Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 10:34   #211
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Lat 21. Cera tłusta. Dodatkowo rozszerzone pory, zaskórniaki, czasem drobne pryszcze.

Mycie buzi: żel bez SLS - Ziaja ''Tin Tin'' mieszany z oliwką HIPP

Demakijaż oczu: Mleczko z odżywką Avon

Toniki: aktualnie 5 % z kwasem migdałowym zamiennie z hydrolatem różanym, oczarowym, neroli oraz tonik octowo - cytrynowy

Krem na dzień: Matujący MOC SIARKOWA - Barwa

Krem na noc: AA Young antybakteryjny zamiennie z serami z mazideł (zamierzam zacząć serię pillingów migdałowych, a więc na noc pójdzie Naturalny Krem oliwkowy Ziaja - jako nawilżacz)

Dodatkowo: maseczka peel off Drzewo herbaciane - Avon; peeling antybakteryjny Avon, maseczka Perfekta do cery zmęczonej i odwodnionej

Pod oczy: żel ze świetlikiem Flos-lek


Stawiam na minimalizm i kosmetyki, króre mam już sprawdzone. Nie cuduję z nowościami. Chętniej sięgam po mazidła i kosmetyki naturalne typu maseczka drożdżowa.


Mała aktualizacja (wszystkiego używam zamiennie z powyższymi):

Mycie buzi: szampon Hipp bez SLS + oliwka Hipp (muszę kupić jakiś żel, ale nie mogę się zdecydować na nic konkretnego)

Krem na noc:
Masło kakaowe Ziaja

Pod oczy: żel przeciw sińcom Flos-lek



Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Izaluka a jak sie sprawuje AA krem antybakteryjny? bo czytalam o nim ze bardzo fajny i duzo robi dobrego... czy to prawda? jak skończą sie moje to może kupie



edit: sorki za post pod postem... zapomniałam się
AA jest całkiem fajny Antybakteryjny i dosyć dobrze nawilża. Początkowo miałam wrażenie, że mnie zapycha. Ale z czasem było już ok. Lubię go, ale moja buzia lepiej rano wygląda po serach z mazideł, niż po tym kremiku.

Często robie tak, że nakładam go wieczorem, a przed snem zupełnie dosmarowuje się nawilżającą Ziają i wtedy żadnych niespodzianek nie ma Jestem w trakcie peelingów migdałowych, więc potrzebuję dobrego nawilżania.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 21:38   #212
Małgosia*79
Raczkowanie
 
Avatar Małgosia*79
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Ciekawy wątek. Postanowiłam też się dopisać

Rano - żel do mycia twarzy Dermedic, tonik AA Prestige do cery mieszanej, krem nawilżający Avene, krem pod oczy Dermedic i potem makijaż

Po przyjściu z pracy - demakijaż - płyn do zmywania oczu L'Oreal, żel do mycia twarzy AA Prestige, krem nawilżający Avene, krem pod oczy Dermedic

Od czasu do czasu jak mi się przypomni to peeling enzymatyczy i jakaś maseczka nawilżająca. I to chyba byłoby wszystko czego teraz używam, chociaż na półce trochę więcej jest kosmetyków
Małgosia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 22:34   #213
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

To i ja się dopiszę:
CERA-mieszana, ze sklonnoscia do zapychania
ZMYWANIE MAKIJAZU - żel micelarny Rosaliac LRP
PEELING - ostatnio indyjski z papają
NA DZIEN - serum antyoksydacyjne (na ogól z wit. C) + filtr (poszukiwania idealu wciaz trwają)
NA NOC - od niedawna Zorac + czasem dodatkowo Humektan; wymiennie sera mazidlowe
TONIK - hydrolat różany
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 13:14   #214
noelemak
Raczkowanie
 
Avatar noelemak
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 252
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cera: mieszana, trądzikowa
Rano: pianka oczyszcająca z ginkgo i ogórkiem Rival de Loop, Dermosan albo krem Kozie Mleko 2
Wieczór: pianka oczyszcająca z ginkgo i ogórkiem Rival de Loop, Dermosan albo krem Kozie Mleko 2, tonikz octu jablkowego, Breoxyl albo Acnefan
__________________
mimo najszybszych samolotów do wczoraj nie ma już powrotu
tiaa
noelemak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 15:04   #215
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

CERA tlusta, tradzikowa, czasem przesuszona, lat 21:

RANO:
Mycie twarzy:
--> Plyn micelarny Bioderma Sebium H2O

Krem do twarzy:
--> oliwka Hipp lub krem nawilzajacy Iwostin (w planach zakup Biodermine)

Makijaz:
--> krem tonujacy Ziaja Nuno ( od swieta jakis podklad: w musie Avon, ten nowy 2-fazowy Maybbeline,rozne probki), korektor Avon Color Trend
--> puder Rimmel Stay Matte lub Joko Pure Matt (w planach zakup pudru sypkiego Clinique)
--> roz Avonu (w planach zakup rozu Bourjois)
--> tuz podkrecajacy Maybbeline lub Avon (w planach zakup nowego Max Factora), czasem jakis cien, kredka Revlona
--> blyszczyk albo ulubiona pomadka ochronna Melisa

WIECZOREM:
Mycie twarzy:
--> plyn micelarny Bioderma Sebium H2O
--> pianka do twarzy Avon (obecnie poszukiwania zelu Fitomed (gdzie on jest???), a w planach zakup zelu Iwostin Purritin)
--> w planach zrobienie toniku z olejku pichtowego

Krem d twarzy:
--> oliwka Hipp lub krem nawilzajacy Iwostin

Na tradzik:
--> Tormentiol, Tribiotic lub masc cynkowa

Peeling:
--> raz w tygodniu Ziaja Nuno

Maseczki: (poczatek przygody) co 2 dni
--> oczyszcajaco - rozgrzewajaca Garnier
--> ujedrniajaco - wygladzajaca St. Ives
--> z Morza Martwego Avon
W trakcie poszukiwan maseczek Apis (gdzie one sa???)

Od wewnatrz:
--> Salfazin
--> MSM (dzis sie konczy) i zaczyna sie... Biogal
--> czerwona herbata codziennie, czasem zielona
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 15:42   #216
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

czas na mnie
rano:

żel do mycia>>avon: z witaminami/pianka solutions(zielona)
peeling morelowy st. ives
tonik zielony garnier(podstawa pielęgnacji)
krem clearasil nawilżająco-matujący/ziaja biobalans(stara wersja)
krem pod oczy:eva natura z lnem/kolastyna rajska oliwka
tisane

wieczorem:
żel avon clearskin
peeling avon clearskin
arretin(krem z kwasem retinowym 0,05%)/avon krem antybakteryjny clearskin
puder propolisowy
oczy:to, co rano, zależy od kondycji skóry
tisane

maseczek nie używam, myśle nad zakupem jakiejś peel-off.
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 16:43   #217
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Witam wszystkich To i ja się dołączę.
Cera: mieszana, naczynkowa, skłonność do zaskórników, przebarwienia po wypryskach, 29 lat.
Kosmetyków mam sporo i używam z przyjemnością, aktualnie w takiej konfiguracji:
Rano:
mydło oliwkowe Olio zamiennie z kremowym żelem do mycia twarzy Clearasil,
tonik Pure Calmille Yves Rocher
krem przeciwzmarszczkowy pod oczy Rival de Loop, czasem jeszcze dla rozświetlenia krem Inositol Vegetal Yves Rocher
krem Brevoxyl 4%
punktowo Effaclar A.I.
krem Care & Control Soraya redukujący blizny
punktowo Acnefan
krem do twarzy Perfecta AgeControl 35+ Dax Cosmetics

Wieczorem:
mleczko+tonik Bielendy kasztanowe
płyn do demakijażu oczu Rival de Loop lub dwufazowy Palomy
tonik oczyszczający brzozowy z zieloną herbatą Boots
krem Garniera Czysta Skóra A, usuwający niedoskonałości
znowu Acnefan
krem pod oczy Oriflame Royal Velvet
krem na noc Inositol Vegetal Yves Rocher lub krem Babydream (Rossmann)
punktowo na wypryski Tormentiol lub pasta cynkowa a na ranki i przebarwienia Dermalibour Ducray

Okresowo:
peelingi - używam na zmianę Clearskin Avonu, morelowy St. Ives, mikrodermabrazja w kremie Anew Clinical Avonu
maseczki - w tubkach mam maseczki Daxa do cery naczynkowej oraz antytrądzikową (z gruszką) oraz maseczkę oczyszczającą Aroma Garden Hean, a poza tym kilkanaście różnych maseczek w saszetkach, które po woli zużywam.

Uff, sporo się tego nazbierało, ale efekty są
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 19:51   #218
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Daszka jak ocenisz maseczke daxa dla naczynkowej?? daje cos?? bo ostatnio cos mi się rozszerzyły pod wpływem tych zmian temperatury raz ciepłe raz zimne... i potrzebuje cos zeby je obkurczyc
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:59   #219
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez agiii Pokaż wiadomość
Daszka jak ocenisz maseczke daxa dla naczynkowej?? daje cos?? bo ostatnio cos mi się rozszerzyły pod wpływem tych zmian temperatury raz ciepłe raz zimne... i potrzebuje cos zeby je obkurczyc
Szczerze polecam - mam dokładnie taki sam problem jak ty i ta maseczka faktycznie pomaga zminimalizować problem rozszerzonych naczynek. Lekko chłodzi, wyraźnie rozjaśnia i łagodzi zaczerwienienia, a widzę to najlepiej, gdy coś "pomajstruję" przy mojej buźce (mam skłonność do wyprysków) i chcę potem ukoić skórę. Wg producenta należy tą maseczkę pozostawić do wchłonięcia - czasem tak robię, ale nie zawsze, bo ona też natłuszcza a boję się zapchania porów.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 21:55   #220
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Cera bardzo sucha, wrażliwa. Lat 21.

Mycie: SVR Topialyse Sensitive (ale przymierzam się do LRP Lipikar Syndet, kupię go niedługo na wyjazd i zobaczymy, co lepsze)

Peeling: SVR Xerial Gommant

Demakijaż: płyn micelarny Avene

Toniki: Sephora tonik do skóry suchej i wrażliwej

Krem na dzień: Iwostin Solecrin spf 40 (przymierzam się dlo mleczka Avene 50+), jak mi bardzo sucho, to pod spód HiPP krem pielęgnacyjny

Krem na noc: obecnie wykańczam LRP Nutritic 5% i wracam z podkulonym ogonem do Avene Hydrance Optimale Riche

Pod oczy: żel pod oczy Iwostin

Dodatkowo: woda termalna Avene, woda termalna LRP, LRP Effaclar A.I. w razie potrzeby, przymierzam się do maseczki nawilżająco-odżywczej Iwostin
U mnie zmiany:

Mycie: LRP Lipikar Syndet (ale zamierzam zmienić na żel Avene Cold Cream - szukam ideału)

Demakijaż: Bioderma Sensibio H2O. Ekonomiczniej od Avene i bezzapachowo, za co wielki plus.

Tonik: LRP Hydraphase (ale znowu czegoś będę szukać, albo wrócę do Sephory, bo Hydraphase ponoć wycofują)

Filtr: mleczko Avene 50+

Krem na dzień: pod filtr LRP Hydraphase Riche lub LRP Toleriane Riche

Krem na noc: LRP Hydraphase Riche lub LRP Active C do cery suchej

Peeling bez zmian, żel pod oczy też. Kupiłam co prawda pod oczy krem Garnier Odżywienie i Komfort, ale nie jestem do niego przekonana i używam rzadko. Zrezygnowałam z zakupu maseczki (bo do maseczek nie mam zaufania), odstawiłam wodę LRP, bo mocno się nią rozczarowałam.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 10:08   #221
1501ania
Raczkowanie
 
Avatar 1501ania
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 37
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Witam,
ale fajnie jest poczytć o tym czego używają inne dziewczęta z problemami podobnymi do moich po przeczytaniu tego wątku od razu sama się pocieszyłam, że nie tylko ja mam tak skomplikowaną cere...

otóż, mam 24 lata, cerę mieszaną, ale w strefie T przetłuszczająca się i brzydko świecąca, z wypryskami (zwłaszcza przed okresem), zaś na policzkach sucha, podrażniona i do tego zaczerwieniona oczka nam niestety też nie za ciekawe... podpuchnięte i ze zmarszczkami mimicznymi

na ten dziwny misz masz używam:

rano:
- płyn miceralny Avene i woda termalna LRP
- krem kojąco-nawilżający Avene
- podkład Clinique nawilzający i puder matujący IsaDora

wieczorem:
- płyn miceralny Avene i woda termalna (ale właśnie zakupiłam żel do mycia buźki SVR Provegol i chyba zacznę używać wody)
- co drugi dzień krem regenerujący Avene lub maseczka kojąco-nawilżająca Avene

pod oczy:
- rano i wieczorem Clinique All About Eyes Rich

punktowo na wypryski:
- Sudocrem

maseczki:
- nawilżająca-kojąca Avene
- peeling enzymatyczny Dremika Meritum
- maseczki nawilżające w saszetkach różnych firm.

No tak w skrócie się to prezentuje... chociaż sama do końca nie wiem czy to mi pomoże pozbyć się podrażnienia i zaczerwienienia, gdyż pracuje 8 godzin dziennie przy komputerze i chyba od tego te problemy

Poza tym nie używam żadnych blokerów czy filtrów, gdyż naczytałam się na forum ile z tym zachodu i troche mi się nie chcę... a może któraś zna jakiś dobry sposób?
1501ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-19, 13:45   #222
Daszka
Zadomowienie
 
Avatar Daszka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 036
GG do Daszka
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

1501ania - jak dla mnie to masz program pielęgnacji świetnie dobrany do swoich problemów. No może dziwię się tylko, że na wypryski wystarcza ci sam Sudocrem - ja muszę mieć arsenał preparatów "anty", a i tak problem pryszczy mnie nie opuszcza Chwalisz sobie kosmetyki Avene - szczególnie chodzi mi odziałanie kojące i przeciwzapalne?
Na podrażnienia powinny pomóc maseczki i kremy do cery naczynkowej i wrażliwej. Mi dokuczją też zaczerwienione oczy od komputera - pomagają zwykłe krople, okłady z herbaty, no i świetny jest żel arnikowy Flos-Leku.
Daszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:36   #223
1501ania
Raczkowanie
 
Avatar 1501ania
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 37
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Daszka, jeśli chodzi o kosmetyki Avene to są najlepsze... moja miłość do nich zrodziła sie już dawno, czesem od nich robie sobie przerwy, ale i tak zawsze do nich wracam... już raz pomogły mi pozbyć się podrażnienia po długim czasie stosowania kosmetyków LRP Effaclar... ostatnio znowu sobie załatwiłam skóre tym razem Vichy Normaderm i jestem w trakcie jej reanimacji... mam nadzieje, że i tym razem Avenki sprawdzą się na medal na błyszczenie i wypryski nie używam nic wiecej, bo okropnie wysuszają mi policzki i podrażniają... Sudocrem stosuje na noc punktowo i musi mi to jakoś wystarczyć... nie mam aż takiego wysypu, także da się wytrzymać a na błyszczenie... coż puder kilka razy w ciągu dnia...

dzięki za info apropo zaczerwienionych oczek, bo ten problem niestety też mi doskwiera...

chciałabym tylko zacząć używać jakiś filtrów, ale nie mam czasu czekać aż to wszystko wsiąknie... może ktoś zna dobry krem, który nie wymaga wielkiego zachodu
1501ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 15:56   #224
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Dobrym filtrem, który szybko wsiąka i nie bieli jest mleczko Avene. W dodatku jest płynne i leciutkie, więc dobrze się rozprowadza. Ja jak na razie uważam, ze jest bezkonkurencyjne (tym bardziej, że na Biochemii wyczytałam, że używając filtrów Avene nie trzeba się tak bardzo obawiać i unikać talku w kosmetykach, bo nie szkodzi tak jak przy innych filtrach - ale to wyższa szkoła jazdy, żeby to zrozumieć, więc nie podejmuje się tłumaczenia, bo sama nie do końca rozumiem). Skoro lubisz kosmetyki Avene myślę, że ich filtr Ci podejdzie. Ja mam ochotę wypróbować krem 50+ Avene, ale ciągle odpuszczam, bo mam zapasy filtrów.

A co do kosmetyków Avene, to muszę wtrącić swoje 3 grosze - zgodzę się, że są super i cudownie działają, ale radziłabym uważać posiadaczkom cer wrażliwych, a szczególnie wrażliwych na zapachy. Ja mam bardzo przykre doświadczenia: stosowałam w tym samym czasie krem na noc, micel i filtr w dzień, wszystko firmy Avene i zakończyło się to straszliwym i bolesnym podrażnieniem - kompozycja zapachowa stosowana przez Avene jest bardzo mocna i w dużych dawkach może bardzo szkodzić.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 16:16   #225
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Aktualizacjaaa:
RANO:
-mleczko z różą garnier albo żel babydream rossman
-tonik Garnier z różą(wróciłam do niego po dłuuugim czasie bo jak dotąd pasuje mi najbardziej ze wszystkich
-krem Iwostin Nawilżający(ale od 6.12 będzie Iwostin Solecrin emulsja SPF 40... Poza tym Nawilżający zaczął mnie zapychać.. A szkoda lubiłam go)
-czasem krem tonujący Ziaja NUNO

WIECZÓR:
-żel uniwersalny Rossman Babydream
-tonik z różą Garnier
-na czolo Brevoxyl
-na nos i brodę ostatnio nic... Wszystko mnie zapycha. Ale 6.12 pojawi się u mnie Effaclar K
-na policzki też nie mam nic wypróbowanego. Czasem Bambino ochronny

PLUS:
-kilka razy w tygodniu peeling St. IVES do cery trądzikowej
-maseczka LIRENE do tłustej i mieszanej(jakoś mi nie pasuje-a ma taaaakie recenzje)
-od 6.12 rozpoczynam przygodę z kwasami... Wtedy może zacznę sobie aplikować maseczkę aspirynową

A i jeszcze matowię się skrobią
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 13:50   #226
1501ania
Raczkowanie
 
Avatar 1501ania
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 37
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Iceflower, dziękuję za polecenie filtra Avene, ale jednocześnie mnie trochę przestraszyłaś, bo wszytsko co używam jest marki Avene i teraz boję się, żeby nie spotkało mnie to samo co Ciebie z drugiej strony moja skóra nigdy nie reagowała negatywnie na kosmetyki Avene i mam nadzieję, że to się nie zmieni... co do filtra to jeszczę się zastanowię, lepiej dmuchać na zimne
1501ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 14:09   #227
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

U mnie w koncu stabilizacja

Rano:
micel sensibio
filtr : wychodzac z domu SVR 50B/ emulsja avene, w domu fluid photoderm/LRP LV...kazyd filtr jest inny, uzywam zaleznie od humoru i planow na dzien
dry-flo/jedwabny hauschki

Wieczor
mycie twarzy AA med
sensibio
acnederm / redermic na zmiane,; stosujac acnederm, smaruje okolice oczu i powieki zelem oeparol. Redermic na cala twarz, lacznie z oczami



Plusy:
- rozany hauschki, zel pod oczy oeparol na cala twarz, irys weledy.. te tylko na noc Maseczki sobie odpuscilam.. peelingi rowniez. Czasami robie maseczke aspirynowa, wtedy odstawiam acne-derm na 2 dni z rzedu.
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 01:24   #228
aniuafen
Rozeznanie
 
Avatar aniuafen
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Łączkowice (25 km od słynnej Włoszczowy vel Gosiewa)
Wiadomości: 972
GG do aniuafen Send a message via Skype™ to aniuafen
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Własnie ja jestem teraz dokładni e"załatwiona"
Mam bardzo podobna cere jak Daszka -wiek tylko 31 lat ale to praaawie to samo
Jakmiałam trocxhe mniej latek cera nie sprawiała mi problemow natomiast odkad jestem mama - własnie zaczeły sie problemy z wypryskami...
Ciagle cos wymyslam i staram sie z tym walczyc - bez skutku. Wczesniej stosowałam tak
- zel clearasil - rano
- krem naczynkowy Soraya na policzki
- krem Loreal Pure Zone na strefe T.
- wieczorem - zel pilingujacy Clearasil i krem przeciwzmarszczkowy
Poszłam do kosmetyczki powiedziała ze krem blokujacy wydzielanie sebum ( taki jest ten Pure Zone) jest neidobry bo na dłuzsza mete powoduje odwrotny efekt. Dostałam serum "regulujacy wydzielanie sebum" z tej linii Erisa - Procare Home System. Stosowało sie go na noc. Efekty były niezłe. Skonczył sie kupiłam krem rowniez normalizujacy ale z Pharmacerisa. Efekty sa podobne. Popełniłam jednak bład i zaczełam go stosowac rowniez na dzien - skora zaczeła byc za mało nawilzona i mam dzisiaj napad strasznego podraznienia... Na dodatek duzo na raz pozmieniałam i nie wiem od czego w gruncie rzeczy ale moze byc tez od tego podkładu Vichy. Zawsze w takich chwilach korzystam z Ratunku dla Skory Pharmacerisa i działa rewelacyjnie - akurat mi sie skonczył Grrrr.

Uzywam rowniez podkładu z Vichy - Normateint. Na poczatku byłam zadowolona teraz mam mieszane uczucia... Prawdopodobnie to on wraz z tym kremem normalizujacym pharmaceris spowodował nadmierne wysuszenie i podraznienie.
Poiwiem szczerze ze nie wiem czym zmywac twarz. Same toniki plus mleczka - za mało ciagle mnei wysypuje. Teraz ten Garnier czysta skora - za mocny jest, moze woeczorem po całym dniu tak ale rano nie. Rano teraz stosuje Beauty Care z Erisa - chyba jest w miare dobry trudno to ocenic, bo stosuje go krotko.
Czyli teraz jhest tak
-rano beauty care - zel kremowy do mycia twarzy
-tonik normalizujacy Pharmaceris T
- krem normalizujacy Pharmaceris T+podkład Vichy normateint

-wieczorem
-zel clearasil czytsa skora antybakteryjny
-tonik Pharmaceris T
-krem Pharmaceris T


Od dzisiaj zmiana rano - bede stosowac inny krem,jakis nawilzajacy dobrze ale nie mam pomysłu co.Mam ten sorai jakis i na razie bedzie ten bo innego nie mam.
Mam jeszcze krem odzywczy chyba Pharmacerisa N do cery naczynkowej ale jest moim zdaniem do niczego.


Raz w tygodniu piling . Ostatnio ( wszytsko na raz..) Pharmaceris z serii A enzymatyczny.

Na wypryski - Oczar wirginijski - zel plus co mi wpadnie w reke - mam tego mały arsenalik.... Ostatnio probki SPV - powiem szczerze ze pala jakby miały wyzrec skore ale efektu leczniczego wiekszego niz od oczaru nie widze...
__________________
"Każda kobieta jest piękna w swoim rozmiarze"
Strona rodzinna
Instrukcja przygotowywania fotek na aukcje na allegro
aniuafen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 01:43   #229
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Dobrym filtrem, który szybko wsiąka i nie bieli jest mleczko Avene. W dodatku jest płynne i leciutkie, więc dobrze się rozprowadza. Ja jak na razie uważam, ze jest bezkonkurencyjne (tym bardziej, że na Biochemii wyczytałam, że używając filtrów Avene nie trzeba się tak bardzo obawiać i unikać talku w kosmetykach, bo nie szkodzi tak jak przy innych filtrach - ale to wyższa szkoła jazdy, żeby to zrozumieć, więc nie podejmuje się tłumaczenia, bo sama nie do końca rozumiem). Skoro lubisz kosmetyki Avene myślę, że ich filtr Ci podejdzie. Ja mam ochotę wypróbować krem 50+ Avene, ale ciągle odpuszczam, bo mam zapasy filtrów.

A co do kosmetyków Avene, to muszę wtrącić swoje 3 grosze - zgodzę się, że są super i cudownie działają, ale radziłabym uważać posiadaczkom cer wrażliwych, a szczególnie wrażliwych na zapachy. Ja mam bardzo przykre doświadczenia: stosowałam w tym samym czasie krem na noc, micel i filtr w dzień, wszystko firmy Avene i zakończyło się to straszliwym i bolesnym podrażnieniem - kompozycja zapachowa stosowana przez Avene jest bardzo mocna i w dużych dawkach może bardzo szkodzić.
Zgodze sie z Toba co do mleczka avene-sama je uwielbiam
Mialam podobna przygode z micelem-niestety mnie strasznie podraznil(jestem wrazliwcem na zapach-a ten plyn byl bardzo intensywny-czulam jakbym sobie twarz perfumami przemywala).Wlasciwie to nie rozumiem-po co potrzebny jest zapach w kosmetykach dla wrazliwcow?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-23, 18:02   #230
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

CERA: mieszana w stronę normalnej/suchej(w zależności od pory roku), płytko umiejscowione naczynka+cienka skóra na policzkach i przy płatkach nosa. Czasami coś mi tam wyskoczy, głównie przed okresem. Średnia podatność na zapychanie.
PIELĘGNACJA:
RANO:

Przyznam się szczerze, że rano nie myje twarzy, tylko przecieram wacikiem nasączonym wodą Wiem, wiem, źle I tak zbieram się do zmiany tego, bo coraz częściej czuje ściągnięcie buźki
Później filtr(niestabilny , więc jakby go nie było , ale zużyje do końca zimą), skrobia.
PO POŁUDNIU:
Jeżeli wiem, że nigdzie już nie będę wychodzić, to zmywam resztki skrobii żelem uniwersalnym Babydream Rossmann'a, i nakładam ogórkowy krem do twarzy Ziajii(jestem w etapie testowania tego kremu).
WIECZÓR:
Myję twarz żelem uniwersalnym Babydream Rossmann'a, później tonik Melisa Urody z zieloną herbatą, na twarz krem półtłusty nagietkowy Ziajii, jeżeli jakieś wypryski przyplączą się, to traktuje je Benzacne.

Mam w planach kupić sobie jakiś krem dla naczynkowców(może Ziajii? ), bo zaczynają mi żyłki wchodzić i mleczko(na rano).
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 20:07   #231
Anneczka.
Przyczajenie
 
Avatar Anneczka.
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 12
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

CERA - mieszana, trądzikowa, wrażliwa i alergiczna, ze skłonnością do przetłuszczania

KREM NA DZIEN - L`Oreal Happyderm skóra normalna lub mieszana
TONIK - Garnier Tonik łagodzący do skóry suchej i wrażliwej
MYCIE TWARZY - Lirene Jedwabiście kremowy żel do mycia twarzy, cera normalna wrażliwa i sucha
NA TRADZIK - Acnederm
Anneczka. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 20:34   #232
justinak25
Raczkowanie
 
Avatar justinak25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 274
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

CERA- mieszana, najgorsza w strefie T
ZMYWANIE MAKIJAZU- Bioderma żel
PEELING-na próbę zrezygnowałam na jakiś czas
KREM NA DZIEN- Soraya krem brązujący,Bioderma, krem matująco- tonujący
KREM NA NOC- Krem normalizujący Galanea, czasem Calma Ziaji
TONIK- brak
KREM POD OCZY-Ziaja 100%pielęgnacji
SERUM-nie uzywam
MYCIE TWARZY-to samo co do zmywania makijazu
NA TRADZIK -Differin,
MASECZKA-czasem maseczka Biosebium Ziaji, kiedyś parę ładnych lat temu było cos taiego jak Greenmama maseczka ziołowa - super, niestety juz jej nie produkują
justinak25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 12:31   #233
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny.

Odświeżam wątek Cieszę się, że na niego trafiłam i jestem bardzo ciekawa efektów Waszych kuracji.

Obecnie moja pielęgnacja jest trochę chaotyczna z tego względu, iż często śpię u TŻta i u niego mam inne kosmetyki, które muszę wykończyć Jak już to zrobię (myśle, że zejdzie mi na to ok. miesiąca) to ułożę nowy plan i podzielę kosmetyki na pół i już będzie jednolicie Teraz wygląda to tak:

W domu
*Rano i wieczorem myję twarz żelem Freeman http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=145023
*Makijaż zmywam płynami Oriflame
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20382
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19246
*Zamiennie stosuję wodę różaną Rossmann'a http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13733 z tonikiem Diadermine Purity (nie ma w KWC)
*Na dzień krem Dax Cosmetics przeciwzmarszczkowy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15619
i filtr Oriflame http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18778 na zmianę z filtrem ROC Minesol Protect 30 (nie ma w KWC)
*Jak przychodzę z pracy (i nie mam w planach wyjścia) zmywam makijaż i nakładam albo Nanobase http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3321 albo Bioderma Sebium, zależnie od potrzeb, żeby trochę uspokoić skórę http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4501
*Na noc stosuję Królewski Krem Piękności Bielendy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12549
*Pod oczy kładę Cernor (mam spore cienie) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19414
*Czasami robią mi się podskóre gulki i traktuję je miejscowo Yves Rocher http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=141431

U TŻta:
*demakijaż i mycie twarzy: albo mleczko+tonik Yves Rocher http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=170218 albo eliksir L'Oreal http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=192505 albo płyn micelarny Bielendy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=168478
*na noc emulsja rozświetlająca Oriflame http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=204297 i do tego półtłusty krem Floriny http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=171648
*na dzień emulsja rozświetlajaca Oriflame i olejek Hauschki http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=171625, i jak nie zapomnę to filtr Oriflame
*pod oczy serum Oriflame http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17597
*często pomiędzy kładę Sebium Biodermy

Od czasu do czasu:
*raz-dwa razy na tydzień kwaszę się płatkami Avonu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6834 potem nakładam serum z mikrodermabrazji Oriflame http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16263
*jak mam totalnie mało snu to zamiast zwykłego kremu używam kremu regenerującego Oriflame http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20390
*zależnie od potrzeb stosuje maseczki
Celii Sensuelle http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty
Avon błotna http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=169125
Dax Cosmetics wulkaniczna http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=204294
Dax Cosmetics gruszkowa http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=171877
i jakieś inne które mam na wykończeniu

Ufff, dużo tego Za miesiąc mam nadzieję unormować i zmniejszyć moją pielęgnację...

Aha, mam cerę mieszaną, ze skłonnością do przetłuszczania i robienia się podskórnych gulek w strefie T. z lekko rozszerzonymi porami i małymi bliznami i przebarwieniami po wyciskaniu na czole. Zaczynają mi się robić zmarszczki mimiczne - mam dosyć żywą mimikę, do tego sporo stresów, a mało ruchu i dotlenienia, duzo siedzę przed kompem I sie gryzę, od czego mi się robią tzw. zmarszczki palacza

Dajcie znać jak sie spisały Wasze kuracje, może coś ściągnę
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 15:23   #234
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Post Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

odświeżam wątek

rano:
-peeling clearskin avon-dozgonna
-żel do mycia naturals(brzoskwiniowy) avon
-tonik: różowy garnier/ogórkowy ziaja/completely clean avon
-krem moisture 24 avon-jeden z nielicznych, który mnie nie zapycha i dobrze nawilża
-krem pod oczy ziaja pietruszkowy-wróciłam do niego
-avon pomadka care nawilżająca

wieczorem:
-peeling i żel ten sam, co rano
-arretin(0,05% kwasu retinowego)-działa
-puder propolisowy
-kwas migdałowy/salicylowy(z mazideł)-na pryszcze
-pod oczy to, co rano
-tisane

mam skórę tłustą i trądzikową ale podrażnioną przez retinoidy i kwasy-nie mogę na razie używać maseczek z glinką, bo piecze przy nich skóra; od maseczek nawilżających trzymam się z daleka, bo jak widzę składy, to nie używam filtrów, bo robię to tylko latem
to taka nieco ascetyczna pielęgnacja ale odbijam sobie na pielęgnacji ciała
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 18:39   #235
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

witam!

cera sucha, 22 lata

DEMAKIJAZ:
- twarz-mleczko Lirene do cery suchej
-oczy- zwykła oliwka dla dzieci
OCZYSZCZANIE:
-peeling enzymatyczny Meritum Dermika
-co jakis czas drobnoziarnisty peeling Dax Cosmetics
-emulsja do mycia twarzy Ogórek Sheller
NA NOC:- krem Optymalne Nawilżenie Neutrogena
NA DZIEŃ:- krem nawilżajacy Cera Wrażliwa Lirene
POD OCZY:-żel nawilżający AA Oceanic
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:18   #236
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny.

Rano:
Mycie różowym Young medical lub garnierem 3 w1
Krem Calma hlc lub różowy mincer young medical

Po powrocie do domu:
Mycie tym co rano
Krem przejściowy [jest po 17 zwykle,więc byle tylko do 20]- Ziaja sun spf 25 lub oriflame OSC

Na noc:

W dzień nawilżania : Kapsułki dermogal A+E lub calma
Co trzeci dzień : Differin
Między nawilżaniem,a Differinem : Acne derm

Okazyjnie
maseczki: garnier 3 w 1,Oriflame jogurtowa,Gruszkowa perfekta lub inne saszetkowe.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:21   #237
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny.

Pink, a nie używasz nic, co miałoby Cię chronić przed słońcem?
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:49   #238
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny.

muszę powiedzieć, ze jakies pol roku temu twarz mylam raz na tydzien i to nie z lenistwa czy braku wody jak mozna by sobie pomyslec nie mialam najmniejszej potrzeby,a moja cera nie 'tolerowala' mycia codziennego
dziś juz myję twarz raz dziennie i to wieczorem.
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 22:33   #239
magda785
Rozeznanie
 
Avatar magda785
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z Wichrowych Wzgórz
Wiadomości: 576
GG do magda785
Dot.: Twój program pielęgnacji cery - poradnik kosmetyczny.

Wszystkie macie swietne programy ja bylam ostatnio na badaniu i wyszlo mi ze moja skora jest malo nawilzona pod oczami i na brodzie ( mam skore normalna, zadko wyskakuja mi jakies niespodzianki (moze 2 razy w miesiacu na brodzie)) Ale nie mam pojecia jaki kupic krem pod oczy;( dla mlodej cery nie ma jakis specjalnych (jak juz sa to na zmarszczki albo rozswietlajace)
Rano (malo czasu, bo ze mnie spioch wiec minimalnie zeby sie zmiescic w 15 min ze wszystkim)
-woda
-serum rozswietlajace Avon, ewentualnie krem Loreal dawka szczescia

Wieczór::
zel do mycia twarzy Avon z witaminami na zmiane z Avon (taki zielony z pompka)
garnier albo Avon mleczko do demakijazu
tonik Ziaja ogórkowy
krem na noc nawilzający Avon
ale zazwyczaj krem samoopalajacy Dove

1-2 razy w tygodniu
peeling Lirene
maska Avon planet spa nawilzajaca
maska Avon brzoskwiniowa sciagajaca
jakies maseczki z saszetki

kosmetyki nakladam w zaleznosci od potrzeb nie mam jeszcze programu, ale na szczescie moja cera nie jest kaprysna i zazwyczaj dobrze wyglada ale musze nad nim pomyslec
magda785 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 22:54   #240
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Pielegnacja twarzy-kosmetyki

Cera mieszana, ze wskazaniem na tłustą ;-)

Rano :
- hydrolat oczarowy
- krem redukujący zaczerwienienia SPF 15 Iwostin Capillin

Wieczorem :
- żel Calma Ziaja ( kończy się i w planach mam Tołpę )
- tonik nawilżający Tołpa
- krem nawilżający Iwostin ( czasem nie nakładam nic, żeby dać paszczy odpocząć ) / krem na naczynka Iwostin Capillin

Poza tym : peeling enzymatyczny Calma Ziaja, maseczka z glinką Dermaglin lub Argiletz ( czasem aspiryna ), a jak coś wyskoczy - aspiryna albo jakiś punktowy preparat. Jak zdarzy się przesusz, to nakładam grubszą warstwę Bambino.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.