meble na kilka lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 20:39   #1
klaudiat
Rozeznanie
 
Avatar klaudiat
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 567

meble na kilka lat


za kilka miesiecy przeprowadzamy sie do naszego nowego mieszkania i powoli zaczynamy rozgladac sie za meblami. czytalam duzo roznych opini i szczerze mowiac mam metlik w glowie duzo osob nie poleca vox i brw,ale malo jest opini pozytywnych o jakichkolwiek firmach wiec juz sama nie wiem. jesli bede cos kupowac to bede to robic koszalin i okolice czy ktos dobre sklepy z dobrymi jakosciowo meblami
klaudiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 20:46   #2
zochawks
Zakorzenienie
 
Avatar zochawks
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 029
Dot.: meble na kilka lat

Polecam meble firmy Wajnert. Mam sypialnię bianca i szafa jest nie do ruszenia. Piekielnie ciężkie i stabilne meble. Bardzo dobrze wykonane.
__________________
3.07.2017 Bydgoszcz A.Ś. Polytech replicon txt 110/57/69 330cc

WYMIANA KOSMETYKÓW

zochawks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:17   #3
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: meble na kilka lat

Dąb Gdynia

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

BRW porażka, po 3 latach meble wyglądają, jakby miały 30
Moja chrzestna ma komplet z VOXa, już dość długo i jest zadowolona
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 21:25   #4
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: meble na kilka lat

Ja polecam meble z Bog- franu, naprawdę solidne
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:56   #5
Renata_U
Raczkowanie
 
Avatar Renata_U
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 81
Dot.: meble na kilka lat

Bo ludzie którzy są zadowoleni rzadko piszą w każdym razie ja mam w sypialni meble z brw i jest ok, nie zauważyłam, żeby się coś z nimi niepokojącego działo.
__________________
Tylko 15 minut dzieli Cię od niezapomnianego lotu szybowcem. Wypełnij ankietę i wygraj lot w przestworzach.
Renata_U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 17:32   #6
basta52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: meble na kilka lat

Kilka razy kupowaliśmy meble w bodziu. Do dzisiaj służą nam jeszcze meble do kuchni monika. Ma chyba z 7 lat. Obsługa we wrocławiu naprawdę spoko. Teraz mamy od nich tapicerkę. Polecam..........
basta52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 18:19   #7
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: meble na kilka lat

Mamy na rynku różne segmenty, dostosowane do różnej zamożności. Zaczynając od najwyższej półki, jak np. "Selva" do najniższej jak np. "Bodzio".

Wiadomo, że jak coś jest bardzo tanie, to spada jego jakość. Czyli tanie meble nie sa meblami na lata, ale na kilka sezonów. Tak, by przy kolejnym odświeżaniu i malowaniu wnętrza mozna bylo je bez sentymentów wywalić i kupić nowe, bardziej modne.

Pomyślcie o swoich rodzicach - kupili drogie meblościanki z prawdziwego dębu i męczyli się z nimi (bo szkoda wyrzucić) przez 20-30 lat, mimo, że wzornictwo, gust i style wnętrzarskie się zmieniały.

Nasze fabryki mają zasadniczy problem
Marki niskobudżetowe nie inwestują w projektantów mebli. Produkują ten sam brzydki model od 20-tu lat dla konserwatywnego i niezamożnego nabywcy. Przykładem jest np. BRW, Bodzio.
Wyjątkiem jest np. "Fameg", który zauważył modę na vintage i produkuje krzesła nawiązujące do lat 60-tych
Ikea za to, mimo, że jest niskobudżetowa (w większości swojego asportymentu), inwestuje mocno we wzornictwo.
Oczywiście nie każdemu musi odpowiadać styl skandynawski, ale warto podpatrzeć sposób aranżowania wnętrza.

Pierwsza zasada - nigdy nie meblowac pokoju pełnym kompletem mebli (stół, krzesła, szafa, regał). Pokój wówczas wygląda jak wystawa w sklepie.
Jeśli komody jednakowe, to niech stolik kawowy będzie odmienny.

Druga zasada - nie kupowac na zapas. Dokupywać brakujące meble w razie potrzeby. Często widuję we wnętrzach kupione pełne zestawy z meblościanek, gdzie na półce i w przeszklonej witrynce stoją jakieś durnostojki, bo właścicielka nie wiedziała co tam ustawić.
Wnętrze wygląda tym lepiej, im mniej mebli w nim stoi.

Trzecia zasada - wenge jest modne, ale dobrze wygląda przede wszytskim w dużych wnętrzach. Im mniejszy pokój tym meble gabarytowe powinny być bardziej jasne, kolorysycznie wtapiajace się w ścianę.

Czwarta zasada - natura zawsze wygra z podróbką. Lepiej mieć mebel z sosnowej sklejki niż w laminacie w kolorze palisandru.

Piąta zasada - dobre wzornictwo nie starzeje się. Wiem, że rzadko kogo stać na meble projektu Starcka (Kartell), ale można kupić dobrej jakości podróbki - tzw. meble inspirowane (produkują je nawet polskie firmy).
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 12:34   #8
Julek1987
Przyczajenie
 
Avatar Julek1987
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: meble na kilka lat

A co dokładnie chcecie kupić ? I ile chcecie przeznaczyć na pieniędzy ?
__________________
<ciach_reklama>
Julek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 08:56   #9
klaudiat
Rozeznanie
 
Avatar klaudiat
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 567
Dot.: meble na kilka lat

Dzieki dziewczyny za odpowiedz, przy okazji pobytu w Polsce bedziemy musieli sprawdzic niektore z powyzszych sklepow najbardziej interesuja nas garderoby z przesuwanymi dzrzwiami i regaly ,naroznik do salonu.Cena nie gra dosc duzej roli ,bardziej wazna jest jakosc i wygoda . Wczoraj sprawdzilismy kilka sklepow u nas w Norwegii i szczerze mowiac mysle ,ze taka jakosc mebli bedzie nas tyle samo w Polsce kosztowac ,ale jednak warto wszedzie sprawdzic moze akurat natrafimy na cos wygodnego
klaudiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 21:31   #10
madziula12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: meble na kilka lat

ja kupowałam meble w salonie xxx jest w czym wybierać zobacz na stronie internetowej.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-07-31 o 22:24 Powód: reklama firmy
madziula12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 09:53   #11
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: meble na kilka lat

A nie chcesz czegoś sensownego na wymiar? Szczególnie pod kuchnie? Raczej tak. Masz np. internetowo xxx.pl i tam masz dostępnych większość rozwiązań dużo taniej, więc może jednak w sieci? Te marki które wymieniasz to raczej słaba jakość

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-07-31 o 22:26 Powód: reklama firmy
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 15:50   #12
polokokta_
Przyczajenie
 
Avatar polokokta_
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 11
Dot.: meble na kilka lat

kwestia też taka jakich mebli potrzebujesz, bo jeśli meble w postaci szafy, komody etc. to inne rzeczy polecane a jeśli na przykład kanapa to też inne
polokokta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 10:49   #13
kate_ti
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: meble na kilka lat

Wytrzymałość mebli zależ przede wszystkim od użytych materiałów w procesie produkcji. Meble od najlepszych producentów potrafią być naprawdę długowieczne. Sama kupiłam jakiś czas temu kilka "droższych" mebli i wcale nie żałuje. Mimo, że minęło dopiero kilkanaście miesięcy, to nie słychać nawet żadnego skrzypnięcia, ani nie ma zarysowań. Polecam designerskie meble xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-11-21 o 18:17 Powód: reklama
kate_ti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 20:21   #14
sowaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 54
Dot.: meble na kilka lat

Jeżeli szukasz fajnych i niedrogich mebli kuchennych to polecam te z Leroy Merlin (można kupić też online, poszukaj na ich stronie), ja sama mam meble z tego sklepu już kilka lat i bardzo dobrze się trzymają, tak więc z własnego doświadczenia mogę polecić.

Edytowane przez sowaqq
Czas edycji: 2014-11-22 o 20:22
sowaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 15:20   #15
Sasanka89PZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: meble na kilka lat

Ja standardowo polecę meble, które robi moja rodzina, bo robi je od lat, niedrogo i stawia właśnie na jakość. Zawsze slyszę, że wolą mieć mniej, ale jakościowo lepszych klientów, którzy wracają po przykładowo 10 latach z powrotem. Meble robią od pokoleń więc są godne polecenia. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-02-09 o 15:48 Powód: reklama
Sasanka89PZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-09 16:20:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.