Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 19:08   #1531
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
z próbkami chyba jest ciężko, sama pytałam w kilkunastu aptekach i wszędzie mi mówiono, że nie ma - zmuszona byłam kupić na allegro, gdzie dziwnym trafem nie ma braków
no tak

chyba zrobie tak jak ty
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 00:11   #1532
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

może któraś z Was mi pomoże i pokieruje tam gdzie mogę znaleźć ten zachwalany filtr z Vichy Capital Soleil -emulsje matującą SPF50?
Na allegro jej się nie doszukałam, są same kremy, apteka internetowa mi odpisała,że "producent zakończył jej dystrybucję", obdzwoniłam apteki w moim mieście i są ale tylko te podobne kremy... :/
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 10:04   #1533
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jak się sprawuje połączenie Ziai matującej z tonującą? Potrzebuję tylko wyrównania koloru, zakrycia jakichś drobnych zaczerwienień, więc powinnam być zadowolona z tej mieszanki? I jak "schodzi" z twarzy? Po dłuższym czasie to wygląda w miarę okej?Pytam, bo wyjeżdżam niedługo pod namioty i nie będzie warunków, żeby zmyć makijaż, a krem bb na wersji matującej po jakimś czasie wygląda po prostu źle :/
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 10:02   #1534
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wczoraj znów obcowałam z żelowym LRP. No i ostatecznie stwierdzam, że to jednak nie jest filtr dla mnie. Mat, owszem daje fajny, ale dla mnie niestety na tym kończą sie zalety...
Już po pierwszym razie z tym filtrem obawiałam się, że mógłby mnie wysuszyć. Wczoraj więc przygotowałam twarzy stosunkowo dobrze na flirt, tj najpierw poszło serum z wit. c It's skin, potem różowy ślimak od Mizon [który naprawdę ładnie niweluje moje skórki], potem filtr... [dzień wcześniej peeling i maska] Od razu starałam się go dokładnie rozsmarować, aby zniwelować smugi. Nawet mi się to udało Lekko bieli, ale mi nie przeszkadza to zupełnie, bo blada jestem
Makijaż wykonałam, wyglądał ok, więc opuściłam mieszkanie i wyszyłam załatwiać swoje sprawy.
Oczywiście, ukrop był niesamowity, ale też tak naprawę na zewnątrz nie przebywałam zbyt wiele, raczej tyle, co musiałam czekać na autobus i przedostać się z przystanków do pomieszczeń. I wraz z powrotem przebywałam poza domem ok dwóch godzin. Ale jak wróciłam i spojrzałam w lustro to zwątpiłam... Miliardy suchych partii, okropne plamy resztek minerałów... Nie, nie, z filtrem żegnam się ostatecznie i szukam ideału w dalszym ciągu.
Teraz idą do mnie dwa; Biore i Neutrogena. Może tym razem uda mi się trafić na ten 'mój'
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 18:40   #1535
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ileenka Pokaż wiadomość
może któraś z Was mi pomoże i pokieruje tam gdzie mogę znaleźć ten zachwalany filtr z Vichy Capital Soleil -emulsje matującą SPF50?
Na allegro jej się nie doszukałam, są same kremy, apteka internetowa mi odpisała,że "producent zakończył jej dystrybucję", obdzwoniłam apteki w moim mieście i są ale tylko te podobne kremy... :/
tez go nie widziałam właśnie

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wczoraj znów obcowałam z żelowym LRP. No i ostatecznie stwierdzam, że to jednak nie jest filtr dla mnie. Mat, owszem daje fajny, ale dla mnie niestety na tym kończą sie zalety...
Już po pierwszym razie z tym filtrem obawiałam się, że mógłby mnie wysuszyć. Wczoraj więc przygotowałam twarzy stosunkowo dobrze na flirt, tj najpierw poszło serum z wit. c It's skin, potem różowy ślimak od Mizon [który naprawdę ładnie niweluje moje skórki], potem filtr... [dzień wcześniej peeling i maska] Od razu starałam się go dokładnie rozsmarować, aby zniwelować smugi. Nawet mi się to udało Lekko bieli, ale mi nie przeszkadza to zupełnie, bo blada jestem
Makijaż wykonałam, wyglądał ok, więc opuściłam mieszkanie i wyszyłam załatwiać swoje sprawy.
Oczywiście, ukrop był niesamowity, ale też tak naprawę na zewnątrz nie przebywałam zbyt wiele, raczej tyle, co musiałam czekać na autobus i przedostać się z przystanków do pomieszczeń. I wraz z powrotem przebywałam poza domem ok dwóch godzin. Ale jak wróciłam i spojrzałam w lustro to zwątpiłam... Miliardy suchych partii, okropne plamy resztek minerałów... Nie, nie, z filtrem żegnam się ostatecznie i szukam ideału w dalszym ciągu.
Teraz idą do mnie dwa; Biore i Neutrogena. Może tym razem uda mi się trafić na ten 'mój'
to szkoda ze nie podpsował, ciezko znaleźc idealny filtr..
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 23:30   #1536
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Wczoraj znów obcowałam z żelowym LRP. No i ostatecznie stwierdzam, że to jednak nie jest filtr dla mnie. Mat, owszem daje fajny, ale dla mnie niestety na tym kończą sie zalety...
Już po pierwszym razie z tym filtrem obawiałam się, że mógłby mnie wysuszyć. Wczoraj więc przygotowałam twarzy stosunkowo dobrze na flirt, tj najpierw poszło serum z wit. c It's skin, potem różowy ślimak od Mizon [który naprawdę ładnie niweluje moje skórki], potem filtr... [dzień wcześniej peeling i maska] Od razu starałam się go dokładnie rozsmarować, aby zniwelować smugi. Nawet mi się to udało Lekko bieli, ale mi nie przeszkadza to zupełnie, bo blada jestem
Makijaż wykonałam, wyglądał ok, więc opuściłam mieszkanie i wyszyłam załatwiać swoje sprawy.
Oczywiście, ukrop był niesamowity, ale też tak naprawę na zewnątrz nie przebywałam zbyt wiele, raczej tyle, co musiałam czekać na autobus i przedostać się z przystanków do pomieszczeń. I wraz z powrotem przebywałam poza domem ok dwóch godzin. Ale jak wróciłam i spojrzałam w lustro to zwątpiłam... Miliardy suchych partii, okropne plamy resztek minerałów... Nie, nie, z filtrem żegnam się ostatecznie i szukam ideału w dalszym ciągu.
Teraz idą do mnie dwa; Biore i Neutrogena. Może tym razem uda mi się trafić na ten 'mój'
Szkoda, mi sprawdza sie ok. Nic nie wysusza, ale bardzo dbam o nawilzenie skory to moze dlatego. Moja skora jest mieszana, standardowo w strefie t tlusta, na policzkach normalna. Krem nakladam na gola skore, bielenie dla mnie to nie problem, bo jestem biala tak, ze prawdobodobnie fosforyzuje w nocy. Zadko stosuje podklad, w lecie jedynie korektor, ale rowniez wydaje mi sie, ze nalozenie podkladu na ten filtr to wyzsza szkola jazdy. Skora robi sie tak matowa i tepa, ze wlasciwie cieko byloby rownomiernie rozprowadzic i uniknac bialych przeswitow po filtrze. Te smugi sa najgorsze Ja robie to tak, ze czekam do calkowitego wchloniecia i przed wyjsciem przeprowadzam inspekcje na skorze czy jest ok, jak jest smuga to ja delikatnie rozcieram. Prawnie nigdy nie jest ok i zdarza sie, ze w domu czegos niedopatrze i wtopa na miescie gotowa
Generalnie uwazam, ze filtr jest dobry dla osob, ktore nie sa fanami pelnego makijazu, maja tlusta lub mieszana skore i chca osiagnac dlugotrwaly efekt matu na skorze.

Bylam dzis na kilkugodzinnej wycieczce rowerowej, summiennie jak zwykle posmarowalam sie tymi wszystkimi filtrami wszedzie a wlasciwie prawie wszedzie, bo po powrocie okazalo sie, ze spalilam sobie stopy i to jeszcze jak! Mam odbite rzemyki od sandalow i wyglada to naprawde zabawnie. Biale cialo i tabliczki czekolady na stopach.

Edytowane przez Michoben
Czas edycji: 2013-08-07 o 23:41
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 00:44   #1537
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tez go nie widziałam właśnie


to szkoda ze nie podpsował, ciezko znaleźc idealny filtr..
Niestety + skoro chcę naprawdę wysoką ochronę
Cytat:
Napisane przez Michoben Pokaż wiadomość
Szkoda, mi sprawdza sie ok. Nic nie wysusza, ale bardzo dbam o nawilzenie skory to moze dlatego. Moja skora jest mieszana, standardowo w strefie t tlusta, na policzkach normalna. Krem nakladam na gola skore, bielenie dla mnie to nie problem, bo jestem biala tak, ze prawdobodobnie fosforyzuje w nocy. Zadko stosuje podklad, w lecie jedynie korektor, ale rowniez wydaje mi sie, ze nalozenie podkladu na ten filtr to wyzsza szkola jazdy. Skora robi sie tak matowa i tepa, ze wlasciwie cieko byloby rownomiernie rozprowadzic i uniknac bialych przeswitow po filtrze. Te smugi sa najgorsze Ja robie to tak, ze czekam do calkowitego wchloniecia i przed wyjsciem przeprowadzam inspekcje na skorze czy jest ok, jak jest smuga to ja delikatnie rozcieram. Prawnie nigdy nie jest ok i zdarza sie, ze w domu czegos niedopatrze i wtopa na miescie gotowa
Generalnie uwazam, ze filtr jest dobry dla osob, ktore nie sa fanami pelnego makijazu, maja tlusta lub mieszana skore i chca osiagnac dlugotrwaly efekt matu na skorze.

Bylam dzis na kilkugodzinnej wycieczce rowerowej, summiennie jak zwykle posmarowalam sie tymi wszystkimi filtrami wszedzie a wlasciwie prawie wszedzie, bo po powrocie okazalo sie, ze spalilam sobie stopy i to jeszcze jak! Mam odbite rzemyki od sandalow i wyglada to naprawde zabawnie. Biale cialo i tabliczki czekolady na stopach.
Ja też nawilżam i najlepsze jest to, że skóra wygląda bardzo dobrze, bez skórek, przesuszeń, niczego takiego, ale jak nałożę ten filtr to koniec... Eh Używałam wcześniej Loreala i był nawet niezły, ale zapchał za to.
Ja też blada jestem, wiec bielenie to nie problem dla mnie Często tez wychodzę bez makijaży, ale w lecie nie ma innej opcji, bo bez filtra nie wyjdę, a filtr u mnie idzie w parze z makijażem.
Ja akurat używam minerałów, wiec jakoś delikatnie metodą stemplowania udaje mi sie umalować Myslę, że filtr najlepiej sprawdzi się o osób z dużą tendencją do przetłuszczania cery. Ja co prawda świecę się dość często ,ale i łatwo mnie przesuszyć...
Heh, ja mam też delikatne paseczki na stopach, ale i tak jak wychodzę, to aż niemal w słońcu świeca bielą Natomiast dłonie opaliły mi sie dość Chyba zacznę i je filtrować
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 09:47   #1538
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chciałam kupić filtry Garniera (Ambre Solaire) lub L'Oreala i nigdzie nie umiem ich znaleźć Szukałam w Rossmannie, SuperPharm, Realu. Nie ma. A zawsze były. Rok w rok.

Lubiłam bardzo te kosmetyki, bo miały akceptowalną cenę, a rzeczywiście chroniły przed zaczerwieniem i pięknie pachniały. Czy ktoś wie dlaczego zniknęły?

Nie wiem teraz co kupić na długi urlop dla dwóch osób, które co prawda nie lubią się opalać, ale lubią pływać, zwiedzać, grać np. w siatkówkę plażową i kontakt ze słońcem jest nieunikniony Gdzie moje Garniery i Loreale chlip chlip
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 17:30   #1539
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Chciałam kupić filtry Garniera (Ambre Solaire) lub L'Oreala i nigdzie nie umiem ich znaleźć Szukałam w Rossmannie, SuperPharm, Realu. Nie ma. A zawsze były. Rok w rok.

Lubiłam bardzo te kosmetyki, bo miały akceptowalną cenę, a rzeczywiście chroniły przed zaczerwieniem i pięknie pachniały. Czy ktoś wie dlaczego zniknęły?

Nie wiem teraz co kupić na długi urlop dla dwóch osób, które co prawda nie lubią się opalać, ale lubią pływać, zwiedzać, grać np. w siatkówkę plażową i kontakt ze słońcem jest nieunikniony Gdzie moje Garniery i Loreale chlip chlip
a all sprawdzałaś?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 23:19   #1540
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Moje dwa filtry już są ze mną; Biore i Neutrogena.
Jestem po pierwszym użyciu Neutrogeny. Wrażenia bardzo pozytywne Jutro testy Biore.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 08:06   #1541
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Moje dwa filtry już są ze mną; Biore i Neutrogena.
Jestem po pierwszym użyciu Neutrogeny. Wrażenia bardzo pozytywne Jutro testy Biore.
Ktora neutrogena i gdzie kupilas?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 08:48   #1542
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ktora neutrogena i gdzie kupilas?
Ultra sheer dry touch spf55. Na all udało mi się znaleźć 29ml
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 19:39   #1543
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ultra sheer dry touch spf55. Na all udało mi się znaleźć 29ml
Chuba już ich nie ma. Znalazłam za to z spf100
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 09:02   #1544
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Chuba już ich nie ma. Znalazłam za to z spf100
Ja brałam tu
Na ebayu widziałam je oraz inne o wysokiej ochronie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 12:00   #1545
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Niestety + skoro chcę naprawdę wysoką ochronę

Ja też nawilżam i najlepsze jest to, że skóra wygląda bardzo dobrze, bez skórek, przesuszeń, niczego takiego, ale jak nałożę ten filtr to koniec... Eh Używałam wcześniej Loreala i był nawet niezły, ale zapchał za to.
Ja też blada jestem, wiec bielenie to nie problem dla mnie Często tez wychodzę bez makijaży, ale w lecie nie ma innej opcji, bo bez filtra nie wyjdę, a filtr u mnie idzie w parze z makijażem.
Ja akurat używam minerałów, wiec jakoś delikatnie metodą stemplowania udaje mi sie umalować Myslę, że filtr najlepiej sprawdzi się o osób z dużą tendencją do przetłuszczania cery. Ja co prawda świecę się dość często ,ale i łatwo mnie przesuszyć...
Heh, ja mam też delikatne paseczki na stopach, ale i tak jak wychodzę, to aż niemal w słońcu świeca bielą Natomiast dłonie opaliły mi sie dość Chyba zacznę i je filtrować
Dlonie i przedramiona to u mnie od zawsze najbardziej opalone czesci ciala i niestety najbardziej na nich widac negatywne efekty promieniowania slonecznego-z wiekiem pojawia sie na nich coraz wiecej piegow a do osob piegowatych nie naleze, mam je wlasciwie tylko w tych miejscach. Dawniej jeszcze wysypywalo mnie na nosie, tylko w lecie, gdy stosowanie filtrow bylo mi zupelnie obce. Te piegi to takie cwane, male bestie, pojawia sie ich wiecej z wiekiem mimo, ze stosuje ochrone. Obecnie mam Garnier ambre solaire w sprayu spf 50. Jezeli chodzi o dlonie to jak najbardziej staram sie je filtrowac bo nie chce efektu madonny, a wiem ze skora w tym miejscu starzeje sie rownie szybko jak na twarzy. Niestety ta czesc ciala myje najczesciej i cale to kremowanie szlag trafia
Mieszkam w UK i obecnie jest tutaj filtrowe eldorado. Lato i sezon urlopowy powoli dobiega konca i z tego tez powodu wiekszosc filtrow jest na przecenie ale niestety tylko te drogeryjne.

Edytowane przez Michoben
Czas edycji: 2013-08-11 o 12:06
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 10:31   #1546
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a all sprawdzałaś?
Jakoś nie mam zaufania, zwłaszcza, że te balsamy nie były zabezpieczone (żadnej tam folijki, naklejki). A wieść niesie, że w sprzedaży hurtowej były dostępne na początku lata 2012.

Przejrzałam wątki filtrowe i mam na oku kilka filtrów spośród dostępnych w drogeriach. Może Soraya, może Lirene (jeszcze doczytuję, który bieli, który ma jaki filtr itp.). Pogrzebię trochę i coś wybiorę.

Strasznie żałuję, że wycofali Garniera i L'Oreala. Wierzyłam w ich filtry, podobała mi się konsystencja, zapach i cena. Wiem, że są jeszcze inne marki z tego koncernu, ale cena powala. Co innego kupić sobie na bieżące smarowanie jedną butelkę droższego filtra (do smarowania twarzy, rąk, czasem nóg), a co innego kilka butelek na długi wyjazd, mając w planach smarowanie się od stóp do głów, wskakiwanie do wody, reaplikację i tak w kółko

Zastanawiam się jaki zamysł mają firmy w tym, że stabilny filtr umieszczają tylko w jednym spośród 15 filtrów dostępnych na sklepowej półce. I nie wyróżnia się on ani ceną, ani specjalnym oznaczeniem (np. rossmannowy Sun Ozon, ale tylko ten w sprayu, i to tylko jeden z nich). Czy któraś z Was wpadła na pomysł, dlaczego tak jest?
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 17:47   #1547
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Jakoś nie mam zaufania, zwłaszcza, że te balsamy nie były zabezpieczone (żadnej tam folijki, naklejki). A wieść niesie, że w sprzedaży hurtowej były dostępne na początku lata 2012.

Przejrzałam wątki filtrowe i mam na oku kilka filtrów spośród dostępnych w drogeriach. Może Soraya, może Lirene (jeszcze doczytuję, który bieli, który ma jaki filtr itp.). Pogrzebię trochę i coś wybiorę.

Strasznie żałuję, że wycofali Garniera i L'Oreala. Wierzyłam w ich filtry, podobała mi się konsystencja, zapach i cena. Wiem, że są jeszcze inne marki z tego koncernu, ale cena powala. Co innego kupić sobie na bieżące smarowanie jedną butelkę droższego filtra (do smarowania twarzy, rąk, czasem nóg), a co innego kilka butelek na długi wyjazd, mając w planach smarowanie się od stóp do głów, wskakiwanie do wody, reaplikację i tak w kółko

Zastanawiam się jaki zamysł mają firmy w tym, że stabilny filtr umieszczają tylko w jednym spośród 15 filtrów dostępnych na sklepowej półce. I nie wyróżnia się on ani ceną, ani specjalnym oznaczeniem (np. rossmannowy Sun Ozon, ale tylko ten w sprayu, i to tylko jeden z nich). Czy któraś z Was wpadła na pomysł, dlaczego tak jest?
o to rezczywiście nie za ciekawie, ka od siebie moge polecic ducraya, świeci się troche, ale ogólnie dobrze współpracuje z kolorówką.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 18:44   #1548
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
o to rezczywiście nie za ciekawie, ka od siebie moge polecic ducraya, świeci się troche, ale ogólnie dobrze współpracuje z kolorówką.

Akurat z filtrem do twarzy nie mam chwilowo problemu. Ale dziękuję, może się skuszę, jak skończę to co już mam.

W przypadku twarzy cena nie gra roli. No dobra, gra, ale o ile filtr do twarzy za 50PLN/50ml brzmi sensownie, o tyle balsam do całego ciała (dla dwóch osób), który będzie często reaplikowany z powodu kąpieli wodnych, nie może tyle kosztować Stąd mój problem. Mój wąż w kieszeni chyba by oszalał. Zwłaszcza, że potrzebuję zapasu na ponad 2 tygodnie.

Jeszcze mi przyszło do głowy, że kiedyś kupowałam Niveę i ona miała stabilne filtry. Muszę obejrzeć w Rossmanie, czy nadal tak jest.

---------------------------------

Jeszcze jedna kwestia.

Oglądam właśnie kremy marki Eucerin i nieco zgłupiałam.
Wklejam link, bo niestety nie można kopiować tekstu:
http://www.eucerin.com/pl/kosmetyki-...FUGN3god3FUAkA

W zakładce "składniki aktywne" stoi, że w kremie jest Tisorb S (czyli, wg. mojej wiedzy w składzie powinien być wyszczególniony "bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine"). Natomiast w zakładce "skład" nie widzę Tinsorbu S (???)
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-08-12 o 19:37
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-15, 14:05   #1549
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O ktorym kremie dokladnie mowisz? Sprawdzilam mleczko do ciala i w skladzie jest napisane

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 17:06   #1550
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja sprawdziłam dwa pierwsze i też jest
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 10:36   #1551
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 622
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
O ktorym kremie dokladnie mowisz? Sprawdzilam mleczko do ciala i w skladzie jest napisane

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Np. 25, dla dzieci, z mikropigmentami.
__________________
rumpleteazer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 11:23   #1552
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Pokaż wiadomość
Np. 25, dla dzieci, z mikropigmentami.
Pewnie zapomnieli najlepiej bedzie jak do nich napiszesz. Mozesz tez poszukac w internecie skladu. Moze ktos wstawil. Wtedy bedzie mozna porownac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 23:49   #1553
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Późno bo późno, w końcu lato się kończy, ale przemogłam się i stosuję filtr na twarz przed wyjściem z domu. Spędzam teraz więcej czasu na zewnątrz, szykuje mi się też dłuższe łażenie, a ostatnio na niezaplanowanym godzinnym spacerze spaliło mi kark i dekolt na prosiaka, więc się staram

Dostałam próbkę matującego Vichy Capital Soleil 50, ponoć już nie do kupienia (tak mi w aptece powiedziano). Próbka ma 2 ml, wystarczyła mi na 3 użycia. Wiem, że to za mało, ale więcej nie jestem w stanie nałożyć, chociaż filtr potrafi się fajnie "uleżeć" na twarzy. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że chcę na niego nakładać podkład mineralny. I to w małej ilości, tyle żeby lekko pędzlem musnąć, ale niestety się nie da. Bo przez godzinę wygląda to dobrze, a potem robi się ciasto. Mogę przez ten czas wyskoczyć po pietruszkę na targ, ale nie ma mowy, żebym ten zakalec nosiła cały dzień w miejscach publicznych Gdyby to inne warunki były, góry, plaża - mogłabym zrezygnować z minerałów i wyglądać jako tako, ale normalnie nie ma mowy.

Został mi do przetestowania Dry Touch LRP, ale nigdzie go nie mogę spotkać, więc w ramach mniejszego zła kupiłam Antheliosa AC SPF 30 do cery tłustej i trądzikowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 08:55   #1554
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja nie umiem zaaplikować podkładu mineralnego na filtry bo dla mnie wychodzi mi maska. Mój sposób to - po nałożeniu filtra (ducray melascreen) pierw delikatnie opruszam twarz pudrek bambusowym (lub perłowym) z BU a potem nakładam wymieszany bambusowy i mineralnym. Nie daje to mocnego krycia ale zawsze przebarwienia są troche mniej widoczne a efekt wychodzi naturalny i wytrzymuje praktycznie cały dzień.

I przy okazje mam pytanie. Możecie polecic dobry, nie bielący filtr 20 albo 30? Do tej pory grzebałam tylko w spf 50, ale obecne wystarczy mi coć cieńszego do siedzenia w domu lubie ducray ale nie mają chyba ani 20 ani 30. Możecie coś polecic?
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 09:25   #1555
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja ze swojej strony mogę gorąco polecić Neutrogenę Ultra sheer lub Biore Aqua rich. Jestem w szoku, że filtr o tak wysokiej ochronie wchłania sie do matu, nie smużąc i nie ściągając, jak to było w przypadku LRP. Ale w drugą stronę; wydaje mi się, że przy częstym używaniu mogą wysuszyć [alkohol], więc posiadaczki cery innej niz tłusta [a może i nawet ta], powinny zapewnić sobie pod niego konkretny nawilżacz. Ale, ale... efekt W ŻYCIU nie powiedziałabym, że mam na sobie filtr i to tak wysoki [spf 55 - Neutrgena i 50 Biore.]
Aha, i zapach neutrogeny przypomina mi płyn do szyb/ do spryskiwaczy Ale ja go lubię, z tym, że ja jestem fanką wszelkich dziwnych zapachów - benzyna, pasta do butów, farba olejna...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 10:04   #1556
Madame Figaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy któraś z Was używała Avene Cleanance SPF 30?
Madame Figaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 19:17   #1557
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
Ja nie umiem zaaplikować podkładu mineralnego na filtry bo dla mnie wychodzi mi maska. Mój sposób to - po nałożeniu filtra (ducray melascreen) pierw delikatnie opruszam twarz pudrek bambusowym (lub perłowym) z BU a potem nakładam wymieszany bambusowy i mineralnym. Nie daje to mocnego krycia ale zawsze przebarwienia są troche mniej widoczne a efekt wychodzi naturalny i wytrzymuje praktycznie cały dzień.
Też tak kombinuję, zresztą nie próbuję nawet nakładać minerałów flat topem jak zawsze, tylko po prostu omieść lekko twarz przy pomocy pędzla do pudru. Ale niestety jest lipa i podejrzewam, że nic się na to nie da poradzić, bo u mnie makijaż się na żadnym gęstszym kremie nie chce trzymać, najlepiej wygląda bez kremu, kiedy tylko przetrę skórę Biodermą Sensibio.



Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
I przy okazje mam pytanie. Możecie polecic dobry, nie bielący filtr 20 albo 30? Do tej pory grzebałam tylko w spf 50, ale obecne wystarczy mi coć cieńszego do siedzenia w domu lubie ducray ale nie mają chyba ani 20 ani 30. Możecie coś polecic?
Mogę odradzić. Mój wczorajszy nabytek, Antheliosa AC SPF 30 do cery tłustej. Bieli okropnie, włazi w rozszerzone pory i zostawia w nich białe kropki, których się nie da rozetrzeć. Robi białe smugi. Zresztą dodaję zdjęcie.
Na dodatek okrutnie śmierdzi alkoholem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Anthelios AC.jpg (37,0 KB, 70 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 20:55   #1558
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny macie pomysł co mogło mnie zapchać w tym filtrze? Gliceryny i glikolu propylenowego używam normalnie w kremach i jest ok, tu skład wydał mi się w porządku a na twarzy wielkie bolące pryszcze. Silikon jest ale lotny i mało go. Hyseac Uriage 50+

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Uriage Thermal Spring Water, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butylmethoxydibenzoylmeth ane, Ethylhexyl Triazone, Octocrylene, Nylon-12, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Decyl Glucoside, C20-22 Alkyl Phosphate, Cyclohexasiloxane, C20-22 Alcohols, Phenoxyethanol, Brassica Campestris, Xanthan Gum, Fragrance, Benzoic Acid, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Tricontanyl PVP, O-Cymen-5-Ol, Propylene Glycol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Polyquaternium-51, Lecithin, Hydrolyzed Wheat Protein, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Epilobium Angustifolium, Sodium Metabisulfite
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 14:27   #1559
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę gorąco polecić Neutrogenę Ultra sheer lub Biore Aqua rich. Jestem w szoku, że filtr o tak wysokiej ochronie wchłania sie do matu, nie smużąc i nie ściągając, jak to było w przypadku LRP. Ale w drugą stronę; wydaje mi się, że przy częstym używaniu mogą wysuszyć [alkohol], więc posiadaczki cery innej niz tłusta [a może i nawet ta], powinny zapewnić sobie pod niego konkretny nawilżacz. Ale, ale... efekt W ŻYCIU nie powiedziałabym, że mam na sobie filtr i to tak wysoki [spf 55 - Neutrgena i 50 Biore.]
Aha, i zapach neutrogeny przypomina mi płyn do szyb/ do spryskiwaczy Ale ja go lubię, z tym, że ja jestem fanką wszelkich dziwnych zapachów - benzyna, pasta do butów, farba olejna...
do mnie właśnie wczoraj przyszedł ten filtr z Neutrogeny, nałożyłam go dzisiaj i też jestem pozytywnie zaskoczona tym wchłanianiem

skórę mam matową po 5 minutach od nałożenia, poza tym zero bielenia, smug, nakłada się szybko i łatwo (nie tak jak szpachla LRP żel-krem ). Tego filtru w ogóle nie widać i nie czuć, jest fenomenalny. Jestem zakochana i żałuję że tak późno zdecydowałam się go kupić i męczyłam się pół wakacji z Ziają 'matującą'.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 15:54   #1560
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A masz moze jego sklad?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.