Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-23, 16:55   #811
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
tak wiec najczesciej robic sobie peeling powinnym osoby z cera sucha (nawet do trzech razy w tygodniu).
czytam watek i tak mis ie wbilo w galki

moge sie zapytac, skad masz takie info? sama mam skore sucha, ale sklona do zanieczyszczen i peeling 3 razy w tyg, to bylo by troche za duzo... kiedys tak robilam i dostalam mega zaczerwien na twarzy...
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 17:43   #812
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Mnie się wydaje, że to przy tłustej cerze powinno się robić peelingi częściej...Tłusta skóra jest grubsza.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:59   #813
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
Kira, co się stało z Twoją buźką????
W sensie, że z avatarem? Chyba nic...a było coś nie tak?

No ja stosuję na razie peeling mechaniczny YvesRocher (brzoskwiniowy) i Avon (olejek migdałowy i miód).

Myślę nad zakupem peelingu enzymatycznego (nigdy nie stosowałam. To jest to samo, co peeling z kwasami?).

Do listy zakupów dorzucam również jakieś błotko (strasznie bawi mnie ta nazwa ), olejek do mycia i maskę nawilżającą.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 07:48   #814
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
W sensie, że z avatarem? Chyba nic...a było coś nie tak?

No ja stosuję na razie peeling mechaniczny YvesRocher (brzoskwiniowy) i Avon (olejek migdałowy i miód).

Myślę nad zakupem peelingu enzymatycznego (nigdy nie stosowałam. To jest to samo, co peeling z kwasami?).

Do listy zakupów dorzucam również jakieś błotko (strasznie bawi mnie ta nazwa ), olejek do mycia i maskę nawilżającą.
piling mechaniczny ('scrub') ściera warstwę rogową naskórka swoimi granulkami, natomiast piling enzymatyczny rozpuszcza ją enzymami (np bromelainą), działając na podobnej zasadzie jak kwasy.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 12:49   #815
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Miałam parę peelingów drogeryjnych, ale powiem wam, że odkąd poznałam kawowy nie zamierzam już uzywac tych ze sklepowej półki
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 12:59   #816
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
piling mechaniczny ('scrub') ściera warstwę rogową naskórka swoimi granulkami, natomiast piling enzymatyczny rozpuszcza ją enzymami (np bromelainą), działając na podobnej zasadzie jak kwasy.
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.

Paspartu
peeling kawowy domowej roboty? Ja używałam takowego do całego ciała i faktycznie - efekt bardzo fajny.
Polecam też peeling z cukru.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:11   #817
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość

Paspartu peeling kawowy domowej roboty? Ja używałam takowego do całego ciała i faktycznie - efekt bardzo fajny.
Polecam też peeling z cukru.
tak, własnie ten Zawsze dodaję do niego np. cynomonu, miodu czy czegoś co jest pod ręką
Powiedz coś więcej na temat tego cukrowego... pierwszy raz słyszę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 13:27   #818
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Powiedz coś więcej na temat tego cukrowego... pierwszy raz słyszę
Cukier koniecznie musi być "gruboziarnisty".
Miód
Oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci

Można też dodawać różne składniki wedle upodobań (aromatyczny olejek, odrobina pienistego żelu pod prysznic).

Proporcji niestety nie znam - robię "na oko".

Po użyciu należy przepłukać się chłodną wodą i delikatnie wytrzeć.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 14:04   #819
Karolinitka
Zadomowienie
 
Avatar Karolinitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocloveeee
Wiadomości: 1 133
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
czytam watek i tak mis ie wbilo w galki

moge sie zapytac, skad masz takie info? sama mam skore sucha, ale sklona do zanieczyszczen i peeling 3 razy w tyg, to bylo by troche za duzo... kiedys tak robilam i dostalam mega zaczerwien na twarzy...
Mam takie informacje od mojej kosmetyczki, ktorej ufam bezgraniecznie i zawsze stosuje sie do jej rad. Być może mialas zaczerwieniona twarz, bo mialas zbyt "gruby" ten peeling i podraznil Ci skore. Ja mam skore wrazliwa, wiec nie mam wyjscia- musze stosowac peeling enzymatyczny, inaczej wygladalabym jak zombie

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
W sensie, że z avatarem? Chyba nic...a było coś nie tak?

No ja stosuję na razie peeling mechaniczny YvesRocher (brzoskwiniowy) i Avon (olejek migdałowy i miód).

Myślę nad zakupem peelingu enzymatycznego (nigdy nie stosowałam. To jest to samo, co peeling z kwasami?).

Do listy zakupów dorzucam również jakieś błotko (strasznie bawi mnie ta nazwa ), olejek do mycia i maskę nawilżającą.
Ano stało się, stało! W moim monitorze Twoim avatarem bylo niebieskie, rozmyte kółeczko

Myślę, że jeżeli masz wrażliwaś kóę to peeling enzymatyczny jest dobrym rozwiązaniem, ale jeśli masz grubą skórę to powinnaś pozostać przyt takim normalnym, bo enzymatyczny generalnie nie jest tak "inwazyjny" jak ten z granulkami.

Oooo, ja tez mam w domu błotko, ale w ogóle go nie używam. Mam to z Borghese (czy jak to się tam pisze)- Fango- oczyszczająca. Ja mam chyba zbyt wrażliważą skórę do niego, bo piecze potwornie, ale na KWC dziewczyny szaleją na jego punkcie.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Miałam parę peelingów drogeryjnych, ale powiem wam, że odkąd poznałam kawowy nie zamierzam już uzywac tych ze sklepowej półki
Ja tez! Nie dosc, ze jest tani to zawsze jest w domu Hej, Dziewczyny, ale Wy go chyba nie uzywacie do twarzy, cooo? Ja bym sie nie odwazyła. Aućććć
Karolinitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 08:11   #820
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość

Jeżeli chcecie, to wstawię przykładowe przepisy i zasady diety japońskiej.
Kira Chcemy chcemy! wstawiaj!
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 09:22   #821
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Cukier koniecznie musi być "gruboziarnisty".
Miód
Oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci

Można też dodawać różne składniki wedle upodobań (aromatyczny olejek, odrobina pienistego żelu pod prysznic).

Proporcji niestety nie znam - robię "na oko".

Po użyciu należy przepłukać się chłodną wodą i delikatnie wytrzeć.
Jak tylko znajdę wolną chwilę, to będę testować

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
Ja tez! Nie dosc, ze jest tani to zawsze jest w domu Hej, Dziewczyny, ale Wy go chyba nie uzywacie do twarzy, cooo? Ja bym sie nie odwazyła. Aućććć
Ja uzywam do twarzy i skutków ubocznych nie ma Ogólnie chodzi Ci o podrażnienia, tak? Może u mnie nie występują, bo mam bardzo tłustą cerę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 17:04   #822
Mari13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzięki za przepis na maseczkę ze skórki pomarańczy
Mari13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 17:35   #823
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Karolinitka Pokaż wiadomość
Mam takie informacje od mojej kosmetyczki, ktorej ufam bezgraniecznie i zawsze stosuje sie do jej rad. Być może mialas zaczerwieniona twarz, bo mialas zbyt "gruby" ten peeling i podraznil Ci skore. Ja mam skore wrazliwa, wiec nie mam wyjscia- musze stosowac peeling enzymatyczny, inaczej wygladalabym jak zombie

-
a to nie wiem, ja nie ufam kosmetyczkom peeling enzymatyczny mi tak podraznil twarz, i to nie jednej formy (myslalam na poczatku, ze byc moze to jakis skladnik mnie uczulil) ale 2 czy 3 roznych firm.
a musze uwazac, bo nie dosc ze sucha, wrazliwa, sklonna do zanieczyszczen to i jeszcze naczynka. mam pelen serwis ja sama uzywam szczoteczki do twarzy, kontroluje "nacisk" i jest ok
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 05:59   #824
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kiedyś również używałam szczoteczki ale nie podobał mi się efekt "wypolerowanego" noska.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 10:35   #825
skincare_addicted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Byłam bardzo zaciekawiona tym wątkiem, ponieważ od kilku miesięcy mam bzika na punkcie pielęgnacji twarzy etc.

A ponieważ jestem Azjatką, a u nas powszechnie uważane, jest tak, że nie Japonki mają najładniejszą cerę, tylko Koreanki ( ale w sumie Japonki też maja bardzo ładną), dlatego zaczęłam surfować po internecie z hasłem " asian skincare", to znalazlam jedną koncepcję, która jest często cytowana, może juz ktoś tutaj wkleił , jesli nie, to ja wkleje, wszystko jest po angielsku

Cytat:
Korean and Japanese women are known to follow a 5-step skin routine. The 5-Step Skin Care Routine is Korean women's biggest beauty secret to flawless skin.
1. Double cleansing ---> 2. Massage & mask ---> 3. Tone ---> 4. Essence ---> 5. Moisturize

itp itd
Tutaj wklejam linka
http://k-popped.com/2008/04/korean-b...skin-care.html

Ale to nie prawda, że Japonki czy ogólnie Azjatki mają w genach tą cechę( ładna, gładka cera), trzeba duuuuzzzzooooo nad tym pracowac i pielęgnowac. Osobiście do 20-stego roku życia ( obecnie mam 21,5 ) nie stosowałam regularnie ZADNYCH kremów, filtrów, maseczek, toników itp. i przez kilka lat (w wieku 17-20) moja cera była bleee. Nie używałam, bo sądziłam, że i tak nie bedzie lepiej. Czasami cos tam wklepywalam

Lecz pod koniec 2008 nie wiem co mnie nawiedziło, że zaczęłam kupować różne produkty do pielęgnacji twarzy( Vichy, La Roche Posey) i regularnie rano-wieczorem myć buzię i nakładać kremy... no i... po 2 miesiącach, zauważyłam poprawę ( i nie tylko ja, prawie wszyscy).

No i.. pod koniec 09-2009 zauważyłam tamten artykuł, zaczęłam od tamtej pory przestrzegać i dostosowywać się do tamtych 5 kroków, więc zanim nałożę krem, przechodzę przez 9-10 innych produktów i warstw... no i cera moja teraz jest gładka, nawilżona, nie jest już tlusta jak kiedyś( no czasami mam jakies wypryski ale chyba to jeszcze normalne w moim wieku prawda?!).

A te Japonki, Koreanki ktore widzimy w TV, mają naprawde dobrych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej((czy jak to się mowi, wybaczcie, ale mój polski nie jest perfekcyjny :"> ), każda musi poddac się kilku zabiegom , zanim pokaża ją w TV

Poźniej , jak będziecie chciały, to wkleję kilka linków do takiej jednej dziewczyny - Tajwanki, która pokazuje po kolei jakie warstwy nakłada Rano i Wieczorem, bardzo ciekawe.
Oraz kilka firm kosmetycznych, które Azjatki uwielbiają.

Edytowane przez skincare_addicted
Czas edycji: 2010-02-28 o 10:38
skincare_addicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:05   #826
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez skincare_addicted Pokaż wiadomość
Byłam bardzo zaciekawiona tym wątkiem, ponieważ od kilku miesięcy mam bzika na punkcie pielęgnacji twarzy etc.

A ponieważ jestem Azjatką, a u nas powszechnie uważane, jest tak, że nie Japonki mają najładniejszą cerę, tylko Koreanki ( ale w sumie Japonki też maja bardzo ładną), dlatego zaczęłam surfować po internecie z hasłem " asian skincare", to znalazlam jedną koncepcję, która jest często cytowana, może juz ktoś tutaj wkleił , jesli nie, to ja wkleje, wszystko jest po angielsku

itp itd
Tutaj wklejam linka
http://k-popped.com/2008/04/korean-b...skin-care.html

Ale to nie prawda, że Japonki czy ogólnie Azjatki mają w genach tą cechę( ładna, gładka cera), trzeba duuuuzzzzooooo nad tym pracowac i pielęgnowac. Osobiście do 20-stego roku życia ( obecnie mam 21,5 ) nie stosowałam regularnie ZADNYCH kremów, filtrów, maseczek, toników itp. i przez kilka lat (w wieku 17-20) moja cera była bleee. Nie używałam, bo sądziłam, że i tak nie bedzie lepiej. Czasami cos tam wklepywalam

Lecz pod koniec 2008 nie wiem co mnie nawiedziło, że zaczęłam kupować różne produkty do pielęgnacji twarzy( Vichy, La Roche Posey) i regularnie rano-wieczorem myć buzię i nakładać kremy... no i... po 2 miesiącach, zauważyłam poprawę ( i nie tylko ja, prawie wszyscy).

No i.. pod koniec 09-2009 zauważyłam tamten artykuł, zaczęłam od tamtej pory przestrzegać i dostosowywać się do tamtych 5 kroków, więc zanim nałożę krem, przechodzę przez 9-10 innych produktów i warstw... no i cera moja teraz jest gładka, nawilżona, nie jest już tlusta jak kiedyś( no czasami mam jakies wypryski ale chyba to jeszcze normalne w moim wieku prawda?!).

A te Japonki, Koreanki ktore widzimy w TV, mają naprawde dobrych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej((czy jak to się mowi, wybaczcie, ale mój polski nie jest perfekcyjny :"> ), każda musi poddac się kilku zabiegom , zanim pokaża ją w TV

Poźniej , jak będziecie chciały, to wkleję kilka linków do takiej jednej dziewczyny - Tajwanki, która pokazuje po kolei jakie warstwy nakłada Rano i Wieczorem, bardzo ciekawe.
Oraz kilka firm kosmetycznych, które Azjatki uwielbiają.
wg mnie twój pisany polski jest świetny
a twoja wypowiedź to kolejny dowód na to, że filtry pielęgnują skórę
ja mam tak samo - odkąd zaczęłam się filtrować (codziennie, bez względu na porę roku czy pogodę) mam dużo ładniejszą skórę - gładką, miękką bez przebarwień czy jakichkolwiek oznak starzenia (które widoczne są u moich rówieśniczek czy nawet osób młodszych ode mnie - ja mam 22 lata).
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 11:21   #827
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Skincare_addicted witamy na forum (podoba mi się twój nick ).

Czy mogłabyś napisać, jakich kosmetyków używasz i jak, krok po kroku, pielęgnujesz cerę?

Co do LaRochePosay - moim zdaniem bardzo dobra firma! Zwłaszcza żel/pianka do mycia twarzy Effaclare.

No i jakie filtry? Ja jeszcze nie kupiłam sobie żadnego.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:11   #828
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Skincare_addicted, pisz, pisz, bo jestem strasznie ciekawa

sama zaczynam wdrazac sie w 5 kroków i juz po 2-3 tygodniach widze poprawe (zmniejszenie zaskornikow na nosie, chociazby).
ja aktualnie wykanczam filtr Lirene, taki no... bez szalenstw jest. przy dluzszym stosowaniu wysusza skore.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 12:53   #829
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Kira Chcemy chcemy! wstawiaj!
Zacząć od zasad czy przepisów?

Na tej stronce jest sporo ciekawych informacji z pierwszej ręki:
http://www.justhungry.com/2006/08/back_to_japanes.html
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 19:38   #830
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

sub
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 22:25   #831
skincare_addicted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Czy mogłabyś napisać, jakich kosmetyków używasz i jak, krok po kroku, pielęgnujesz cerę?

No i jakie filtry? Ja jeszcze nie kupiłam sobie żadnego.
Oh kurcze, pewnie zajmie mi całą stronę a4 , jak bym miala wypisac te kosmetyki, i zasmiecalabym watek )( ale jesli koniecznie chcesz wiedziec to wkleje w następnym poście )

Ale obecnie używam produkty :
Nivea, Olay,Yves Rocher, Chanel, Estee Lauder, Dior
Z Azji przywiozłam : O Hui , Olay - seria White radiance, (dost. chyba tylko w Azji)
ale kroki mogłabym wypisac

Wieczorem
1. Demakijaż + Oczyszczanie+Tonizowanie
2. mleczny tonik (Łaciate 2%)
3. czasami peeling lub maseczka lub coś tam coś tam
4. mgiełka tonizująca + skinsoftner(nie potrawie tego przetłumaczyć na polski)
5. Serum lub essence
6. Emulsja
7.krem pod oczy
8. Krem nawilżający

Rano
1. Oczyszczanie +tonizowanie
2. mleczny tonik (Łaciate 2%)
3. mgiełka tonizująca + skinsoftner(nie potrawie tego przetlumaczyc na polski)
4. Serum lub essence
5. Emulsja
6.krem pod oczy
7. Krem nawilżający
8. Krem ochronny z SPF 30+

-----

Tutaj wklejam 2 linki od pewnej Tajwanki, ona to ma rytuały -___-

Wieczorem
http://www.youtube.com/watch?v=mObO9...eature=related

Rano
http://www.youtube.com/watch?v=hDtvL...eature=related

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
sama zaczynam wdrazac sie w 5 kroków i juz po 2-3 tygodniach widze poprawe (zmniejszenie zaskornikow na nosie, chociazby).
ja aktualnie wykanczam filtr Lirene, taki no... bez szalenstw jest. przy dluzszym stosowaniu wysusza skore.
Ankalime
czy ten filtr Lirene to to cos immunoprotekcja dla cery fotowrażliwej SPF 30+ ?? Bo wlasnie kilka dni temu kupilam ten krem, jest bardzo wedlug mnie tlusty , ale ubocznych efektów jeszcze nie zauwazylam
skincare_addicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 06:03   #832
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez skincare_addicted Pokaż wiadomość



Ankalime
czy ten filtr Lirene to to cos immunoprotekcja dla cery fotowrażliwej SPF 30+ ?? Bo wlasnie kilka dni temu kupilam ten krem, jest bardzo wedlug mnie tlusty , ale ubocznych efektów jeszcze nie zauwazylam
tlusty? o nie, on sie u mnie praktycznie wchlania do matu, tzn zostaje taki lekki glow. absolutnie nie wyglada to tlusto u mnie chyba pomylilas przeze mnie produkty bo ja mialam na mysli ten +50 https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...wej-SPF-50.htm
marzy mi sie, zeby go wykonczyc juz w trakcie wiosny, podzielam opinie na KWC, moim zdaniem to faktor 20-30. chociaz w zimie spisywal sie niezle (nie jezdze na nartach ani nic -miastowa ze mnie )
mialam kilka probek Avene i uwazam, ze ciezej sie wchlania (tzn dluzej) ale lepiej chroni - uzywalam go w wakacje, chodzac po gorach. i za niedlugo mam zamiar kupic duza tube.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:46   #833
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A czy takie 5-stopniowe oczyszczanie to nie za duża ingerencja w barierę ochronną skóry?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:58   #834
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Też mi się tak wydaje
Nigdy nie odważyłabym się używać codziennie serum,
w kuracji owszem, ale nie w codziennej pielęgnacji.

Obejrzałam jeden filimik na youtube, dziewczyna tam mówi coś o masażu.... w tym ją popieram. Jest to bardzo waży rytuał. ALe mi do tego wystarczy jeden kosmetyk.

Nie wiem czy znacie wybielającą serię AVY. (white skin) Ta firma bardzo znaczną część swojej produkcji eksportuje właśnie do Japonii i Azji.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:29   #835
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Podobno nazwa serum to tylko taki chwyt, w rzeczywistości dużo silniejszego działania nie wykazuje Ale nie wiem, czy to się odnosi to wszystkich, czy tylko tych biochemicznych, np z BU albo przepisu Basi
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:59   #836
litlle_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

dziewczyny mogłybyście mi podac przepsis na ten peeling kawowy i cukrowy? i czy nadaje się on do skóry z wypryskami?
litlle_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:53   #837
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

takich peelingów z drobinkami ściernymi NIE WOLNO stosować na skórę ze zmianami, trądzikiem, wypryskami. Wszystko się rozniesie po twarzy.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 03:43   #838
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje
Nigdy nie odważyłabym się używać codziennie serum,
w kuracji owszem, ale nie w codziennej pielęgnacji.
a czemu nie? sa sera i sera
taki Diorsnow Essence mozna stosowac codzienne, tak samo jak np Flavo C z BU. wszystko zalezy co chcesz osiagnac poprzez serum.
o np. http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-serums.html
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 09:11   #839
skincare_addicted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

No właśnie, przeczytałam w magazynie Elle, że serum stosuje się tylko przy kuracji 2tyg, - miesiąc,
no ale w Azji, jak już się go stosuje , to cały czas, typu - whitening etc. I każda firma oferuje te "kroki" serum/essence, emulsion, cream .
Tak jest przy Laneige , O Hui, Dior Snow White etc.

Ale nie wiem jaka jest różnica między Essence a Serum :-??

A co do tych 5 kroków , to chyba każda z nas stosuje chociaż 3 ( oczyszczanie, massage/peeling/mask , nawilzanie(krem) ) oprocz essence/serum czy jakis tam jeszcze.
skincare_addicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 14:19   #840
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez skincare_addicted Pokaż wiadomość
No właśnie, przeczytałam w magazynie Elle, że serum stosuje się tylko przy kuracji 2tyg, - miesiąc,
no ale w Azji, jak już się go stosuje , to cały czas, typu - whitening etc. I każda firma oferuje te "kroki" serum/essence, emulsion, cream .
Tak jest przy Laneige , O Hui, Dior Snow White etc.

Ale nie wiem jaka jest różnica między Essence a Serum :-??

A co do tych 5 kroków , to chyba każda z nas stosuje chociaż 3 ( oczyszczanie, massage/peeling/mask , nawilzanie(krem) ) oprocz essence/serum czy jakis tam jeszcze.
Tak, ale nie codziennie
Cytat:
Napisane przez litlle_star Pokaż wiadomość
dziewczyny mogłybyście mi podac przepsis na ten peeling kawowy i cukrowy? i czy nadaje się on do skóry z wypryskami?
Dla takiej cery lepszy będzie enzymatyczny.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.