Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-03, 16:36   #691
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Maseczki z glinki robię już tylko z wodą, wszelkie hydrolaty z daleka ode mnie, zwłaszcza różnych , dziwnych firm. Po zmyciu maseczki przecieram twarzy tonikiem i daje krem , czyli normalna pielęgnacja. Czasem przed glinką peeling robie.


abiblabla , a maseczkę z glinki spryskujesz stale wodą, aby nie wysychała na twarzy?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-03, 23:20   #692
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Dzięki ogromne za odpowiedzi.
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
abiblabla , a maseczkę z glinki spryskujesz stale wodą, aby nie wysychała na twarzy?
Ojj nie A to może być właśnie przyczyną zaczerwienienia? Szczerze mówiąc nie sądziłam, że to takie istotne.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 15:29   #693
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52292867]Jeszcze nigdy nie dostałam żadnego info o promocjach, a z feelunique, chociaż stamtąd jeszcze nic nie zamawiałam, non stop jakieś maile o promo Nie mam czasu śledzić ich na bieżąco i mogłam przegapić jakieś fajne obniżki np. krem pod oczy Antipodes z olejem z pestek kiwi często jest w promo, ale nigdy nie wiem, do kiedy i zawsze się spóźniam [/QUOTE]

bo musisz sie ekstra na Newslatter zapisac. Ja sie zapisalam i dostaje maile od kiedy do kiedy jaka promocja jest. teraz czekam na Lily Lolo, to sobie kupie taniej zielony korektor. zastanawiam sie nad paroma odcieniami z bardzo ciemnych kolorow podkladow( chcialabym jako brazer), albo skusze sie na prasowany brazer. Jeden odcien mi na neutralny wyglada, choc ogolem powinnam poczekac jesli chodzi o brazer i pozuzywac to co mam, a przynajmniej ograniczyc troche to co mam, ale zerkam na przyszlosc w te strone ). Moze skusilabym sie na jakis cien, choc znow mi nie potrzeba, tzn konczy mi sie probka matowego bezu od Chrimaluxe, moze bym sie skusila na Lily Lolo? W kazdym badz razie, chcialabym cos bezozoltego , matowego jako cien bazowy , wyrownujacy kolor powieki, ktory nakladam na baze pod cienie, a pod inne kolorowe cienie. Tusz dopiero co nowy otworzylam, wiec mi nie potrzebny, podklad tez nie, bo przeca na wiosne kupilam, ale zielony korektor potrzebuje, a ze mialam Chrimaluxe, Andrea Biedermann i teraz mam odsypke LL i mi ten odcien pasuje, to pomyslalam, ze tym razem pelny rozmiar bedzie z tej marki
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-04, 20:54   #694
MarysiaNuturia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Kretka666 Czyli, że jeśli karmiłam przez 3 lata swojego suchymi karmami dla kotów, to zrobiłam coś źle? Dlaczego niby po royalach jest ciężko przestawić kota?

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2015-08-08 o 13:16 Powód: usunięcie ukrytej reklamy
MarysiaNuturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 09:13   #695
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

hej.

podpatrzyłam u jednej z Was mydełka z pszczelej dolinki i zamówiłam kilka na próbę..oczywiście przepadłam

możecie mi doradzić w czym trzymać używane mydełka? macie jakieś fajne, sprawdzone mydelniczki?
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 09:55   #696
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
bo musisz sie ekstra na Newslatter zapisac. Ja sie zapisalam i dostaje maile od kiedy do kiedy jaka promocja jest. teraz czekam na Lily Lolo, to sobie kupie taniej zielony korektor. zastanawiam sie nad paroma odcieniami z bardzo ciemnych kolorow podkladow( chcialabym jako brazer), albo skusze sie na prasowany brazer. Jeden odcien mi na neutralny wyglada, choc ogolem powinnam poczekac jesli chodzi o brazer i pozuzywac to co mam, a przynajmniej ograniczyc troche to co mam, ale zerkam na przyszlosc w te strone ). Moze skusilabym sie na jakis cien, choc znow mi nie potrzeba, tzn konczy mi sie probka matowego bezu od Chrimaluxe, moze bym sie skusila na Lily Lolo? W kazdym badz razie, chcialabym cos bezozoltego , matowego jako cien bazowy , wyrownujacy kolor powieki, ktory nakladam na baze pod cienie, a pod inne kolorowe cienie. Tusz dopiero co nowy otworzylam, wiec mi nie potrzebny, podklad tez nie, bo przeca na wiosne kupilam, ale zielony korektor potrzebuje, a ze mialam Chrimaluxe, Andrea Biedermann i teraz mam odsypke LL i mi ten odcien pasuje, to pomyslalam, ze tym razem pelny rozmiar bedzie z tej marki
No właśnie to była pierwsza rzecz, jaką zrobiłam; sprawdziłam jeszcze specjalnie i jestem zapisana do newslettera, więc nie mam pojęcia o co chodzi?? Może nie wysyłają newslettera po polsku, ale z feelunique też nie i jest ok
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 10:10   #697
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

To chyba nie pozostaje nic innego jak regulrnie wchodzic na pierwsza strone i zagladac jakie promocje maja.( ja wlasnie dostalam nowego maila, zajrzalam na polska stronke i promocje narazie inne sa)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-05, 14:29   #698
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
hej.

podpatrzyłam u jednej z Was mydełka z pszczelej dolinki i zamówiłam kilka na próbę..oczywiście przepadłam

możecie mi doradzić w czym trzymać używane mydełka? macie jakieś fajne, sprawdzone mydelniczki?
bo pszczela dolinka jest boska!
ja mam akurat teraz waniliowe i banan-kokos i polecam oba!
Ja trzymam na półce pod prysznicem na dodatkowej, zwykłej, gumowej podstawce - taka gumowa krateczka z kolcami gumowymi, mydło ma świetną wentylację i super odpływ. Nie mam szans stać w wodzie a to najważniejsze.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 14:33   #699
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
bo pszczela dolinka jest boska!
ja mam akurat teraz waniliowe i banan-kokos i polecam oba!
Ja trzymam na półce pod prysznicem na dodatkowej, zwykłej, gumowej podstawce - taka gumowa krateczka z kolcami gumowymi, mydło ma świetną wentylację i super odpływ. Nie mam szans stać w wodzie a to najważniejsze.
dziękuję za odpowiedź, teraz tez własnie uzywam banan-kokos. w kolejce czeka wiśnia i wanilia-pomarańcza. moja skóra jeszcze nigdy nie była tak nawilżona po kąpieli
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-05, 14:40   #700
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź, teraz tez własnie uzywam banan-kokos. w kolejce czeka wiśnia i wanilia-pomarańcza. moja skóra jeszcze nigdy nie była tak nawilżona po kąpieli
przerobiłam już kilka mydeł Pani Joasi i wszystkie cudne
koniecznie wypróbuj muffinkę kąpielową! ja stosuję pod prysznicem, jako balsam pod prysznic - nacieram ciała w trakcie kąpieli.
i świece są fantastyczne! i woreczki zapachowe
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 13:43   #701
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dzięki ogromne za odpowiedzi.

Ojj nie A to może być właśnie przyczyną zaczerwienienia? Szczerze mówiąc nie sądziłam, że to takie istotne.
Jak najbardziej to może być przyczyna.
Zależy też od glinki, bo z mojego doświadczenia to nie każda mi podeszła. Zielona nie sprawdziła się wcale.
Lepiej też nakładać sama glinkę z wodą rozmieszaną, to prędzej dojdziesz, bo Cie podrażnia.

A ja mam dylemat, jaki tonik zamówić? Lece kolejne miesiące na tonikach Martinagehardt: shea 30 ml mi starczył na miesiąc, a szałwiowy 100 ml 2,5 m, tyle że teraz upał i odświeżam cerę kilka razy dziennie. Trochę drogie mi się wydają, za to działanie jest super, więc boję się zmienić. Polecicie coś w zamian ?
No i właśnie, gdzie jest jaka darmowa dostawa ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-06, 14:18   #702
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A ja mam dylemat, jaki tonik zamówić? Lece kolejne miesiące na tonikach Martinagehardt: shea 30 ml mi starczył na miesiąc, a szałwiowy 100 ml 2,5 m, tyle że teraz upał i odświeżam cerę kilka razy dziennie. Trochę drogie mi się wydają, za to działanie jest super, więc boję się zmienić. Polecicie coś w zamian ?
No i właśnie, gdzie jest jaka darmowa dostawa ?
Od dzisiaj do niedzieli 9 sierpnia w matique.pl jest weekend darmowej dostawy Wszystkie przesyłki na kwotę powyżej 20 zł płatne przelewem wysyłają na ich koszt.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 14:28   #703
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej to może być przyczyna.
Zależy też od glinki, bo z mojego doświadczenia to nie każda mi podeszła. Zielona nie sprawdziła się wcale.
Lepiej też nakładać sama glinkę z wodą rozmieszaną, to prędzej dojdziesz, bo Cie podrażnia.

A ja mam dylemat, jaki tonik zamówić? Lece kolejne miesiące na tonikach Martinagehardt: shea 30 ml mi starczył na miesiąc, a szałwiowy 100 ml 2,5 m, tyle że teraz upał i odświeżam cerę kilka razy dziennie. Trochę drogie mi się wydają, za to działanie jest super, więc boję się zmienić. Polecicie coś w zamian ?
No i właśnie, gdzie jest jaka darmowa dostawa ?
Darmowa dostawa w matique, jak Miszona pisała.

Nie wiem jak reagujesz na sok z aloesu.
Ja mam takie litrowe butle soku z filetowanego aloesu prima. On jest do picia (nie służył mi) i niby powinien być zużyty w przeciągu miesiąca - no ale miesiąc jest na wypicie a nie na psikanie na twarz ja obecną butelkę mam otwartą dobre 3 miesiące i jest ok. Butle trzymam w lodówce i przelewam po 50 ml do butelki ze sprayem. Jeden z lepszych toników
Kupowałam w superpharmie tak wygląda:
http://naturalnazakupoholiczka.blogs...z-aloesem.html
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-08-06 o 14:30
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 14:40   #704
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
A ja mam dylemat, jaki tonik zamówić?
A może Kewra Water czyli woda z kwiatów pandanowca. Ja jej używam zamiast toniku. Posiada właściwości oczyszczające. Ma naturalny skład i wychodzi taniej niż za większość toników czy hydrolatów. Można ją kupić m.in w sklepie blisko natury.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 16:41   #705
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie wiem jak reagujesz na sok z aloesu.
Ja mam takie litrowe butle soku z filetowanego aloesu prima. On jest do picia (nie służył mi) i niby powinien być zużyty w przeciągu miesiąca - no ale miesiąc jest na wypicie a nie na psikanie na twarz ja obecną butelkę mam otwartą dobre 3 miesiące i jest ok. Butle trzymam w lodówce i przelewam po 50 ml do butelki ze sprayem. Jeden z lepszych toników
Kupowałam w superpharmie tak wygląda:
http://naturalnazakupoholiczka.blogs...z-aloesem.html
Dzięki Ci za ten post. Kupiłam kiedyś na promo w SP bo coś mi gdzieś świtało że można wykorzystać kosmetycznie a teraz leży bo nie wiedziałam co z tym zrobić. I się właśnie dowiedziałam.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 16:49   #706
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Dzięki Ci za ten post. Kupiłam kiedyś na promo w SP bo coś mi gdzieś świtało że można wykorzystać kosmetycznie a teraz leży bo nie wiedziałam co z tym zrobić. I się właśnie dowiedziałam.
to bardzo się cieszę
Ja nakupiłam na promocji, bo miałam zamiar przez min 3 miesiące pić razem z mężem Zostały mi jeszcze 2,5 butelki rozrabiam też aloesem glinki robiąc maseczki i dodaję do szamponu, kiedy tuninguje go glinkami (do szamponu dosypuję trochę glinki i dolewam aloesu). Możesz też dodać trochę do mgiełki do włosów (tylko do włosowych rzeczy dodawaj z dużymumiarem, bo mi na przykład włosy lekko usztywnia), możesz zrobić z niego mgiełkę do ciała. Do twarzy używam aloesu solo albo mieszam z hydrolatem, tonikiem.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2015-08-06 o 16:54
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 17:16   #707
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Fajny pomysł z aloesem. Czy on się nadaje też na taką mgiełkę do orzeźwienia twarzy?
Ja używam regularnie żelu aloesowego (ale zwykłego aptecznego, nie żadnego eko) na wszelkie alergie, ukąszenia i problemy skórne. Działa cuda.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 17:19   #708
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Fajny pomysł z aloesem. Czy on się nadaje też na taką mgiełkę do orzeźwienia twarzy?
Ja używam regularnie żelu aloesowego (ale zwykłego aptecznego, nie żadnego eko) na wszelkie alergie, ukąszenia i problemy skórne. Działa cuda.

tak jak pisałam - używam soku z aloesu do twarzy solo, mam w butelce ze sprayem w łazience i stosuję zamiast toniku.
noszę też w torebce w małej buteleczce ze sprayem właśnie do odświeżania twarzy i ciała w ciągu dnia
wszystko zależy od tego, czy sok aloesowy Ci służy - mojej cerze bardzo.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 17:28   #709
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
to bardzo się cieszę
Ja nakupiłam na promocji, bo miałam zamiar przez min 3 miesiące pić razem z mężem Zostały mi jeszcze 2,5 butelki rozrabiam też aloesem glinki robiąc maseczki i dodaję do szamponu, kiedy tuninguje go glinkami (do szamponu dosypuję trochę glinki i dolewam aloesu). Możesz też dodać trochę do mgiełki do włosów (tylko do włosowych rzeczy dodawaj z dużymumiarem, bo mi na przykład włosy lekko usztywnia), możesz zrobić z niego mgiełkę do ciała. Do twarzy używam aloesu solo albo mieszam z hydrolatem, tonikiem.
A glinka do włosów po co? Czy takie coś też by się nadawało na włosy? http://jadwiga.eu/maseczka-kaolinowa,product-68 Albo jakiekolwiek inne zastosowanie niż maseczka. Bo jako maseczka nic u mnie nie robi a mam duże pudło.
Aloesu już nie pijesz?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-06, 17:47   #710
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A glinka do włosów po co? Czy takie coś też by się nadawało na włosy? http://jadwiga.eu/maseczka-kaolinowa,product-68 Albo jakiekolwiek inne zastosowanie niż maseczka. Bo jako maseczka nic u mnie nie robi a mam duże pudło.
Aloesu już nie pijesz?
Ajaki skład jest tej maseczki? jeśli to zwykła biała glinka to możesz wykorzystać do włosów
Ja dodaję glinki do szamponów, które nie do końca mi pasują- glinka wzmacnia działanie oczyszczające i dodatkowo pielęgnuje w sposób właściwy dla danej glinki. Biała akurat przy okazji oczyszczania fajnie łagodzi regeneruje skórę głowy.
spójrz tutaj
http://naturalnazakupoholiczka.blogs...-na-winie.html
to taki przykład tylko oczywiście, ekstraktów też nie musisz dodawać a do rozcieńczenia możesz użyć trochę aloesu właśnie i wody na przykład.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 18:00   #711
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ajaki skład jest tej maseczki? jeśli to zwykła biała glinka to możesz wykorzystać do włosów
Dokładnie to to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...adzikowej.html
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 19:11   #712
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Anula, widziałam ten aloes chyba na zdrowej żywności, nie do końca jestem przekonana czy aloes mi służy.

Ja też dawałam ostatnio glinkę do szamponu, jak miałam jakieś podrażnienie skóry głowy w związku z upałami.

Nie wiem czy robić zamówienia internetowe w takie upały? Może odwiedzę zielarski sklep .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-06, 20:45   #713
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Ale przypadek, ja też mam w domu sok z aloesu i zastanawiałam się do czego go zużyć. Stoi otwarty od grudnia , mam nadzieję, że jeszcze się do czegoś nadaje...
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 08:59   #714
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez MarysiaNuturia Pokaż wiadomość
Kretka666 Czyli, że jeśli karmiłam przez 3 lata swojego suchymi karmami dla kotów to zrobiłam coś źle? Dlaczego niby po royalach jest ciężko przestawić kota?
Sucha karma to najgorszy wybór w przypadku kota. Lepsza będzie średniej jakości karma mokra (np. Animonda Carny) niż nawet dobra sucha karma. Właśnie dlatego, że mokra karma to lepiej przyswajalne (i przy okazji mniej przetworzone) źródło białka, w dodatku naturalnie wilgotne - prewencja chorób układu moczowego.

Royal zawiera pewne składniki (atraktanty), które uzależniają i mają za zadanie zachęcić kota do jedzenia tej karmy. Stąd wiele osób ma problem z przestawieniem na cokolwiek innego, zrzucając winę na kota, który "nie lubi nic innego". A to zwyczajne uzależnienie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 12:59   #715
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Niestety ja mam problem z przestawieniem mojego kota na mokre. Większość "zakopuje" (tak jak w kuwecie po załatwieniu się), bo najwyraźniej mu śmierdzi. Tego Grau nie zakopuje co prawda, ale nie rusza. Zmieszałam mu to z suchym royalem, ale też nie tknął.
Kretka, masz jakieś rady? Bo jak kota przestawić na inną suchą karmę to wiem, ale jednak na mokrą to mi nie idzie. W przyszłym tygodniu bym chciała go próbować przestawić powoli, kupić inne karmy typu Animoda? przegłodzić go troszkę? (bo do suchego ma dostęp właściwie cały czas, o ile mu pies nie zje )
Szukałam w google jak zachęcić kota do mokrej karmy, to znalazłam może dwa linki, reszta o suchej. :/
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 13:34   #716
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Alneonka Pokaż wiadomość
Niestety ja mam problem z przestawieniem mojego kota na mokre. Większość "zakopuje" (tak jak w kuwecie po załatwieniu się), bo najwyraźniej mu śmierdzi. Tego Grau nie zakopuje co prawda, ale nie rusza. Zmieszałam mu to z suchym royalem, ale też nie tknął.
Kretka, masz jakieś rady? Bo jak kota przestawić na inną suchą karmę to wiem, ale jednak na mokrą to mi nie idzie. W przyszłym tygodniu bym chciała go próbować przestawić powoli, kupić inne karmy typu Animoda? przegłodzić go troszkę? (bo do suchego ma dostęp właściwie cały czas, o ile mu pies nie zje )
Szukałam w google jak zachęcić kota do mokrej karmy, to znalazłam może dwa linki, reszta o suchej. :/
Spróbuj najpierw pokruszyć suchą i posypać nią wierzch mokrej - może da się nabrać. I generalnie miska cały czas pełna nie jest dobrym pomysłem (zaczynając od względów zdrowotnych, po behawioralne), takie coś też zniechęca koty do jakichkolwiek zmian, do jedzenia mokrej karmy, bo jak ma dostęp do suchej i wcale mokrej jeść nie musi? To się nie opłaca Także zabierz miskę, karmę wydawaj w posiłkach. W ten sposób postaraj się przekonać do mokrej Możesz też kupić właśnie Animondę lub Smillę (to średnia półka, także kota może bardziej zachęcać niż zdrowa szamka), spróbować generalnie z inną karmą.

Mam kilka źródeł, ale w języku angielskim - jak Ci nie przeszkadza to masz: http://consciouscat.net/2013/07/03/h...y-cats-to-eat/ , http://consciouscat.net/2011/07/25/h...-off-dry-food/
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-08, 14:25   #717
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Spróbuj najpierw pokruszyć suchą i posypać nią wierzch mokrej - może da się nabrać. I generalnie miska cały czas pełna nie jest dobrym pomysłem (zaczynając od względów zdrowotnych, po behawioralne), takie coś też zniechęca koty do jakichkolwiek zmian, do jedzenia mokrej karmy, bo jak ma dostęp do suchej i wcale mokrej jeść nie musi? To się nie opłaca Także zabierz miskę, karmę wydawaj w posiłkach. W ten sposób postaraj się przekonać do mokrej Możesz też kupić właśnie Animondę lub Smillę (to średnia półka, także kota może bardziej zachęcać niż zdrowa szamka), spróbować generalnie z inną karmą.

Mam kilka źródeł, ale w języku angielskim - jak Ci nie przeszkadza to masz: http://consciouscat.net/2013/07/03/h...y-cats-to-eat/ , http://consciouscat.net/2011/07/25/h...-off-dry-food/
dziękuję
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-09, 10:39   #718
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
możesz użyć do włosów
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-16, 21:56   #719
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Uśmiechnięteoczy- fakt, buty są najważniejsze, bo nic tak nie odbiera radości z wyprawy jak obtarte pięty Na szczęście teraz jest spory wybór butów do trekkingu W Tatrach jest zawsze za mało czasu i zbyt wiele rzeczy do zobaczenia, więc jak już się złapie bakcyla gór, to na pewno będziecie tam wracać; ja polecam jednak schroniska jako bazę wypadową, bo nie traci się czasu na dojście do szlaku, ale- wiadomo- nie wszystkim odpowiadają takie spartańskie warunki, niemniej jednak mają one swój urok Tatry Zachodnie też są cudne, np. trasa Grześ-Rakoń-Wołowiec. Polecam też książkę "W stronę Pysznej"- niesamowicie wprowadza w tamten klimat i rozbudza apetyt na górskie wędrówki

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2015-08-16 o 22:15
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-17, 07:19   #720
usmiechnieteoczy
Wtajemniczenie
 
Avatar usmiechnieteoczy
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 956
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52435345]Uśmiechnięteoczy- fakt, buty są najważniejsze, bo nic tak nie odbiera radości z wyprawy jak obtarte pięty Na szczęście teraz jest spory wybór butów do trekkingu W Tatrach jest zawsze za mało czasu i zbyt wiele rzeczy do zobaczenia, więc jak już się złapie bakcyla gór, to na pewno będziecie tam wracać; ja polecam jednak schroniska jako bazę wypadową, bo nie traci się czasu na dojście do szlaku, ale- wiadomo- nie wszystkim odpowiadają takie spartańskie warunki, niemniej jednak mają one swój urok Tatry Zachodnie też są cudne, np. trasa Grześ-Rakoń-Wołowiec. Polecam też książkę "W stronę Pysznej"- niesamowicie wprowadza w tamten klimat i rozbudza apetyt na górskie wędrówki [/QUOTE]

Książkę zapisuję, za polecania dziękuję
Ja mogę powiedzieć, że bakcyla połknęłam już pierwszego dnia
Nie mogę się doczekać kiedy tam wrócę i na pewno będę wracać regularnie aż zobaczę wszystko - zejdzie mi się trochę

Mi ogólnie spanie w schronisku by nie przeszkadzało, ale sama nie jeżdżę Szkoda tylko, że góry tak daleko...
__________________
od września 2012 włosomaniaczka



Blog!
Uśmiech nie boli!
usmiechnieteoczy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-21 14:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.