Mamusie lutowe 2018 - cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-21, 18:12   #31
violl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 130
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
Przerażacie mnie pisząc to
Samo jedzenie nie najważniejsze jak trafisz na super nauczycielki wszystko Ci to zrekompensuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Bo grupa ciezko jest kierowac gdy nie ma tego typu zasad tak naprawde... Jak wrocilam do pracy po 1 dziecku mialam ogromny problem wewnetrzny aby na sile zachecac dzieci do jedzenia, karac za to co dziecko mysli (np.brzydko mowi-a mowi co mysli) itp. Kiedys mielismy szkolenie nawet z zasad behawioralnych, czyli typu tresura. Ciezki temat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsze pytanie rodziców- czy i ile dziecko zjadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
violl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 18:18   #32
Shelby_a
Zadomowienie
 
Avatar Shelby_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 558
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Az mi się ryczeć chce na myśl że mała do żłobka wysyłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Shelby_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 18:21   #33
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
Przerażacie mnie pisząc to
Moje dziecko z jedzeniem zostało zepsute przez przedszkole. Szło do przedszkola może nie jedzące wszystko, ale potrafiła spróbować, najwyżej zostawiała na talerzu. W przedszkolu nauczyła się, że wszystko jest "ble" bez próbowania, a z jadłospisu co i rusz coś znikało. Np. we wrześniu pani chwali, że pierwsza grup od x lat co wszyscy jedzą buraczki do obiadu, wiosną już nawet nie podawali buraczków. Za naciskami rodziców "bo przecież musi coś zjeść" (największe naciski były rodziców, które dzieci chodziły na 5h, więc no sorry z głodu by nie umarły) zmieniano jadłospis na coraz bardziej pod dzieci, czyli słodki
Wcześniej chodziła do prywatnego żłobka (klubik) i tam mieliśmy obiady z cateringu, a śniadania ustaliśmy, że bedzięmy sami dowozić. Byłam w szoku jak widziałam czym ludzie karmią 10-24m dzieci... Fakt, że ja sama dawałam wtedy chleb i wędline sklepową, bo nie byłam świadoma, że dzieci do 3l nie mogą jeść takich wędlin, ale to było jedno z nielicznych dzieci, które dostawało kanapki, czy jakąś owsiankę. Mleczne kanapki i danio to był standard, ba zdarzały się batony dla dorosłych

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez violl90 Pokaż wiadomość
Samo jedzenie nie najważniejsze jak trafisz na super nauczycielki wszystko Ci to zrekompensuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Pierwsze pytanie rodziców- czy i ile dziecko zjadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi takie relacje codziennie zdawano ze żłobka, nawet jak codziennie zwracałam uwagę, że mnie to nie interesuje czy zjadła Natomiast fakt, że byli w przedkoszolu rodzice co przeżywali, że dziecko nie zjadło i winne było przedszkole, że niesmacznie pani gotuje
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 18:25   #34
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
ciężko nie znaczy, że się nie da. Natomiast zmuszania do jedzenia totalnie nie pojmuje. Po co?




U mnie nie ma cateringu, a i tak nie jest dobrze. Kulki czekoladowe na śniadanie to standard, herbata jak był zakaz cukru słodzili cukrem waniliowym (a dokładniej wanilinowym) Kluchy na parze i inne tym podobne słodkie rzeczy 2-3 razy w tygodniu na obiad, a z ryb to tylko paluszki rybne... i podwieczorki... "wafelek" czyt. princessa, kinder jajko czy coś innego. Owoc średnio raz na tydzień.
Oooo to moje wiejskie przedszkole jest w porównaniu z tym co piszesz bardzo ok. Na śniadania mają co prawda płatki kukurydziane ale tak poza tym to kanapki z wędliną, serem, warzywami do tego dzieciaki same uczą się robić te kanapki pod opieką pań. Na obiad różnie ale nie mogę się przyczepić. Podwieczorki to przeważnie owoce, czasem jogurty a z okazji jakichś świąt pączek albo ciastko. Także tragedii nie ma. Do picia dostają wodę z cytryną albo kompoty bez cukru które gotują panie kucharki codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 18:44   #35
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Oooo to moje wiejskie przedszkole jest w porównaniu z tym co piszesz bardzo ok. Na śniadania mają co prawda płatki kukurydziane ale tak poza tym to kanapki z wędliną, serem, warzywami do tego dzieciaki same uczą się robić te kanapki pod opieką pań. Na obiad różnie ale nie mogę się przyczepić. Podwieczorki to przeważnie owoce, czasem jogurty a z okazji jakichś świąt pączek albo ciastko. Także tragedii nie ma. Do picia dostają wodę z cytryną albo kompoty bez cukru które gotują panie kucharki codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też wiejskie i jak zaczynaliśmy rok to było znośnie, ale jak kończyliśmy to już była inna bajka... tylko to właśnie pod wpływem rodziców Natomiast prawda taka, że jak spojrzeć na ten jadłospis to najgorzej nie wygląda, tylko jak się wejdzie w szczegóły to jest zgroza... bo np. kompot, to może być kompot a może być woda z cukrem zabarwiona owocami, herbata może być owocowa albo czarna aromatyzowana dosłodzona... U mnie np. piszą "zupa mleczna" a jak zapytasz jaka to się dowiesz "mleko z kulkami a'la nesquick".

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

O mam przykładowy dzień

śniadanie: Kanapki z masłem, pasztetem drobiowym. Herbatka z cytryną.
obiad: Zupa jarzynowa z ziemniakami.
Pierogi z truskawkami z polewą waniliową. Kompot wiśniowy.
podwieczorek: Soczek owocowy, herbatniki.

Same oceńcie czy jest ok.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:00   #36
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Shelby_a Pokaż wiadomość
Az mi się ryczeć chce na myśl że mała do żłobka wysyłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
O mam przykładowy dzień

śniadanie: Kanapki z masłem, pasztetem drobiowym. Herbatka z cytryną.
obiad: Zupa jarzynowa z ziemniakami.
Pierogi z truskawkami z polewą waniliową. Kompot wiśniowy.
podwieczorek: Soczek owocowy, herbatniki.

Same oceńcie czy jest ok.
Wyrzucając pasztet, polewę waniliową, soczek i herbatniki byłoby w miarę ok masakra... Rodzice godzą się na to?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:03   #37
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Czemu?


Wyrzucając pasztet, polewę waniliową, soczek i herbatniki byłoby w miarę ok masakra... Rodzice godzą się na to?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
herbatka z cytryną to pewnie czarna słodzona, więc o tym zapomniałaś A pierogi zapewne gotowe, nie robione na miejscu więc też trudno powiedzieć co w nich siedzi
Godzą? Jeszcze marudzą jak dzieci nie zjadły i trzeba coś wymyślić co dzieci będą jadły
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-21, 19:08   #38
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
herbatka z cytryną to pewnie czarna słodzona, więc o tym zapomniałaś A pierogi zapewne gotowe, nie robione na miejscu więc też trudno powiedzieć co w nich siedzi
Godzą? Jeszcze marudzą jak dzieci nie zjadły i trzeba coś wymyślić co dzieci będą jadły
Myślałam, że normalna czarna herbata z plastrem cytryny pierogi.. fakt mogą być gotowe. To co te kucharki tylko zupę ugotują?
W ogóle przed zapisaniem do żłobka jest wgląd w jadłospis? Ciekawa jestem jak u nas wygląda (tak na marginesie w grupie żłobkowej są zajęcia kulinarne ).

No i dziś synek z ostatniej drzemki wstał o 17:05 i już po kąpieli i bajce ładnie śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:12   #39
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
ciężko nie znaczy, że się nie da. Natomiast zmuszania do jedzenia totalnie nie pojmuje. Po co?




U mnie nie ma cateringu, a i tak nie jest dobrze. Kulki czekoladowe na śniadanie to standard, herbata jak był zakaz cukru słodzili cukrem waniliowym (a dokładniej wanilinowym) Kluchy na parze i inne tym podobne słodkie rzeczy 2-3 razy w tygodniu na obiad, a z ryb to tylko paluszki rybne... i podwieczorki... "wafelek" czyt. princessa, kinder jajko czy coś innego. Owoc średnio raz na tydzień.
Zeby dziecko probowalo, polubilo itp tyle ze u nas jest super zdrowa dieta, mamy certyfikaty SzPZ, menu jest zgodnie z wytycznymi sanepidu, dzieci maja kanapki z pasta z soczewicy np, nutella robiona samemu (awokado, karob), nawet jogurty panie robia same i serki topione, zarcie jest super, nie ma nawet parowek u nas, czy wycofali budyn robiony z proszku. Wedliny, miesa, ryby maja od swoich sprawdzonych dostawcow. Sama jem tam obiady jak jestem w pracy i sa przepyszne, kasze, miesa, sosy no rewelka. Na sniadanie platki jaglane owsiane itp z bakaliami, herbatka owocowa zawsze dostepna, ciepla w termosie, zima napoj imbirowy, latem sok z pietruszki, woda z cytryna i mieta, jesienia robienie kiszonek i napoju z kiszonych warzyw na wzmocnienie. I dzieci to jedza i pija, tylko trzeba zachecac, stosowac metode kija i marchewki... Rodzice nie maja za bardzo nic do gadania z dieta, jak nie pasuje droga wolna, no chyba ze sa to jakies zdrowe potrawy. U nas dzieci robia sobie same kanapki, surowki, salatki, szaszlyki owocowe, same nakrywaja do stolu i nalewaja zupe np. No sie rozpisalam
Cytat:
Napisane przez violl90 Pokaż wiadomość
Samo jedzenie nie najważniejsze jak trafisz na super nauczycielki wszystko Ci to zrekompensuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Pierwsze pytanie rodziców- czy i ile dziecko zjadło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie... Zamiast co sie dzis nauczyles? Dobrze sie bawiles? To co jadles... Dlatego u nas jadlospis nie wisi w holu przedszkola bo rano jak rodzice spojrzeli - a dzis watrobka i tak nie zjesz... To dziecko przy obiedzie twierdzi ze mama nie kazala mu jesc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:13   #40
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Figa, ten jadłospis to jakaś tragedia.

Słyszałyście o tym 3-latku co schował się do pralki i zmarł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:14   #41
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Myślałam, że normalna czarna herbata z plastrem cytryny pierogi.. fakt mogą być gotowe. To co te kucharki tylko zupę ugotują?
W ogóle przed zapisaniem do żłobka jest wgląd w jadłospis? Ciekawa jestem jak u nas wygląda (tak na marginesie w grupie żłobkowej są zajęcia kulinarne ).

No i dziś synek z ostatniej drzemki wstał o 17:05 i już po kąpieli i bajce ładnie śpi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popatrz po stronach żłobków, czasami wiszą Czarna herbata to raczej też nie najlepszy wybór dla małych dzieci, ja w domu dzieciakom czarnej nie daje do picia.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-21, 19:15   #42
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Figa, ten jadłospis to jakaś tragedia.

Słyszałyście o tym 3-latku co schował się do pralki i zmarł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:15   #43
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Zeby dziecko probowalo, polubilo itp tyle ze u nas jest super zdrowa dieta, mamy certyfikaty SzPZ, menu jest zgodnie z wytycznymi sanepidu, dzieci maja kanapki z pasta z soczewicy np, nutella robiona samemu (awokado, karob), nawet jogurty panie robia same i serki topione, zarcie jest super, nie ma nawet parowek u nas, czy wycofali budyn robiony z proszku. Wedliny, miesa, ryby maja od swoich sprawdzonych dostawcow. Sama jem tam obiady jak jestem w pracy i sa przepyszne, kasze, miesa, sosy no rewelka. Na sniadanie platki jaglane owsiane itp z bakaliami, herbatka owocowa zawsze dostepna, ciepla w termosie, zima napoj imbirowy, latem sok z pietruszki, woda z cytryna i mieta, jesienia robienie kiszonek i napoju z kiszonych warzyw na wzmocnienie. I dzieci to jedza i pija, tylko trzeba zachecac, stosowac metode kija i marchewki... Rodzice nie maja za bardzo nic do gadania z dieta, jak nie pasuje droga wolna, no chyba ze sa to jakies zdrowe potrawy. U nas dzieci robia sobie same kanapki, surowki, salatki, szaszlyki owocowe, same nakrywaja do stolu i nalewaja zupe np. No sie rozpisalam Wlasnie... Zamiast co sie dzis nauczyles? Dobrze sie bawiles? To co jadles... Dlatego u nas jadlospis nie wisi w holu przedszkola bo rano jak rodzice spojrzeli - a dzis watrobka i tak nie zjesz... To dziecko przy obiedzie twierdzi ze mama nie kazala mu jesc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde, jakie fajne jedzenie, pozazdrościć


Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Figa, ten jadłospis to jakaś tragedia.

Słyszałyście o tym 3-latku co schował się do pralki i zmarł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:17   #44
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Zeby dziecko probowalo, polubilo itp tyle ze u nas jest super zdrowa dieta, mamy certyfikaty SzPZ, menu jest zgodnie z wytycznymi sanepidu, dzieci maja kanapki z pasta z soczewicy np, nutella robiona samemu (awokado, karob), nawet jogurty panie robia same i serki topione, zarcie jest super, nie ma nawet parowek u nas, czy wycofali budyn robiony z proszku. Wedliny, miesa, ryby maja od swoich sprawdzonych dostawcow. Sama jem tam obiady jak jestem w pracy i sa przepyszne, kasze, miesa, sosy no rewelka. Na sniadanie platki jaglane owsiane itp z bakaliami, herbatka owocowa zawsze dostepna, ciepla w termosie, zima napoj imbirowy, latem sok z pietruszki, woda z cytryna i mieta, jesienia robienie kiszonek i napoju z kiszonych warzyw na wzmocnienie. I dzieci to jedza i pija, tylko trzeba zachecac, stosowac metode kija i marchewki... Rodzice nie maja za bardzo nic do gadania z dieta, jak nie pasuje droga wolna, no chyba ze sa to jakies zdrowe potrawy. U nas dzieci robia sobie same kanapki, surowki, salatki, szaszlyki owocowe, same nakrywaja do stolu i nalewaja zupe np. No sie rozpisalam Wlasnie... Zamiast co sie dzis nauczyles? Dobrze sie bawiles? To co jadles... Dlatego u nas jadlospis nie wisi w holu przedszkola bo rano jak rodzice spojrzeli - a dzis watrobka i tak nie zjesz... To dziecko przy obiedzie twierdzi ze mama nie kazala mu jesc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żeby spróbowało to rozumiem, ale pamiętam ze swoich lat, że panie stały i masz zjeść do końca. I wiem od córki, że też tak bywało.
O jadłospisie u Ciebie już kiedyś słyszałam Zazdroszczę ja nie mam przedszkola z takim jadłospisem w bliskiej okolicy :-(

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Demeter_ Pokaż wiadomość
Figa, ten jadłospis to jakaś tragedia.

Słyszałyście o tym 3-latku co schował się do pralki i zmarł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam, współczuje rodzicom :-(
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:20   #45
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

https://www.wprost.pl/kraj/10133533/...-w-pralce.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:26   #46
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Nie no u nas nie ma ze masz zjesc do konca bo jak nie to nie pojdziesz na dwor czy cos. Ale sa naklejki za zjedzenie czegos np.jakies nagrody, a kurcze tego zarcia jest tak duzo ze ja sama jak zjem obiad to jestem glodna moze za 4h a dziecko ma isc po obiedzie spac, wstac i zjesc zupe i kanapke a czasem i jablko do tego. A potem kible zajete bo wszyscy kupaja

Slyszalam o tym dziecku w pralce... Nie wiem jak mogl sie zatrzasnac, chyba z zewnatrz ktos musi zamknac zeby je wlasnie zamknac, sam dalby rade?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:28   #47
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Masakra brak słów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 19:45   #48
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Ludzie u nas znowu jazda z zasypianiem caly dzien nie spal a teraz jak nakrecony, co mu nagle odwalilo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 20:13   #49
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Zeby dziecko probowalo, polubilo itp tyle ze u nas jest super zdrowa dieta, mamy certyfikaty SzPZ, menu jest zgodnie z wytycznymi sanepidu, dzieci maja kanapki z pasta z soczewicy np, nutella robiona samemu (awokado, karob), nawet jogurty panie robia same i serki topione, zarcie jest super, nie ma nawet parowek u nas, czy wycofali budyn robiony z proszku. Wedliny, miesa, ryby maja od swoich sprawdzonych dostawcow. Sama jem tam obiady jak jestem w pracy i sa przepyszne, kasze, miesa, sosy no rewelka. Na sniadanie platki jaglane owsiane itp z bakaliami, herbatka owocowa zawsze dostepna, ciepla w termosie, zima napoj imbirowy, latem sok z pietruszki, woda z cytryna i mieta, jesienia robienie kiszonek i napoju z kiszonych warzyw na wzmocnienie. I dzieci to jedza i pija, tylko trzeba zachecac, stosowac metode kija i marchewki... Rodzice nie maja za bardzo nic do gadania z dieta, jak nie pasuje droga wolna, no chyba ze sa to jakies zdrowe potrawy. U nas dzieci robia sobie same kanapki, surowki, salatki, szaszlyki owocowe, same nakrywaja do stolu i nalewaja zupe np. No sie rozpisalam Wlasnie... Zamiast co sie dzis nauczyles? Dobrze sie bawiles? To co jadles... Dlatego u nas jadlospis nie wisi w holu przedszkola bo rano jak rodzice spojrzeli - a dzis watrobka i tak nie zjesz... To dziecko przy obiedzie twierdzi ze mama nie kazala mu jesc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow! Piękna sprawa! Co to za sok z pietruszki, wiesz może?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-21, 20:17   #50
luga
Raczkowanie
 
Avatar luga
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 275
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez klaudetka Pokaż wiadomość
Dopisane, zerknijcie czy wszystko ok
Luga? Jak zaglądniesz to daj znać czy coś Ci wpisać

Oczywiście jakieś fajne i przydatne linki wrzucajcie, postaram się podpinać


Cześć po krótkiej przerwie. Poproszę o dopisanie na pierwsza stronę 26 lat, tp 18.02.2018, urodzony 20.02.2018 pierwsze dziecko, chłopiec, Antek 3520g, 57 cm.

Nie było mnie przez kilka dni, bo mąż wyjechał na Mundial do Moskwy, a ja pojechałam z Antkiem do rodziców na małe „wakacje” i postanowiłam zrobić sobie także wolne od internetu.

Jestem przerażona jak czytam co piszecie o jedzeniu w przedszkolach

Od tygodnia Antek przewraca się z pleców na brzuch, ale robi to tylko przez prawą stronę. A że nie lubi leżeć na brzuchu to momentalnie jest krzyk, przekładam go na plecy a ten znowu siup na brzuch i tak w kółko

Dziś od rana Antek maruda, popołudniu po wielkich lamentach udało mi się go uśpić, a tu po 5 min dzwoni domofon Antek oczywiście oczy jak 5 zł a Pani chciała porozmawiać o przyszłości no myślałam ze zabije…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
luga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 20:24   #51
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Heidi_ Pokaż wiadomość
Wow! Piękna sprawa! Co to za sok z pietruszki, wiesz może?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na oczyszczenie (nie przeczyszczenie). On jest z kiwi i natki pietruszki, pyszny. Gdzies mam przepis, musialabym poszukac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 20:34   #52
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Na oczyszczenie (nie przeczyszczenie). On jest z kiwi i natki pietruszki, pyszny. Gdzies mam przepis, musialabym poszukac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaa w sensie taki zblendowany, dobrze myślę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 20:44   #53
klaudetka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudetka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 369
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Jestem przerażona perspektywą żłobka...
klaudetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 20:45   #54
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Heidi_ Pokaż wiadomość
Aaa w sensie taki zblendowany, dobrze myślę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 21:07   #55
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Zapomniałam, mały ma 72 cm i waży 7400g I ma jakieś atopowe zmiany skórne..Magdalena w czym napięcie ? Oliatum ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 21:14   #56
violl90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 130
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Zapomniałam, mały ma 72 cm i waży 7400g I ma jakieś atopowe zmiany skórne..Magdalena w czym napięcie ? Oliatum ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mały wcale nie taki mały pięknie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
violl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 21:16   #57
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez violl90 Pokaż wiadomość
Mały wcale nie taki mały pięknie rośnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Racja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 21:22   #58
M a g d a l e n a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 842
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Zapomniałam, mały ma 72 cm i waży 7400g I ma jakieś atopowe zmiany skórne..Magdalena w czym napięcie ? Oliatum ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kupiłam mu Oillan (bo ma najlepszy skład wśród emolientow) i oliwkę Alphanova bebe. Ale pediatra stwierdziła, ze niby te kosmetyki mu podrażniają skore i mam zmienic na Bioderme


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
M a g d a l e n a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 21:24   #59
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Hadise

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Możecie wejść na bloga sroki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 21:24   #60
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Mamusie lutowe 2018 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez M a g d a l e n a Pokaż wiadomość
Kupiłam mu Oillan (bo ma najlepszy skład wśród emolientow) i oliwkę Alphanova bebe. Ale pediatra stwierdziła, ze niby te kosmetyki mu podrażniają skore i mam zmienic na Bioderme


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupię na razie Olian i zobaczymy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-13 16:11:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.