Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 18:48   #4111
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jaka szkoda, on tak dobrze nawilżał
Też ceniłam migdała za nawilżanie. Niestety moja cera źle reagowała na układ konserwujący użyty w tym hydrolacie w wysokim stężeniu. Być może kiedyś pojawi się nowa wersja z eko-konserwantami, tak jak pojawiły się nowe hydrolaty neroli i z róży stulistnej.


Fajna nowość:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Mas...pastylkach/437

Taka forma może być przydatna, jak potrzeba dodać masło w większej ilości (mnie zawsze męczy skrobanie ). Masełko tańsze niż w wersji standardowej.

A propos maseł, nie końca mi się podoba, że w ZSK są one rozpuszczane przy przepakowywaniu. Masła z Mazideł (i BU też, jeśli się nie mylę) są zawsze w postaci naturalnych, mniejszych i większych grudek.

A skoro już narzekam , to ponarzekam również na etykiety, bo widzę po tym nowym produkcie, że foliowe są zastępowane papierowymi. Niby drobiazg, ale przy dezynfekcji opakowań znaczący. Na papierowych druk jest może wyraźniejszy, jednak sama etykieta po wielokrotnym przecieraniu na mokro nie wygląda ciekawie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-03 o 20:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 22:33   #4112
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy tylko ja mam takie "szczescie" zamowilem sobie 20 lipca pare rzeczy z ZSK po raz pierwszy niewiele żeby zobaczyc co i jak. Dostałem maila wszystko ładnie sprawnie. I czekałem do poniedziałku [23 lipca] dostalem maila że juz wyslali. No to ja wielce szczesliwy pisali ze 3/4 dni i będzie a tu co ... ? Ze do tej pory nie przyszła no nic czekałem tydzien to i poczekam kolejny, pewnie jak zwykle poczta nawala ale napiszę maila to się dowiem co i jak. Pisze dzisiaj maila kolo 20:30 że jest taka sytuacja i wgl. i co mam/y zrobic z tym myślałem żę odpiszą w poniedziałek a tu co ? Odpisali po 30 min oO ze niestety ale sie im paczka zawieruszyla i nie wyslali mimo komunikatu ze to zrobili, nie mam żalu urazu czy cokolwiek bo odpisali szybko pisząc że wyślą w poniedziałek wieć we wtorek powinna być więc obstawiam ze jakims kurierem bo PP ekonomiczna paczka nie dotrze w ciagu dnia. Ciekaw jestem jak to bedzie w realu wygladac i czy policza sobie wiecej za wysylke ;P

A juz myslalem ze obowiazuje mnie 1 pech na miesiac ;D


Weim ze watek troche jesto czyms innym ale chcialem to napisac i dowiedziec sie czy ktos mial podobna sytuacje
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 22:56   #4113
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Weim ze watek troche jesto czyms innym ale chcialem to napisac i dowiedziec sie czy ktos mial podobna sytuacje
Wątek jest o sklepie, o problemach z wysyłką też tu piszemy.

Szkoda że wcześniej do nich nie napisałeś.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 14:17   #4114
kerne
Raczkowanie
 
Avatar kerne
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zel do higieny intymnej zrobiony i używany i jest całkiem, całkiem Intymne problemy znikajądzięki
kerne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 14:40   #4115
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez kerne Pokaż wiadomość
zel do higieny intymnej zrobiony i używany i jest całkiem, całkiem Intymne problemy znikajądzięki
A w końcu wg której receptury?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 23:34   #4116
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Przyznam, że pomimo obsesyjnego dążenia do stworzenia aseptycznych warunków domowej produkcji, mam pewne opory przed stosowaniem własnoręcznie robionych środków do higieny intymnej. Jest to szczególna grupa kosmetyków, podobnie jak środki do pielęgnacji dziecięcej czy np. maskary i odżywki do rzęs. Uważam, że bezpieczniej jest używać tego typu produktów, nawet o nieszczególnych składach, niż własnych, z przyjaznymi (naszym zdaniem) składami.
Czy mogłabyś zdradzić w takim razie czego ,,sklepowego" uzywasz do higienty intymniej? Też nie jestem przekonana do żelu własnej produkcji

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Brak SLS nie gwarantuje delikatności preparatu do mycia. Żel Facelle jest doskonałym przykładem na to. Mnie podrażniał bardzo dotkliwie. A pH według papierków miał w granicach 5.0-5.5.
Nie napisałam, że gwarantuje. Odpisałam tylko na posta sugerującego, że wszystkie żele mają sls.
Trochę mnie zaskoczyłaś, bo pamiętam, że dawno temu odkryłam Facelle tu na wizażu, b była polecana jako delikatna, bez sls, o dobrym i prostym składzie. Ja nie miałam z nią przykrych doświadczeń, ale byłabym wdzięczna za wskazanie składnika, który może podrażnić.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-05, 23:54   #4117
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś zdradzić w takim razie czego ,,sklepowego" uzywasz do higienty intymniej? Też nie jestem przekonana do żelu własnej produkcji
Ineso, używam przeważnie Białego Jelenia w wersji hipoalergicznej, tylko obniżam mu pH do 4. SLS mi w nim nie straszny. Odnoszę wrażenie, że stężenie detergentów jest w nim niskie. Dawniej stosowałam np. żele Venus i też nie robiły mi krzywdy. Wydaje mi się, że Facelle był właśnie solidnie nafaszerowany surfaktantami. Używałam go jakiś czas temu, nie jestem pewna, czy to była ta wersja, mój był w takiej wysokiej, niepraktycznej butelce bez dozownika. Nie pamiętam dokładnie składu. Kupiłam teraz Białego Jelenia w piance (potrzebowałam opakowanie), widzę, że ma przyjaźniejszy skład od żelu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-08 o 15:12
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 11:26   #4118
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, mam problem. Chcę skompletować zamówienie do cery z wieloma bliznami potrądzikowymi na policzkach, zaskórnikach na nosie i rozszerzonych porach między nosem a policzkami Myślałam nad powrotem do toniku z kwasem migdałowym(służył mi), jednak myślę teraz nad kwasem kojowym, bo ma całkiem pozytywne recenzje. Poza tym chcę zamówić:
-serum 10% SAP
-korund
-jakiś olej- najprawdopodobniej z nasion czerwonych malin, u mnie jest świetny

Czy taki zestaw ma szansę powodzenia u mnie?
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 17:41   #4119
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, help!

Złożyłam sobie zamówienie na ZSK, przelew zrobiłam, ale jeszcze status zamówienia się nie zmienił ('czeka' na płatność), chciałabym jednak domówić jedną drobną rzecz, myślicie, że mogę ją kliknąć, zamówić, zapłacić i poprosić o połączenie z poprzednim zamówieniem?
Na maile już dziś nikt nie odpowie
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 18:26   #4120
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem. Chcę skompletować zamówienie do cery z wieloma bliznami potrądzikowymi na policzkach, zaskórnikach na nosie i rozszerzonych porach między nosem a policzkami Myślałam nad powrotem do toniku z kwasem migdałowym(służył mi), jednak myślę teraz nad kwasem kojowym, bo ma całkiem pozytywne recenzje. Poza tym chcę zamówić:
-serum 10% SAP
-korund
-jakiś olej- najprawdopodobniej z nasion czerwonych malin, u mnie jest świetny

Czy taki zestaw ma szansę powodzenia u mnie?
Odnośnie kwasu kojowego - pamiętaj że jest niestabilny

Na zaskórniki radziłabym Ci tonik z kwasem mlekowym wg przepisu Lorri, ponadto jeśli pasował Ci tonik z kwasem migdałowym może spróbuj peelingu ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 19:44   #4121
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;35748003]Dziewczyny, help!

Złożyłam sobie zamówienie na ZSK, przelew zrobiłam, ale jeszcze status zamówienia się nie zmienił ('czeka' na płatność), chciałabym jednak domówić jedną drobną rzecz, myślicie, że mogę ją kliknąć, zamówić, zapłacić i poprosić o połączenie z poprzednim zamówieniem?
Na maile już dziś nikt nie odpowie[/QUOTE]

Ja tak raz zrobiłam i nie było problemu. Napisz w komentarzu do zamówienia, żeby połączyli z wcześniejszym.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 19:49   #4122
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;35748003]Dziewczyny, help!

Złożyłam sobie zamówienie na ZSK, przelew zrobiłam, ale jeszcze status zamówienia się nie zmienił ('czeka' na płatność), chciałabym jednak domówić jedną drobną rzecz, myślicie, że mogę ją kliknąć, zamówić, zapłacić i poprosić o połączenie z poprzednim zamówieniem?
Na maile już dziś nikt nie odpowie[/QUOTE]
Odpisują nawet o bardzo późnych godzinach. Warto spróbować.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 22:30   #4123
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Lepi się twarz po toniku

Witam. Zrobiłem sobie tonik:

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Bez...k-alantoina/42


Nałożyłem 30 minut temu, i po nim mam klejącą się twarz. Jak klei się twarz po toniku to znaczy, że zapycha pory ? Czy po prostu przez konsystencję jaką ma (wodnista) i po jakimś czasie zniknie?

Czy na klejącą się twarz można stosować krem nawilżający Iwostin ?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 10:36   #4124
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Odnośnie kwasu kojowego - pamiętaj że jest niestabilny

Na zaskórniki radziłabym Ci tonik z kwasem mlekowym wg przepisu Lorri, ponadto jeśli pasował Ci tonik z kwasem migdałowym może spróbuj peelingu ?
Pamiętam

Peeling mi służy, ale wolę nie wykonywać go latem Dlatego szukam czegoś mniej inwazyjnego na teraz.
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:57   #4125
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Peeling mi służy, ale wolę nie wykonywać go latem Dlatego szukam czegoś mniej inwazyjnego na teraz.
Kwas kojowy (poza tym, że mało stabilny) też wymaga ochrony przeciwsłonecznej. Polecam na lato niacynamid, mogłabyś go dodać do żelu HA i mieszać z olejem.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:47   #4126
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ile moge dodać max. niacynamidu do hydrolatu oczarowego - butelka 125ml - dodałam narazie tak ok 4-5g na stronie jest napisane max. 5% - czyli wychodzi ok. 6,25g? Czy to co dodałam będzie działać ( dodam, że mierzylam pH i wyszło 6 )
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:16   #4127
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Ile moge dodać max. niacynamidu do hydrolatu oczarowego - butelka 125ml - dodałam narazie tak ok 4-5g na stronie jest napisane max. 5% - czyli wychodzi ok. 6,25g? Czy to co dodałam będzie działać ( dodam, że mierzylam pH i wyszło 6 )
Na 125 ml hydrolatu możesz dodać 6,58 g niacynamidu, będzie 5%. A czemu miałoby nie działać?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:52   #4128
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Lepi się twarz po toniku

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Witam. Zrobiłem sobie tonik:

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Bez...k-alantoina/42


Nałożyłem 30 minut temu, i po nim mam klejącą się twarz. Jak klei się twarz po toniku to znaczy, że zapycha pory ? Czy po prostu przez konsystencję jaką ma (wodnista) i po jakimś czasie zniknie?

Czy na klejącą się twarz można stosować krem nawilżający Iwostin ?
Dodam, że rano szyja jeszcze troszke się kleiła, ale cera o niebo lepsza niż wczoraj. Nie możliwe że kwas salicylowy tak działa dobrze w stężęniu tylko 2%


Najgorsze jest tylko to, że twarz się lepi :/ A kremu nie nakładam.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-08 o 16:29
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:33   #4129
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Lepi się twarz po toniku

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Witam. Zrobiłem sobie tonik:

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Bez...k-alantoina/42

Nałożyłem 30 minut temu, i po nim mam klejącą się twarz. Jak klei się twarz po toniku to znaczy, że zapycha pory ? Czy po prostu przez konsystencję jaką ma (wodnista) i po jakimś czasie zniknie?

Czy na klejącą się twarz można stosować krem nawilżający Iwostin ?
Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Dodam, że rano szyja jeszcze troszke się kleiła, ale cera o niebo lepsza niż wczoraj. Nie możliwe że kwas salicylowy tak działa dobrze w stężęniu tylko 2%

Najgorsze jest tylko to, że twarz się lepi :/ A kremu nie nakładam.
Kosmetyki z kwasem salicylowym mogą się lepić, co nie znaczy, że zapychają. Kwas nie działa komedogennie, tylko komedolitycznie - przeciwdziała zaskórnikom. Z oceną działania trzeba trochę poczekać.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-08 o 16:37
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 16:35   #4130
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Na 125 ml hydrolatu możesz dodać 6,58 g niacynamidu, będzie 5%. A czemu miałoby nie działać?
Pierwszy raz używam niacynamidu w kosmetykach i nie wiem jak się zachowuje ( tzn. jak moja cera go przyjmie) I czy mogę dać max. stężenie. Ale chyba zostanę przy tym co dodałam - czyli tak ok. 4g.
Wczoraj użyłam pierwszy raz i nie ma podrażnień
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:02   #4131
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kosmetyki z kwasem salicylowym mogą się lepić, co nie znaczy, że zapychają. Kwas nie działa komedogennie, tylko komedolitycznie - przeciwdziała zaskórnikom. Z oceną działania trzeba trochę poczekać.
Ok zatem się nie przejmuję lepiącą skórą

Robiłem ostatnio w domu peeling kwasem glikolowym. Na start rozcieńczyłem z wodą i uzyskałem moc 40% pH nie wiem, nie miałem jeszcze pasków lakmusowych. Postać peelingu była wodnista o słabym ale charakterystycznym zapachu. Pytanie, czy taki peeling robi się przy użyciu płatków kosmetycznych? Tzn. przeciera nim się twarz i zostawia na kilka chwil ?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 18:18 Powód: Przesunięcie
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:02   #4132
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Ok zatem się nie przejmuję lepiącą skórą

Robiłem ostatnio w domu peeling kwasem glikolowym. Na start rozcieńczyłem z wodą i uzyskałem moc 40% pH nie wiem, nie miałem jeszcze pasków lakmusowych. Postać peelingu była wodnista o słabym ale charakterystycznym zapachu. Pytanie, czy taki peeling robi się przy użyciu płatków kosmetycznych? Tzn. przeciera nim się twarz i zostawia na kilka chwil ?
Tak, można używać płatków, wacików, pędzelków. Roztwór powinno się nałożyć w ciągu 30 sekund. Zostawić na 10-15 minut (dłużej lub krócej w zależności od cery) i zmyć dokładnie wodą lub wodą z mydłem albo użyć do neutralizacji roztworu sody (5-7%).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 18:19 Powód: Zmiana tytułu
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:42   #4133
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

apropo kwasów mam takie pytanie jeszcze nigdy nie stosowałam, z resztą moja wiedza na ten temat dopiero się systematyzuje czy serum z zsk anty aging z kwasem pha, o to: http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Serum-anty-aging-25-g/5 ma coś wspólnego z peelingami i tonikami mającymi na celu złuszczanie naskórka? bo z tego co zrozumiałam, w tym serum stężenie kwasu ma raczej działanie nawilżające? i czy po takim serum też muszę uważać na przebarwienia ?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 18:19 Powód: Zmiana tytułu
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:16   #4134
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
apropo kwasów mam takie pytanie jeszcze nigdy nie stosowałam, z resztą moja wiedza na ten temat dopiero się systematyzuje czy serum z zsk anty aging z kwasem pha, o to: http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Serum-anty-aging-25-g/5 ma coś wspólnego z peelingami i tonikami mającymi na celu złuszczanie naskórka? bo z tego co zrozumiałam, w tym serum stężenie kwasu ma raczej działanie nawilżające? i czy po takim serum też muszę uważać na przebarwienia ?
To serum zawiera tylko glukonolakton w niskim stężeniu. Nie będzie działać złuszczająco jak toniki z wyższymi stężeniami AHA (z peelingami w ogóle nie da się porównać). Kwasy PHA nie uwrażliwiają na promieniowanie UV, nie jest konieczna ochrona wyższa niż standardowa.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 18:20 Powód: Zmiana tytułu
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:26   #4135
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To serum zawiera tylko glukonolakton w niskim stężeniu. Nie będzie działać złuszczająco jak toniki z wyższymi stężeniami AHA (z peelingami w ogóle nie da się porównać). Kwasy PHA nie uwrażliwiają na promieniowanie UV, nie jest konieczna ochrona wyższa niż standardowa.
dziękuję za odpowiedź
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 20:28   #4136
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni


Kolejna przerwa wakacyjna
:

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/n/1
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:11   #4137
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ktoś już stosował nowe liposomy z miedzią ?
Myślicie, że mogą zastąpić peptydy miedzi tzn. GHK-Cu?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 15:08   #4138
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej
Chciałam się zapytać czy mogę stosować tonik Lorri (z kwasem mlekowym) raz dziennie jeżeli na noc stosuje Duac (klindamycyna, tlenek benzoilu)? Dodam, że mam raczej grubą skórę i Duac mnie nie podrażnia. Z kwasów to stosowałam tylko Glyco-A 12% i nie odczuwałam żadnego dyskomfortu. Chciałam też zamiast tego toniku stosować raz na jakiś czas peeling z kwasem salicylowym (ok 20-30%) ale to raczej już na pewno powinnam zaczekać do zakończenia kuracji Duaciem?
Chciałam spróbować z tymi kwasami mimo, że są wakacje, bo jak narazie po Duacu tylko mnie wysypało
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:54   #4139
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny czy któraś z Was już próbowała tych liposomów z nano-złotem/srebrem/miedzią?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 19:35   #4140
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, czy któraś miała hydrolat rumiankowy bułgarski i szałwiowy bułgarski?
Tak mnie korci...
Chyba dawno nie robiłam żadnego zamówienia
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.