Patenty na bycie NAJ :) - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-04, 14:41   #3451
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
i tu się z tobą nie zgodzę, mojej cerze bardziej służy nie używanie kremów, może dlatego że źle je dobieram, w połowie wątku jest mała dyskusja na temat używania kremów nawilżających i z tego co zrozumiałam zdrowej cery nie trzeba nawilżać bo ona sama utrzymuje odpowiedni poziom i jeżeli komuś służy nawilżanie niech nawilża ale jeśli komuś nie służy niech nawilża maseczkami raz na jakiś czas
nie warto używać ''czegoś'' bo tak trzeba i tak mówią inni, trzeba używać tego co służy naszej cerze
Racja, jeśli tylko się nie łuszczysz i nie czujesz ściagania to tak. Ale wydaje mi się,że jeszcze niedawno chciałaś bardzo dobrać jakiś krem.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja nie użyłabym podkładu czy pudru, po prostu się boję. Poza tym mam traumatyczne przeżycia. Ostatnio koleżanka pacnęła mnie po czole jakimś starym, brudnym, zasyfiałym, dziurawym, nigdy nie mytym pędzlem obsypanym toną śmierdzącego pudru Jak ja się bałam, żeby mnie po tym nie wypryszczyło... Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłam po powrocie do domu było porządne umycie twarzy...
ja się boję nie używać, bo wydaje mi się,że wyglądam wtedy przerażająco, chociaż wiem że tak nie jest

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
A nie zdrowiej zamiast pudru matującego skrobię ziemniaczaną lub puder bambusowy?
ja dziś kupiłam skrobię bambusowy też bym bardzo chciała,ale to kiedyś przy okazji jak będę coś z BU zamawiać póki co nałożyłam tylko skrobię na twarz lekko posmarowaną humaktenem i wygląda jak zwykły transparentny puder czyli dobrze jutro ją wypróbuję do zmatowienia babydream filtra
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 14:44   #3452
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

www.kolorowka.com

Jeśli fundusze dopiszą będę robić sobie minerały!
Tylko ta mika... Filtry...
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 16:55   #3453
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja też na pewno skuszę się na acne derm, ale póki co używam brevoxylu. skończę go i zobaczymy co z tego będzie. Póki co bardzo wysusza, więc rano muszę porządnie nawilżać,ale z mocznikiem daję radę
Co do filtra Babydream, to jest on fotostabilny- czyli dobrze chroni. To,czy sprawdzi się u Ciebie to sprawa indywidualna. Zależy czy masz cerę suchą, czy tłustą,a może skłonną do zapychania? Babydream może zapchać, tak jak każdy inny krem. Niestety jeśli chodzi o filtry, to trzeba na zasadzie prób i błędów Wiadomo, te aptewczne są najlepsze ale ich ceny mnie powalają. Może na lato kupię coś lepszego,ale póki co mam zamiar używać tych nieaptecznych,ale stabilnych .Od tygodnia używam babydream, i chyba nie jest źle Zaraz lecę po skrobię kukurydzianą. Mam co prawda fajny puder vipery,ale zawiera talk i mikę, który może destabilizować filtry, zwłaszcza ta z parsolem. Babydream CHYBA parsolu nie ma ,ale lepiej dmuchać na zimne.

To prawda, żel babydream jest cudowny. Mam już drugą butlę i używam go do wszystkiego- mycia twarzy, ciała, włosów i higieny intymnej



Włosów nie odbudujesz,ale sposobami o których napisałaś znacznie poprawisz ich wygląd- ja używam wszystkich i jestem zadowolona dość
Oliwka hipp i rycyna są świetne i jeszcze żel Paloma i spray Liliputz

mają silikony?? ja mam taka skore glowy i takie wlosy że nie moge stosowac nawet szamponu innego niz dzieciecy, nie mowiac o drogeryjnych odzywkach, wiec myslisz ze to by sie nadawalo??
ja ostatnio zadniedbalam wlosy, tzn brak czasu, chociaz nalozenie oleju kokosowego to wsumie zaden problem ale i tak zapominam, fajnie dzialala u mnie zawsze rycyna z jajkiem i z oliva z olivek musze wrocic



Też mam takie włosy,ale olejami właśnie można wygładzić fajnie końcówki.
Właśnie właśnie, pora zalać drożdze...

z tego co przeczytałam na wizażu, żeby podkreślić skręt, dobrze jest wgnieść we włosy żel aloesowy, lub sok aloesowy. Palomę polecam znów No i keratyna. Na www.mazidła.com pod opisem keratyny są komentarze.Widziałam,że ktoś pisał tam,że podkreślają skręt. Właśnie dziś zamierzam zrobić psikacz keratynowy, ale nigdzie nie mogę znaleźć butelki z atomizerem :/


Hm, nie zgodzę się,że kwasy wysuszają. W każdym razie chyba nie wszystkie. Wejdź na stronę Biochemia Urody - ponoć toniki z kwasami mają też właściwości nawilżające. Trochę to niejasne, bo kwasy mają złuszczać, no ale to chyba już od ich rodzaju zależy.

bo jak dodają do składu kwasu jakis tam panthenol plus jakis hydrolat regenerujacy to w opisie dodaja wlasciwisci nawilzajace;p no chyba że kwasy PHA nawilzaja - bo tych nie testowalam
mnie podrazniaja i tyle



ja dziś sobie fajną miksturkę przygotowałam - 2 kropelki kwasu askorbinowego ( cevikap) plus kapsułka witaminy a+ e zmieszane z odrobiną humektanu i na twarz czuję po prostu,że to odżywia

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------



To bardzo źle. Kremu nawiżającego należy używać codziennie , lub najlepiej dwa razy dziennie. Tylko nawilżona cera może być ładna..
Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Rotoidy? Możesz coś więcej napisać? Bo ja słyszałam o retinoidach, chyba, że to literówka
retinoidy ;p
retoidy prosciej napisac a wiadomo o co chodzi


wogole wczoraj skonczyl mi się mój litrowy Kallos Late !!
ostatnie gramy poszly na odzywke dla moich pędzelkow

a myslalam że on sie nigdy nie konczy tymbardziej że ja wiele innych odzywek na zmiane testowalam


macie do polecenia jakas odzywke z proteinami ?
bo wlasnie ten kallos mi sie skonczyl a jajka mi sie nie chce naklada;p hehe
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-10-04 o 16:57
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 17:31   #3454
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
www.kolorowka.com

Jeśli fundusze dopiszą będę robić sobie minerały!
Tylko ta mika... Filtry...
To jest w tym sklepie najlepsze, że nie musisz używać miki! Możesz zrobić sobie taką mieszankę, jaką zapragniesz!
Cały czas się zastanawiam, czy sklep nie zasługuje na własny wątek, bo jednak mieszanie proszków i paćkanie nafiltrowanych ryjków bardziej pasuje zarówno pod biochemię jak i mineralne forum, ale bardziej w stronę biochemii (receptury!).
Ja zaszalałam (klientka nr. 1 ) i kupiłam 5 próbek za 22 zł z groszami + 3 darmowe! Już trybiki w głowie pracują: czego ile dodać, w czym to wymieszać, czym nałożyć
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 17:34   #3455
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Na mineralnym ma swój wątek, jakimś cudem go znalazłam, bo normalnie nie zaglądam na to forum

No tak, miki nie trzeba używać, ale niektóre tak ładnie błyszczą

Już chcę zrobić sobie dwie pomadki (cielistą i w jakimś mocniejszym kolorze), brązowy i fioletowy tusz i coś kryjąco-rozświetlającego na twarz. Na razie nie mam poęcia jak i z czego, ale to nic
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 19:24   #3456
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Narc szukałam ale zaprzestałam, może na zimę zakupię coś

dotka95 cudny ten sklep!
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 19:26   #3457
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Prawda? Żeby tylko jeszcze trochę przepisów dali, to w ogóle będzie cudownie
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 19:30   #3458
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

oj taaak i żeby jeszcze można było zamówić tak żeby mama nie widziała
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 20:02   #3459
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Są receptury:P W górnym pasku, na górze
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 20:03   #3460
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ale żeby było więęęęcej na przykład co połączyć, żeby wyszedł np. kryjący korektor, co żeby rozświetlić, no wiecie
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 20:19   #3461
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

w sumie błyszczyk można sobie zrobić samemu bez zamawiania produktów bo można dostać je w sklepach
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 20:21   #3462
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Najlepszy błyszczyk to olejek rycynowy Można to pomieszać z jakąś pomadką kolorową
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:03   #3463
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Najlepszy błyszczyk to olejek rycynowy Można to pomieszać z jakąś pomadką kolorową
A później sraczka gwarantowana
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:08   #3464
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Jeśli ktoś wali na usta całą butelkę na raz, to tak
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:36   #3465
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś wali na usta całą butelkę na raz, to tak
Wystarczy jedna łyżka
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 21:46   #3466
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ze mnie taka błyszczykomaniaczka, że jedna łyżka to na trzy razy
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 22:44   #3467
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
i tu się z tobą nie zgodzę, mojej cerze bardziej służy nie używanie kremów, może dlatego że źle je dobieram, w połowie wątku jest mała dyskusja na temat używania kremów nawilżających i z tego co zrozumiałam zdrowej cery nie trzeba nawilżać bo ona sama utrzymuje odpowiedni poziom i jeżeli komuś służy nawilżanie niech nawilża ale jeśli komuś nie służy niech nawilża maseczkami raz na jakiś czas
nie warto używać ''czegoś'' bo tak trzeba i tak mówią inni, trzeba używać tego co służy naszej cerze
Racja.. Czasami wydaje mi się że właśnie to używanie kremów powoduje błędne koło... Nawet tż mi powiedział, że dlatego że używam kremu do rąk, to potrzebuję go używac.. I coś w tym jest. I tak samo z twarzą..

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
hmm a moze wlasnie przez to, ze przyzwyczailas skore do kremow nawilzajacych ona sie wlasnie tak ich domaga? pamietam, ze ja tez kiedys rzadko stosowalam kremy i jakos nie odczuwalam ich braku a teraz po myciu musze cos nalozyc na twarz.... wiek (25 latek niedlugo) zobowiazuje mnie do stosowania kremow codziennie ale kiedys moglabym sie bez nich na codzien obejsc


Moje nowe patenty experyment (mam nadzieje ze bedzie sluzyc)

- wykanczam lub wyrzucam nadprogramowe kosmetyki i nie kupuje nowych, poki nie wykoncze starych (sto milionow zeli pod prysznic kupionych 'bo ladnie pachnie')
- jeszcze wieksze zminimalizowanie pielegnacji (nie 10 roznych maseczek na twarz do wyboru tylko jedna, dobra)
- przezucenie sie jeszcze bardziej na nature (np. oleje jako balsamy czy maseczki) - troche to ryzykowne jesli chodzi i twarz, boje sie powrotu tradziku, ale nie chce juz wklepywac w twarz tej calej chemii.... wlasnie siedze z olejem kokosowym na twarzy (zmyje go dokladnie woda rozana zamiast toniku ) bardzo sie na to napalilam
- szampon bez SLS : niestety jestem teraz w UK wiec nie moge kupic taniego Babydreama, kupilam miodowy BodyShop, jest super, slicznie pachnie tylko jest drogi

co o tym myslicie
Poczyniasz postępy kobieto Podobają mi się Twoje patenty
Też chciałabym nabyc olej kokosowy ale nie bardzo wiem gdzie..

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
www.kolorowka.com

Jeśli fundusze dopiszą będę robić sobie minerały!
Tylko ta mika... Filtry...
cudny sklepik! a ja jeszcze nawet w mazidłach, BU itp. nic nie kupiłam.. Zaległości mi się narobi

Zrobiłam sobie dziś puder skrobia+cynamon (tż oczywisie zaraz wyczuł i powiedział że pachnę jak ciastko )
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 23:08   #3468
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Olej kokosowy można kupić w sklepach typu "Kuchnie świata" u nas jest taki w Galerii Krakowskiej, więc może w jakiejś warszawskiej też jest? A nawet jak nie w galeriach, to jakieś sklepy z kuchniami świata na pewno macie .

A ja jeszcze do kręconowłosych - nie stosuje żadna z Was metody mycia odżywką bez silikonów i SLSów? Bo nie wiem, czy ten żel palomy się nadaje do takiego połączenia. Oczywiście zapomniałam go dzisiaj kupić :|. Ile ten żel aloesowy kosztuje i czy można go dostać bez problemu np. w Rossmannie? Czy to nie jest przypadkiem taki żel do skóry, jakiś łagodzący rany czy coś takiego? Chyba go kiedyś kupiłam, właśnie, żeby do włosów używać, ale co się z nim stało to nie wiem?!
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-04, 23:13   #3469
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Olej kokosowy można kupić w sklepach typu "Kuchnie świata" u nas jest taki w Galerii Krakowskiej, więc może w jakiejś warszawskiej też jest? A nawet jak nie w galeriach, to jakieś sklepy z kuchniami świata na pewno macie .

A ja jeszcze do kręconowłosych - nie stosuje żadna z Was metody mycia odżywką bez silikonów i SLSów? Bo nie wiem, czy ten żel palomy się nadaje do takiego połączenia. Oczywiście zapomniałam go dzisiaj kupić :|. Ile ten żel aloesowy kosztuje i czy można go dostać bez problemu np. w Rossmannie? Czy to nie jest przypadkiem taki żel do skóry, jakiś łagodzący rany czy coś takiego? Chyba go kiedyś kupiłam, właśnie, żeby do włosów używać, ale co się z nim stało to nie wiem?!
Ja swój żel kupiłam właśnie w Rossmanie za ok. 12 zł. i na nim jest napisane, że świetnie łagodzi podrażnienia, poparzenia itp.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 06:32   #3470
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

*Catherrine* a ten ''puder'' na dłuższą metę nie będzie wysuszał skóry?
ja namawiam mamę ma zamówienie kilku rzeczy z Mazideł, jak narazie nie bardzo mi to wychodzi ale przecież został jeszcze brat
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 10:18   #3471
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

*Catherrine* a jak zrobiłaś ten puder?I gdzie można kupić skrobię?Bardzo mnie to zainteresowało a nie jestem w temacie
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 10:45   #3472
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
tak jak pisałam wcześniej - odżywka do brązowych włosów moje w dodatku też są farbowane, więc im to pasuje Do stylizacji : żel do loków z Avonu... Polecam
Dodatkowo używam, też avonowskiej firmy, balsam wygładzający, taki biało-niebieski, jest przeciw puszeniu.... Plus of kors suszarka z dyfuzorem

Jakich jedwabi do włosów używacie, żeby zaprzestać puszeniu?


Moje po wyżej wymienionych zabiegach stylizacyjnych wytrzymują jakieś 5-6 godzin w normalnych warunkach (czyt. nie leje, nie wieje :P) a później już się puszyściej robi :P
Mam cos fajnego przeciw puszeniu, chociaz to nie jedwab..preparat The Body Shop z orzechem brazylijskim Define and No Frizz. Jest bardzo odzywczy i gesty, nakladam go ociupinke, tak jak jedwab, a wloski gladkie przez dlugi czas..

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
hmm a moze wlasnie przez to, ze przyzwyczailas skore do kremow nawilzajacych ona sie wlasnie tak ich domaga? pamietam, ze ja tez kiedys rzadko stosowalam kremy i jakos nie odczuwalam ich braku a teraz po myciu musze cos nalozyc na twarz.... wiek (25 latek niedlugo) zobowiazuje mnie do stosowania kremow codziennie ale kiedys moglabym sie bez nich na codzien obejsc


Moje nowe patenty experyment (mam nadzieje ze bedzie sluzyc)

- wykanczam lub wyrzucam nadprogramowe kosmetyki i nie kupuje nowych, poki nie wykoncze starych (sto milionow zeli pod prysznic kupionych 'bo ladnie pachnie')
- jeszcze wieksze zminimalizowanie pielegnacji (nie 10 roznych maseczek na twarz do wyboru tylko jedna, dobra)
- przezucenie sie jeszcze bardziej na nature (np. oleje jako balsamy czy maseczki) - troche to ryzykowne jesli chodzi i twarz, boje sie powrotu tradziku, ale nie chce juz wklepywac w twarz tej calej chemii.... wlasnie siedze z olejem kokosowym na twarzy (zmyje go dokladnie woda rozana zamiast toniku ) bardzo sie na to napalilam
- szampon bez SLS : niestety jestem teraz w UK wiec nie moge kupic taniego Babydreama, kupilam miodowy BodyShop, jest super, slicznie pachnie tylko jest drogi

co o tym myslicie
Jak jestes w UK to polecam przejscie sie do Holland and Barrett. Znalazlam tam szampon o swietnym skladzie - Australian Organics czy jakos tak, kosztuje niecale £4. Odzywka tez jest bardzo zachecajaca. Niestety jeszcze go nie wyprobowalam, bo rowniez mam kosmetyczny odwyk. Ale jak tylko pokoncze co mam odrazu lece po ten zestaw.
Mialam tez ten miodowy z TBS i odzywke i rzeczywiscie dobre byly
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.






Edytowane przez henieczka
Czas edycji: 2009-10-05 o 10:47
henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 11:59   #3473
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Mam cos fajnego przeciw puszeniu, chociaz to nie jedwab..preparat The Body Shop z orzechem brazylijskim Define and No Frizz. Jest bardzo odzywczy i gesty, nakladam go ociupinke, tak jak jedwab, a wloski gladkie przez dlugi czas..



Jak jestes w UK to polecam przejscie sie do Holland and Barrett. Znalazlam tam szampon o swietnym skladzie - Australian Organics czy jakos tak, kosztuje niecale £4. Odzywka tez jest bardzo zachecajaca. Niestety jeszcze go nie wyprobowalam, bo rowniez mam kosmetyczny odwyk. Ale jak tylko pokoncze co mam odrazu lece po ten zestaw.
Mialam tez ten miodowy z TBS i odzywke i rzeczywiscie dobre byly
dzieki, sprawdze ich stronke (bo watpie ze na moim zadupiu ten sklep jest chcialam od razu kupic odzywke TBS ale przestraszylam sie alkoholu na 2 miejscu w skladzie (po czym wrocilam do domu i zobaczylam ze wszystkie moje odzywki tak maja) :/
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 15:17   #3474
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Olej kokosowy można kupić w sklepach typu "Kuchnie świata" u nas jest taki w Galerii Krakowskiej, więc może w jakiejś warszawskiej też jest? A nawet jak nie w galeriach, to jakieś sklepy z kuchniami świata na pewno macie .
oo... dzięki za info!! Często zaglądam do Galerii Krakowskiej, więc kupię tam olej kokosowy tak jak radzisz, bo kilka dni temu mi się skończył Co prawda wolałabym go kupić na Mazidłach, ale przez te koszty przesyłki wolę zamawiać rzadko, a przynajmniej za 100 zł. Inaczej się to nie opłaca.
Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A ja jeszcze do kręconowłosych - nie stosuje żadna z Was metody mycia odżywką bez silikonów i SLSów? Bo nie wiem, czy ten żel palomy się nadaje do takiego połączenia. Oczywiście zapomniałam go dzisiaj kupić :|. Ile ten żel aloesowy kosztuje i czy można go dostać bez problemu np. w Rossmannie? Czy to nie jest przypadkiem taki żel do skóry, jakiś łagodzący rany czy coś takiego? Chyba go kiedyś kupiłam, właśnie, żeby do włosów używać, ale co się z nim stało to nie wiem?!
Kręconowłosa nieużywająca szamponu ani silikonów zgłasza się do odpowiedzi!
Myję włosy odżywką od kilku miesięcy (a może już nawet i pól roku... ). Jestem bardzo zadowolona z tej metody. Raz zmyłam silikony z włosów jakimś mocnym szamponem z dodatkiem sody i teraz już nie rozstaję się z odzywkami (myję na przemian Glorią (Gloria oczywiście kupiona w słynnym sklepiku Herbapolu na Szewskiej ) , Kallosem Mlecznym i czasami Matrixem Sleek Look (wiem że jest do rozprostowywania, ale moje loczki są po nim ślicznie podkreślone). Zel Palomy (tak - to jest ten przeznaczony do łagodzenia otarć, ran i ukąszeń) nie ma w sobie nic, co nie zmyłoby się z włosów prostą odżywką, więc spokojnie możesz go zafundować swoim włosom (ja nawet najcięższe oleje - śliwkowy czy rycynowy) zmywam tylko odżywką.
Tak jak napisano wyżej, żel Palomy kosztuje ok. 12 zł. Ja kupiłam go akurat w Rossmanie na Floriańskiej, ale podejrzewam, że w innych krakowskich Rossmanach też jest.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 16:24   #3475
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Olej kokosowy można kupić w sklepach typu "Kuchnie świata" u nas jest taki w Galerii Krakowskiej, więc może w jakiejś warszawskiej też jest? A nawet jak nie w galeriach, to jakieś sklepy z kuchniami świata na pewno macie .
Dzięki rozejrzę się przy okazji A tak w przybliżeniu ile normalnie kosztuje taki olej (i ile ml)? Bo może opłaca się kupic na all.

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
*Catherrine* a ten ''puder'' na dłuższą metę nie będzie wysuszał skóry?
A dlaczego ma wysuszac? No nie wiem, ja się na tym nie znam, na wizażu (chyba na tym wątku) złapałam ten patent

Cytat:
Napisane przez Bezwstydnica Pokaż wiadomość
*Catherrine* a jak zrobiłaś ten puder?I gdzie można kupić skrobię?Bardzo mnie to zainteresowało a nie jestem w temacie
Skrobia to jest mąka ziemniaczana, czyli w spożywczym.
Zrobiłam to tak że do pudełka po premie wsypałam trochę mąki ziemniaczanej, do tego odrobinę cynamonu, zamknęłam, wytrząsłam, otworzyłam, stwierdziłam że za jasny i dosypałam jeszcze cynamonu, znów zamknęłam, wytrząsłam, itd. aż do uzyskania odpowiedniego dla karnacji odcienia

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
Kręconowłosa nieużywająca szamponu ani silikonów zgłasza się do odpowiedzi!
Myję włosy odżywką od kilku miesięcy (a może już nawet i pól roku... ). Jestem bardzo zadowolona z tej metody. Raz zmyłam silikony z włosów jakimś mocnym szamponem z dodatkiem sody i teraz już nie rozstaję się z odzywkami (myję na przemian Glorią (Gloria oczywiście kupiona w słynnym sklepiku Herbapolu na Szewskiej ) , Kallosem Mlecznym i czasami Matrixem Sleek Look (wiem że jest do rozprostowywania, ale moje loczki są po nim ślicznie podkreślone). Zel Palomy (tak - to jest ten przeznaczony do łagodzenia otarć, ran i ukąszeń) nie ma w sobie nic, co nie zmyłoby się z włosów prostą odżywką, więc spokojnie możesz go zafundować swoim włosom (ja nawet najcięższe oleje - śliwkowy czy rycynowy) zmywam tylko odżywką.
Tak jak napisano wyżej, żel Palomy kosztuje ok. 12 zł. Ja kupiłam go akurat w Rossmanie na Floriańskiej, ale podejrzewam, że w innych krakowskich Rossmanach też jest.
A myjąc samą odżywką nie musisz częsciej myc włosów? Mogę zapytac jaki masz typ włosów?
Gdzie kupujesz te specyfiki typu Gloria, Kallos? W rossmanie je dostanę? Albo w hipermarkecie?
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 16:53   #3476
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

"Skrobia to jest mąka ziemniaczana, czyli w spożywczym.
Zrobiłam to tak że do pudełka po premie wsypałam trochę mąki ziemniaczanej, do tego odrobinę cynamonu, zamknęłam, wytrząsłam, otworzyłam, stwierdziłam że za jasny i dosypałam jeszcze cynamonu, znów zamknęłam, wytrząsłam, itd. aż do uzyskania odpowiedniego dla karnacji odcienia"



Cynamon, przecież on żrący jest nie piecze cie buzia Kiedyś czytałam o kobiecie co cynamon dodała do jakiejś odżywki do włosów czy maski domowej roboty i wyłysiała, spaliło jej włosy normalnie. Oj ja bym się bała cynamonu
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 17:57   #3477
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
"Skrobia to jest mąka ziemniaczana, czyli w spożywczym.
Zrobiłam to tak że do pudełka po premie wsypałam trochę mąki ziemniaczanej, do tego odrobinę cynamonu, zamknęłam, wytrząsłam, otworzyłam, stwierdziłam że za jasny i dosypałam jeszcze cynamonu, znów zamknęłam, wytrząsłam, itd. aż do uzyskania odpowiedniego dla karnacji odcienia"



Cynamon, przecież on żrący jest nie piecze cie buzia Kiedyś czytałam o kobiecie co cynamon dodała do jakiejś odżywki do włosów czy maski domowej roboty i wyłysiała, spaliło jej włosy normalnie. Oj ja bym się bała cynamonu
Cynamon przede wszystkim rozgrzewa podrażniając naczynka!!
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 18:00   #3478
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

no właśnie jak z tym cynamonem??
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 18:09   #3479
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

nie polecam skrobi. Kiedys używałam przy filtrach (jak i solo) i strasznie mi się po niej otworzyły pory, większość pozostała otwarta a cześć to wągry...
Polecam delikatny talk/ puder Hauschki. Skrobia kiedys przez nasze babcie była używana przy produkcji pudrów- jednakże jak wiadomo szkodziły one cerze. Obecnie skrobie zastępuje talk.

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2009-10-05 o 18:11
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-05, 19:10   #3480
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja też dawniej dosypywałam cynamonu do pudru bambusowego. Bardzo dobrze się sprawdzał (buzia ślicznie pachniała). Zrezygnowałam z niego tylko i wyłącznie dlatego, że cynamon jest zbyt grubo mielony. Nigdy nie czułam pieczenia, ściągnięcia czy innego dyskomfortu. Teraz dosypuję do pudru odrobinę kakao

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A myjąc samą odżywką nie musisz częsciej myc włosów? Mogę zapytac jaki masz typ włosów?
Gdzie kupujesz te specyfiki typu Gloria, Kallos? W rossmanie je dostanę? Albo w hipermarkecie?
Ja mam z natury bardzo suche włosy i kiedy myłam je szamponem, to czasami aż bałam się ich układać, bo wyglądały jakby się miały połamać od samego dotyku. Moje włosy wyglądały tak, jakby skóra głowy w ogóle nie wydzielała sebum. Mogłabym ich nie myć nawet tydzień a i tak byłyby suche jak siano. Teraz, kiedy myję je odzywkami, są bardzo miękkie - aż chciałoby się ich bez przerwy dotykać. Szybciej rosną, końcówki prawie w ogóle się nie rozdwajają, nie ma problemu z rozczesywaniem loczków przed myciem, skręt jest ładniejszy i bardziej regularny... same zalety.
Rzeczywiście częściej je myję, ale nie dlatego, że szybciej tracą świeżość, a dlatego, że teraz sprawia mi to ogromną przyjemność (robię sobie przed myciem bogate olejowo-ziołowe maseczki i wcierki z witaminami i olejkami eterycznymi).

Ciężkie, gęste włosy z tendencja do przetłuszczania mogą się początkowo buntować, jeśli są myte tylko odżywką, ale i one się przyzwyczają. Tylko trzeba pamiętać, żeby najpierw zmyć z nich wszystkie silikony, bo inaczej odżywka nic nie da.

A jeśli chodzi o dostępność Glorii, to skomplikowana sprawa... jedyna sieciówka, w której Gloria zawsze jest to Auchan. Można ją tez dorwać w małych sklepikach kosmetycznych czy zielarskich - tutaj jest wątek o Glorii: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=223661 w którym dziewczyny piszą w którym sklepiku w danym mieście ją dorwały (inaczej bym jej nigdy nie znalazła - kto by pomyślał, że będzie w sklepiku Herbapolu - niech żyje Wizaż!! )
Natomiast od Kallosa roi się na allegro - litr tej odżywki kosztuje 11 zł Jest genialna - dużo protein mlecznych, zero silikonów Można ją też dostać w salonach fryzjerskich.
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.