Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-09, 22:02   #871
4rch3r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Czytałem kiedyś w gazecie że jak zaczyna się depilować nogi to nie wolno mocno dociskać maszynki do ciała wtedy nie pojawiają się zaczerwienienia.
4rch3r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:43   #872
miloszart
Przyczajenie
 
Avatar miloszart
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

wrastające włoski po depilatorze? przez 9 lat uzywalam depilatora i w końcu się poddałam-właśnie przez wrastające włoski, teraz golę a czerwone kropki-(mam bardzo wrażliwą skórę) likwiduje preparatem bielendy po goleniu, łagodzi te dolegliwości, pomarańczowe-żółte opakowanie - jest na wizażu-jest tam nawet moja opinia o nim.
miloszart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:07   #873
oliwka87
Raczkowanie
 
Avatar oliwka87
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 106
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

[QUOTE=nowa_zelandia;14014 270]tez mam podobny problem, ale tylko po maszynkach , dlatego od jakis dwoch lat wole isc w dlugich spodniach czy rekawkach niz uzyc maszynki ;/ uzywam tylko i wylacznie wosku(bogu dzieki ze mam mame kosmetyczke) a po depilacji taki preparat z depileve na wrastajace wloski, bardzo piecze ale np bikini juz nie ma problemu, nic nie wrasta . kto moze niech sie przezuca na wosk [/QUOTE

wiem, o którym preparacie depileve po depilacji mówisz, rzeczywiscie jest bardzo dobry i dziala...a jakich wosków uzywasz, tez tej firmy???
oliwka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 21:17   #874
talamaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Witam
od dawna śledze ten wątek bo oczywiście też mam problem z wrastającymi kudłami. Najpierw było milo i depiltor kochałam prawie tak samo mocno jak suszarkę do włosów. No ale po kilku latach sie odkochałam skutecznie. Ale poczytałam forum i wszystko co znalazłam na googlach i widzę poprwe więc się dziele wiedzą.
A więc na już istniejące ranki maśc witaminowa (koszt 2zł to jest cos cudownego tyle lat żyłam i nie wiedziałam że takie cuda istenieją. Wszystko pięknie wygoiła w kilka dni (smarowałam rano i wieczorem). Oczywiście szorstka gąbka i piling jak najczęściej. A na koniec krem z mocznikiem ja kupiłam taki za 14,99 w aptece.
w sumie zainwestowałam ok 25zł i naprawde jest dużo dużo lepiej.
Jak ktoś ma pytania to chętie odpowiem.
A jak coś nowego wynajde to dam znac
talamaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 22:01   #875
tasiemiec
Raczkowanie
 
Avatar tasiemiec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 353
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Też miałam problem z wrastaniem, bliznami itd...zaleczyłam moje nogi takim oto sposobem:
kupiłam krem z mocznikiem CERKODERM 15, używam go codziennie, albo tak dzień po depilacji, żeby te włoski się mogły przebić i normalnie wyrosnąć..Depiluję nogi kremem, po depilacji szoruję skórę szorstką myjką i wycieram nogi. Włoski sa miększe, ale ta metoda depilacji jest czasochłonna i droższa, bo taka normalna tubka kremu do depilacji kosztuje 7 zł około, a wystarczy na 3 razy. Maszynką się nie mogę golić bo wszystkie objawy wracają niestety. Poza tym w zimie staram się nosić długie skarpetki, takie podkolanówki, żeby nie drażnić skóry dżinsami, bo to też mi dużo daje. Chyba mam strasznie wrażliwą skórę...kiedyś miałam normalną, problemy zaczęły się po używaniu depilatora i kilku wizytach na basenie
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni
tasiemiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 06:53   #876
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

[QUOTE=talamaska;14242853]Witam
od dawna śledze ten wątek bo oczywiście też mam problem z wrastającymi kudłami. Najpierw było milo i depiltor kochałam prawie tak samo mocno jak suszarkę do włosów. No ale po kilku latach sie odkochałam skutecznie. Ale poczytałam forum i wszystko co znalazłam na googlach i widzę poprwe więc się dziele wiedzą.
A więc na już istniejące ranki maśc witaminowa (koszt 2zł to jest cos cudownego tyle lat żyłam i nie wiedziałam że takie cuda istenieją. Wszystko pięknie wygoiła w kilka dni (smarowałam rano i wieczorem). Oczywiście szorstka gąbka i piling jak najczęściej. A na koniec krem z mocznikiem ja kupiłam taki za 14,99 w aptece.
w sumie zainwestowałam ok 25zł i naprawde jest dużo dużo lepiej.
Jak ktoś ma pytania to chętie odpowiem.
A jak coś nowego wynajde to dam znac[/QUOTE



A jakiej konkretnie maści witaminowej używałaś???
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 13:37   #877
talamaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

To się nazywa poprostu "maść witaminowa"
ale jak wróc do domu to sprawdze jaka firmą ją robi
talamaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 13:55   #878
Tesiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Tesiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 691
GG do Tesiaczek
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

można też prosić o maść z wit. A
__________________
wymianka
Tesiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 14:47   #879
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Dzięki dziewczyny W najbliższym czasie wyposażę się w jedną z takich maści i wyprobuje
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 17:12   #880
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

jak wpisuje w google masc witaminowa to wyskakuje ta z Hasco i ma w składzie tylko wit A wiec chyba bez znaczenia ktora sie kupi

talamaska jakbys mogla sprawdzic skład tej maści i producenta wszystkie bylybysmy Ci wdzieczne
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 18:40   #881
talamaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ok mam
a więc dokładnie nazywa się " Maśc ochronna z witaminą A" 25g
Skład
substancja czynna: witamina A 800j.m./g
substancje pomocnicze:wazelina biala, Palsgaard 0291, aromat cytrynowy, woda oczyszczona
PPF HASCO-LEK S.A.
ja jestem z Gdańska i kupiłam ją w aptece na Wałowej za ok 2zł
w aptece powiedziałam, że chce maśc witamionwą i Pani dała mi takie właśnie cudo
od tamtej pory jestem jej wierną fanką i uwieżyłam że pomagają również kremy/maści za mniej niż 100zł
mi najbardziej pomogła właśnie na takie zaognione, czerwone krostki (chyba jakieś zapalenie mieszków włosowych czy coś) gdzie w środku był paskudny kudł, który się nie mógł wybic po depilacji, z tego później porobiły się ranki które nie chciały się goic a dzięki tej maści w ciągu (bez ściemy) na max 3 dni wszystko się ładnie zagoiło.
Acha odrazu informuje, że to nie jest maśc dzięki której kudły przebrzydłe przestaną wrastac ale ładnie wygoi nogi i przygotuje do dalszej walki
talamaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 08:21   #882
miloszart
Przyczajenie
 
Avatar miloszart
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 8
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

wystarczy jak poprosze w aptece o maśc witaminową-będa wiedzieć o co chodzi, chętnie wypróbuję

Cytat:
Napisane przez talamaska Pokaż wiadomość
Witam
od dawna śledze ten wątek bo oczywiście też mam problem z wrastającymi kudłami. Najpierw było milo i depiltor kochałam prawie tak samo mocno jak suszarkę do włosów. No ale po kilku latach sie odkochałam skutecznie. Ale poczytałam forum i wszystko co znalazłam na googlach i widzę poprwe więc się dziele wiedzą.
A więc na już istniejące ranki maśc witaminowa (koszt 2zł to jest cos cudownego tyle lat żyłam i nie wiedziałam że takie cuda istenieją. Wszystko pięknie wygoiła w kilka dni (smarowałam rano i wieczorem). Oczywiście szorstka gąbka i piling jak najczęściej. A na koniec krem z mocznikiem ja kupiłam taki za 14,99 w aptece.
w sumie zainwestowałam ok 25zł i naprawde jest dużo dużo lepiej.
Jak ktoś ma pytania to chętie odpowiem.
A jak coś nowego wynajde to dam znac
miloszart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 14:55   #883
palaczinta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Ja na wrastajace włoski wypróbowałam acne-derm, który normalnie jest kremem punktowym na pryszcze. W składzie ma kwas azelainowy, który świetnie radzi sobie z (nawet dużymi) stanami zapalnymi po wrosnięciu włoska. Pozatym jest dodatkowo stosowany na blizny. Gwarantuje bardzo dobre i szybkie (!) efekty, jednak trzeba pamiętać aby dokładnie i dłuuuugo go wmasowywać. Najlepiej brać po trochu, masować do wchłonięcia, nakładać i wmasowywać kolejne dawki dopoki skóra nie przestanie wchłaniac kremu. Trzeba poświęcić więc trochę czasu ^^ale opłaca się!

Zamiast szorstkiej gabki używam bardzo fajnego peelingu drobnoziarnistego (przy okazji antycelulitowy, dzięki czemu skóra jest naciągnięta, odżywiona i silniejsza - naprzyszlośc chroni przed wrastaniem). I to szczególnie polecam osobą, któremają problem z nawrotami problemu . Można stosować nawet codziennie (w zależności od rodzaju peelingu)

I ważne: peeling musi byc drobnoziarnisty, nie można zbyt trzeć mocno (lepiej dłużej i lżej), bo dla osób z wrażliwą skórą możebyć to powodem powstawania nowych stanów zapalnych i zamiast wzmocnic skórę, osłabi ją.

Powodzenia w walce! :P
palaczinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 17:10   #884
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

acne derm mnie nie przekonuje nie sadze zeby sie sprawdzil przy duzych i dosc zasiedzialaych plamach<takich jak mam ja> poza tym wydaje mi sie ze zbyt drogi biznes...cepan i regularne masaze wychodzi lepiej a na dzialanie nie narzekam <choc bylam sceptyczna:P>
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 16:38   #885
palaczinta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

myślalam, że cepan stosuje się glównie na blizny (działa na ropne zapalenia skóry?)

zawsze można spróbować jeszcze masci ichtiolowej i/lub cynkowej
albo rozpuszczonej aspiryny (konsystencji kremu), podobno regularnie stosowana nie tylko działa na stany zapalne ale i przeciwzakrzepowo, jak ktoś ma problem z takimi sinymi plamkami
palaczinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 14:56   #886
softka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 10
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

kiedyś prosiłam tu o radę i w taki sposób dowiedziałam się o emulsji Squamax. Stosowałam ją codziennie i stał się cud Już nie pamiętam nawet czasów gdy wstydziłam się nóg- teraz sa gładkie, nic sie nie dzieje! rewelacja! Uzywam jej cały czas, przyzwyczaiłam się ze po kazdej kapieli zakładam rękawiczki i ja wcieram) Myślę ze wymyk odmyk z mocznikiem w moim wypadku był strzałem w dziesiątkę
softka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:27   #887
chemiczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Kilka lat temu po użyciu depilatora miałam morze czerwonych krostek i wrośniętych własów, które likwidowałam mechanicznie. Potem przez jakiś czas używałam zwykłej maszynki i było ok do tych wakacji. Miałam wysyp czerwonych kropek i nogi strasznie mnie swędziały... Kupiłam wosk, a potem wróciłam do depilatora. Po depilacji zimny prysznic na nogi, następnego dnia balsam na nogi (przekonałam się do Garniera z syropem z klonu), dwa razy w tygodniu peeling i jest ok. Raz na jakiś czas coś mi wrasta, ale o dziwo nie mam tego dużo. Sama nie wiem co się zmieniło i nie rozumiem dlaczego teraz nastąpiła taka poprawa. Teraz nie zamieniłabym depilatora na nic innego
chemiczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 10:53   #888
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

strasznie sie ciesze ze tu trafilam rowniez mam problemy z wrastajacymi wloskami i brzydkimi czerwonymi plamami, niestety na wlasne zyczenie - od lat uzywam depilatora. natomiast mojemu mezowi po goleniu wyskakuja okropne krosty i rowniez zauwazylam wrastajace wloski.

na poczatek zamierzam wyprobowac masc z witamina A, mam nadzieje ze pomoze nam obojgu.

Jesli chodzi o peeling - chcialabym zapytac czy ktos wie jaka jest roznica miedzy rekawica sizalowa a rekawica kessa? ja mam ta druga i w sumie musze powiedziec ze bardzo dobrze usuwa martwy naskorek. czy ma ktos moze porownanie?

jak czesto nalezy robic taki peeling zeby uchronic sie od wrastania wloskow? czy raz na tydzien wystarczy czy trzeba czesciej?
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 21:18   #889
owocjogobelli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

ja też od ładnych paru lat walczę z tą przypadłością:/
w końcu widzę jakąś poprawę co mnie bardzo cieszy mogę nareszcie zakładać cieliste rajstopy^^
próbowałam różnych specyfików, jedne działały lepiej inne gorzej,
ale najlepszy dla mnie okazał sie PILARIX krem, nakładam go na noc na całe nogi, swietnie złuszcza skórę! tak, że blizny stają sie o wiele mniej widoczne, włoski nie wrastają prawie wogóle! (jedyną wadą jest zbyt mocny zapach) oprócz tego systematyczne pilingi i kremy nawilżające a efekt suuuper (w parę miesięcy pozbyłam sie tego czego w 3lata nie mogły zlikiwdowac inne 'cudowne' kremy robione przed dermatologów czy masci na sterydach;/)


tak więc jak polecam ten krem, warto spróbowac kosztuje nie wiecej niz 20zł a naprawdę mi pomógł
owocjogobelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-26, 20:24   #890
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

hej Wam
oszaleje chyba niedlugo.. kilka razy dziennie ogladam lydki i za kazdym razem jestem bliska placzu i nerwicy! uzywalam zawsze maszynki, mialam slabe wloski, pozniej z czasem zaczely robic sie ciemne i sztywne w okolicy kostek. pozniej kupilam sobie depilator, o o jaka radocha jak nogi przez tydzien gladkie mmm cud miod i orzeszki no tak, ale co fajne szybko sie konczy.. czerwone plamki, ktore znikaly na drugi dzien, ok. Ale zaczely mi rosnac wlasnie ciemne sztywne wloski prawie na calych lydkach.. po prostu zalamka. Kocham krotkie spodnie, spodniczki i nie moge z tego zrezygnowac!! ;( mam plamki czerowne, jasne brazowe :/ przestawilam sie na maszynke, staram sie teraz zima 'zapuszczac' tzn. mecze sie i gole je min co 1,5tyg. Czuje sie koszmarnie, ale wierze ze to poswiecenie docenie latem. Czytam Wasze posty i zamierzam kupic jakis piling i rekawice. I to jak najszybciej.

Powiedzcie tylko:
1)wloski rosnac powinny idealnie pionowo w gore?? bo moje czarne gnojki rosna poziomo, nie pod skora, ale poziomo :/ najgorsze jest to, ze jak je ogole to widze te wloski mimo ze mam gladkie nogi :/ czy to jest wlasnie ten efekt wrastania?? i czy kiedykolwiek zaczna normalnie rosnac??
2) czy to prawda ze maszynka wzmacnia wlosy przez co rosna one grubsze i sztywniejsze? czytalam nawet ze nie powinno sie golic nog 'pod wlos'. O mamausiu, juz widze jak gole nie 'pod wlos', przeciez nigdy nie beda gladkie :/

nerwica natrectw jak nic juz mam tego dosc, zazdroszcze gladkich pieknych bezplamkowych nog a najgorsze, ze non stp o tym mysle, juz na rozum mi sie rzuca, stweirdzilam ze bede stara panna przez moje nogi
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 15:06   #891
Arancia
Raczkowanie
 
Avatar Arancia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

alisza, niestety ja nie umiem kompetentnie odpowiedzieć na Twoje pytania. Dla mnie cały ten temat to magia, coś jak matma bądź fizyka na rozszerzeniu (), wypróbowałam masę rzeczy na własnych nogach, trafiłam na kilka dobrych rzeczy, które po jakimś czasie przestawały działać. Chodzi mi o to, że chyba każda z nas ma inną skórę, która w różny sposób reaguje na kosmetyki.

Z tego co piszesz, to mogę Ci polecić Squamax, który używam od jakiś trzech miesięcy i widzę poprawę. To taka wersja Pilarixu, tyle, że w emulsji, dla mnie minusem jest paskudny zapach, ale jestem w stanie to znieść Bardzo dobrze nawilża (a przy wrastających włoskach i tym podobnych sprawach przy depilacji o nawilżanie przede wszystkim chodzi) i złuszcza (usuwa jakieś przebarwienia i plamki). I jeszcze regularnie gąbka Syrena i gruboziarnisty peeling. Widzę poprawę, ale tylko przy systematyczności. Muszę się zmobilizować do działania, żeby nie wegetować w spodniach w czasie następnych wakacji

Pozdrawiam.
Arancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:07   #892
Majlajf
Raczkowanie
 
Avatar Majlajf
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 290
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Temat rzeka. Chyba nie ma takiej maści, która nie wpadła mi w ręce. Wysuszam - źle. Nawilżam - jeszcze gorzej. Mam wrażenie, że kiedyś zetrę sobie nogi do krwi tą gąbką, którą tak wszyscy polecacie. Najgorsze jest to, że wszyscy mówią: ''regularny peeling i po sprawie", a to jest całkowita nieprawda. Jedyne, co mi ostatnio pomaga to szare mydło.
__________________
Czy Kiedykolwiek ...
Zamknąłeś Swe Oczy i Zaufałeś ,
Po Prostu Zaufałeś ?
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 23:20   #893
kurde_blaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 251
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

a więc! włoski tak na maksa zaczely mi wrastac tuz po wakacjach. nie ćwiczę na wf, chłopaka niemam - wiec sie za bardzo nie przejmowałam. niestety, jak owe plamki zaczely robic sie widoczne - wpadlam w lekka panike. na nic sie zdały peelingi i balsamy.
2 tygodnie temu poszlam do dermatologa.
stwierdzila ona, że golenie zyletka jest złe, poniewaz narusza wierzchnia warstwe skory, poza tym - z jednej 'cebulki' wyrastaja az 3 wlosy.
a wlosy wrastaja, poniewaz robi sie stan zapalny. od uzywania żyletek.
dała mi taką receptę:
golenie nóg zimnym woskiem [nie narusza naskorka, poza tym mozna rzadziej się depilowac]
neomycyna w spray'u [przez 2 dni po goleniu, zeby zdezynfekowac ranki]
rano - jakas masc i antybiotyk 'davercin żel', jak przeczytalam na ulotce jest on od trądziku.
po poludniu masc osuszajaca krotki - tanno-hermal lotio
a na wieczor krem kojący 'zinaflat'.
poki co nie kupilam sobie jeszcze wosku, ale.. czy wloski nie wrastaja wlasnie dlatego, że wyrywa sie je wraz z cebulkami ?! dermatolog powiedzial, ze nie..
kurde_blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 07:38   #894
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dziwny ten Twoj dermatolog...po latach walki z tym bardziewiem moge powiedziec że włoski wrastają gdy są za słabe żeby przebić się przez skórę (np. jak ktoś ma grubą lub zrogowaciałą) wyrywanie osłabia je wiec szanse na przebicie sa jeszcze mniejsze, potem tworzy sie stan zapalny...Twoja derma uzasadniła to zupełnie odwrotnie...dziwne...
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 14:49   #895
kurde_blaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 251
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

dokladnie to samo jej powiedzialam, ona jedna kupierala sie przy swoim.
no coz, kupialm dzis soie wosk, zobaczymy ja kto wyjdzie.
kurde_blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 16:18   #896
Arancia
Raczkowanie
 
Avatar Arancia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez kurde_blaszka Pokaż wiadomość
a więc! włoski tak na maksa zaczely mi wrastac tuz po wakacjach. nie ćwiczę na wf, chłopaka niemam - wiec sie za bardzo nie przejmowałam. niestety, jak owe plamki zaczely robic sie widoczne - wpadlam w lekka panike. na nic sie zdały peelingi i balsamy.
2 tygodnie temu poszlam do dermatologa.
stwierdzila ona, że golenie zyletka jest złe, poniewaz narusza wierzchnia warstwe skory, poza tym - z jednej 'cebulki' wyrastaja az 3 wlosy.
a wlosy wrastaja, poniewaz robi sie stan zapalny. od uzywania żyletek.
dała mi taką receptę:
golenie nóg zimnym woskiem [nie narusza naskorka, poza tym mozna rzadziej się depilowac]
neomycyna w spray'u [przez 2 dni po goleniu, zeby zdezynfekowac ranki]
rano - jakas masc i antybiotyk 'davercin żel', jak przeczytalam na ulotce jest on od trądziku.
po poludniu masc osuszajaca krotki - tanno-hermal lotio
a na wieczor krem kojący 'zinaflat'.
poki co nie kupilam sobie jeszcze wosku, ale.. czy wloski nie wrastaja wlasnie dlatego, że wyrywa sie je wraz z cebulkami ?! dermatolog powiedzial, ze nie..

Wyrywanie je razem z cebulkami na pewno je osłabia. Słabe włoski + problemy ze skórą = wrastające włoski


Ja tam nie byłam u żadnego dermatologa, bo po tym co się nasłuchałam o skuteczności ich terapii, stwierdziłam, że nie mam na to ani czasu ani ochoty.
Arancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 19:15   #897
Celine17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Witam.
Mam duży problem z wrastającymi włoskami w okolicach bikini. Wiem, że jest dużo wątków na ten temat ale mam mętlik w głowie i nie wiem co mam robić. Depiluje bikini depilatorem już ok 6 miesięcy. Do tej pory nie mialam problemu z wrastaniem ale te kłaczyska zrobiły sie chyba za slabe i przestały sie przebijać przez skóre... dodam ze depiluje tylko pachwiny i ten cały wzgórek łonowy bo na wargi "wstydliwe" nie mialam odwagi bo boli jak nie wiem co i na całym tym wzgórku mam powrastane włoski i nie wiem co mam robić. Kupiłam sobie krem veet przeciw wrastaniu no moze i zapobiega ale czym mam usunać te wrosniete włoski no i oczywiście peelingi ale trochę za późno. Poradźcie mi co robić. Gdzie sie udać , do jakiego lekarza czy ginekolog czy dermatolog czy moze kosmetyczka nie wiem już sama. Mam guzki które ropieją ehh a byłam taka gładziutka... Kobitki nie warto chyba igrac z natura ehhh... Prosze o odpowiedz i dziekuje z góry
Celine17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 12:40   #898
kurde_blaszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 251
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Celine17,
skoro masz ropne krostki to znaczy, ze zrobil sie stan zapalny, lepiej tego nie wycikac, idz do apteki i kup sobie jakies mascie od stanow zapalnacyh [powiedz, ze do bikini a nie np. na nogi] i jakis osuszajacy te ranki. pilingi tez moga byc b skuteczne, bo pomoga skorkom szybciej wyrosnac. i koniecznie przestan uzywac depilatora, a poprostu jakiegos kremu do golenia bez zyletki. zyletek tez nie polecam przy stanie zapalnym.
kurde_blaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:05   #899
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Znaczna poprawa!
Na wrastanie w okolicach bikini,po uprzednim wyleczeniu stanu zapalnego oczywiscie polecam krem eveline ultradelikatny do pach,rak i okolic bikini.Wrastajace włoski dzieki niemu przedostana sie na zewnatrz,tak było u mnie,pozniej czesc usunelam peseta.Oczywiscie peeling regularnie i nawilzanie,np krem bambino.Apropo jesli chodzi o wrastanie na łydkach odkryłam swietny sposob!Peeling,ktory składa sie z oliwy z oliwek,np Biedronkowej+kawa mielona+mała łyzeczka soli kuchennej,masujemy łydki okreznymi ruchami kazda około10min,spłukujemz i zmywamy mydłem bialy jelen,osuszamy recznikiem i wcieramy w ciało na zmiane raz po peelingu pilarix,nastepnym razem oliwke dla dzieci.Przed depilacja,najlepiej jednorazowa maszynka, masujemy ciało szorstka gabka.Mi to pomogło wiec dziele sie doswiadczeniem,a dodam,ze mialam niemaly problem m.in. przez uzywanie depilatora.Na ranki i blizny polecam tormentiol na zmiane z pasta cznkowa.Zycze powodzenia
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:11   #900
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Arancia i reszta Wizazanek - jest jakas roznica pomiedzy tym Pilarixem a Squamaxem? czytajac zastosowanie obu preparatow, tylko w pilarixie wspomniane jest o mieszkach wlosowych. To tak z ciekawosci bo mam zamiar sprobowac wszystkiego. A akurat o nich jest mnostwo b. pozytywnych opinii

Wczesniej uzywalam tylko balsamu po depilacji. W tamtym tygodniu kupilam rekawice sizalowa i masc robiona w aptece na zapalenie mieszkow wlosowych (kwas borowy i wit A). Jeszcze zabralam z domu zwykla masc ochronna z wit A. Troche za duzo w tym otoczeniu tej witaminy ale dziala regenerujaco na skore Dzis nabylam peeling gruzboziarnisty.
Takze dzialamy
Moje postanowienie noworoczne:
- codziennie albo chociaz co drugi dzien masaz rekawica,
- 2x dziennie masc z apteki,
- masc z wit A,
- peeling 1-2x w tygodniu,
- nie dlubanie przy lydkach (!!!) chyba najtrudniejsze..
- golenie nozek minimum co 1,5-2 tyg, trudno
W cuda nie wierze, ale choc niech nowych plamek nie przybywa a stare troche znikna..

Powodzenia w walce! i piszcie jak Wam idzie

Edytowane przez alisza
Czas edycji: 2010-01-05 o 19:14
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-16 15:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.