Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-25, 16:20   #721
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

no bo nawet latem jak mam sie smarowac filtrem to umieram. Są takie tłuste i klejące i jeszcze wchłaniają się długo. Wiem, że polecacie filtry koło 50, ale na zimę nie starczy ta 15 avene? ? a w ogóle reszta mojej pielęgnacji jest ok? Czy witamina C nie pogryzie się z jakimiś kosmetykami, bo czytałam, że nie można jej łączyć z roślinnymi ekstraktami.
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 18:17   #722
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

iza bo sa rozne filtry tzn w roznej postaci- emulsje, mleczka, kremy itp SPF15 to takie nic raczej, bo jesli ochrona UVB wynosi tylko 15, to UVA jest pewnie bliska zera... a zima jest tez duze promieniowanie, wieksze niz jesienia i wiosna, a do tego skora potrzebuje ochrony przed zimnem
tych kremow co pisalas to nie znam, ale wit C nie nalezy do lagodnych srodkow, wiec nie wiem czy w polaczeniu z brevoxylem to nie bedzie za duzo
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 21:05   #723
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a nie ma jakiegoś kremu z filtrem, żeby był dobry na uva/uvb? same filtry to jednak nie, bo walczę z pryszczami i wszelkie ekspetymenty z próbkami filtrów wspominam koszmarnie :| Nie mam rano czasu czekać aż to się wchłonie. Chciałabym jakiś zwykły krem z filtrem fotostabilnym.
a z witaminą C co byś radziła, bo chciałabym też jej używać, by bronić się pzred zmarszczkami. Brevoxyl mam zamiar używać tylko krótkimi kuracjami w razie potrzeby, bo jednak 3 razy użyłam, a moja skóra wygląda jak skorupa :|
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 21:17   #724
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez iza1001 Pokaż wiadomość
a nie ma jakiegoś kremu z filtrem, żeby był dobry na uva/uvb? same filtry to jednak nie, bo walczę z pryszczami i wszelkie ekspetymenty z próbkami filtrów wspominam koszmarnie :| Nie mam rano czasu czekać aż to się wchłonie. Chciałabym jakiś zwykły krem z filtrem fotostabilnym.
a z witaminą C co byś radziła, bo chciałabym też jej używać, by bronić się pzred zmarszczkami. Brevoxyl mam zamiar używać tylko krótkimi kuracjami w razie potrzeby, bo jednak 3 razy użyłam, a moja skóra wygląda jak skorupa :|

skoro szukasz "zwykłego" krem z filtrem , to może active c xl La roche-posay i przy okazji ma wit.c, więc nie musiałabys kombinować z kręceniem serum.
Na forum był wątek o takich kremach z niewysokimi filtrami. Jak go odnajde to Ci podrzucę

edit: Juz znalazłam:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=181116
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 22:20   #725
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ale używając activ C mogę się malować? Niestety nie umiem zrezygnować z podkładów i pudrów
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-25, 23:55   #726
ufola
Raczkowanie
 
Avatar ufola
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 128
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a co naczy ze mam zainwestowac w filtr
nie znam sie na tym kompletnie doradzcie cos dobrego dla mojej cery,mam 20 lat.cena nie gra roli
ufola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 06:11   #727
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ufolko jakis apteczny krem z filtrem, jesli kupisz taki z bogatsza konsystencja- np LRP anthelios creme fondante, akurat tego bardzo latwo zdobyc probki- tp zadba on tez o nawilzenie i odzywienie skory pisalas ze zalezy Ci na ochronie przed starzeniem skory, a chronic mozesz ja fiiltrujac sie i nawilzajac ja pozniej wlaczysz do pielegnacji retinoidy, ale to za jakis czas oprocz LRP dobre sa tez filtry avene, chyba w sumie lepsze, tzn ludzie tutaj bardziej je polecaja, ale ja nie mam dostepu do probek wiec sei nei wypowiadam ale nie testuj na pierwszy rzut iwostinu/dermedica/vichy, bo sei zrazisz do filtrow
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 11:54   #728
ufola
Raczkowanie
 
Avatar ufola
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 128
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

to sproboje ten co polecasz
ufola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 15:49   #729
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kurcze pomocy. ten brevoxyl chyba popalił mi twarz. cała szcypie, jest czerwona :| Wszyscy myślą, że przesadziłam z solarium XDD Miałam syfy, ale teraz mam syfy i skórę jak wąż (((( Smarowałam się nim zaledwie 3 razy na noc bardzo małą ilośćią ( Co mam zrobić Do tego mam strasznie widoczne zmarszczki teraz ;/ LOL Czy to się poprawi ((
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 17:13   #730
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

brevoxyl jest z nadtlenkiem benzoilu?
hmmm, jeśli tak, to ja miałam dziwną reakcje na taki specyfik - przez kilka tygodni smarowałam sie co drugi wieczór bądź czasem co wieczór takim specyfikiem (acneroxid?) i było ok, nie żałowałam sobie a buźka wyglądała ok
kiedy syfki zeszły, zaczęłam stosować go rzadziej, bardzie profilaktycznie co jakiś czas, no i rano budzę sie w czerwone, czasem nawet swędzące placki - chociaż ograniczam sie do smarowania miejsc "zagrożonych"
na to nic nie pomaga, po prostu musi zejść, a zachodzi dopiero po południu
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-26, 19:26   #731
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez iza1001 Pokaż wiadomość
ale używając activ C mogę się malować? Niestety nie umiem zrezygnować z podkładów i pudrów

Możesz sie malować. Poczytaj na biochemii o pudrach i podkładach bez talku i miki, które zdestabilizują Parsol (jeden z filtrów w Antheliosach i innych kosmetykach LRP z filtrami). Osobiście przestałam sie już stresować destabilizacją, ale wybór należy do Ciebie
Z drugiej strony, jak wsmarujesz tę 15 zawartą w active c xl cienka warstwa , to i tak za wiele filtra juz nie zostanie, więc i beztalkowymi pudrami i podkładami bym sie juz nie przejmowała.


Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
kurcze pomocy. ten brevoxyl chyba popalił mi twarz. cała szcypie, jest czerwona :| Wszyscy myślą, że przesadziłam z solarium XDD Miałam syfy, ale teraz mam syfy i skórę jak wąż (((( Smarowałam się nim zaledwie 3 razy na noc bardzo małą ilośćią ( Co mam zrobić Do tego mam strasznie widoczne zmarszczki teraz ;/ LOL Czy to się poprawi ((
Solidnie nawilżaj skórę. Już więcej niczym jej nie maltretuj.
Jak porządnie nawilżysz, to i zmarszaczki się rozprostują, to efekt wysuszenia. Skoro brevoxyl tak Cie wysusza, to stosuj go rzadziej albo zrezygnuj z niego zupełnie. Skoro masz wrażliwa na takie wyżeracze skórę, to może Effaklar k albo Acne-derm będe odpowiedniejsze
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 20:10   #732
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Kurcze nie wiem jak jutro pójdę na zajęcia z taką twarzą ;(((( Nawilżam ale mała poprawa na razie Już wolę mieć syfy niż tak męczyć skórę
Czyli krem z filtrem to bezsens jednym słowem
A ten avene ma serio 15? Czy na uva ma mniej> Bo po nim mogę się malować, ale skoro i tak nic z filtra nie zostanie. Ale nie lepsze to niż nic? Bo same filtry to jednak nie. Latem używam, ale zimą to jakoś bym się nie umiała przestawić XD
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 18:55   #733
MartiniBianco
Raczkowanie
 
Avatar MartiniBianco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja po nieudanej kuracji AD dostałam brevoxyl i po przeczyatniu waszych opinii jestem troszke przerażona... jak mam go stosowac wkoncu?? tak jak na ulotce ?? i nie staosowac filtrów...?? jestem juz tak zakrecona ze szok... ślicznie prosze o rozwianie moich wątpliwosci
__________________
Ćwiczę do upadłego... silną wolę... przy lodówce
MartiniBianco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-29, 19:14   #734
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

martini brevoxyl ostroznie i nie podrazniac za bardzo skory, no i oczywiscie stosowac filtry, bo skora jest przy takiej kuracji bardziej wrazliwa juz bez znaczenia czy brevoxyl dziala fotouczulajaco czy nie, filtry i tak nalezy stosowac calutenki rok
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 07:15   #735
MartiniBianco
Raczkowanie
 
Avatar MartiniBianco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 249
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

To wiem i stosuje ale na watku o AD dziewczyny pisały ze nie mozna smarowac na AD filtrami wiec co mam wyjsc rano na uczelnie bez filtrów?? i tego wlasnie nie rozumiem... dlaczego po wsiaknieciu kwasu nie moge nałożyc filtr?? dziwnie sie czuje z taka nie osłonioną buzią wiec i tak maźne sie 50... ale czy cos wtedy mojej buzi grozi??
__________________
Ćwiczę do upadłego... silną wolę... przy lodówce
MartiniBianco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 10:05   #736
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja już przeszłam kwasy (iwostin purritin) brevoxyl, serie aa young ( co teraz? nic mi nie pomaga. Od 3 miesięcy biorę salfazin,biogal,wit pp chcę teraz kupić bratek+drożdże. Mam zaskórniki, miliony zaskórników. Ehh Załamka powoli mnie bierze serio wierzylam, że to mi pomoże.
Słuchajcie znacie może jakieś mleczko do demakijażu, które nie jest komodogenne, bo myślę, że używanie obecnego (ziaja calma) powoduje spotęgowanie problemu. )) Chcę kupić peeling enzymatyczny ziaja, bo nigdy nie robiłam jeszcze żadnego złuszczania. Jest on bezpieczny dla cer takich jak nasze?
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 10:54   #737
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

martini a tym AD smarujesz sie 2x dziennie?

ningio dla mnie purritin jest do niczego, za to super sie sprawdza na mnie lysanel i diacneal
a czym oczyszczasz twarz? tylko mleczkiem, bez zelu? moze to stad zaskorniki? a moze zapycha Cie podklad?
do demakijazu dobre sa plyny micelarne, nie sa tluste jak mleczka i nie podrazniaja, np bioderma sensibio
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 12:46   #738
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Question Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

dziewczyny doradzcie mi proszę, smarowałam sie isotrxinem jakies 4 tygodnie, zuzyłam całą tubke(smarowałam sie tylko na noc), miało być złuszczenie, przesuszenie a tu nic.... troche pomogło, wuklany juz tak czesto sie nie pojawiają ale poza tym nic. Kupiłam sobie brevoxyl, którym smaruje sie na noc, na dzień używam zamiennie bioderma AKN lub lysanel mat, szczególnie gdy mam byc cały dzien poza domem, to zeby sie tak nie świecic, oczywiście wciąż testuje próbki filtrów ale jakos nie potrafie znalezc niczego dla siebie. Vichy, dermedic, antki zapychają mnie straszliwie, to takie pryszczotwórcze smalczyki. No to szukam dalej.....
O brevoxylu naczytałam sie ze tak przesusza i w ogóle... nie wiem, moze mam taką twardą skóre czy co ale poza leciuteńkim przesuszenie nie odczuwam jakiesgos złuszczania czy coś, co jest nie tak?? czyzny to wszystko za słabe było??
Moze mogłybyście mi coś doradzić?? i przy okazji jakis kremik nawilżający do takiej dziwnej cery..z góry dziękuje
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 13:48   #739
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez MartiniBianco Pokaż wiadomość
To wiem i stosuje ale na watku o AD dziewczyny pisały ze nie mozna smarowac na AD filtrami wiec co mam wyjsc rano na uczelnie bez filtrów?? i tego wlasnie nie rozumiem... dlaczego po wsiaknieciu kwasu nie moge nałożyc filtr?? dziwnie sie czuje z taka nie osłonioną buzią wiec i tak maźne sie 50... ale czy cos wtedy mojej buzi grozi??

MartiniBianco - Acne Derm stosujemy tylko na noc po dokładnym wcześniejszym demakijażu. Rano zmywamy twarz (np. woda termalna, micel, hydrolat lub czym tam lubisz) i nakładamy krem z fotostabilnym filtrem, minimum SPF 40. I wtedy wszystko gra.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-30, 15:14   #740
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

używam mleczka ziaja calma + płynu miceralnego aa therapy+ tonik antybakt aa young.Może nie powinnam łączyć tylu firm? Podkład mam city matt lirene. coś jest podejrzane?
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 15:25   #741
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

iza mnie city matt zapycha wlasnie w postaci malusienkich grudek i zaskornikow, wiec Tobie tez moze szkodzic
a zestaw do oczyszczania wymienilabym na 1 porzadny zel i do tego ew. ten micel, bo nie wyobrazam sobie jak takie mleczko moze gruntownie oczyscic skore, jak ono sluzy tylko do sciagniecia z niej makijazu

violetko nie kazdy sei luszczy po nim widocznie
ja po breoxylu tez sie nie luszczylam, ale mialam okropnie podrazniona skore taka ciagle czerwona i dosyc bolaca... dermedic i vichy sa takie zapychajace, no a derm. nie ma w ogole stabilnych filtrow wiec nie ma sie co nim interesowac... przetestuj avene i klorane jeszcze
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 16:17   #742
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ale ja nie lubie myć twarzy wodą. Odzwyczaiłam się Znacie jakieś mleczko, które nie zapycha, bo wydaje mi się, że ta calma źle działa na mnie. A co myślicie o peelingu enzymatycznym? to jest dobre dla trądzikowej cery?
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 18:35   #743
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Red face Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja majac problematyczna cere uzywam pilingu enzymatycznego .
Tak mi poradzila kosmetyczka.Moj ulubiony to z Lumene zawiera kwas salicylowy i wyciag z papai.Dobrze zluszcza ,wyrownuje koloryt ,jestem z niego b. zadowolona.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 19:28   #744
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja tez używałam peelingu enzymatycznego - wg mnie jest na pewno lepszy niż mechaniczny, przy problematycznej cerze miałam właśnie z zaji z serii calma, był w porządku
ale częściej robie po prostu maseczkę aspirynową, która bardzo ładnie wygładza skórę
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 19:49   #745
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja właśnie też ten z ziaji, bo dobre ma recenzje i niedrogi. Ale trzeba używać po nim filtrów? Nie zapycha? Bo ta seria calma jest dla skóry suchej ogólnie.
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-30, 21:29   #746
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mnie nie zapychał, a filtrów nie używałam... może źle robiłam, ale nie używałam
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-08, 22:29   #747
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja dziś zaaplikowałam sobie mleko na buzię i niedawno posmarowałam moje wiekie 3 bable nad górną wargą tą maseczka z cynamonu. Cholerstwo piecze okropnie, ale siedzę z nią już 5 minut i piecze coraz mniej.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 10:03   #748
NieMamPomysluNaNick
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Z nienacka;)
Wiadomości: 98
GG do NieMamPomysluNaNick
Zestaw dla amatora... :)

Witam dziendoberek

Z racji, że to jest mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie dałem plamy i umieszczam topic w odpowiednim dziale i tak dalej...

Postanowiłem, dać porządnego kopa mojej (tłustej / mieszanej ) twarzy ( W KOńCU! ) poprzez usunięcie i zmniejszenie wszelkiej ilości zaskórników, trądzików, wyprysków, wągrów, i innych...

Czy taki zestawik:
- Jakiś peeling - właśnie - tylko jaki?

-Na rozszerzone pory : La Roche-Posay Effaclar K
[ http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=220 ]


- Na trądzik: La Roche Effaclar Mat
[ http://www.allegro.pl/item274841340_...k_zestaw_.html ]

- Na trądzik 2: Adonis Afrodyta - Afronis
[ http://www.aptekaeskulap.pl/product_...products_id=53 ]

- Na rozszerzone pory: Norel - Antystres
[ http://sklep.cosmetic.pl/product_inf...roducts_id/134 ]

- Może po prostu: Linia Vitaminal - Ainhoa
[ http://web.ainhoa.pl/plain_web/start...D=427809#start ]

- Albo to? Vichy - Normaderm
[http://allegro.pl/item282286270_vich...przedaz_.html]

No i na koniec kremik
Bambino [http://allegro.pl/item279871982_sagi...ny_150ml.html]
Nivea soft [ http://allegro.pl/item280303975_nive...nej_piel.html]

* co to znaczy krem złuszczający?

Chyba troszke przesadziłem, także prosze o WSZELKIE wypowiedzi bo sie troszke.. pogubiłem

Pozdrawiam
NieMamPomysluNaNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 18:35   #749
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zestaw dla amatora... :)

Krem złuszczający - usuwa martwe komórki skóry, wszelkie przebarwienia (np. po pryszczach), przyspiesza gojenie wyprysków, zapobiega nowym, zmniejsza pory. Trzeba tylko pamiętać o ochronie twarzy w ciągu dnia czyli stosować kremy z wysokim filtrem (najlepiej kupić w aptece).

Co do reszty, to niestety musisz sam eksperymentować Co jednemu pomoże, innemu nie.
Ja zadowolona jestem z żelu i kremu Normaderm Vichy, toniku i kremu złuszczającego Effaclar LRP (żel po czasie zaczął wysuszać). Mocniejszy od effaclar K jest Lysanel Active SVR.

A najlepiej jest najpierw wybrać się do dermatologa, który popatrzy bardziej fachowo na stan Twojej skóry.

Możesz też kupić w aptece preparat z drożdży - korzystnie wpływa na m.in. cere
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-14, 19:59   #750
kulcikriu88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja także mam problemy z trądzikiem...u mnie to raz bywało lepiej a raz gorzej...mnostwo specyfikow się stosowało, leków, maseczek..Aktualnie cera moja nie wyglada najgorzej przed okresem, w trakcie i kilka dni po wyskakuja okropne wielkie pryszcze a tak to raczej mam spokoj ... bardzo pomaga mojej skorze pielegnacja jaką stosuje: myje twarz żelem głęboko oczyszczającym Vichy (albo czasami żel do mycia twarzy Acne Line- jest bardzo tani!!) potem tonik Vichy, potem krem nawilżający Acne Line a na to odrobina podkladu Normateint Vichy, lekko przypudruje pudrem transparentnym Clinique aby buźka sie nie swieciła...a na konec dnia zmywam wszsytko mleczkiem ogórkowym Ziaja (naprawde koi skore) potem myje zelem Acne Line i nakladam krem na noc Normaderm Vichy a na to tam gdzie pryszcze Acne Derm (lub Skinoren) ...Uważam że stosowanie dobrego podkladu, ktory nie zapycha porow i wyglada na buzi naturalnie jest calkiem wskazane przy problamach z trądzikiem chociazby zeby czuc sie pewniej siebie (dlatego ja polecam Vichy Normateint ktory wysusza syfki i prawda jest ze walczy z niedoskonalosciami...przy pierwszym zastosowaniu mialam wrazenie ze mi nasilil trądzik ale tak skora zareagowala bo w sklad produktow vichy wchodza skladniki o mocnym dzialaniu- w kazdym razie nie sa obojetne dla skory..jak sie dluzej stosuje to naprawde pomaga)...To tylko mity ze podklady nasilaja trądzik- wiadomo ze jak ktos uzywa czegos co mu zatka pory to czego sie wtedy spodziewac??
kulcikriu88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.