farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 20:30   #1
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107

farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?


Tak jak w temacie. Zdecydowałam się na farbowanie w domu, bo stwierdziłam, ze wyjdzie taniej niż w salonach, które korzystają z tych farb. Ale tu się zaczynają schody. Nigdy nie farbowałam włosów profesjonalną farbą fryzjerską i nie mam pojęcia jak to zrobić.

Mam zakupioną tubkę farby Goldwell Colorance, 60 ml. Moje włosy sięgają ramion. Czy powinnam dokupić coś jeszcze?
Jak to mieszać, nakładać, w jakich proporcjach? ile zużyć? na ile razy w ogóle starczy 60 ml? ile trzymać na włosach?
ratunku, nie chcę sobie zniszczyć włosów, nałożyć za mało lub za dużo.
Proszę więc o jakieś sugestie.
izajasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 22:08   #2
kumkumkum1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 372
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Cytat:
Napisane przez izajasz Pokaż wiadomość
Tak jak w temacie. Zdecydowałam się na farbowanie w domu, bo stwierdziłam, ze wyjdzie taniej niż w salonach, które korzystają z tych farb. Ale tu się zaczynają schody. Nigdy nie farbowałam włosów profesjonalną farbą fryzjerską i nie mam pojęcia jak to zrobić.

Mam zakupioną tubkę farby Goldwell Colorance, 60 ml. Moje włosy sięgają ramion. Czy powinnam dokupić coś jeszcze?
Jak to mieszać, nakładać, w jakich proporcjach? ile zużyć? na ile razy w ogóle starczy 60 ml? ile trzymać na włosach?
ratunku, nie chcę sobie zniszczyć włosów, nałożyć za mało lub za dużo.
Proszę więc o jakieś sugestie.
Napewno jakiś oksydant jeszcze musi być, ja kilka razy farbowalam wlosy farbami profesjonalnymi, do farby powinna być dołączona ulotka.Tam powinno być wszystko wytłumaczone.
kumkumkum1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 08:51   #3
frontin
Raczkowanie
 
Avatar frontin
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 218
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Podbijam, mam ten sam problem. Kupiłam farbę Goldwella, wiem, że muszę użyć 6%, ale nie wiem ile itd. Ktoś pomoże?
frontin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 14:57   #4
izajasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 107
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

z tego co powiedziała mi fryzjerka powinnam użyć 60 ml na 60 ml, czyli 1 na 1, czyli jakoś z połowe opakowania oksydantu. trzeba to sobie jakoś odmierzyć, żeby wyszło te 60 ml. ale nie wiem, czy we wszystkich przypadkach się to sprawdza. ja mam na włosach cynamon safiry, są jakieś takie jasno-złoto-brązowe (w tym momencie mam na głowie milion kolorow ), no i farba już zblakła i schodzi. a teraz farbuje 80R czyli na rudo. i pewnie dlatego takie proporcje...?
nie wiem, czy Ci to w czymś pomoże.
najlepiej idź do swojego fryzjera i się poradź. ja gdybym się nie poradziła już bym farbowała włosy 9% (bo tak mi podpowiedziała babka w sklepie fryzjerskim, niech ją licho!) i jak stwierdziała moja fryzjerka - miałabym teraz na głowie walący po oczach pomarańcz. ;o a przecież nie o taki kolor mi chodzi
izajasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 15:08   #5
uleq
Przyczajenie
 
Avatar uleq
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Cześć Dziewczyny Widzę, że macie ten sam problem z farbą Goldwell 80R co ja. Możecie mi powiedzieć, jaki Wam wyszedł efekt na głowie?? I czy kupiłyście utleniacz 6% i rozrabiałyście w proporcji 1:1, czyli cała tubka farby i odpowiednia ilość utleniacza?? Dzięki z góry z informacje. Chciałabym ją położyć na pofarbowane już na rudo włosy, ale się boję efektu.
uleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 19:01   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Jeśli na tubce pisze 1:1 czyli trzeba urzyć tyle ile ml farby tyle samo utleniacza(oxydantu)
np 60ml farby + 60ml Oxydantu
jeśli pisze 6% to tyle trzeba dac chyba ze chcemy jaśniejszy kolor mieć to wtedy 9 albo 12%.
A jeśli proporcje są 1:2 to wtedy farbe całą ale oxydantu 2 razy tyle czyli np farba 60ml + oxydant 120ml
Jak mierzyć? najlepiej miarką ktore mozna we fryzjerskim sklepie lub w aptece czasem kupic. takie male plastikowe. kosztują grosze
No a Co do samej farby Goldwell nie uzywalam ale uzywalam juz Kadus i są bardzo łatwe z przygotowaniu a jakość farby jest lepsza zdecydowanie niz z tych drogeryjnych.
Przewaznie w tych farbach profesjonalnych jest w opakowaniu tylko farba i instrukcja. wiec do tego trzeba sobie ten oxydant i rekawiczki samemu dokupic.
ja kupuje od razu 1 l oxydantu i mam na długo
no to tyle chyba nie wiem co jeszcze dodać

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez uleq Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny Widzę, że macie ten sam problem z farbą Goldwell 80R co ja. Możecie mi powiedzieć, jaki Wam wyszedł efekt na głowie?? I czy kupiłyście utleniacz 6% i rozrabiałyście w proporcji 1:1, czyli cała tubka farby i odpowiednia ilość utleniacza?? Dzięki z góry z informacje. Chciałabym ją położyć na pofarbowane już na rudo włosy, ale się boję efektu.
kochana a jaka ta farba jest też ruda? czy jaka? to zalezy ile masz farb na głowie i jaki odcien jest tej czerwieni. ja tez mialam ten problem z czerwieniami kupowalam z roznych firm farby nigdy nie mialam jeden stalej ale zawsze byla to czerwien. i efekt byl taki ze gdzies po 2 latach mialam u gory fajnie pokryte czerwienią ale na dole ciemne tzn nierówno mi to wychodzilo i w tym momencie zeby czerwien ci chwycila rowno trzeba albo dekoloryzować (ściągnąć kolor) albo rozjaśnić i wtedy kolor po tym jak zafarbujesz wyjdzie równomierny. ja wiem cos o tym bo tez dlugo z tym walczylam az wkoncu jedna osoba mi pomogla tu na forum i teraz mam ok kolor
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 11:27   #7
uleq
Przyczajenie
 
Avatar uleq
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Dziękuję SugarBaby Love za pomoc. Prościej nie mogłaś mi tego wyjaśnić A co do rudego, to już mówię jak było. Najpierw koleżanka fryzjerka pomalowała mi z blondu na taki rudy miedziano - czerwony, farby mieszane z Loreala, ale po 2 tygodniach w wielu miejscach miałam różowe włosy!!! Musiałam coś z tym szybko zrobić, więc z tej samej firmy kupiłam blond złocisto - miedziany. Włosy na początku były ciemno-czerwone, ale po kilkunastu myciach sprał się do takiego pomarańczu bardziej i jest o niego lepiej niż było. Ale teraz chce spróbować tego Goldwella 80R. Mam nadzieję, że coś z tego będzie.
uleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 12:22   #8
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Cytat:
Napisane przez uleq Pokaż wiadomość
Dziękuję SugarBaby Love za pomoc. Prościej nie mogłaś mi tego wyjaśnić A co do rudego, to już mówię jak było. Najpierw koleżanka fryzjerka pomalowała mi z blondu na taki rudy miedziano - czerwony, farby mieszane z Loreala, ale po 2 tygodniach w wielu miejscach miałam różowe włosy!!! Musiałam coś z tym szybko zrobić, więc z tej samej firmy kupiłam blond złocisto - miedziany. Włosy na początku były ciemno-czerwone, ale po kilkunastu myciach sprał się do takiego pomarańczu bardziej i jest o niego lepiej niż było. Ale teraz chce spróbować tego Goldwella 80R. Mam nadzieję, że coś z tego będzie.
aha noo z czerwieniami tak to jest czasem jak soe wyplukuje to albo na leko różowy albo na pomarancz to wlasne zalezy od firmy
noo koniecznie pochwal sie jaki bedzie efekt
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:47   #9
aag_p
Przyczajenie
 
Avatar aag_p
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Witajcie !
Chce pofarbować włosy farba Goldwella Colorace podstawa koloru to 6 (nie pamietam dokladnie odcienia )
Mam pytanie jakiego oksydantu musze użyć, bo z tego co wiem sa 3 rozne...
I jak z zużyciem farby czy starcza wam jedna tubka czy moze musicie kupować 2 lub 3 tubki . Mam grube włosy do ramion i nie wiem ile powinnam ich kupic
,zeby nie zabraklo
Pozdrawiam !
aag_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:47   #10
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: farbowanie Goldwell Colorance w domu. czyli jak to zrobić samemu?

Witam, wpadł mi w oko kolorek 8OR, jest idealny Tylko mam problem z oxydantem, natykam się tylko na lotiony do niego, które nawet nie mają podanego stężenia. Można zastosować oxydant do innej farby? A jeżeli nie, jak mocny jest ten balsamik?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.