Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 12:25   #2491
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

No tak, a co z mineralami? wiem, ze mika destabilizuje parsol,
a co w takim razie z filtrami typu tinosorb S i M, czy ich dzialanie ochronne tez jest zaklocone?
mila24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:45   #2492
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mila24 Pokaż wiadomość
No tak, a co z mineralami? wiem, ze mika destabilizuje parsol,
a co w takim razie z filtrami typu tinosorb S i M, czy ich dzialanie ochronne tez jest zaklocone?
To sa min. stabilizatory parsolu-klania sie lektura watkow redakcyjnych a glownie "Flitry UV a makijaz"
Ciezko bedzie nalozyc mineraly na jakikolwiek filtr nie oslabiajac ochrony poniewaz sama aplikacja tego typu kolorowki rozni sie od metod tradycyjnych



Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
bambusa możesz klasc na jaki filtr Ci sie podoba.

Swoja droga też mnie wkurzyła ta sprawa z nowymi składami Avenek.
Czy jest teraz jakiś dobry filtr bez parsolu?


Chyba tylko filtry Sorayi sa teraz stabilne i bez tego składnika. A z aptecznych już nic nie ma.
Wypadlam z obiegu bo nic na ten temat nie wiem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:00   #2493
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexxana, dzieki za oświecenie, chetnie sobie poczytam na ten temat
Troche szkoda, bo bardzo polubilam mineralki
mila24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:37   #2494
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Znalazłam ciekawy artykuł, co prawda z 2006 roku, ale osobom, które zaczynają z filtrami powinien się przydać. Artykuł o tyle pomocny, że oprócz czytelnego opisu różnic między filtrami mineralnymi i chemicznymi zawiera tabelkę z popularnymi filtrami. Może komuś pozwoli uporządkować wiedzę:

http://www.pinezka.pl/content/view/2137/203/

Pozdrawiam
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 13:45   #2495
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość

Swoja droga też mnie wkurzyła ta sprawa z nowymi składami Avenek.
Czy jest teraz jakiś dobry filtr bez parsolu?

Chyba tylko filtry Sorayi sa teraz stabilne i bez tego składnika. A z aptecznych już nic nie ma.
Ja też się wkurzyłam Ale rozumiem, że na Sorayę można kłaść każdą kolorówkę?? Lepsze to niz nic, ale jakoś nie mam przekonania do tego kremiku. Czy są jeszcze jakieś inne ???
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:17   #2496
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mila24 Pokaż wiadomość
Hexxana, dzieki za oświecenie, chetnie sobie poczytam na ten temat
Troche szkoda, bo bardzo polubilam mineralki

Mila-jedno drugiego nie wyklucza warto zachowac zdrowe podejscie,poza tym wychodze z zalozenia,ze nie mozna dac sie zwariowac-chcialam jedynie pokazac,ze medal ma dwie strony.
Wybor nalezy do Ciebie osobiscie nie zrezygnuje z mineralow bo wyparly praktyccznie w 80% tradycyjna kolorowke i wiem,ze podklad mineralny jest tym,co pozostanie stala wartoscia.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:40   #2497
mila24
Raczkowanie
 
Avatar mila24
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 239
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexxana, staram sie zachowac zdrowy rozsądek, dla mnie minerały (te prawdziwe, bez zbednych dodatkow) byly prawdziwym objawieniem ;-) ale w tej chwili jestem na retinoidach zewnętrznych, mam delikatną, miejscami naczyniową cerę w dodatku z okresowymi problemami i sama juz nie wiem gdzie ten zloty środek

Edytowane przez mila24
Czas edycji: 2010-04-16 o 15:41
mila24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 15:59   #2498
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mila24 Pokaż wiadomość
Hexxana, staram sie zachowac zdrowy rozsądek, dla mnie minerały (te prawdziwe, bez zbednych dodatkow) byly prawdziwym objawieniem ;-) ale w tej chwili jestem na retinoidach zewnętrznych, mam delikatną, miejscami naczyniową cerę w dodatku z okresowymi problemami i sama juz nie wiem gdzie ten zloty środek
Wstyd się przyznać, ale ja nie mam pojęcia o co chodzi z tymi mineralnymi kosmetykami
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 16:03   #2499
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mila24 Pokaż wiadomość
Hexxana, staram sie zachowac zdrowy rozsądek, dla mnie minerały (te prawdziwe, bez zbednych dodatkow) byly prawdziwym objawieniem ;-) ale w tej chwili jestem na retinoidach zewnętrznych, mam delikatną, miejscami naczyniową cerę w dodatku z okresowymi problemami i sama juz nie wiem gdzie ten zloty środek
Doskonale Cie rozumiem i wiem jak to jest,sama mam problematyczna cere.Jednak kazdy dla siebie musi znalezc zloty srodek czego Ci zycze bo ja w koncu odzyskalam spokoj i moge cieszyc sie makijazem nie martwiac sie o tysiace innych rzeczy.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Wstyd się przyznać, ale ja nie mam pojęcia o co chodzi z tymi mineralnymi kosmetykami

Zapraszam TUTAJ
Jest tam wszystko,co chcesz wiedziec na temat kosmetykow mineralnych bo choc wiele firm obecnie korzysta z tej nazwy to warto zwrocic uwage,ze wypuszcza na rynek pseudomineraly....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 16:12   #2500
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Doskonale Cie rozumiem i wiem jak to jest,sama mam problematyczna cere.Jednak kazdy dla siebie musi znalezc zloty srodek czego Ci zycze bo ja w koncu odzyskalam spokoj i moge cieszyc sie makijazem nie martwiac sie o tysiace innych rzeczy.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------




Zapraszam TUTAJ
Jest tam wszystko,co chcesz wiedziec na temat kosmetykow mineralnych bo choc wiele firm obecnie korzysta z tej nazwy to warto zwrocic uwage,ze wypuszcza na rynek pseudomineraly....
Chętnie poczytam, bo chyba widze, że można sporo zaszczędzić...



---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

A jeszcze dodam, że mój chopak chodzi od kilku dni i cały czas gada mi, że ślicznie wyglądam, że tak jakoś promieniście, że taka wypoczęta, że to tamto, zachwyt pełene, a ja tylko sie uśmiecham.... bo wiem czego to sprawka Uzywam teraz od kilku dni dopiero Vichy Aqualie Antiox fluid, mający własnie na celu dawać taki rezultat - rozświetlenia, nadania jednolitego kolorytu i leciutkeij opalenizny, ale to minimalnej. Heheheh i On to widzi, ale nie wie, że to tylko krem Żeby off topa nie było to dodam, że specyfik ten ma filtry może mało satysfakcjonujące, ale jednak: SPF 12 -UVA, tak jest napisane Wykorzystałam juz dwie próbki, starczyły mi na cztery dni
A w KWC wartośc określona jest jako : SPF 12 - UVA +++ (ciekawe co to znaczy)??

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-16 o 16:21
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 16:14   #2501
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Chętnie poczytam, bo chyba widze, że można sporo zaszczędzić...

To juz nie chodzi nawet o kase ale komfort nakladania makijazu,dobrania koloru i koncowego efektu
Jedyny minus to to,ze trzeba troche potestowac-zobaczyc jaka formula,kolor bedzie najlepszy....w kazdym razie preznie dzialaja wspolne zakupy czy watek wymiankowy

Fluid Vichy jest slaba ochrona,mnie osobiscie on nie satysfakcjonuje ale to ze wzgledu na wymagania mojej cery.Warto zwrocic uwage,ze posiada kwas glikolowy-trudno ocenic stezenie ale bylabym ostrozna w uzywaniu go np. podczas pelni lata.

SPF 12 - UVA +++ bylo w opisie producenta,zamiescilam te informacje ale nie znalazlam wyjasnienie tego.....szczegolnie UVA +++ bo SPF 12 jest jasny dla kazdego
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-04-16 o 16:19
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 16:23   #2502
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Fluid Vichy jest slaba ochrona,mnie osobiscie on nie satysfakcjonuje ale to ze wzgledu na wymagania mojej cery.Warto zwrocic uwage,ze posiada kwas glikolowy-trudno ocenic stezenie ale bylabym ostrozna w uzywaniu go np. podczas pelni lata.

SPF 12 - UVA +++ bylo w opisie producenta,zamiescilam te informacje ale nie znalazlam wyjasnienie tego.....szczegolnie UVA +++ bo SPF 12 jest jasny dla kazdego
Własnie dlatego teraz go uzywam, póki jeszcze chmury i deszcz, fajnie kolor cery mi zmienia, bo mam trochę blizn na brodzie i rzeczywiście mi kolor wyrównuje, ale zgodze się z tym, że nie ejst to krem na pełnie lata, zwłaszcza, że ma kwas glikolowy, no i ochorna bardzo słabiutka....
własnie o to UVA +++ mi chodzi

Dla porównania napisze, że Vichy Aqualia Thermal UV krem ma SPF (UVB) 15 + PPD(UVA) 18, tego stosowałam do tej pory w zimie, wczesną wiosną i jesienią.

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-16 o 16:26
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 08:51   #2503
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja właśnie mam przed oczami próbkę mleczka dla dzieci Avene, no i niestety w składzie stoi jak byk BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. A miałam nadzieję, że może w dzieciaczku zrobią jakiś wyjątek albo cuś. Czyli teraz chyba jedyne co zostaje z "niegryzących się" to filtry mineralne...
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 08:55   #2504
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A ja nie ma bata!!! Muszę kupić już koniecznie filtr LRP 50+ fluid, słońce coraz intensywniej świeci...
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 08:56   #2505
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
A ja właśnie mam przed oczami próbkę mleczka dla dzieci Avene, no i niestety w składzie stoi jak byk BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. A miałam nadzieję, że może w dzieciaczku zrobią jakiś wyjątek albo cuś. Czyli teraz chyba jedyne co zostaje z "niegryzących się" to filtry mineralne...
Soraya 45 i odpowiednio 60-tka.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 09:50   #2506
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja zamówilam sobie wlaśnie na all próbeczki Antheliosa fluidu SPF 30 ,SPf 50 i barwionego fluidu Już i głupio się prosić w aptece jak coś kupuje to ok ale po same próbki mi tak głupio...w tamtym roku tak się prosiłam
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:19   #2507
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

I obecnie szukam filtra - mam próbkę tylko Biodermy Spot 50+
Postaram się coś poszukać (tym trudniej, że szukam czegoś bez alko i bez zapychaczy)
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:28   #2508
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKIE WIZAŻANKI
NIE MAM DOSWIADCZENIA Z FILTRAMI WIĘC BARDZO PROSZĘ O RADE JESTESCIE BARDZIEJ DOSWIADCZONE! BO JA ZIELONA JESTEM PO KILKU ZABIEGACH PEELINGU MIGDAŁOWEGO I ZALECONO MI FILTRY 50+
ALE ZIELONEGO POJĘCIA NIE MAM KTÓRE SĄ STABILNE ITP ZNALAZŁAM KILKA CENOWO NIE DROGICH PRÓBEK NA ALLEGRO NP:CLARENA SUN PROTECT CREAM SPF 50+
LA ROCHE POSAY
ANTHELIOS XL SPF 50+
LOREAL SOLAR EXPERTISE KREM DO TWARZY SPF 50
NIE WIEM CZY TE SĄ DOBRE A MOŻĘ JAKIEŚ INNE MI DORADZICIE
BARDZO PROSZĘ O POMOC, BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 10:55   #2509
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKIE WIZAŻANKI
NIE MAM DOSWIADCZENIA Z FILTRAMI WIĘC BARDZO PROSZĘ O RADE JESTESCIE BARDZIEJ DOSWIADCZONE! BO JA ZIELONA JESTEM PO KILKU ZABIEGACH PEELINGU MIGDAŁOWEGO I ZALECONO MI FILTRY 50+
ALE ZIELONEGO POJĘCIA NIE MAM KTÓRE SĄ STABILNE ITP ZNALAZŁAM KILKA CENOWO NIE DROGICH PRÓBEK NA ALLEGRO NP:CLARENA SUN PROTECT CREAM SPF 50+
LA ROCHE POSAY
ANTHELIOS XL SPF 50+
LOREAL SOLAR EXPERTISE KREM DO TWARZY SPF 50
NIE WIEM CZY TE SĄ DOBRE A MOŻĘ JAKIEŚ INNE MI DORADZICIE
BARDZO PROSZĘ O POMOC, BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA
Proszę po pierwsze o nie pisanie capsem bo to jest uznawane w necie za krzyk
po drugie - wyszukiwarka i się wszystko znajdzie i zapraszam do lektury tego - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 11:47   #2510
gosiam28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Proszę po pierwsze o nie pisanie capsem bo to jest uznawane w necie za krzyk
po drugie - wyszukiwarka i się wszystko znajdzie i zapraszam do lektury tego - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
Witam nie wiedziałam że nie można pisac capsem to przepraszam!

chciałam wiedziec jakie są opinie innych jakie filtry sa dobre czy jakie uzywacie polecacie
dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
gosiam28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 13:02   #2511
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Ja zamówilam sobie wlaśnie na all próbeczki Antheliosa fluidu SPF 30 ,SPf 50 i barwionego fluidu Już i głupio się prosić w aptece jak coś kupuje to ok ale po same próbki mi tak głupio...w tamtym roku tak się prosiłam
ja się nie krępuję - gdy zbierałam próbki filtrów dla siostry to szłam do apteki i - bez kupowania - grzecznie pytałam czy mogę poprosić o wszystkie dostępne próbki filtrów (po 1 sztuce każdego) próbki są dla nas - klientek a nie do sprzedawania na allegro, więc nie miej ,żadnych oporów i domagaj się próbek. nie będziesz przecież kupowała filtra w ciemno, prawda?
obecnie - przerażona wizją nowej wersji avenki z parsolem - oczekuję na próbki filtrów eucerinu.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 13:06   #2512
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiam28 Pokaż wiadomość
Witam nie wiedziałam że nie można pisac capsem to przepraszam!

chciałam wiedziec jakie są opinie innych jakie filtry sa dobre czy jakie uzywacie polecacie
dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
pod linkiem który podała Dysk jak i w tym wątku znajdziesz wszystkie informacje ,wystarczy przeczytać kilka wątków.Życzę powodzenia
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 13:44   #2513
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
obecnie - przerażona wizją nowej wersji avenki z parsolem - oczekuję na próbki filtrów eucerinu.
Czy to znaczy, że eucerin ma fotostabilne filtry bez parsolu???
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 14:08   #2514
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Mam pytanie - czy użycie serum pod filtr nie destabilizuje go?
Ostatnio kupiłam serum Avon Reversalist - zaczełam go uzywać na dzień pod krem (używam na codzień RoC minesol spf 30). Pod makijaz taki zestaw jest świetny - serum powoduje, ze w ogóle się nie swiecę a cera jest jedwabista.
Dzis na próbę użyłam na serum RoC minesol spf 50 - i mimo tego, że jest bardziej tłusty niż 30tka efekt jest super. Od rana nie użyłam bibułki, jestem w szoku.
Tylko czy nie destabilizuje filtra

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2010-04-17 o 15:09
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 14:34   #2515
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
obecnie - przerażona wizją nowej wersji avenki z parsolem - oczekuję na próbki filtrów eucerinu.
Tego fluidu, barwionego ? Daj znać jak coś znajdziesz - jak dzwoniłam do apteki w sąsiednim mieście to farmaceutka poinformowała mnie, że nie jest w stanie powiedzieć mi czy będą próbki, gdyż na chwilę obecną nie ma żadnego przedstawiciela Eucerinu (regionalnego?, ogólnie? ) i tyle, żadnego kontaktu z ich strony. Na koniec i tak dowiedziałam się, że w regularnej sprzedaży barwionego u nich niet.
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 15:28   #2516
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja się nie krępuję - gdy zbierałam próbki filtrów dla siostry to szłam do apteki i - bez kupowania - grzecznie pytałam czy mogę poprosić o wszystkie dostępne próbki filtrów (po 1 sztuce każdego) próbki są dla nas - klientek a nie do sprzedawania na allegro, więc nie miej ,żadnych oporów i domagaj się próbek. nie będziesz przecież kupowała filtra w ciemno, prawda?
obecnie - przerażona wizją nowej wersji avenki z parsolem - oczekuję na próbki filtrów eucerinu.
A ja to się dziwie tym aptekarkom niektórym. Przecież po to sa te próbki, żeby dawać szanse klinetkom i mozliwość wyboru. ja zawsze gdy dostanę próbkę, wypróbuje i mi przypasuje dany krem, ide kupuje cały!!!!! One (apteki) tylko na tym mogą skorzystać!!
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 16:02   #2517
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy użycie serum pod filtr nie destabilizuje go?
Ostatnio kupiłam serum Avon Reversalist - zaczełam go uzywać na dzień pod krem (używam na codzień RoC minesol spf 30). Pod makijaz taki zestaw jest świetny - serum powoduje, ze w ogóle się nie swiecę a cera jest jedwabista.
Dzis na próbę użyłam na serum RoC minesol spf 50 - i mimo tego, że jest bardziej tłusty niż 30tka efekt jest super. Od rana nie użyłam bibułki, jestem w szoku.
Tylko czy nie destabilizuje filtra
Nie mozesz spokojnie uzywac serum pod filtr a jezeli Ci dobrze sluzy to tymbardziej
Do oslabienia ochrony doszloby gdyby gdybys serum nakladala na filtr ale uzyte pod filtr staje sie jednoczesnie baza,ktora wspomaga wchlanialnosc preparatu.

Zaciekawilas mnie tym serum,bylaby szansa na sklad lub zdjecie skladu?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 16:39   #2518
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Czy to znaczy, że eucerin ma fotostabilne filtry bez parsolu???
źle się wyraziłam i być może wprowadziłam w błąd - filtry eucerinu też zawierają parsol chodziło mi o to, że chcę wypróbować nowy filtr
Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy użycie serum pod filtr nie destabilizuje go?
Ostatnio kupiłam serum Avon Reversalist - zaczełam go uzywać na dzień pod krem (używam na codzień RoC minesol spf 30). Pod makijaz taki zestaw jest świetny - serum powoduje, ze w ogóle się nie swiecę a cera jest jedwabista.
Dzis na próbę użyłam na serum RoC minesol spf 50 - i mimo tego, że jest bardziej tłusty niż 30tka efekt jest super. Od rana nie użyłam bibułki, jestem w szoku.
Tylko czy nie destabilizuje filtra
a gdzie kupujesz minesol? na allegro?
Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
Tego fluidu, barwionego ? Daj znać jak coś znajdziesz - jak dzwoniłam do apteki w sąsiednim mieście to farmaceutka poinformowała mnie, że nie jest w stanie powiedzieć mi czy będą próbki, gdyż na chwilę obecną nie ma żadnego przedstawiciela Eucerinu (regionalnego?, ogólnie? ) i tyle, żadnego kontaktu z ich strony. Na koniec i tak dowiedziałam się, że w regularnej sprzedaży barwionego u nich niet.
nie, kremu 50+; z tego, co się dowiedziałam to w mojej aptece niedługo powinni je mieć
Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
A ja to się dziwie tym aptekarkom niektórym. Przecież po to sa te próbki, żeby dawać szanse klinetkom i mozliwość wyboru. ja zawsze gdy dostanę próbkę, wypróbuje i mi przypasuje dany krem, ide kupuje cały!!!!! One (apteki) tylko na tym mogą skorzystać!!
no cóż, może niektóre apteki kierują się inną logiką i nie zależy im na klientach
ja w swojej aptece zawsze dostaję masę próbek filtrów wszelkiego rodzaju, bo stale tam kupuję i jestem chyba jedyną klientką, która co 1-1,5 mca, przez cały rok przychodzi po krem avene spf 50+ i nie robią wielkich oczu ("Po co taki wysoki filtr zimą?) ;czasami nawet specjalnie mi go zamawiają, gdy o to telefonicznie proszę. ogólnie bardzo fajna apteka - kiedyś nawet wymieniono mi jeden filtr na drugi (mama przez pomyłkę kupiła mi mineralna avenkę zamiast chemicznej). no i - jak na aptekę stacjonarną - mają przystępne ceny (za swój filtr płacę ok 53 zł).
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 16:43   #2519
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
A ja to się dziwie tym aptekarkom niektórym. Przecież po to sa te próbki, żeby dawać szanse klinetkom i mozliwość wyboru. ja zawsze gdy dostanę próbkę, wypróbuje i mi przypasuje dany krem, ide kupuje cały!!!!! One (apteki) tylko na tym mogą skorzystać!!
ja dziś wysłałam przyjaciela do apteki bo miał po drodze, żeby poprosił o próbki dla mnie. pani w aptece zwymyślała go prawie, 'tu nie ma takiego rozdawnictwa!' i odesłała wielce oburzona z kwitkiem :/
w innej jakiś czas wcześniej dostałam jakieś próbki, w tym jednego filtra svr, no i cóż, już wiem, że na pewno go nie kupię w ogóle nie chciał się wchłonąć, godzinę zajęło mu doprowadzenie się do porządku (wyszłam z domu wyglądając, jakbym wpadła do wiadra z farbą, schowana za włosami i ciemnymi okularami ). na szczęście jestem blada, więc efekt nie był tak tragiczny, jakby był przy osobie np. lekko opalonej.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 17:32   #2520
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie mozesz spokojnie uzywac serum pod filtr a jezeli Ci dobrze sluzy to tymbardziej
Do oslabienia ochrony doszloby gdyby gdybys serum nakladala na filtr ale uzyte pod filtr staje sie jednoczesnie baza,ktora wspomaga wchlanialnosc preparatu.

Zaciekawilas mnie tym serum,bylaby szansa na sklad lub zdjecie skladu?
Niestety, pudełeczko i ulotka wylądowały już w koszu...Może gdzies w internecie można znaleźć skład albo któraś z wizażanek (np konsultanyek avon) by pomogła...
Ale naprawdę jest fajne - na pewno ma silikony, bo po użyciu cera jest jak po bazie pod makijaż. A pod filtry naprawde rewelacja, zresztą któraś z dziewczyn opisywała w KWC, że krem na nim mniej się "przetłuszcza".
Odp na pytanie gdzie kupuje minesol - na ebay'u...na allegro bywają, ale nie wszystkie i drogie. Na ebay'u cena to ok 30 parę zł

Edytowane przez agnieszka1970
Czas edycji: 2010-04-17 o 17:34
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.