Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-13, 07:39   #31
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:(

Cytat:
Napisane przez Cyganeczka88 Pokaż wiadomość
Dzieki bardzo za wszystkie wypowiedzi ja juz teraz zaczynam odkładać chociaż po 200 zł co miesiąc akurat sie uzbiera dziś idę poprosić szefa o jakąs podwyżkę - tak sie stresuje chociaż bede wiedziała na czym stoję bo muszę jakoś rozplanować to wszystko. Jesli się nie zgodzi bede musiała szukac pracy chociaż na jakieś zlecenie żebym sobie mogła dorobić przez jakiś czas chociaż odłożyć pieniążki i zacząć po malutku remontować. Na początku zrobić pokój dziecku i łazienki. Upatrzyłam sobie fajne mieszkanko za 129 tys na 3 pietrze z płyty termoizolacyjnej dwa pokoiki tylko do generalnego remontu ( lokum po mieszkańcach, którzy byli eksmitowani) wiadomo jak środek wygląda, oprócz zniszczonych rzeczy nie ma tam niczego. Myślicie że cena mieszkania do remontu za 129 tys nie jest zbyt wygórowana? Za jaką kwotę powinno się zakupić mieszkanie do remontu? dodam, że w woj. łódzkim ceny wahają się od 3 tys do 3,5 tys za m2:/ np. mieszkanie z metrażem 60 m2 można kupić za 190 tys :/ to jest jakaś masakra
Skoro ceny są takie to sama sobie dajesz odpowiedź, że się opłaca Ja wolałabym do remontu, ponieważ wówczas od A do Z możesz zrobić wszystko po swojemu. Siostra tak robiła- zostawiła tylko parkiet, który cyklinowała. Natomiast kwestia tylko tego- w jak wysokim standardzie chcesz mieś urządzone mieszkanie. Remont remontowi nierówny
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:36   #32
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:(

Standardowo nie musi być nie wiadomo jakie, ściany pomalowane, u dziecka w pokoju tylko tapeta, tylko najdroższą inwestycją jest chyba zrobienie łazienki bo tam jest MASAKRA tylko właściwie nie jestem pewna co do ceny mieszkania czy za 130 tys mieszkanie do remontu warto dać czy do remontu powinno kosztować np. ze 110 tys. żeby nie przepłacić
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:54   #33
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:(

słuchaj, w łazience zrobisz to na co cię stać. szczerze mówiąc jak to okroisz i zrobisz "na najbliższe 5 lat" a nie "supertrwałe mega piekne" to kwota naprawdę będzie niska. ja sama teraz rozglądam się za tanim mieszkaniem do remontu i wiem że jeśli bardzo obniżysz swoje oczekiwania i w niedalekiej pryszłości zaplanujesz kolejny remont, to się zmieścisz w sensownej kwocie. branie kredytu hipotecznego potrafi spłukac człowieka, dlatego stwierdziłam że na poczatek zrobili najskromniej jak się da a za 2 lata jak się odbijemy to zrobimy porządniej.
wiem ze zaraz ktos mi wyskoczy ze 'prowizorki są wieczne'. ale tak nie jest. nie w naszym przypadku
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 10:32   #34
zakupocholiczka1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:(

Weź kredyt na mieszkanie przynajmniej będziesz na swoim, po dlugim czasie, ale jak to mówią ciasne ale własne. Możesz spróbować poradzić się doradcy finansowego, zwykle są to bezpłatne porady, to chyba najlepsze co możesz zrobić jeżeli nie ogarniasz tego tematu. Jakis czas temu pracowałam w takim doradztwie w Gemini Polska w Krakowie i z tego co widziałam umieli pomóc wielu osobom.
zakupocholiczka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 06:56   #35
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:(

Ja już właśnie dzisiaj się po południu wybieram do Banku żeby ktoś mi dokładnie wytłumaczył jak to z tymi kredytami tak naprawdę jest żeby nie wpakować się w jakieś bagno czasem odnośnie raty malejącej - nigdy nie będzie mnie na taką stać, żeby spłacać - chyba że znajdę milionera
Dopytać idę o te raty równe i o odsetki bo słyszałam że od należności głównej np. jeśli weźniemy 50 tys kredytu wtedy odsetki mogą nawet podskoczyć o 100% czyli o drugie 50 tys:/ to trochę sporawo jeśli się czegoś dowiem na pewno napiszę na forum co udało mi się załatwić, bo może komuś tutaj również przyda się taka informacja
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 11:21   #36
locci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 206
Dot.: Zakup mieszkania - kredyt hipoteczny czy lepszy wynajem? Pomóżcie:(

i jak autorko? udało Ci się kupić i dostać ten kredyt?
locci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-03 12:21:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:03.