Emigrantki do Norwegi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-16, 20:50   #1
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Smile

Emigrantki do Norwegi?


Hei og ho
Mieszkam w norwegi od 16 lat, 15 lat po slubie z Norwegiem. Mam 3 polsko-norweskich dzieci. Dopiero od niedawna jak sie tu pojawila mnostwo Polakow zapoznalam jakies Polki ale nadal brakuje mi ziomkow.
Usciski dla wszystkich Polek w Norwegi i przygotujcie sie na jutro 17 maja to najwiekszy dzien w norwegi
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 22:54   #2
Cannabis84
Rozeznanie
 
Avatar Cannabis84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 692
GG do Cannabis84
Dot.: Emigrantki do Norwegi?

Co prawda emigrantką już nie jestem, ale w Norwegii byłam i nadal jestem w niej zakochana. Fantastyczny kraj. I tak czytając Twój post przypomniało mi się tyle fajnych chwil, które tam spędziłam. I tylu świetnych ludzi. Aż mi się zatęskniło... za tą najpiękniejszą na świecie zimą, za łosiami na podwórku, za Mjosą i tymi widokami, które na zawsze zostaną w pamięci...
Hilse fra Lublin
__________________
Dancing in the moonlight, waiting for the sunrise....
Cannabis84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 17:37   #3
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Emigrantki do Norwegi?

Juz mamy tu watek o Norwegii, gdzies zginal z braku popularnosci - no i bylo nas glownie 2 z Bling ostatnio wiec przerzucilysmy sie na GG Ja w sierpniu wychodze za maz za Norwega, mieszkam tu 2 lata ale dzieci nie planujemy. Nie jest tobie ciezko dzieciaczki po polsku uczyc? Jak rozmawiacie w domu? Ja tam bym chciala by moje przyszle pociechy mowily rowniez po polsku. Dobrze sie tobie tu zyje? Ja na zadupiu ciezko sie aklimatyzuje, brak mi duzego miasta... http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=173967&page=6 (dawno tam nie zagladalam ale widze ze sie wiecej dziewuszek tam juz pojawilo - mea culpa ze sobie przypisalam tam aktywnosc hihi....)

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2009-05-18 o 17:42
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 08:42   #4
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Emigrantki do Norwegi?

Dzieki za link!!!!
Usciski.

Co do dzieci ja tez nie planowalam a teraz mam 3 Moze ci sie zmieni. Trzeba byc mocnym aby dzieci nauczyc Polskiego, ale sie oplaca. Ja ciagle prubuje.
Gratulacje i mam nadzieje, ze ci sie dobrze ulozy z Norwegiem. Ja jestem po slubie juz 15 lat i jakos razem wytrzymujemy, choc mamy swoje problemy. Jeden wielki plus; Norwedzy bardzo sie angazuja w sprawy domowe, moj maz gotuje sprzata i zajmoje sie dziecmi na rowni ze mna. Nie moge narzekac a z tego co wiem Polacy (zale moich kolezanek) jakos ciagle uwazaja ze zajmowanie sie domem to babskie sprawy.
Usciski
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 17:45   #5
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Emigrantki do Norwegi?

jaj naprawde poczuwaja sie w obowiazkach domowych
kurcze dajcie mi jednego norwega
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 20:20   #6
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Emigrantki do Norwegi?

Dzinek to nie koloryzowanie / moj TZ zwyczajnie, tak od siebie chodzi na zakupy, odkurza, robi pranie, nawet gotuje albo zwyczajnie stwierdza / nie gotujemy dzisiaj, zjedzm mrozona pizze Jakos nie wyobrazam sobie mojego taty bez obiadu TZ-ta poglad na rodzine / przeciez moge wziac urlop tacierzynski... jego koledzy lataja z wozkami, przewijaja, jak ich pani potzrebuje wyjsc z kolezankami na zabawy w fryzjera, kawke czy imprezke / zostaja z dzieckiem. Wspolna odpowiedzialnosc. Inna kultura. Ale to nie wszyscy - panowie chyba z reguly nie lubia obowiazkow domowych i tak samo u Norwegow sie zdarza ze biora sobie za zonki filipinki, tajki, indonezyjki, rosjanki, ktore lataja, sprzataja, gotuja, rodza dzieci na potege, opiekuja sie nimi i nie narzekaja a oni z dupka w 1 miejscu jak udzielni ksiazeta. Znam z obdukcji - chodze na kurs dla emigrantow.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 09:14   #7
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Emigrantki do Norwegi?

Troche masz racji Norka27. Ale np moj maz nie lubi jak za bardzo wszystkim dogadzam. JAk chodze i sie pytam czy mu cos zrobic do jedzenia to sie buntuje, ze ma dwie rece i sam sobie zrobi. Nie wiem czy lubi zmieniac pieluchy ale sam chcial byc w domu z maluchem i nzamiast tylko mu przyslugujacych 6 tygodni pilnuje Theo juz 15 tyg. i im tak dobrze!!!
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.