 i do godz 22 zero błyszczenia;DD i prawdopodobnie jeszcze bym sie nie swiecila ale zmylam makijaz;]. Dzis to samo cera piękna nie błyszcząca!!extra!!
IseeYou183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:32   #445
Pysiaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Świecąca się cera

Hej!Mam problem ze świeceniem się twarzy.Po porannej toalecie po jakiś 30 min do godziny świeci mi się twarz.Trądziku wielkiego to nie mam.Kilka blizn, kilka mniejszych pryszczy no i zaskórniki.Rano twarz myję tak: żelem z Under Twenty (Seria Anti! Acne, na żelu pisze "Aktywny żel głęboko oczyszczający", "skóra z widocznymi niedoskonałościami ") potem tonik (Under twenty, seria Never Ever!, jest to tonik do cery tłustej), tego żelu używam od ok. tygodnia, a wcześniej używałam żelu z Dax Cosmetics Perfecta No problem! Taki różowy o zapachu arbuzowym,potem krem nawilżający (Iwostin) a potem na pryszcze punktowo niewielką warstewkę Benzacne 5%. I to wszystko.A cera mi się świeci zwłaszcza w strefie T.Mam jeszcze jedno małe pytanko jak już kilka razy zasuszałam pryszcz Benzacne to potem jak zostawała blizna, wokół niej schodziła mi po prostu skóra.W takim razie zasuszać pryszcze?I czy np. Jak wychodzę do szkoły to mogę "użyc " mąki ziemniaczanej jako coś w rodzaju pudru,żeby skóra była matowa.Czy to zapcha mi pory?I dodam jeszcze że nie chce na razie stosowac pudrów.

Edytowane przez Pysiaaaa
Czas edycji: 2010-04-18 o 18:42
Pysiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 20:21   #446
kokoss217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Świecąca się cera

mam ten sam problem ...
a o co chodzi z tą mąką ziemniaczaną? bo pierwsze słyszę
choć osobiście nie próbowałam to polecam krem matujący barwy z serii siarkowa moc
kokoss217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 21:21   #447
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Błyszcząca, przetłuszczająca się cera. Nadmiar sebum. Świecący nos, czoło. ZBIO

Pysiu, przejrzyj proszę ten wątek a na przyszłość korzystaj z wyszukiwarki przed załozeniem nowego wątku.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 21:22   #448
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Świecąca się cera

jest wątek o tłustej cerze - tam sa porady przeciwko błyszczeniu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 14:57   #449
IseeYou183
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Świecąca się cera

Pysiu muszę Ci odpisac bo mam juz doswiadczenie jesli chodzi trądzik, preparaty zapobiegajace mu, blizny oraz błyszczenie;D

Uzywałam tych wszystkich garnierow....to jedna wilka lipa po tych specyfikach twarz błyszzcała mi sie do tego stopnia ze mozna sie było we mnie przejrzec!!!to jedna wielka lipa!!

Jesli chodzi o benzacne to nie narzekam!!ładnie przesusza skore ale stosowanie go codziennie doprowadza do schodzenia skory wookoło pryszcza ale nie wykluczam, ze jeszcze nieraz go uzyję;D

Najlepszymi sposobami o czym na własnej skorze sie przekonałam i to po wielu nieudanych probach zatrzymania tego paskudnego tradziku są sposoby domowe

Juz z 3 miesiace robię sobie maseczkę z sody oczyszczonej i widac efekty juz po kilku dniach!!!od czasu kiedy zaczęłam stosowac sodke na pryszcze nie mam z nimi wiekszych problemow

Nastepnym sposobem jest cynamon, co prawada na poczatku po nałozeniu maseczki strasznie piecze i skora robi sie czerwona jak u raka ale spokojnie to mija gora po 30 minutach wiec ja juz sie wycwaniłam i robie sobie zawsze ja w nocy heh

Tydzien temu zakupiłam kartoflankę;D nakładam malutka ilosc fluidu na to troszke prasowanego pudru ale to tez w małej ilosci bo nie lubie mocnego makijazu potem ovzywiscie korektor na juz tylko ślady po wyduszaniu pryszczy ktore juz niedługo znikna i na to skrobia ziemniaczana tzn ja nakładam tylko w te mieja=sca gdzie cera mi sie przetłuszczała no i to jest cud!!!nie błyszcze sie juz od tygodnia!!powiem Wam ze jestem zszokowana jak działa ta skrobia!!moja cera jest poprostu sliczna!!!a ja czuje sie pewniejsza siebie

Pozdrawiam Was gorąco i zycze ślicznej cery
IseeYou183 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:40   #450
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Świecąca się cera

Kupiłam ostatnio puder sypki matujący bezbarwny z Kryolan jest tak polecany zobaczymy jak się spisze w akcji matowanie...
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 22:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.