Problem skórny:(Prosze o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-22, 12:04   #1
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367

Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!


Witam!!!
Jestem chlopakiem w wieku dojrzewania. Walczylem z trądzikiem ( i walcze) juz chyba drugi czy trzeci rok. Mialem sporo pryszczy ale zanikaly mi. Przed wakacjami poszedlem na oczyszczanie cery (gdyz mialem tylko zaksorniki). Skora byla troche podrazniona ale staralem się ją chowac przed slkoncem kilka dni, Kiedy zaczerwienienie zeszlo po trzech diach dalej sie oplalem. W wakacje sporo namiesyalem ehh..i teraz tego zaluje eh..A mianowicie po miesiacu znowu miaoem pelno zaskornikow. Uzywalem lekkiego podkladu firmy NIVEA YOUNG . A wieczorami styaralem sie to wrecz zedrzec. USkore z glupoty czasem przecieralem nawet spiritusem salicylowym!! Byla czerwona ale rano bylo normlanie naszczescie rzadko to robilem. Czytalem o jakism przecieraniu olejkiem plichotym z jakas naftą..Tez to uzywlem i tez skorka byla czerwaona.. Do tego pozniej pasta cymkowa a rano przecieranie to pillingiem NIVEA YOUNG..aby zeszla ta pasta..I rano krem z podkladem i tak na slonce...Myslalem ze dobrze robie tym bardziej ze nikomu o tym nie mowilem i nikt nie byl swiadomy Kiedy zaczelo zachodzic slonce we wrzesniu..Z dnia na dzien robily mi sie jakies zaczerwienione miejsca..kladlem tam podklad (juz tylko tam
) a ona sie powekszaly..chodzilo glownie o okolice brody..porobily mi sie jakies strupki i wieeelkie pryszcze ktore wyciskalem czasem bo nie moglem patzrec..zaczerwienienie nie schodzilo..Poszedlem do dermatogloga po kilku miesiacach znowu...z podkladem..eh..Przyjrzala sie i przepisala mi zel Davercin..Jednak po tym mnie pieklo...i to bardzo. Wrocilem po dwoch tygodniach bez efektow di nie juz..Przestalem uzywac podkladu..To byla masakra te spojrzenia eh..strasznie sie wstydzilem..Dermatolog przepisala mi antybiotyk UNIDOX oraz masc ACNE DERM. Zaczelo pomagac..Postanowilem wiecej rpzebywac na powitrzu i zmienic diete..ciemne peiczowo codziennie woda zero slodycz no moze od czasu do czasu;p zero jakis ostrych przpraw albkoholou tytoniu czekolady itp..z jednego boku zaczely mi schodzic te pryszcze..jednak skora do dzisiaj jest czerwona i takie pozostaja jakby male czerwone plami..na drugim mam od czasu dozcasu jeszcze pryszczyki ale o 70% mniej niz kilka mieisiecy temu..w sumie we wrzensiu to ja mialem masakre..czerwone bulwy..a teraz mozna powiedziec ze tylko slady czerowne takie male plamiki..Niedwno dermatolog przepisala mi tez ZINERYT ale jeszcze go nie zaczelem uzywac bo boje sie z alkoholem uzywac preparatow..mam taki lek ze to ebdzie rwacac..Ogolnie nie ma juz pryszczy no od czasu do czasu cos wyskoczy troche wgrow ale o wiele mniej niz w wakacje tlyko dobijają mnie te plamy..eh..Acne derm uzywal dopiero okolo 2 miesiace..wiec jeszcze dalej ja bede probowal..Wyrpobuje ten zineryt..Konczy mi sie kuracja unidox i dermatolo sie zastanawia nad IZotekiem..Boje sie go troche ale zrobie wszystko aby i to zeszlo..Jedna powiedcie mi czy warto.? Dermatolog mowi ze tak, bo unidox do konca nie pomogl.Boje sie ze zaczerwienienia mi sie powieksza od tego Izotek..Nie zalezy mi juz na tak na tych zaskornikach..Wystarczy zeby mi te plamy zeszly..Macie jakies pomysly na to? Moja siostra starsza powiedziala ze jej kolezanka tez miala straszne blizny i jakies plamy po tradizku i usunela ję za pomoca jakis tma przyrzadow..wiec ona powiedziala ze jak bede chcial to po tych kuracjach u dermatologa poszukamy najlepsze kosmetyczki w polsce..(cena nie gra az tak roli wazne aby przezlo..) Kiedy zapytalem sie dermatolog czy te zaczerwienienie mi kiedykolwiek zejdzie..? Ona sie przyjrzala i powiedziala stanowczo TAK..i to mnie podtrzymuje na duchu Zaznaczam ze od ACNE derm zaczeriwnieie sie zmneijszylo o wiele i nie jest juz takie charakterystyczne .

Jesli ktos wie jaki mi pomoc albo ma jakies sposoby bardzo prosze o pomoc. Dzikuje z gory wszystkim ktorzysie wypowiedzom i bede sie starali chociaz w jakims stopniu mi pomoc i potrzymac mnie na duchu .

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 12:30   #2
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

po pierwsze nikt na świecie nie ma idealnej twarzy! wiec sie tym tak nie martw i nie wstydz

moim zdaniem te plamki moga pozchodzic od peelingów u kosmetyczki (oczywiscie chodzi mi o głębsze peelingi) ... moze kosmetyczka zastosuje kwasy... moim zdaniem wybierz sie do dobrej kosmetyczki i pogadaj z nią ja chodze regularnie co 4 m-c na oczyszczanie twarzy ale oczywiscie wypryski czasami sa przede wszystkim dbaj o cerę, jakiego uzywasz zelu do twarzy?? ja obecnie mam Iwostin purritin oczyszczajacy i moim zdaniem jest super
co do tego nivea young podklad to on jest okropny przynajmniej dla mnie!! uzylam go raz a tak mi zapchal pory ze powyskakiwaly mi bolące pryszcze. Od dluzszego czasu uzywam kremu tonującego ziaja nuno i poprostu przepięknie stapia mi się z cerą, wyrównuje koloryt i jest pięknie
posiadam davercin(czasami stosuje i ok, ale nie na swiezą ranke po pryszczu!) i paste cynkową, czasami ja uzyje ale pamietaj tez nigdy na świeza ranke po pryszczu! musisz odczekac ok 1 dzien bo jak np. wycisniesz pryszcza i od razu dasz paste to ci sie bedzie babrała rana.
jeszcze cos jak masz wypryski jeszcze jakies to pamiętaj nie szoruj ich mocno tylko delikatnie, zeby nie poroznosic bakteri po twarzy i zeby nie podrazniac ich.

bedzie dobrze jak jeszcze jakies pytania bedziesz mial chetnie sluze pomocą
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 13:23   #3
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Ciesze sie ze ktos odpowiedzial na moj post


Tak..Kiedy mialem wczesniej lekki trazik to nic sie nie wstydzilem..Teraz kiedy są widoczne plamy starsznie sie wstydze..Nie slyszae moze tam jakis tekstow ale sam wzrok jest dobijajcy..Nawet rodzina stweirdzila ze sie strasznie zmienilem..z czlowieka rozrywkowego otwartego zaminilem sie w osobe zamknieta w sobie..nawet przyjeciele z klasy i z poza klasy zauwazyli zmiane..wiem ze nie mowia mi o co chodzi aby mnie nie urazic..ale coz taki los..Ale mozna powiedziec ze to moja wina.. Przez te wszystkie "eksperymenty". Tym bardziej ze nie wiem dokladnie nawet co to jest. czy jakies przebarwienia, a moze jakies porazenie sloneczne.. Zdecyduje się chyba na ten Izotec. Jak nie zauwaze juz wiekszych zmian przez Acne derm to wyprobuje kwasy AHA Bo przeczytalem ze moj dermatolog sie specjalizuje szczegolnie w tych kwasach

Zycze wszystkim WESOLYCH i pogodnych swiąt.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 14:15   #4
nati133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Nie ma się co wstydzić Nikt nie ma idealnej cery! A ten wzrok... hmm może jesteś przewrażliwiony.
W sumie jestem dziewczyną i jak wychodzę bez podkładu to wydaje mi się że wszyscy jakoś dziwnie na mnie patrzą. A wcale tak nie jest! Ja sama zwracam uwagę na cerę ale nie liczy się to tak bardzo. A poza tym każdy chłopak ma wypryski plamki itp. A niektórzy na pewno więcej od Ciebie głowa do góry!
nati133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 15:02   #5
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

ja kiedys sie wstydzilam a teraz mam to gdzies... no dobra przyznam sie ze teraz z moja cera nie jest najgorzej ale zrozumialam ze nie idelna twarz jest najwazniejsza poprostu spróbuj nie zwracac na twarz takiej uwagi, nie mysl o niej caly czas, jak ja bym tak caly czas o kazdej mojej plamce myslala, wyprysku itp. to łoo matko
tobie tez wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt nie przejmuj sie tak!!!
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 15:42   #6
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

No tak..Moze nie jest ale jak pomysle i widze te radosne twarze ludzim ktorzy nie maja nawet pojecia co to jest jakas chrostka czy zaskornik to az sie plakac chce..

Oczywiscie dziekuje Wam za slowa otuchy i wiem ze chociaz tacy ludzie wiedzą jak zrozumiec czlowieka z trądzikiem..Szkoda ze nie kazdy okazuje takiej 'akceptacji'.

Prosilbym jeszcze o rady ludzi, ktorzy wiedzą dokladniej co mi dolega i mają jakies doswiadczenie w takich sprawach. Tzn co dokladnie uzywac jak walczyc i czy w ogole jest sens walczyc

Będe się staral odpowiadac na pytania i udzielac jak najwiecej, licze na to samo

Pozdrawiam wszystkich
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 16:26   #7
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

walczyc napewno warto) a widzisz usmiech ludzi ale moge sie zalozyc ze maja takze wypryski!! ale nie przejmuja sie tym dlatego sa usmiechnieci i wtedy ty zauwazasz tylko to ze sa radosni a nie zauwazasz tych mankamentow cery. tez tak sproboj
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-23, 15:50   #8
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Witam!!

Ponawiam pytanie;p

Czy wie ktoś moze jak z tym walczyc?

Z gory dziekuje za odpowiesdz .
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 09:16   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Niezrozumiany, bardzo chciałabym CI pomóc, ale Twój post jest tak chaotyczny że po prostu nie wiem do czego mam się odnieśc?

Twoim problemem są w końcu pryszcze czy przebarwienia po nich?

W Twoim pierwszym poście uderzył mnie fakt, że strasznie eksperymentowałes na skórze z terapiami przeciwtrądzikowymi a przez myśl CI nie przeszło, aby chronić ją przed słońcem. Przezciez wszystkie, ale to wszystkie prepareaty przeciwtrądzikowe uwrażliwiają skórę na promienie UV! a Ty smarowałes sie spirytusem! W trakcie kuracji przeciwtrądzikowych niezbędne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (fotostabilnych) i to min spf 30!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 12:33   #10
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Witam ponownie!

Moj problem raczej sie tyczy pewnych pryebarwien. Juz wczesniej opisalem tą moja historię . W miejsach ty "zaczerwienionych" robily mi sie ogromne pryszcze nie do wyciniecia! Tak mialem po jeden i po drugiej strony brody. Oraz czasem na czole np od zimna ale ze mam grzywke to nie jest az to takim problemem Na poczatku je troche wyciskalem bo bylem wystarszony..To byl masakra..Wstydzialem sie tego strasznie . Pozniej bralem antybiotyki no juz 3 tubke Acne derm stosuje. Pomaga choc na poczatku troche szczypalo. Jak za duzo jej troche zaloe to robi sie czerowne ale po 10 min lagodnieje. Z jeden strony mi juz prawie calkowicie zeszlo. Z drugiej malo co zostalo.. Teraz jestem o wiele ostorzniejszy. Wiem ze przez glupote sobie to zniszczylem i bardzo tego zaluje. Ale nie ma co przezywac co bylo..Trzeba z tym walczyc Ciesze sie ze jest juz o wiele lepiej Boj sie tylko ze jakies slady mi zostaną Ale slyszalem ze takie nie wielkie slady da sie usunac u kosmetyczki a na taki zabieg raczej mnie bedzie stac Teraz mianowicie uzywam tsakie cos: Unidox juz koncze tzn jutro ide po ost dwie paczki. Acne derm dwa razy dziennie. Tabletki z cynki czasem dla gojenia sie ran oraz witamy A + E. Pije herbatke z bratka oraz duzo wody. Omijam slodycze choc na swieta nie moglem sie powstrzymac i pare nowych wyskoczylo;p Twarz przemywam dwa razy dziennie żelem z Avon dla skóry podaznionej (jakis lagodny w bialej tubce, skora po nim jest wrecz idealna w dotyku:P) Pozniej nakladam na sucha i oczyszczonątwarz acne derm. Po 10 min czyli wchlonienciu masci nakladam na czerwone miejsca aoraz sporadyczne pryszcze paste cymkowa Rano to zmywam i nakladam acne derm

Pozdrawiam wszystkich

Jesli sa jakies pytania prosze smialo pisac pod postem
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 14:24   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Nizrozumiany, zdecydowanie jestem przeciwko stosowaniu AD na dzień. Na noc wystraczy. Na dzien natomiats nałóż jakiś łągodzący krem ochronny (ale nie matujący!). Bardzo dobrze, że uzywasz deliatnego żelu do mycia buzi - dodtkowe wysuszanie skóry preparatami myjącymi to częsty błąd.

Cynk i A+E tez dobrze zrobią. Mozesz pomyśleć jeszcze nad łykaniem oleju z wiesiołka (zamiast A+E)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 14:37   #12
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

W sumie na na ulotce pisalo ze dwa razy dziennie, ale także zauważylem ze ten kremjest mi zbedny od rana..Sprobuje go stosowac tlyko raz dziennie..Zauwaztlem także ze skora po nim przez jakis czas jest czerwona co znowu sprawia ze sie krepuje..

Jaki by mi Pan polecal krem na codzien? Jakis łagodny i nie widoczny (nie chce zadnych podkladow, kremow matujacych itp..)

Żelu z avon uzywam od kilku dni i sprawuje sie znokomoicie..Kiedy nim przemyje skore wpadam jakby w lepszy humor;p Aaaa..I super schodzi od niego pasta cymkowa z ktora zawsze mialem problemy ze zmyciem;D

Jutro odwiedze moja Panią dermatolog..Ost z ciekaowsci przeczytalem, że specjalizuje się w leczeniu kwasami AHA. A one tez chyba dobrze wpywają na skore czerowną podraznioną, na przebarwienia..? Zapytam się czy warto to tez sprobowac;p Wybilem sobie narazie z glowy IZOTEK, gdyż pierw chcę wygrac z tymi 'śladami". Jęsli pozniej będę wysypany a UNIDOX nie pomoze to w ostatecznosci wezme się za kuracje IZOTEKIEM.

Pozdrawiam wszystkich i prosze o odpowiedzi
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 18:43   #13
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

L_V to kobieta a nie pan

chcialabym tylko dodac ze ostatnio czytalam artykul w ktorym obalono mit iż slodycze, ostre przyprawy,ketchup ostry itp. dzialają zle na cere- sa powodem wypryskow. Wiec to ze jesz slodycze nic nie wplywa na wypryski.

tak btw. np. moja kolezanka nie moze jesc ketchupu bo zaraz wyskakuja jej male niby wypryski...okazalo sie ze ma uczulenie na ostre rzeczy a te "wypryski" to reakcja alergiczna ktora szybko ustepuje
agiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 23:02   #14
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Problem skórny:(Prosze o pomoc!!!

Aaa..To przepraszam za pomylke.

No to..calkowicie nie da sie zrezygnowac z takich rzeczy

U mnie problemy skorne w rodzinnie to normalnosc..Zawsze kiedy przyjezdzam do kuzyna o rok starszego on je czekolade i mowi ze nic mu od tego nie wyskakuje (a potrafi zjesc kilka dziennie!) i ma dosyc dobrze wygladajaca cere.

Mysle ze to tez zalezy od orgaznizmu..

Wiec jaki byscie polecali ten krem an codzien?
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.