Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 08:32   #1
Frezyjka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9

Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru


Hej,moze któraś z was dziewczyny bedzie w stanie mi pomóc. Otóż wczoraj wpadłam na "genialny" pomysł,by zafarbować włosy pianką wellaton kolor egzotyczna czerwień(!)
Nie wiem,co mi do łba strzeliło,ale teraz żałuje tego i to bardzo. Na moich blond włosach kolor na poczatku wyszedł czarny z delikatną czerwoną poświatą,a teraz po 2 myciach wyszło jakieś paskudztwo.Moje pytanie brzmi:jak z tego dziadostwa zejść? Nie oczekuje cudów,ale co zrobić by kolor choć troche znormalniał??
Frezyjka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:11   #2
Laura_Palmer
Raczkowanie
 
Avatar Laura_Palmer
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Cytat:
Napisane przez Frezyjka23 Pokaż wiadomość
Hej,moze któraś z was dziewczyny bedzie w stanie mi pomóc. Otóż wczoraj wpadłam na "genialny" pomysł,by zafarbować włosy pianką wellaton kolor egzotyczna czerwień(!)
Nie wiem,co mi do łba strzeliło,ale teraz żałuje tego i to bardzo. Na moich blond włosach kolor na poczatku wyszedł czarny z delikatną czerwoną poświatą,a teraz po 2 myciach wyszło jakieś paskudztwo.Moje pytanie brzmi:jak z tego dziadostwa zejść? Nie oczekuje cudów,ale co zrobić by kolor choć troche znormalniał??
Biedulko

Od razu zaznaczam, że nie jestem "szpecem" od włosów, ale napiszę Ci co ja bym zrobiła i czym bym się ratowała.
* podobno szampony przeciwłupieżowe dobrze wymywają kolor. Myj częściej.
* Rób sobie płukanki z rumianku (jeśli chcesz pozostać blond), miodu, soku z cytryny. Miód możesz dodawać do masek i trzymac dłużej pod czepkiem. Wodą z sokiem z cytryny zrób ostatnie płukanie.
* Teraz, żeby pozbyć się koloru będziesz je trochę katować, więc nie zapomnij o wzmożonej pielęgnacji (maski np. WAX do blonu) możesz olejować, nawilżaj np. sokiem z aloesu w formie mgiełki na włosy po umyciu.
* Zawsze możesz na obecny kolor położyć jakąś hennę np. Khadi orzechowy brąz czy podbić właśnie czerwień inną mieszanką ziołową. To Ci nie zniszczy włosów i z czasem też się zmyje.

Nie przejmuj się przede wszystkim, Jest lato i są wakacje. Szaleństwo na włosach jak najbardziej dozwolone. A poza tym włosy nie ręka - odrosną
__________________
Moja córeczka
Laura_Palmer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 10:45   #3
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Czerwienie mają to do siebie że bardzo szybko się wypłukują , więc po prostu myj włosy, może jakimś mocniejszym szamponem i po ok. miesiąc powinno być tego koloru mniej i będziesz mogła go pofarbować jakimś innym np. brązem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:05   #4
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

zeszłam kiedyś w tydzień z czarnej stałej farby do mojego jasnego brązu, więc spokojnie - Tobie też się uda
myj włosy szamponem bez silikonów, o jak najprostszym składzie, typu Barwa czy Eve
nakładaj na włosy maski z dużą ilością protein, ale bez silikonów czy olejków, odżywki typu różowa Artiste
myj i płucz w ciepłej wodzie - zwiększy to porowatość, dzięki czemu barwnik słabiej się będzie trzymał
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:33   #5
vivien03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Czytalam kiedys o zmywaniu farby pzrez sode oczyszczona zastosowalam i fakt wlosy sie spraly z czarnego na braz ale bardzo zniszczyly fakt ze pozniej nie zastosowalam odzywek-moj blad. ale mimio to nie polecam poniewaz soda wyplukuje farbe ale tez otwiera luski wlosa mozna pozniej je ozywic np woda z octem do plukania. ja nie bylam taka dzielna bardzo zniszczylam wlosy. szampony pzreciewlupiezowe owszem skutkuja efekt mniejszy ale po dluzszym stosowaniu zadawalajacy wyprobowalam na sobie
vivien03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:39   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Czerwienie mają to do siebie że bardzo szybko się wypłukują , więc po prostu myj włosy, może jakimś mocniejszym szamponem i po ok. miesiąc powinno być tego koloru mniej i będziesz mogła go pofarbować jakimś innym np. brązem
Racja - poczekaj trochę, a tymczasem myj włosy szamponami dobrze oczyszczającymi, możesz je też trochę pomoczyć w kąpieli (tylko w czystej wodzie bez mydła). Powinno zejść przynajmniej do rudawego i wtedy ocenisz, jak to wygląda i co dalej chcesz robić z włosami.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:34   #7
cheryberry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 18
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Musisz kupic szampon z czarnej rzepy i szorowac wlosy przez 20 minut. Pare splukan. Potem obciac. Na lyso xD
__________________
Zapuszczamy włosy!
38 cm- 39cm - 40cm - 41cm -42cm - 43cm - 44cm - 45cm - 46cm -47cm -48cm -49cm - 50cm - 51cm - 52cm - 53cm - 54cm - 55cm !

cheryberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-21, 07:04   #8
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Kładź jakiś olej na włosy kilka razy w tygodniu na kilka godzin, nie dość, że poprawi kondycję to zdejmie trochę farby, u wielu osób tak się dzieje, tak samo maski przeznaczone do dłuższego trzymania na głowie w cieple. Do mycia głowy używaj jakiś mocniejszy przeciwłupieżowy szampon, on też zdejmuje kolor. Poza tym ponoć czerwienie najłatwiej się wypłukują. Powodzenia.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 08:39   #9
Tasiax
Rozeznanie
 
Avatar Tasiax
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 891
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Kładź jakiś olej na włosy kilka razy w tygodniu na kilka godzin, nie dość, że poprawi kondycję to zdejmie trochę farby, u wielu osób tak się dzieje, tak samo maski przeznaczone do dłuższego trzymania na głowie w cieple. Do mycia głowy używaj jakiś mocniejszy przeciwłupieżowy szampon, on też zdejmuje kolor. Poza tym ponoć czerwienie najłatwiej się wypłukują. Powodzenia.
Potwierdzam :yes:
U mnie poprzez stosowanie olei kolor się wypłukał, warto spróbować
__________________

K.
Tasiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 15:33   #10
plineczka003
Zadomowienie
 
Avatar plineczka003
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 107
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

Szampony przeciwłupieżowe i częste szorowanie to raczej średni pomysł. Nikt Ci nie zagwarantuje, że to ruszy farbę - w moim przypadku gdy ciemny blond wyszedł prawie czarny nic nie pomogło tylko włosy stały się mega suche od codziennego mycia, a normalnie myję raz-dwa razy w tygodniu.
Skoro ufarbowałaś włosy tym paskudztwem tylko raz kup sobie profesjonalny dekoloryzator (taki który zdejmuje sztuczny piment bez naruszania naturalnego). Moim zdaniem to jedyna droga i bezpieczny sposób na powrót do poprzedniego kolorku. Na forum jest wątek o dekoloryzacji, zajrzyj tam i poradź się dziewczyn Położenie jakiejkolwiek farby np. brązu nie ma kompletnie sensu. Ta czerwień będzie wychodzić z każdym myciem , kolor będzie nadal ciemny tylko z wiśniowym poblaskiem - przerabiałam to
plineczka003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 19:37   #11
Isenia
Rozeznanie
 
Avatar Isenia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 583
Dot.: Pomocy,jak zejść z wściekłego czarno-czerwojnego koloru

ja na twoim miejscu odczekałabym miesiąc dwa i poszła do fryzjera, nie kombinuj na własną rękę, bo tylko pogorszysz sytuację .... Ja tak sobie machnęłam na zbalejażowane włosy jasny blond i nieprzewidziałam tego, że na odrostach wyjdzie ładnie równo, a na balejażu dziwnie, kombinowałam kombinowałam pomalowałam włosy w ciągu 2 miesięcy z 4 razy i dziś poszłam do fryzjera, babeczka zrobiła mi delikatne pasemka i dopiero wygląda to jak ładny zadbany blond ...

Radzę od razu poradzić się fachowca czerwony pigment z tego co czytałam neutralizuje się zielonym, więc być może dla fryzjera będzie to prosta sprawa

A po za tym jak jesteś młoda to możesz nie wiem pokolorować konce bibułą na jakiś wściekły róż i w wakacje poszaleć ...niech się trochę spłucze ta pianka

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

a i chciałąm dodać cudów nie ma musiałąm podciąc końce i kondycja mocno podupadła, a były w rewelacyjnej
Isenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.