Zioła na barwiące włosy na rudo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-24, 20:59   #1
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17

Zioła na barwiące włosy na rudo


Drogie Wizażanki,
Mam naturalnie włosy ciemny blond/jasny brąz, a chciałabym mieć rude lub chociaż lekko rudawe. Nie wiem jednak z jakich ziół miałabym robić płukanki. Czytałam o płukance z łusek cebuli oraz o płukance z łupin orzecha włoskiego, po obu z nich nie było widać żadnych efektów. Może jest coś innego, co mogłoby mi pomóc?

Chciałabym dodać, że nie chcę używać farb do włosów ani henny.

Z góry dziękuję .
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:28   #2
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

podobno w dawnych czasach farbowano się szafranem na rudo, ale jak to wyglądało to Ci nie powiem bo nie wiem ;P
VMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 14:34   #3
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Podobno płukanka z hibiskusa daje rudy poblask

A szamponetka nie wchodzi w grę? Miałam na włosach venite balsam o kolorze papryka, był mocno rudy a z czasem wypłukiwał się do poblasku ale wymywa się z włsowo w moim wypadku calkowice wiec nie jest to długookresowa zmiana
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 15:01   #4
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Ja za to nie polecam szamponetek - na moim ciemnym blondzie taka do 6-8 myc pozostawila trwaly rudy odcien:/ A jesli chodzi o plukanki to stosowalam z nagietka i naprawdę zdecydowanie wzmacnial moj z czasem juz wyplowialy rudy kolor, dzieki temu moglam rzadziej odwiedzac fryzjera
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 15:12   #5
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Muffka ale skoro dziewczyna chce miec rudy odcień to jej chyba to na rękę?
Ja innych niż venita nie polecam bo z nia mam same dobe wspomnienia
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:32   #6
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
Muffka ale skoro dziewczyna chce miec rudy odcień to jej chyba to na rękę?
Ja innych niż venita nie polecam bo z nia mam same dobe wspomnienia
No tak ale nie wiemy czy chce mieć go na stałe, czy nie, wiec w razie co napisałam, że moja się nie zmyła
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 15:13   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Veissan - Dlaczego nie chcesz używać henny?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 04:54   #8
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34943053]Veissan - Dlaczego nie chcesz używać henny?[/QUOTE]


witaj , wiem , że Ty używał henny. A czy taki kolorek da sie uzyskać? jeśli tak doradź jakiej dokładnie proporcji użyć?

Wiem , że w zależności jaki kolor wyjsciowy jest włosów taki uzyskuje się kolor po hennie i nigdy nikomu nie wyjdzie tak samo . Szkoda że nie ma gwarancji na uzyskanie konkretnego odcienia, mieszając henne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25944.jpg (44,6 KB, 37 załadowań)

Edytowane przez marika39
Czas edycji: 2012-07-23 o 18:54
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 08:43   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Wiem , że w zależności jaki kolor wyjsciowy jest włosów taki uzyskuje się kolor po hennie i nigdy nikomu nie wyjdzie tak samo . Szkoda że nie ma gwarancji na uzyskanie konkretnego odcienia, mieszając henne
Właśnie dlatego nie ma sensu podawanie żadnych proporcji. Te zdjecia wyglądają tak, jak bardzo jasne włosy pofarbowane samą henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 14:48   #10
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34957733]Właśnie dlatego nie ma sensu podawanie żadnych proporcji. Te zdjecia wyglądają tak, jak bardzo jasne włosy pofarbowane samą henną.[/QUOTE]



wyglądają ale nie są i takiego koloru henną nie uzyskam pozdrawiam
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 15:10   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
wyglądają ale nie są i takiego koloru henną nie uzyskam pozdrawiam
Domyślam się, że to natura albo farba chemiczna. Skąd wiesz, że nie uzyskałabyś takiego koloru? Masz ciemne włosy?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 15:51   #12
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34968003]Domyślam się, że to natura albo farba chemiczna. Skąd wiesz, że nie uzyskałabyś takiego koloru? Masz ciemne włosy?[/QUOTE]



niestety , nie jestem posiadaczką blond włosów
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:24   #13
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Muszę przyznać, że niezbyt rozumiem takie pytania "jak farbować bez farbowania"

Są z grubsza dwa rodzaje farbowania - takie zwykłe chemiczne, utleniające i takie polegające na osadzaniu się barwnika. Na tej drugiej zasadzie opieraja się m. in. farby roślinne czy naturalne. Oraz szamponetki itp. Natomiast chyba zawsze istnieje ryzyko, że taki kolor osadzi się dobrze we wnętrzu włosa i nie będzie się chciał wypłukać. Chyba najbezpieczniejsze są farbki typu "na jedną noc" czy kolorowe lakiery. Niech mnie ktoś poprawi, jak coś nakłamałam.
Druga sprawa, że skoro jakaś farba nie rozjaśnia, to nie da rady zrobić z ciemnych włosów jaśniejszych. Można za to pokombinować z odcieniem, np. zrobićchłodniejszy, cieplejszy czy czerwonawy i to już bardzo wiele może zmienićw wyglądzie.

Ale tak ogólnie, to jeśli bardzo boicie się o naturalny kolor włosów, to lepiej nie farbować w ogóle.


Co do robienia rudych z ciemnych to widziałam zdjęcia świetnych efektów używania czerwonych tonerów na ciemne włosy. Oczywiście włosy nie zrobiły się jasnorude, ale wyglądały super.

Przykłady ze strony manic panic:
http://www.manicpanic.com/besthaircolor/vampirered.html
http://www.manicpanic.com/besthairco...larboxred.html
Niezły sposób na długie włosy.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:33   #14
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Są z grubsza dwa rodzaje farbowania - takie zwykłe chemiczne, utleniające i takie polegające na osadzaniu się barwnika. Na tej drugiej zasadzie opieraja się m. in. farby roślinne czy naturalne. Oraz szamponetki itp. Natomiast chyba zawsze istnieje ryzyko, że taki kolor osadzi się dobrze we wnętrzu włosa i nie będzie się chciał wypłukać.
Farbowanie roślinne, a konkretnie henną, nie polega na osadzaniu barwnika. Popularną bzdurą jest przekonanie, że "henna obkleja włosy". Jej działanie nie jest podobne ani do farby chemicznej, ani do szamponetki.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:48   #15
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

No to widocznie mi się źle wydawało - myślałam, że gdzieś we włosie się ten barwnik osadza. Natomiast w "tworzenie warstwy tylko na zewnątrz włosa" nigdy nie wierzyłam, bo przecież efekty potrafią być całkiem trwałe.

W każdym razie - henną się nie rozjaśni. A "nietrwałe" farby potrafią być zaskakująco trwałe. Myślę, że warto to wiedzieć, jak ktoś nigdy nie koloryzował włosów w żadne sposób.

Co do tych sposobów jak barwienie wywarem z cebuli, rumianku itp. to też się zastanawiam jak one są trwałe, w końcu można nimi farbować np. tkaniny całkiem trwale, czyli chyba nie warto liczyć, że się całkowicie zmyją.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 05:06   #16
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Muszę przyznać, że niezbyt rozumiem takie pytania "jak farbować bez farbowania


teraz to ja nie rozumiem tego stwierdzenia.


jak ktoś kocha czerwień- czemu nie , ale to nie ma nic wspólnego z rudościa
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 11:16   #17
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
jak ktoś kocha czerwień- czemu nie , ale to nie ma nic wspólnego z rudościa
Teraz to ja nie rozumiem tego stwierdzenia... i tak możemy się przerzucać, tylko po co. Tak naprawdę się rozumiemy.
Wiem, że efekt, jaki uzyskały te dziewczyny czerwonym na tonerem na brązowych włosach to nie jest odcień, jaki ty pokazywałaś. Ale ty wiesz, że nie uzyskasz jaśniejszego odcienia na ciemnych włosach bez rozjaśniania. Więc o co chodzi?

Taki kolor jak ma ta dziewczyna można uzyskać henną, bo czysta henna daje właśnie taki pomarańczowoczerwony kolor, na siwych czy odbarwionych wyszedłby bardziej płomienny i trzeba by dodawać troszkę czegoś barwiącego na brązowo, na ciemnym blondzie czy jasnym brązie wyszedłby bardziej jak ten odcień, który cię interesuje. Już wiesz, że henna wychodzi różnie różnym osobom, ale mniej więcej można celować w jakiś odcień - jak nie za pierwszym razem, to może za którymś dałoby się uzyskać właściwe proporcje. Pytanie brzmi tylko, czy mamy ochotę na taką zabawę, czy nie.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 12:24   #18
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Red face Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Teraz to ja nie rozumiem tego stwierdzenia... i tak możemy się przerzucać, tylko po co. Tak naprawdę się rozumiemy.
Wiem, że efekt, jaki uzyskały te dziewczyny czerwonym na tonerem na brązowych włosach to nie jest odcień, jaki ty pokazywałaś. Ale ty wiesz, że nie uzyskasz jaśniejszego odcienia na ciemnych włosach bez rozjaśniania. Więc o co chodzi?

Taki kolor jak ma ta dziewczyna można uzyskać henną, bo czysta henna daje właśnie taki pomarańczowoczerwony kolor, na siwych czy odbarwionych wyszedłby bardziej płomienny i trzeba by dodawać troszkę czegoś barwiącego na brązowo, na ciemnym blondzie czy jasnym brązie wyszedłby bardziej jak ten odcień, który cię interesuje. Już wiesz, że henna wychodzi różnie różnym osobom, ale mniej więcej można celować w jakiś odcień - jak nie za pierwszym razem, to może za którymś dałoby się uzyskać właściwe proporcje. Pytanie brzmi tylko, czy mamy ochotę na taką zabawę, czy nie.
ja nie mam zamiaru się przerzucać ze stwierdzeniami
zrozumiałam o co chodziło- nic złośliwego nie było w mojej odp.
że nie uzyskam henną jaśniejszego koloru to wiem , wcześniej juz to napisałam , farbowałam i henna i farbami chemicznymi , a koleżance odp. na post w tym sensie , że proponuje hennę tylko niech poda jakiś przepis na uzyskanie takiego koloru. A przeciez wiem , że takiego nie uzyskam nie ma takiej opcji

Co do henny , daje nie pomarańczowy kolor tylko miedziany- czerwony, w tych tonacjach ....bardziej czerwień. Ja po przejściach z henną wiem , że nie uzyskam na swoich włosach ( mimo , że odbarwiane) takiego koloru jak chcę .

Tak samo jak koleżanka namawia na hennę bo kocha to , i odcienie różnorodne, tak samo ja mogę innych namawiać na farby chemiczne bo wszystkie odcienie można uzyskać . Tylko pytanie co kto lubi pozdrawiam

Do henny nigdy nie wrócę
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 22:06   #19
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Ewalucjo, kupiłam sobie właśnie niedawno szamponetkę firmy Joanna odcień 015 (Płomienny rudy) i niedługo zamierzam ją wypróbować. Szamponetki jednak na dłuższą metę nie wchodzą w grę, bo tak czy inaczej niszczą włosy a ja nie mogę co 3-4 mycia (kolor mi szybko schodzi) na nowo ich farbować. Chciałam używać płukanek ziołowych, bo mogłabym je robić nawet codziennie i obywałoby się bez zbędnych ceregieli takich jak czyszczenie łazienki i chodzenie przez niemal godzinę z pianą na włosach.

Muffko, nie przeszkadzałoby mi na pewno, gdyby kolor był niezmywalny, a nawet byłoby mi to bardzo na rękę. Niestety wiem, że płukanki ziołowe najczęściej dają tylko efekt chwilowy, do umycia.

Lisbeth, nie chcę używać henny ponieważ:
1. Pewnie pobrudziłabym całą łazienkę, za co mam chyba by mnie zabiła (w przeności ). Bo z tego co czytałam, henna się nie zmywa o ile jest prawdziwa.
2. Nie wiem czy efekt byłby taki jakbym chciała, ponieważ po pierwsze nigdy henny nie używałam, a nie chcę się doświadczać na własnej skórze (albo raczej włosach ). Zbieg okoliczności jest taki, że chciałabym uzyskać identyczny kolor jak marika39 i też nie mam blond włosów.


Czy ktoś jeszcze może wie, jak mogłabym uzyskać rudy kolor włosów, albo chociaż kasztan, naturalnymi sposobami?
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 11:18   #20
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Jedyne co przychodzi mi do głowy to płukanie w cebuli albo płukanka z orzechem włoskim. A może bibuła?
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 12:46   #21
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Veissan Pokaż wiadomość
Lisbeth, nie chcę używać henny ponieważ:
1. Pewnie pobrudziłabym całą łazienkę, za co mam chyba by mnie zabiła (w przeności ). Bo z tego co czytałam, henna się nie zmywa o ile jest prawdziwa.
Prawdziwa henna nie zmywa sie z włosów, nie z łazienki
Cytat:
2. Nie wiem czy efekt byłby taki jakbym chciała, ponieważ po pierwsze nigdy henny nie używałam, a nie chcę się doświadczać na własnej skórze (albo raczej włosach ). Zbieg okoliczności jest taki, że chciałabym uzyskać identyczny kolor jak marika39 i też nie mam blond włosów.
Myślę, że nigdy nie uzyskasz takiego koloru płukankami. Bez kombinowania na własnych włosach nie dowiesz się co jak u ciebie wychodzi. Problem nie do rozwiązania.

A z rudych płukanek wymysliłam niedawno zestaw: dziurawiec+rumianek.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:32   #22
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Veissan Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi

Lisbeth, nie chcę używać henny ponieważ:
1. Pewnie pobrudziłabym całą łazienkę, za co mam chyba by mnie zabiła (w przeności ). Bo z tego co czytałam, henna się nie zmywa o ile jest prawdziwa

Lisbeth - ma racje. Nie wiem skąd masz taką informację, że jest niezmywalna z powierzchni?
.
2. Nie wiem czy efekt byłby taki jakbym chciała, ponieważ po pierwsze nigdy henny nie używałam, a nie chcę się doświadczać na własnej skórze (albo raczej włosach ). Zbieg okoliczności jest taki, że chciałabym uzyskać identyczny kolor jak marika39 i też nie mam blond włosów.

Czy ktoś jeszcze może wie, jak mogłabym uzyskać rudy kolor włosów, albo chociaż kasztan, naturalnymi sposobami?
Lisbeth
Myślę, że nigdy nie uzyskasz takiego koloru płukankami. Bez kombinowania na własnych włosach nie dowiesz się co jak u ciebie wychodzi. Problem nie do rozwiązania.

Koleżanka ma rację , nigdy się nie dowiesz , jaki kolor docelowy otrzymasz przy farbowaniu czy to farbą chemiczną, szamponem koloryzującym czy henną. Mi ni jak nie chce wyjść kolor takiej rudości o jakiej marze. Zawsze wychodzi mi w czerwień, mahoń, czego po prostu nie toleruje na swoich włosach. A okazuje się, że moje włosy te odcienie kochają

I Weź bądź tu mądry, jak nawet fryzjerce jest ciężko dobrać kolor rudy. Niestety- jest to pigment bardzo niewdzięczny a tak przez wiele kobiet kochany. powodzenia
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:37   #23
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Lisbeth - ma racje. Nie wiem skąd masz taką informację, że jest niezmywalna z powierzchni?

Nigdzie o tym nie czytałam Zauważyłam tylko, że henna do brwi i rzęs zmyła mi się szybko z rzęs, a na butach zostawiła fioletowy ślad, którego nie da się domyć Myślałam, ze to się tyczy również powierzchni szafek i wanny.

Myślę, że nigdy nie uzyskasz takiego koloru płukankami. Bez kombinowania na własnych włosach nie dowiesz się co jak u ciebie wychodzi. Problem nie do rozwiązania.

Dziękuje za radę, ale henna jest niezmywalna. Nie wiem co bym mogła zrobić, jeśli kolor wyszedłby mi zupełnie inny od oczekiwanego. Nie ma chyba czegoś takiego jak dekoloryzacja henny? A nawet jeśli jest, to na pewno nie jest dostępna w mojej okolicy, bo mieszkam w małym miasteczku, a do większego mam daleko. Prosiłam o podpowiedzenie płukanek ziołowych, ponieważ wokół mnie jest mnóstwo pol i lasów i nie byłoby większego problemu z ich znalezieniem albo zasadzeniem w ogródku Ale jeśli rzeczywiście nie mogę osiągnąć takiego efektu płukankami, to czy wiecie gdzie można kupić prawdziwą hennę i ewentualnie jakie dobrać proporcje? Chciałabym uniknąć kupowania przez internet A mój odcień wygląda mniej więcej tak:

http://republika.pl/blog_uo_244109/3...221000.jpg.jpg

Z góry dziękuję
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 21:33   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Veissan Pokaż wiadomość
Lisbeth - ma racje. Nie wiem skąd masz taką informację, że jest niezmywalna z powierzchni?

Nigdzie o tym nie czytałam Zauważyłam tylko, że henna do brwi i rzęs zmyła mi się szybko z rzęs, a na butach zostawiła fioletowy ślad, którego nie da się domyć Myślałam, ze to się tyczy również powierzchni szafek i wanny.
To coś sprzedawane do barwienia brwi i rzęs to twór hennopodobny. O ile dobrze pamiętam, dodaje się do tego silny utleniacz w postaci jakiejś tabletki. Nie ma się co dziwić, że zostawiło ślady

Cytat:
Dziękuje za radę, ale henna jest niezmywalna. Nie wiem co bym mogła zrobić, jeśli kolor wyszedłby mi zupełnie inny od oczekiwanego. Nie ma chyba czegoś takiego jak dekoloryzacja henny? A nawet jeśli jest, to na pewno nie jest dostępna w mojej okolicy, bo mieszkam w małym miasteczku, a do większego mam daleko. Prosiłam o podpowiedzenie płukanek ziołowych, ponieważ wokół mnie jest mnóstwo pol i lasów i nie byłoby większego problemu z ich znalezieniem albo zasadzeniem w ogródku Ale jeśli rzeczywiście nie mogę osiągnąć takiego efektu płukankami, to czy wiecie gdzie można kupić prawdziwą hennę i ewentualnie jakie dobrać proporcje? Chciałabym uniknąć kupowania przez internet
Internet to najlepsze, o ile nie jedyne rozwiązanie. Nigdy nie widziałam stacjonarnie żadnej pewnej henny
Cytat:
A mój odcień wygląda mniej więcej tak:

http://republika.pl/blog_uo_244109/3...221000.jpg.jpg

Z góry dziękuję
A mówiłaś, że nie jesteś blondynką To jest właśnie typowy polski mysi blond. Mam prawie taki sami kolor, tylko bardziej szary. Jest wątek z galerią farbowania henną i możesz tam zobaczyć jak to wychodzi na moich włosach. Można założyć, że u ciebie wyszłoby podobnie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 22:05   #25
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Dziękuję bardzo za doradę

Nigdy nie sądziłąm, że mam blond włosy, ale przyznam, że mało znam się na odcieniach

Lisbeth, czy mogłabyś polecić jakieś dobre strony?

A co do włosów po hennie to zauważyłam w galerii google, że są one zawsze bardzo błyszczące. Byłoby bardzo fajnie, ale ten efekt wydaje się wręcz nienaturalny, jak na peruce, co wygląda dosyć dziwacznie. Czy da się jakoś uniknąć takiego przesadzonego efektu?
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:15   #26
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Veissan Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za doradę

Nigdy nie sądziłąm, że mam blond włosy, ale przyznam, że mało znam się na odcieniach

Lisbeth, czy mogłabyś polecić jakieś dobre strony?
Możesz zobaczyć http://www.hennaforhair.com/ albo forum long hair community. Oba po angielksu, ale na polskich stronach przeważają brednie. Nawet instrukcji farbowania ze stron sklepów internetowych nie warto czytać.
Cytat:
A co do włosów po hennie to zauważyłam w galerii google, że są one zawsze bardzo błyszczące. Byłoby bardzo fajnie, ale ten efekt wydaje się wręcz nienaturalny, jak na peruce, co wygląda dosyć dziwacznie. Czy da się jakoś uniknąć takiego przesadzonego efektu?
Weź pod uwagę, że to są tylko zdjęcia. Do fotek zwykle ludzie je rozczesują i stoją maxsymalnie nieruchomo, a do tego flesh powoduje dziwny odblask Normalnie włosy są strukturą dynamiczną. Gdzieś się zagną, gdzieś poczochrają i sztucznego egektu nie będzie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 21:59   #27
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Dziękuję

A jakieś wiarygodne (z prawdziwą henną) strony, na których można ją kupić?

A i mam pewne pytanie, które może wydawać się dziwne... Czy taką hennę można też stosować do brwi i rzęs?

Edytowane przez Veissan
Czas edycji: 2012-07-07 o 10:30 Powód: dopisek
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 14:22   #28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Cytat:
Napisane przez Veissan Pokaż wiadomość
Dziękuję

A jakieś wiarygodne (z prawdziwą henną) strony, na których można ją kupić?
helfy.pl
khadi.pl
zdrowekosmetyki.pl
lilinatura.pl
Tu znajdziesz Khadi, Sante i Logonę. Podobno jeszcze henna z mazidla.com jest dobra, ale ja akurat jej nie używałam.
Cytat:
A i mam pewne pytanie, które może wydawać się dziwne... Czy taką hennę można też stosować do brwi i rzęs?
Można, ale nie spodziewaj się spektakulanych efektów. Wszystko wyschnie, będzie się kruszyć i bardziej zafarbuje skórę niż rzęsy/brwi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 13:34   #29
Veissan
Przyczajenie
 
Avatar Veissan
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Dziękuję

W galerii farbowania henną ( https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604 ) nie widzę włosów o moim kolorze (w przybliżeniu), które byłyby zafarbowane samą henną (tą czerwoną). Zastanawiam się, czy przypadkiem nie wyjdzie mi czerwony. Czy ta henna na czerwono farbuje tylko siwe i jasne blond włosy, czy ciemniejsze też?
Veissan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 18:56   #30
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zioła na barwiące włosy na rudo

Veissan- Henna farbuje każde włosy, tylko na bardzo ciemnych nic nie będzie widać. Na twoich będzie, bo są jasne. Jeśli obawiasz się czerwieni, to wymieszaj hennową papkę z odżywką 1:1, albo wymieszaj hennę z cassią.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.