Kwietniówki 2018 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-20, 15:38   #151
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja używałam tylko spacerówki z zestawu (Bebetto Holland), zastanawiałam się nad nową jak córka wyrosła z niej (a miała wtedy około 20 mc), ale już byłam w ciąży i z mężem doszliśmy do wniosku że nie ma co się bujać z dwoma wózkami i uczymy młodą chodzić.

W zimie wystarczał nam kombinezon i kocyk, osłonki używałam tylko jak było bardzo zimno, bo normalnie jej zasłaniała widok za bardzo i się denerwowała. A na drugą zimę już mi wyrastała więc używałam tylko jak gdzieś daleko szłam, bo na spacery koło domu chodziła na nogach.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 15:39   #152
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
A jakie wady według Ciebie ma greentom? Podoba mi sie, ale jak go widze na kraweznikach to mam wrazenie, ze nie jest zbyt wygodny dla dziecka i strasznie telepie.

Ma ktoras z was valco snap?

A co do najmniejszego i lekkiego to polecany jest babyzen yoyo, ponoc rewelacja szczegolnie jak ktos duzo podrozuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słaby hamulec (najlepiej w ogóle nie używać bo potem nie chce odskoczyc)
Wypadający podnóżek
Często zdarzają się jakieś wady fabryczne typu wadliwe zaczepy (ale to bez problemu wymieniają)
Ogólnie problemy z dostępnościa w sklepach
W modelu reversible to że siedzisko nie składa się razem z ramą


My mieliśmy już każdy model greentoma i moim dzieciom bylo wygodnie, młodsza jeździła od noworodka w spacerówce i ma się dobrze teoretycznie nie ma amortyzacji, ale konstrukcja jest na tyle miękka ze wstrzasy się rozchodzą obserwuje dużo wózków na spacerach i te wielkie na pompowanych kołach często się trudniej podbijają na krawężnikach i mocno trzęsą na nierównościach a greentom płynie.


Babyzen miałam okazję prowadzić i to była tragedia. Nawet po podjazdach dla wózków takich po schodach nie dało się jechac.
Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
A ma wie któraś z Was do jakich rozmiarow składa się Greentom w porownaniu do Joie? Zależy mi na czymś jak najmniejszym i najlżejszym.
Maniwa też polecam lansinoh, u mnie zdziałała cuda razem z okladami z mleka.
W ogóle mała tak dziąsełkami zaczyna gryźć sutki, że zaczynają coraz bardziej boleć. Mam nadzieję, że dużo gorzej nie będzie.. gryzakow w ogóle nie chce. Siateczka na owoce mega fajnie sie sprawdza, wyssie z niej wszystko co tam wrzucę, ale strasznie ciężko domyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Który model greentoma Cię interesuje?
Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
No obczaiłam, joie troszkę większy, za to greentom cięższy. Ale greentom zniesie większe obciążenie. Chyba posłucham głosu serca i kupię greentoma miałam kupic na wiosne ale wkurza mnie spacerowka z zestawu i chyba wczesniej sie przerzuce.
Planujecie kupić jakieś spiwory do spacerowek? Zastanawialam sie jak to zgrać z szelkami... czy kombinezon i styka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupuje spiworek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared

Edytowane przez Iclosemyeyes
Czas edycji: 2018-09-20 o 15:41
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 15:45   #153
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
Ja używałam tylko spacerówki z zestawu (Bebetto Holland), zastanawiałam się nad nową jak córka wyrosła z niej (a miała wtedy około 20 mc), ale już byłam w ciąży i z mężem doszliśmy do wniosku że nie ma co się bujać z dwoma wózkami i uczymy młodą chodzić.

W zimie wystarczał nam kombinezon i kocyk, osłonki używałam tylko jak było bardzo zimno, bo normalnie jej zasłaniała widok za bardzo i się denerwowała. A na drugą zimę już mi wyrastała więc używałam tylko jak gdzieś daleko szłam, bo na spacery koło domu chodziła na nogach.
O, też mamy bebetto holland. Nie jest taka zła ale już mnie zaczyna denerwować jej waga no i mimo duzego bagażnika ciezko nam sie spakowac, a często jeździmy na urlopy i wracamy obladowani; polskie żercie, tona pampersów, zawsze małej nakupuje ubrań w polsce, milion przetworów, teraz tż na weekend pojedzie sam bo chce przewieźć kuchenkę a taką zgrabną spacerówkę to zawsze gdzies tam wcisne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Słaby hamulec (najlepiej w ogóle nie używać bo potem nie chce odskoczyc)
Wypadający podnóżek
Często zdarzają się jakieś wady fabryczne typu wadliwe zaczepy (ale to bez problemu wymieniają)
Ogólnie problemy z dostępnościa w sklepach
W modelu reversible to że siedzisko nie składa się razem z ramą


My mieliśmy już każdy model greentoma i moim dzieciom bylo wygodnie, młodsza jeździła od noworodka w spacerówce i ma się dobrze teoretycznie nie ma amortyzacji, ale konstrukcja jest na tyle miękka ze wstrzasy się rozchodzą obserwuje dużo wózków na spacerach i te wielkie na pompowanych kołach często się trudniej podbijają na krawężnikach i mocno trzęsą na nierównościach a greentom płynie.


Babyzen miałam okazję prowadzić i to była tragedia. Nawet po podjazdach dla wózków takich po schodach nie dało się jechac.
Który model greentoma Cię interesuje?Kupuje spiworek.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Classic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 17:48   #154
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja mam w zestawie taki śpiworek więc ja chyba specjalnego kupować nie będę.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 18:04   #155
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

My mamy śpiwór od wózka, więc zobaczymy jak się będzie sprawdzał i wtedy podejmiemy decyzję co dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 05:59   #156
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Dziewczyny dzięki za porady W przyszłym tygodniu mamy szczepienie to zapytam jeszcze pediatrę o to żelazo. A przy okazji szczepień. Szczepiłyście swoje dzieciaczki na meningokoki? Ja chciałam generalnie na wszystko szczepić jak się naczytałam tych ulotek o konsekwencjach nieszczepienia ale na pierwszej wizycie pediatra powiedziała, że to rzadkie jest i praktycznie nikt na to nie szczepi. Hmm... cały czas mam to z tyłu głowy, że na te menikgokoki nie jest zaszczepiona jak to jest u Was?


My wczoraj awansowałyśmy z gondoli na spacerówkę. Jakaś mało stabilna mi się wydaje (z kompletu 3 w 1 anex sport). Pojeździ w niej trochę na leżąco zanim zacznie siedzieć a później trzeba pomyśleć o jakiejś typowej spacerówce.


Dziewczyny a jak karmicie swoje dzieciaczki - na kolanach, krzesełku? Ja myślałam o tym najprostszym z IKEA. Tylko tam nie ma podpórki na nogi, no i jest wprost napisane, że dla dzieci siedzących. Póki co nie da więc rady. Może polecacie jakieś fajne krzesełka?



I jeszcze jeden problem, który mamy. Mała robi kupę raz na 10- 12-14 dni Jest tylko na moim mleczku. Ostatnio na wizycie pediatry zgłaszałam problem, mówiłam,że masujemy brzuszek, dajemy czopki glicerynowe ale to nie pomaga. Pediatra zaleciła żeby robiła kupę co najmniej raz na 3 dni i żeby dawać laktulozę w syropie trzeciego dnia jak nie ma kupy. Tak robimy, do tego czopki i masaż ale to nic nie pomaga. Brzuszek niby miękki ale raz na kilka dni ma napady płaczu i bólu. Wczoraj biedna tak płakała i się wiła, prężyła, że 2 godziny nie mogłyśmy się uspokoić. Przez pierwsze dwa miesiące było po kilka kupek dziennie a potem coraz rzadziej i teraz mimo wszystkich wywoływaczy zdarza się przerwa 2 tygodnie. Każda kupa to święto Może któraś miała takie problemy? Freya pisałaś, że Twoja córcia ma zaparcia, ale ona już starsza. Udało się pokonać problem?
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 07:52   #157
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Widzę temat spacerowek robiliśmy przymiarkę ostatnio do spacerówki ale moja Mała jest chyba wyjątkiem nie chce jeździć w niej,a w gondoli tak się wierci że się boje że wypadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-21, 08:37   #158
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_32 Pokaż wiadomość
Dziewczyny dzięki za porady W przyszłym tygodniu mamy szczepienie to zapytam jeszcze pediatrę o to żelazo. A przy okazji szczepień. Szczepiłyście swoje dzieciaczki na meningokoki? Ja chciałam generalnie na wszystko szczepić jak się naczytałam tych ulotek o konsekwencjach nieszczepienia ale na pierwszej wizycie pediatra powiedziała, że to rzadkie jest i praktycznie nikt na to nie szczepi. Hmm... cały czas mam to z tyłu głowy, że na te menikgokoki nie jest zaszczepiona jak to jest u Was?


My wczoraj awansowałyśmy z gondoli na spacerówkę. Jakaś mało stabilna mi się wydaje (z kompletu 3 w 1 anex sport). Pojeździ w niej trochę na leżąco zanim zacznie siedzieć a później trzeba pomyśleć o jakiejś typowej spacerówce.


Dziewczyny a jak karmicie swoje dzieciaczki - na kolanach, krzesełku? Ja myślałam o tym najprostszym z IKEA. Tylko tam nie ma podpórki na nogi, no i jest wprost napisane, że dla dzieci siedzących. Póki co nie da więc rady. Może polecacie jakieś fajne krzesełka?



I jeszcze jeden problem, który mamy. Mała robi kupę raz na 10- 12-14 dni Jest tylko na moim mleczku. Ostatnio na wizycie pediatry zgłaszałam problem, mówiłam,że masujemy brzuszek, dajemy czopki glicerynowe ale to nie pomaga. Pediatra zaleciła żeby robiła kupę co najmniej raz na 3 dni i żeby dawać laktulozę w syropie trzeciego dnia jak nie ma kupy. Tak robimy, do tego czopki i masaż ale to nic nie pomaga. Brzuszek niby miękki ale raz na kilka dni ma napady płaczu i bólu. Wczoraj biedna tak płakała i się wiła, prężyła, że 2 godziny nie mogłyśmy się uspokoić. Przez pierwsze dwa miesiące było po kilka kupek dziennie a potem coraz rzadziej i teraz mimo wszystkich wywoływaczy zdarza się przerwa 2 tygodnie. Każda kupa to święto Może któraś miała takie problemy? Freya pisałaś, że Twoja córcia ma zaparcia, ale ona już starsza. Udało się pokonać problem?
No u mnie jest to problem psychologiczny, dziewczyna wyskoczyła z pieluch i teraz boi się robić kupki bo widzę że ją ciśnie, ale się powstrzymuje . Na razie podaje Duphalac (laktuloza), ale jestem załamana bo nie wiem jak jej pomóc. Brudzi po 4-6 majtek dziennie. Zaraz będę musiała podawać już konkretne leki przeczyszczające, albo lewatywy robić bo przecież tak nie można, Ja widzę że ją to boli, brzuszek ma taki wydęty . Nawet jak na nocniczku czy toalecie siedzi i dostaje parcia to się powstrzymuje...
Jak córka była młodsza też miała takie zastoje na kilka dni. Mnie pediatra mówiła że nawet do 10 może nie zrobić będąc na piersi. Synkowi też się zdarza obecnie do 4 dni nie zrobić ale to sporadycznie. U nas takie zastoje składały się z skokami rozwojowymi i ząbkowaniem.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 09:33   #159
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja starsza jak była niemowlaczkiem tez miała częste przestoje i też dawałam duphalac jak już widzialam, że ja to męczy. U nas chyba najbardziej pomógł masaż shantala w koncu, albo przypadkowo się zbiegły w czasie poprawa pracy jelit i kurs tego masazu. Poza tym dużo pomagało zawsze nagrzewanie brzuszka termoforem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 13:11   #160
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Mój mały od daaawna robi kupkę co 3, 4, 5 dni ale wydaje mi się wszystko jest ok. Na samym mleku to częsty przypadek bo ten pokarm czesto się wchłania bezresztkowo praktycznie. Moja siostra swoje dziecko kładła na brzuchu na takiej dużej piłce do ćwiczeń i tak "jezdzila" bobasem po tej piłce i jemu się masował brzuszek, mega dużo bączków wtedy szło i widać było ulgę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 14:33   #161
Agnieszka_32
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kwietniówki 2018

Dzięki Dziewczyny za porady
U nas są 2 - 3 kupy w miesiącu My dajemy lactulosum ale kupię też to co Wy podajecie.

Dziś znów jest równo 2 tygodnie od ostatniej kupy, od 10 dni codziennie dostaje syrop, w tym czasie kilka czopków i codziennie masaż brzuszka. No i nic z tego.
Pierdzi za to jak stary chłop dużo, głośno i śmierdząco więc coś tam działa w brzuszku. Umówiłam jej usg na przyszły czwartek, żeby mieć czyste sumienie, że wszystko u niej w brzuszku dobrze.
Agnieszka_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-21, 15:05   #162
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Wydaje mi się że lactulosum i duphalac to dokładnie to samo (ten sam składnik aktywny). Na pewno warto zrobić USG.oby się w końcu unormowało

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 22:08   #163
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_32 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny za porady
U nas są 2 - 3 kupy w miesiącu My dajemy lactulosum ale kupię też to co Wy podajecie.

Dziś znów jest równo 2 tygodnie od ostatniej kupy, od 10 dni codziennie dostaje syrop, w tym czasie kilka czopków i codziennie masaż brzuszka. No i nic z tego.
Pierdzi za to jak stary chłop dużo, głośno i śmierdząco więc coś tam działa w brzuszku. Umówiłam jej usg na przyszły czwartek, żeby mieć czyste sumienie, że wszystko u niej w brzuszku dobrze.
Ojoj, współczuję. Mój jak robił kiedyś raz na 4-5 dni to był płacz wcześniej itp, widać było, że się męczy. Teraz robi codziennie, czasem co 2 dni. Tylko czemu te kupy muszą być tak smierdzące, kwasem walą. A wiem, że bedzie jeszcze gorzej


W niedzielę w końcu chrzciny małego. Ile można odkładać. Tylko, że będzie kameralnie chociaż "impreza" razem z męża brata synkiem (bo też będzie chrzczony). Będzie gdzieś z 15 osób.
Ostatnio czytałam o chrzcinach na 60 osób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 22:15   #164
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Moja znajoma tyle naliczyla.... jak to wyjdzie w praniu. Przekonam się w listopadzie.

U nas było 30.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-21, 22:49   #165
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Moja znajoma tyle naliczyla.... jak to wyjdzie w praniu. Przekonam się w listopadzie.

U nas było 30.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Trochę więcej to było u nas na ślubie no ale wiadomo, każdy zaprasza ile chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 00:00   #166
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

No to u mnie impreza po byku, bo będzie nas 9 osób , ale jeszcze nie wiem kiedy, bo nie mam nawet terminu ustalonego. Jakoś tak przez te szpitale się wszystko poprzesuwało. Miało być w ten weekend ale moja siostra, która będzie chrzestną miała iść na wesele to musiałam przełożyć, dodatkowo od października zaczyna nową pracę i nie bardzo chce mieć jeszcze ekstra obowiązki z chrztem. Więc wypadnie nam w listopadzie .
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 00:38   #167
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Trochę więcej to było u nas na ślubie no ale wiadomo, każdy zaprasza ile chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wiadomo. Znajoma to oczywiście pełno znajomych. Bo ja sama się dziwiłam skąd ona tyle naliczyla. A też bedzie miala impreze w miejscu gdzie są wesela robione bo sale to u nas jak na lekarstwo

No ja mam dużo rodzenstwa to tak wyszlo hahahaha

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 02:22   #168
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas będzie z 10 osób i tez ciągle odkładam. A kupilam juz ubranko ale będzie za małe.. przez nasze wyjazdy wszystko sie poprzestawiało
A na ślub planuję nikogo nie zapraszać, najlepiej, żeby wszyscy dowiedzieli się po fakcie ja to jestem dziwaczka spoko sprawa, że tutaj nawet świadków nie trzeba mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 06:36   #169
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
U nas będzie z 10 osób i tez ciągle odkładam. A kupilam juz ubranko ale będzie za małe.. przez nasze wyjazdy wszystko sie poprzestawiało
A na ślub planuję nikogo nie zapraszać, najlepiej, żeby wszyscy dowiedzieli się po fakcie ja to jestem dziwaczka spoko sprawa, że tutaj nawet świadków nie trzeba mieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie trzeba świadków? O to nieźle. Ale w kościele czy w urzędzie? Czy ani tu ani tu? To naprawdę można wziąć kameralny ślub
Ja też mam dużo rodzeństwa więc u mnie taka najbliższa najblizsza rodzina moja i TŻ to też koło 30 osób :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-22, 11:26   #170
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja to myślałam, że tylko my w tyle z chrzcinami

Weekend przyszedł i pogoda się pochrzaniła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:56   #171
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Ja to myślałam, że tylko my w tyle z chrzcinami

Weekend przyszedł i pogoda się pochrzaniła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noooooo jesień zawitała i to chyba już na dobre nie tylko na weekend ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 11:58   #172
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Eh nawet nie mówcie,bo my dziś wylatujemy i jutro rano będziemy w Polsce i będzie szok termiczny

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 12:38   #173
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Z moim małym dzieje się coś dziwnego. Od daaawna "chodził jak w zegarku" - cztery 30-40 minutowe drzemki w ciągu dnia średnio co 2h. Serio! A ostatnio a to jakieś godzinne drzemki a dziś wstał poharcowal z godzinkę i usnął i to tak że już 2,5h śpi. Wieczorami też jak zawsze koło 18 robił ostatnia drzemke a o 22 szedł spać. Tak ostatnio za nic nie chce iść na drzemkę wcześniej niż koło 20 i potem sobie gada do 23-24 O.O o co kaman? I nie da rady go zmusić żeby poszedł spać o innych porach lub żeby nie poszedl. Wczoraj chciałam go przeciągnąć wieczorem do tej 22 ale guzik zasnął po 20 na macie wśród zabawek a potem już wiadomo co hulaj dusza do wpół do dwunastej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 12:51   #174
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Nie trzeba świadków? O to nieźle. Ale w kościele czy w urzędzie? Czy ani tu ani tu? To naprawdę można wziąć kameralny ślub
Ja też mam dużo rodzeństwa więc u mnie taka najbliższa najblizsza rodzina moja i TŻ to też koło 30 osób :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W urzędzie. Koscielnego nie planujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Z moim małym dzieje się coś dziwnego. Od daaawna "chodził jak w zegarku" - cztery 30-40 minutowe drzemki w ciągu dnia średnio co 2h. Serio! A ostatnio a to jakieś godzinne drzemki a dziś wstał poharcowal z godzinkę i usnął i to tak że już 2,5h śpi. Wieczorami też jak zawsze koło 18 robił ostatnia drzemke a o 22 szedł spać. Tak ostatnio za nic nie chce iść na drzemkę wcześniej niż koło 20 i potem sobie gada do 23-24 O.O o co kaman? I nie da rady go zmusić żeby poszedł spać o innych porach lub żeby nie poszedl. Wczoraj chciałam go przeciągnąć wieczorem do tej 22 ale guzik zasnął po 20 na macie wśród zabawek a potem już wiadomo co hulaj dusza do wpół do dwunastej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy podobny problem z wieczornym zasypianiem.. tylko moja superwoman zasypia 1-2.... przestawiła nam sie po urlopie. Chyba musze ją rano wcześniej z wyra ściągać. Najgorzej, że sama siebie nie umiem wcześnie ściągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-22, 21:04   #175
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

A macie jakiś wieczorne rytuały może to by pomogło?Moja zasypia około 21 ,około 20 kąpiel potem przebieramy się w piżamkę ,je i ostatnio zasypia przy cycu ale i tak czytamy jej coś na dobranoc ,w sypialni mamy oświeconą lampkę nocną i gra muzyka na dobranoc,tylko moja śpi w dzień w sumie 2 godziny a budzi się koło 6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Muminka2
Czas edycji: 2018-09-22 o 21:27
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 08:51   #176
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Kwietniówki 2018

My wczoraj robiliśmy listę na roczek i najbliższych osób wyszło nam ponad 50

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 12:02   #177
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Muminka2 Pokaż wiadomość
A macie jakiś wieczorne rytuały może to by pomogło?Moja zasypia około 21 ,około 20 kąpiel potem przebieramy się w piżamkę ,je i ostatnio zasypia przy cycu ale i tak czytamy jej coś na dobranoc ,w sypialni mamy oświeconą lampkę nocną i gra muzyka na dobranoc,tylko moja śpi w dzień w sumie 2 godziny a budzi się koło 6.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas oszalało wszystko przez wyjazdy, właśnie przez brak rutyny. Kąpię ją po 9, pozniej zaciągam do łóżka, a ona potrafi mnie ciągać kopać, gadać, skakać po łóżku.. i tak do 1-2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-23, 19:30   #178
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

a ja dzisiaj będę odsypiać wieczór panieński ...

żeby było śmieszne to mieliśmy mały przystanek w LIDLU i ... co ja kupiłam 2 paczki bodziaków na długi rękaw - nawet jak matka idzie na impreze to cały czas myśli o dziecku DDD
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 07:55   #179
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

Ale dziś brzydka pogoda u mnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-24, 08:00   #180
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kwietniówki 2018

cześć dziewczyny

Za nami ciężki czas, kolejny pobyt w szpitalu i... nadal brak diagnozy Nawet mi się gadać o tym nie chce...

W tym tygodniu Olek kończy 6miesięcy, zamierzam wystartować z rozszerzaniem diety. Będę próbować blw.

Pisałyście o spacerówkach. Ja obserwuję wózki w moim mieście i serio co drugi to joie. Wizualnie mi się podoba, chyba też go kupimy. Póki co Olek w gondoli, choć tak naprawdę to prawie z gondolą nie wychodzimy na spacery. Albo chusta albo w foteliku na stelażu jeździ, bo w gondoli ciągle ryk.

My z wieczornym spaniem nie mamy problemu, od początku mamy ten sam rytuał i max o 20 Młody zasypia. Tylko on mi malutko śpi w dzień, wczoraj spał 40 minut w dwóch drzemkach
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.