samotność w wielkim mieście - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-23, 21:49   #1
zadziorne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 29

samotność w wielkim mieście


Witajcie,
Zacznę od tego że jest po 30 , mam córkę 2 latka i kolejne w drodze, mieszkam wspólnie z partnerem w dużym mieście 50 km od domu rodzinnego i 500 km od teściów. Ogólnie w tym mieście mieszkam od 6 lat ale nie czuje się tu dobrze, nie mam bliskich znajomych, rodziny, wkurzają mnie korki, że wszędzie daleko i zamknięci w sobie ludzie. DO teściów jeździmy rzadko, oni do nas prawie wogóle, wnuki ich nie interesują, natomiast z moimi rodzicami mam zły kontakt nie dogaduje się z moją mamą jest osobą toksyczną wnuczke widuje rzadko, nie mam z jej strony praktycznie żadnej pomocy a jak mam to później wypomniane, nigdy nie zaznałam miłości z jej strony i całe życie odbija się to na mnie, mam również siostrę ale z nią się nie dogaduję, nie lubi mojej córki i nie czuje dzieci. żal mi że moje dzieci będą dorastać bez babci i cioć i wujków na codzień czuje się taka samotna w tym mieście jak to zmienić ?? chciałabym wszystko od nowa chciałabym otaczać się fajnymi ludźmi ,mam koleżanki ale one rzadko mnie odwiedzają. Ostatnio nic mnie cieszy ;(
zadziorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-24, 20:34   #2
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: samotność w wielkim mieście

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 14:58   #3
Darnna47
Przyczajenie
 
Avatar Darnna47
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 8
Dot.: samotność w wielkim mieście

Teraz dużo ludzi poznaje się przez internet. Możesz nawet na fb dołączyć do jakiejś grupy np podróżniczki tam dziewczyny co chwile się poznają i razem gdzieś jeżdżą
Darnna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 18:36   #4
ifublackorwhite
Raczkowanie
 
Avatar ifublackorwhite
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 266
Dot.: samotność w wielkim mieście

Dokładnie, poszukaj w sieci, może jakieś kółko zainteresowań wspólnych?
ifublackorwhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 10:43   #5
Olinala
Przyczajenie
 
Avatar Olinala
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11
Dot.: samotność w wielkim mieście

dokładnie, wyjdź do ludzi - może jakieś sportowe spotkania typu nordic walking? To tylko jedna z wielu opcji
__________________
Mrówka,
Nie mówiąc nikomu ani słówka,
Chociaż nie była zbyt rosła,
Wzięła stół i do szkoły zaniosła





Olinala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 11:17   #6
bietako
Raczkowanie
 
Avatar bietako
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: z ... :-)
Wiadomości: 124
Dot.: samotność w wielkim mieście

Do dużego miasta przeprowadziłam się 4 lata temu wic rozumiem Cię i również brak mi tu kogoś bliskiego. Do rodzimego miasta mam ok 100 km - niby blisko a jednak daleko...Jakiś czas temu zapisałam się na fitness - dla formy, dla nowych znajomości a przede wszystkim dla zajęcia myśli czy innym (ale to osobna historia), poznałąm sympatyczną dziewczynę , spotykałyśmy się poza klubem prywatnie jakiś grill, kawa... lecz Ewcia wyjechała mi do UK na stałe...teraz latem urlopuję ale gdy tylko wrócę do domu z letnich wojaży znów zacznę chodzić na fitness może spotkam bratnią duszę
bietako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-02, 16:49   #7
nikitaa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 12
Dot.: samotność w wielkim mieście

witajcie Panie,

a ja nie mieszkam w wielkim mieście, wręcz przeciwnie.

Mój problem polega na tym, że ja nie mam znajomych nic a nic. Owszem są znajomi z pracy ale to nie są takie relacje, że spotykamy się po pracy (nie to, że ja nie chcę, tylko z tego co wiem to nikt raczej nie spotyka się po pracy-towarzysko). A poza znajomymi z pracy no nie ma nikogo. Sytuacja ciągnie się już kilka lat. Mieszkam z rodzicami, nigdy nikt do nas nie przychodził np sąsiedzi, znajomi rodzina-rzadko, później w ogóle (konflikty). Ja tak samo nawet ze szkoły nikogo nie zapraszałam bo sama czułam się niezręcznie. Bo to już była atrakcja jak ktoś przyszedł. Wyjechałam na studia, mieszkałam z dziewczynami ze studiów, później sama i było ok tzn byli znajomi, odwiedziny, imprezy. Wyszło jak wyszło wróciłam do rodzinnego domu i wszystko od początku. Mam stałą pracę w rodzinnym mieście - najniższa krajowa, także nawet nie stać mnie żeby wynająć mieszkanie. Tak bardzo brakuje mi kontaktu z ludźmi, znajomych. Jedyna dobra koleżanka mieszka za granicą. A brakuje mi po prostu wyjść na kawę, porozmawiać. Już nie wspomnę, że każdy weekend w domu bo nie ma z kim na piwo wyjść, a wtedy zawsze jest takie uczucie bezsilności.

Być może wyda się to dziwne, dla mnie takie jest, ale jak mieszkałam sama było mi o wiele lepiej. Czułam się bardziej swobodnie.
Chciałabym zmienić swoje życie.

Dajcie jakąś odpowiedź co sądzicie o całej tej mojej sytuacji
nikitaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-04, 12:56   #8
Heall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: samotność w wielkim mieście

Cytat:
Napisane przez nikitaa89 Pokaż wiadomość
witajcie Panie,

a ja nie mieszkam w wielkim mieście, wręcz przeciwnie.

Mój problem polega na tym, że ja nie mam znajomych nic a nic. Owszem są znajomi z pracy ale to nie są takie relacje, że spotykamy się po pracy (nie to, że ja nie chcę, tylko z tego co wiem to nikt raczej nie spotyka się po pracy-towarzysko). A poza znajomymi z pracy no nie ma nikogo. Sytuacja ciągnie się już kilka lat. Mieszkam z rodzicami, nigdy nikt do nas nie przychodził np sąsiedzi, znajomi rodzina-rzadko, później w ogóle (konflikty). Ja tak samo nawet ze szkoły nikogo nie zapraszałam bo sama czułam się niezręcznie. Bo to już była atrakcja jak ktoś przyszedł. Wyjechałam na studia, mieszkałam z dziewczynami ze studiów, później sama i było ok tzn byli znajomi, odwiedziny, imprezy. Wyszło jak wyszło wróciłam do rodzinnego domu i wszystko od początku. Mam stałą pracę w rodzinnym mieście - najniższa krajowa, także nawet nie stać mnie żeby wynająć mieszkanie. Tak bardzo brakuje mi kontaktu z ludźmi, znajomych. Jedyna dobra koleżanka mieszka za granicą. A brakuje mi po prostu wyjść na kawę, porozmawiać. Już nie wspomnę, że każdy weekend w domu bo nie ma z kim na piwo wyjść, a wtedy zawsze jest takie uczucie bezsilności.

Być może wyda się to dziwne, dla mnie takie jest, ale jak mieszkałam sama było mi o wiele lepiej. Czułam się bardziej swobodnie.
Chciałabym zmienić swoje życie.

Dajcie jakąś odpowiedź co sądzicie o całej tej mojej sytuacji

Postawiłabym na rozwój zawodowy / rozwój umiejętności, które są potrzebne na rynku pracy A później, gdy już będziesz naprawdę dobra, to będziesz mogła znaleźć pracę w dużym mieście, za lepszą stawkę i będziesz w stanie się utrzymać.
Heall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 14:53   #9
Mohaneka
Przyczajenie
 
Avatar Mohaneka
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: samotność w wielkim mieście

Na Twoim miejscu starałabym się zmienić pracę i zapisać się może na jakieś szkolenia? Pracując trudniej jest poznać nowych ludzi. możesz też przystąpić do jakiejś grupy na FB, może tam spotykają się jakieś dziewczyny z Twojego miasta. Jeśli obecna sytuacja nie podoba Ci się to na pewno nie ma co siedzieć w jednym miejscu
Mohaneka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-10, 13:17   #10
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: samotność w wielkim mieście

Też tak przez jakiś czas miałam, zostałam w dużym mieście po studiach, znajomi ze studiów się porozjeżdżali, w pracy nie było zbyt wielu okazji do poznania ludzi i dopiero pociecha w przedszkolu mnie zmobilizowała do poznawania ludzi i tak kilkoro znajomych mam teraz z którymi się regularnie spotykam.
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 20:13   #11
Claudia___1
Przyczajenie
 
Avatar Claudia___1
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: samotność w wielkim mieście

Czytając Wasze wpisy i obserwując moich znajomych (takim jestem typem osobowości, który wszystko wyłapie) mam wrażenie, że w dużych miastach płytkość i powierzchowność kontaktów międzyludzkich jest coraz większa. Z jednej strony internet jest niewątpliwym wybawieniem, ogrom możliwości jakie nam oferuje jest naprawdę super! Z drugiej znów pogłębiamy brak zaangażowania w rozmowę w realnym życiu.
Claudia___1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-28, 14:39   #12
userrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 20
Dot.: samotność w wielkim mieście

dokładnie tak jest - powierzchowność która jest dziś standardem, czyli co z tego, że masz dużo znajomych jak nikogo z nich nie znasz ani oni cię nie znają konkretnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
userrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 13:18   #13
Laromiee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 10
Dot.: samotność w wielkim mieście

No niestety Ludzie żyją w coraz większym pośpiechu, nikt nie ma czasu, każdy ma swoje problemy i codzienność. Trudno w tych warunkach angażować się w relacje międzyludzkie.
Laromiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-07 14:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.