Trądzik a lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-01, 09:39   #1
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150

Trądzik a lato


Hej szukałam czegos na ten temat ale nic nie znalazłam dlatego postanowiłam że założe ten wątek. Problemy z trądzikiem (głównie z zaskórnikami, które obsypują mi całą twarz :/) zaczeły sie już jakis czas temu ale to będzie moje pierwsze lato kiedy jest nasilony i kompletnie nie wiem co robic. Zaczynają się wakacje, słońce plaża a co zrobic jak ma sie trądzik?? Jak Wy sobie radzicie podczas lata i czy jest to dla Was strasznie uciążliwe? odkładacie wszystkie specyfiki na syfki? Czy Wasz cera sie pogarsza?? opalacie się troche? bo ja juz jestem załamana jak beda wygladac moje wakacje
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 10:49   #2
shantell18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik a lato

nie martw sie będzie dobrze ja tez mam tradzik od dawna ale moje wakacje nie sa tragiczne na pewno nie maskuj pryszczy zadnymi korektorami itd bo tylko pogorszysz stan swojej skory !!! ja byłam miesiac temu u dermatologa i przepisał mi żel differin (nie mozna sie przy nim opalac) ale serio stan mojej skory poprawil sie nie do poznania!!! idź do dermatologa on doradzi Ci najlepiej i nie przejmuj sie...a jak duzy masz tradzik?
shantell18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 11:55   #3
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Trądzik a lato

ja tez mam problem z zaskórnikami, pryszczami, wągrami ale tylko w srtefie T bo mam cere mieszana w tym na policzkach normalna tez właśnie niewiem zabardzo co mam zrobić bo nie chce spedzic wakacji w domu zamiast na słoneczku, basenie czy plaży i mam zamiar kupic krem z kwasami Clarena, Glyco Fruit i sosowac go na noc a na dzien wysoki filtr[50] bo to jest konieczne przt kwasach [tak przynjamniej pisze na wizażu] tylko własnie chciałam zeby ten filtr był koloryzujacy, tonujacy zeby na baseniku ukryc chociaz troche moje niedoskonałosci . niewiem czy to dobry wybor z tymi kwasami zwłaszcza w lecie ale wydaje mi sie ze stosowanie go na noc bedzie okejj . w rezultacie to sama juz niewiem . No ale sie nie załamUj ! jeżli rzeczywiście masz nasilony trądzik to może faktyCznie idz do dermatologa
__________________


Edytowane przez oOCiapeKOo
Czas edycji: 2008-06-01 o 12:00 Powód: b
oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 12:08   #4
klaudiia92
Przyczajenie
 
Avatar klaudiia92
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Włoclawek
Wiadomości: 13
GG do klaudiia92
Dot.: Trądzik a lato

Latem odstawiam na półkę wszelkie fluidy, korektory i pudry. Używam tylko kremu do opalania i normalnie funkcjonuję(czyt. opalam się ) Wszelkie krostki i wągry znikają, a we wrześniu cerę mam idealną. Tylko zimą znów zaczynam mieć problemy z cerą.. niestety.
__________________

"Chciałeś coś powiedzieć, ale zapomniałeś co. To nie Twoja wina, wszyscy zapominają języka w gębie jak mnie zobaczą."
klaudiia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 13:35   #5
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Trądzik a lato

opalanie, no tak, na początku wszystko pięknie i uroczo, ale gdy opalenizna schodzi, trądzik powraca z potrójną mocą sama coś o tym wiem , bo głupia byłam i niedouczona:P
ZERO OPALANIA, najpierw dermatolog, koniecznie, a jak trafisz na takiego, co zna się na rzeczy, to za rok będziesz mogła opalić buźkę może jak masz poważny trądzik to jesienią zacznij kurację Izotekiem? gdyby nie on, to dalej bym sie męczyła z tym syfem na twarzy.
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 15:25   #6
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik a lato

dziekuje Wam za odpowiedzi Jesli chodzi o mój trądzik to nie mam zmian ropnych chociaz dosc czesto pojawiają się na mojej skórze bolesne gulki których nie mozna wycisnac a potrafią "się zasiedziec" nawet ponad miesiac Jak juz wspomniałam wczesniej głównie mam problemy z zaskórnikami których jest peełno i mam przez to "chropowatą" twarz najgorsze jest to ze na nie nie działa nawet słońce a wrecz przeciwnie podczas opalania się wyskakuje mi ich więcej od potu. Dzisiaj byłam nad wodą bo taka piekna pogoda i jak widziałam tych wszystkich opalających się ludzi to az sie załamałam ze ja nie moge w pełni korzystac z wakacji A czy filtr 60 ochroni mnie przed mocnym słońcem? bo wybieram się do Hiszpanii a tam słońce jest bardzo silne. a co najgorsze wystarczy ze 2 tygodnie nie uzywam kwasów a moja twarz jest tragiczna zaskórnik na zaskórniku!
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 16:24   #7
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Gumisia - ja też mam cerę problematyczną, niestety
Używam na noc, na przemian, Acne Dermu oraz Active C. Acne Derm to kwas azelainowy, ale nie zamierzam odstawiać go na lato (nie jest fotouczulający). Na buzię planuję zakupić filtr La Roche Posay Anthelios AC 30 lub Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 40 dla cery trądzikowej. Podobno są dobre, nietłuste i nie zapychają porów. Poza tym zamierzam smarować buzię samoopalaczem - w zeszłym roku stosowałam chusteczki samoopalające Vichy i byłam zadowolona, w tym roku też się do nich przymierzam Z podkładu chcę zrezygnować, ale bez korektora się nie obejdzie
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 16:33   #8
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Trądzik a lato

Ja wakacje spedzam tak, że do 15 spie...a wychodze z domu 19-21...wracam nad ranem... Używam korektora, podkładu i pudru...;/ Jezeli juz musze wyjsc w dzien z domu nakladam jakas cienka warstwe podkladu i staram sie nie pokazywac za bardzo ludziom;/ prawda jest taka ze ja bez makijazu ti wygladam strasznie niewyjsciowo... a jesli chodzi o kapiele to ostatni raz sie kapalam na wakacjach chyba jakies 3 lata temu jak tetralysal na mnie akurat dobrze zadzialal i mialam stosunkowo ladna buzie
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 16:36   #9
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Trądzik a lato

tak czytam i czytam i doczytałam ze nie kazdy moze sie opalac w zaleznosci jakiego kremu z jakimi kwasami uzywa . ja chce kupic krem CLarena, Krem z kwasami AHA bo ma super opinie na KWC moze wiecie czy przy tym kremiku mozna sie opalac bo jak nie to kupie inny i chce ten krem na noc stosowac a na dzien SVR Ecran Teinte 50 bo zalezy mi takze chociaz na lekkim kamuflazu moich niedoskonałosci myślicie ze ten filtr wystraczy przy tym kremie stosowanym na noc ? czy by sie przydał jeszcze jakis krem nawilzajacy czy cos
__________________

oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:10   #10
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
tak czytam i czytam i doczytałam ze nie kazdy moze sie opalac w zaleznosci jakiego kremu z jakimi kwasami uzywa . ja chce kupic krem CLarena, Krem z kwasami AHA bo ma super opinie na KWC moze wiecie czy przy tym kremiku mozna sie opalac bo jak nie to kupie inny i chce ten krem na noc stosowac a na dzien SVR Ecran Teinte 50 bo zalezy mi takze chociaz na lekkim kamuflazu moich niedoskonałosci myślicie ze ten filtr wystraczy przy tym kremie stosowanym na noc ? czy by sie przydał jeszcze jakis krem nawilzajacy czy cos
Ja osobiście zrezygnowałabym z tego kremu, kwasy AHA są fotouczulające. Może postawisz na Acne Derm? Filtr oczywiście może być, jest stabilny
Jeśli chodzi o krem nawilżający - ja na Twoim miejscu stosowałabym na noc, na zmianę z kremem na niedoskonałości (ciągle polecam Acne Derm, jeśli koniecznie chcesz latem stosować mazidła tego typu).
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:49   #11
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Trądzik a lato

poddam się twojej radzie myśle że ten acne derm pomoże mojej twarzyy ze zlikwiduje te wstretne zaskórniki, wągry łeee
a na zmiane czyli w jednym dniu acne derm a na nastepny dzien krem nawilzajacy ? czy moze sie obejdze bez tego kremu nawilzajacego ? hmm

pees. w jednym z wątków pisałas ze bd stosować acne derm w lecie ale nie bd opalać twarzy ... a ja własnie chce sie opalać . to juz sama niewiem czy moge stosowac ten kremm ?

a może coś takiego Ziołolek, Linoderm Acne tlyko to jest preparat na punktowe wypryski

trudno sie zdecydowac przy takiej ilosci dostepnych kosmetyków ale chyba ten acne derm skoro tak go polecasz to musi być skuteczny
__________________


Edytowane przez oOCiapeKOo
Czas edycji: 2008-06-01 o 18:57 Powód: d
oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 20:47   #12
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik a lato

Pani Jesień tez zastanawiałam się nad samoopalaczem ale czy w przypadku używania acne dermu nie będą mi się robic plamy na twarzy?
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 23:07   #13
adabi
Raczkowanie
 
Avatar adabi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 45
GG do adabi
Smile Dot.: Trądzik a lato

Ja Acne dermu używam od ok. poltora miesiaca i rzeczywiscie jest godny polecenia. Kupilam go po przeczytaniu o nim tutaj, na wizazu. A co do opalania to sie jakos specjalnie nie ograniczma, np. dzisiaj caly dzien na sloncu spedzilam i kiedy tylko jestp ogoda to sie opalam i zadnych niepokojacych zmian nie zauwazylam.
__________________
Ada

7.04.2018

adabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 23:33   #14
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Trądzik a lato

Dziewczyny, jeśli zawsze podczas opalania zakrywam głowę/twarz, nie opalam jej, trądziku również nie mam, jedynie cerę mieszaną, skłonną do niedoskonałości, jednak nie w 'tragicznej' formie, to czy mogę się spodziewać jakiegokolwiek wysypu, przebarwień, etc? :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 07:22   #15
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli zawsze podczas opalania zakrywam głowę/twarz, nie opalam jej, trądziku również nie mam, jedynie cerę mieszaną, skłonną do niedoskonałości, jednak nie w 'tragicznej' formie, to czy mogę się spodziewać jakiegokolwiek wysypu, przebarwień, etc? :P
Przebarwienia możesz mieć zawsze.Nie występują tylko przy cerze trądzikowej.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 08:55   #16
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Przebarwienia możesz mieć zawsze.Nie występują tylko przy cerze trądzikowej.
Wiem, wiem, ale głównie chodzi mi o opalanie.
Smaruję twarz kremem z filtrem, dodatkowo ją zakrywam podczas opalania, więc chyba nic mi nie grozi [a przynajmniej tak mi się wydaje ].
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 12:32   #17
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
poddam się twojej radzie myśle że ten acne derm pomoże mojej twarzyy ze zlikwiduje te wstretne zaskórniki, wągry łeee
a na zmiane czyli w jednym dniu acne derm a na nastepny dzien krem nawilzajacy ? czy moze sie obejdze bez tego kremu nawilzajacego ? hmm

pees. w jednym z wątków pisałas ze bd stosować acne derm w lecie ale nie bd opalać twarzy ... a ja własnie chce sie opalać . to juz sama niewiem czy moge stosowac ten kremm ?

a może coś takiego Ziołolek, Linoderm Acne tlyko to jest preparat na punktowe wypryski

trudno sie zdecydowac przy takiej ilosci dostepnych kosmetyków ale chyba ten acne derm skoro tak go polecasz to musi być skuteczny
Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Pani Jesień tez zastanawiałam się nad samoopalaczem ale czy w przypadku używania acne dermu nie będą mi się robic plamy na twarzy?
oOCiapeKOo, tak, na zmianę: jedna noc - Acne Derm, druga noc - krem nawilżający. Ja ze swojej strony polecam Humektan, leciutki, niezapychający, niedrogi. Dostaniesz go w aptece, tylko, niestety, ciężko na niego trafić Polecam również krem antybakteryjny Oceanic, o ten -> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111
Oczywiście, jeśli nie chcesz, nie musisz używać kremu nawilżajacego, ale ja jednak radziłabym go nakładać na buzię przynajmniej 2 razy w tygodniu. Acne Derm może wysuszać. Ja nie mam z tym większych problemów, ale czasem czuję, jak moja skóra wola "pić!"

Co do opalania... Acne Derm nie jest fotouczulający, ale jednak jest to kwas, więc sprawia, że naskórek staje się cienszy i bardziej wrażliwy, również na promieniowane UV. Dlatego nie powinno się opalać podczas stosowania Acne Dermu. Ja zamierzam zaopatrzyć się w dobry filtr, pisałam gdzieś wyżej o swoich typach. Jeśli chcesz się wystawiać na słoneczko - błagam, nie rezygnuj ze smarowania buzi grubą wartstwą fotostabilnego, aptecznego filtra Ba, smaruj się filtrem nawet wtedy, kiedy się nie opalasz, a po prostu tylko wychodzisz z domu. Albo po prostu zaczekaj z kwasami do jesieni.
Swoją drogą, problematycznej cery w ogóle nie powinno się opalać - latem wygląda się pięknie, a jesienią - wszystko wraca ze zdwojoną siłą, przekonałam się o tym na własnej skórze.

Gumisia, ja nia mam problemów z plamami na twarzy przy równoczesnym stosowaniu Acne Dermu i samoopalacza
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 12:37   #18
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Trądzik a lato

dzienkii chce kupić filtr SVR Ecran Teinte 50 myśle że będzie okejj
__________________

oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 12:50   #19
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
dzienkii chce kupić filtr SVR Ecran Teinte 50 myśle że będzie okejj
Tak, na pewno będzie OK
Ja do tej pory stosowałam Acne Derm bez filtra, ale teraz, kiedy przyszły upały, trochę sie wystraszylam i pokornie biegnę po filtr do apteki, tylko muszę jeszcze zdecydować jaki Fajnie, że Ty nie masz takiego dylematu
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 21:13   #20
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik a lato

W takim razie acne derm i samoopalacz wydaje się to dobrym rozwiązaniem aaa tylko jeszcze jedna moja obawa zapomniałam zapytac czy samoopalacz nie zatyka porów i nie powoduje powstawania zaskórników? bo moja skóra jest pod tym względem bardzo "uczulona"
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 15:02   #21
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
W takim razie acne derm i samoopalacz wydaje się to dobrym rozwiązaniem aaa tylko jeszcze jedna moja obawa zapomniałam zapytac czy samoopalacz nie zatyka porów i nie powoduje powstawania zaskórników? bo moja skóra jest pod tym względem bardzo "uczulona"
Gumisia, niestety, ale samoopalacz moze zatkać pory, jak wszystko Ja ze swojej strony polecam chusteczki samoopalające Vichy (ewentualnie La Roche Posay), koszt 1 sztuki to ok. 5 zł. Ale chusteczki są duże, dlatego ja je dzielę na kilka kawałków i smaruję się co ok. 3 dni Polecam również ten żel samopalający -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html Tylko, że on daje akurat słaby efekt, wolę chusteczki.
Jeśli chcesz używać Acne Dermu, nie zapominaj o stabilnym, najlepiej aptecznym, filtrze
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:55   #22
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik a lato

Chyba sie skusze na ten samoopalacz, do którego podałaś mi linka bo ma bardzo dużo pozytywnych opinni dziekuje za odpowiedzi
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 17:04   #23
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
Chyba sie skusze na ten samoopalacz, do którego podałaś mi linka bo ma bardzo dużo pozytywnych opinni dziekuje za odpowiedzi
Nie ma za co
Jeszcze tylko Ci powiem, że ten samoopalacz bardzo ciężko dostać, jak zamawiałam przez neta
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 16:29   #24
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik a lato

A możesz mi podac adres strony w której zamawiałas? Dzisiaj byłam u pani dermatolog i zapisała mi differin. Powiedziała że można używac go latem
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 17:28   #25
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Trądzik a lato

Cytat:
Napisane przez Gumisia Pokaż wiadomość
A możesz mi podac adres strony w której zamawiałas? Dzisiaj byłam u pani dermatolog i zapisała mi differin. Powiedziała że można używac go latem
Bez filtra???
Ja zamawiałam ze strony Flos Leku -> http://www.floslek.com.pl
Zamówiłam 1 samoopalacz, a dostałam 2 I sporo próbek
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 10:45   #26
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Trądzik a lato

z filtrem dziekuje za stronke i pozdrawiam
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.