Podwiązanie jajowodów? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-05, 18:56   #31
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ale według regulaminu moderatorów -w tym wątku nie wystąpiły żadne okoliczności do zamknięcia wątku .
nie wiem jak Ty, ale ja niektore wypowiedzi wizazanek odebralam jako ataki ad personam...

P.S. Jeszcze zamykac nie mam zamiaru Poobserwuje jeszcze... Bo badz co badz, ale temat watku jest dyskusyjny (przynajmniej dla niektorych wizazanek )
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:15   #32
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez Malita_Cdz Pokaż wiadomość
po trzy nie wiem co masz za lekarza ale Yasmin posiadaja wlaśnie najmniejsza dawke hormonów (gestagenu i estrogenu)

nie mam zamiru oczerniac Twojego ginekologa ale ja mam defakto 2 ginekologów prowadzacych jednego w przychodni drugiego w szpitalu i polecaja Yasmin wlasnie z uwagi na mala szkodliwosc dla mlodych dziewczyn

co wiecej 4 moje kolezanki chodza do 4 róznych ginekologów i oni mowia to samo
Najwyzej dostane upomnienie od Jagi.

Yasmin ma tyle samo co microgynon etynyloestradiolu czyli 0,03 mg
zas drugi hormon to drospirenon i ma go (az) 2mg.
Microgynon natomiast ma lewonorgestrel i ma go raptem 0,15mg
Najmniej z tego wszystkiego ma Logest (przynajmniej z produktow scheringa).

Co wiecej: moje kolezanki swietnie czuja sie na yasmin, a ja przez niego znalazlam sie w szpitalu... I nie, nie jestem odosobnionym przypadkiem osoby ktorej yasmin zamiast pomoc, zaszkodzil. Pomijam fakt skutkow ubocznych ktore probowalam zniesc przez pol roku, ale gdy znalazlam sie w szpitalu, lekarz ktory mnie przyjmowal natychmiast kazal zrezygnowac z yasminu...

Prośba: Przestancie tak go zachwalać. Pomaga jednej, drugiej moze zaszkodzic.

Aby bylo na temat: Jeśli dziewczyna chce sie sterylizowac, to niech sie sterylizuje. Jezeli za 10 lat jej sie odmieni to sama bedzie plakac, to jej prywatna sprawa.
Zadala pytanie, wiec jej pomozmy znalezc odpowiedz.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 20:43   #33
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
nie wiem jak Ty, ale ja niektore wypowiedzi wizazanek odebralam jako ataki ad personam...

P.S. Jeszcze zamykac nie mam zamiaru Poobserwuje jeszcze... Bo badz co badz, ale temat watku jest dyskusyjny (przynajmniej dla niektorych wizazanek )
Szkoda byłoby zamknąc tak ciekawy wątek-dobrze,że będziesz miala na niego oko.

Chociaż myslę,że nie rozwinie on za bardzo skrzydeł zważywszy na jego miejsce docelowe.

Już nie zaśmiecam wątku ,dzięki .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 16:09   #34
0989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

czy ktos wie gdzie mozna wykonac sterylizacje ? raczej w Europie jesli sie da...no i jakie sa ceny...jakies linki albo informacje
bede bardzo wdzieczna
pozdrawiam
0989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 17:25   #35
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

wiem, że w belgii jest dostępna powszechnie, podejrzewam, że podobnie rzecz się ma w holandii.
w uk i np. czechach jest to kwestia tzw. "poinformowanej zgody" (czyli w skrócie - zazwyczaj pisemny wniosek + wysłuchanie lekarskiego za i przeciw poświadczone podpisem i udzieleniu informacji; motywy nikogo nie interesują).
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 21:45   #36
mamakinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

czy ktoś wie jakie są konsekwencje podwiązania jajowodów, oprócz bezpowrotnej płodności?
jakie są skutki uboczne?
i co sie dzieje z jajeczkiem skoro nie wydostaje sie z jajowodu?
mamakinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 15:13   #37
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Polecam link:
http://www.federa.org.pl/publikacje/...o/steryliz.htm


Ja od siebie jeszcze dodam, ze mojej znajomej siostra rodzona miala podwiazywane jajowody. Lekarze zalecili jej, bo kolejna ciaza mogla spowodowac trwaly uszczerbek an jej zdrowiu. Po jakims czasie mimo tego zabiegu i tak zaszla w ciaze. Na szczescie i dla dziecka i dla niej skonczylo sie to dobrze. Tak wiec jak z powyzszego przyklady widac ZADNA METODA ANTYKONECPYJNA NIE DA 100% PEWNOSCI, ZE KOLEJNY STOSUNEK NIE ZAKONCZY SIE I TAK CIAZA.

mamakinia jajeczko obumiera. Reszta zajmuja sie biale krwinki.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-13, 14:25   #38
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Odswiezam watek

A jak to wyglada w przypadku mezczyzn? Czy wazektomia jest bardziej skuteczna nizli podwiazanie jajowodow? Czy rowniez istenieje pewne ryzyko powrotu do plodnosci?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 12:10   #39
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

wazektomia jest zdecydowanie bardziej "pewna" niż podwiązanie jajowodów. Ryzyko istnieje - cóż, niezbadane są wyroki... itp., ale jest zdecydowanie mniejsze.
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:22   #40
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez bb-m Pokaż wiadomość
Z adopcją jest tak, jeślibyście z własnej woli pozbawiały się możliwości posiadania dzieci, czyli podwiązanie jajowodów żaden ośrodek adopcyjny Wam nie da dziecka.
Poza tym aby adoptować dziecko, trzeba mieć zaświadczenie o bezpłodości, a na takie zaświadczenia mozna czekac długo, muszą się wyczerpać metody leczenia.
Trzeba też mieć odpowiedni dochód, nie mieć zobowiązań, poprostu trzeba posiadać płynność finansową.
Trzeba być w odpowiednim wieku, i być zdrowym.
Procedury adopcyjne są naprawdę długie.
Więc łatwo jest tylko powiedzieć, nie możesz miec dziecka to sobie adoptuj.
Wielką rolę odgrywa też środowisko w którym żyjemy, np moja rodzina pewnie by zaakceptowała adoptowane dziecko, ale zawsze byłoby gorzej traktowane od biologicznych.
A jeśli chodzi o rodzinę zastępczą, to tęż trzeba spełnić wiele kryteriów, np mieć odpowiednie warunki mieszaniowe, a w dzisiejszych czasach raczej trudna ze średniej krajowej wybudować dom.
Ja sie na Was nie rzucam, tylko mam inne zdanie na ten temat niż Wy, i może jak przeczytacie na początku napisałam, że każdy ma wolą wole i wolny wybór. Wcale Wam nie nakazywałam abyście zmieniłay zdanaie dot. posiadania dzieci, jedynie chciałam pokazać co może być jeśli się Wam odmienie za kilka lat. Jakie mogą być tego skutki.
Pewnie, że jestem rozżalona, nie ma nić gorszego jak nie móc zostać matka.
Co za bzdura i zabobon, ze w ośrodku adopcyjnym trzeba przedstawiać zaświadczenie o bezpłodności! Normalna bujda na resorach.
Ja chętnie podwiązałabym jajniki, tak czy owak grozi mi wcześniejsza menopauza w związku z autoagresją, jaką wykazuje mój organizm. Ostatnio lekarze kręcą głową i grożą palcem, gdy mówię wprost, ze to 11 rok brania piguł. Ale czy któryś coś zaproponował w zamian? Nie. Więc to gadka dla gadki.
Jago, zgadzam się z Tobą. Brak możliwości podwiązania jajnków, choćby ze wskazań medycznych, jest moim zdaniem pozbawieniem kobiety wyboru. Jesnym z wielu bezdusznych praw, które dotykają m.in. mnie...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 13:50   #41
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

popieram. Decyzja taka powinna należeć do każdej jednostki - nie do państwa i jego polityki, skądinąd zupełnie błędnie pojmowanej jako "prorodzinna". Bo chyba nikogo becikowe nie skłoni do rozmnażania się...
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 23:00   #42
dorocik39
Przyczajenie
 
Avatar dorocik39
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 15
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Ja zrobiłam sobie zabieg podwiązania jajowodów na własne życzenie.
Miałam już 3 dzieci i byłam w 4-tej ciąży tym razem pozamacicznej i na stole operacyjnym poprosiłam przed zaśnięciem żeby podwiązano mi jajowody.Nie odczuwam żadnych zdrowotnych skutków ubocznych mojej decyzji-tyle tylko iż życie potrafi płatać nam figle.W życiu bym nie przypuszczała iż rozwiodę się z mężem-ojcem moich dzieci i będę miała innego partnera.
Od 2 lat mam nowego partnera który jest bezdzietnym kawalerem(młodszym ode mnie o 10 lat)i wiem że byłby najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem gdybym urodziła mu dzidziusia-a ja nie mogę.......
Na dzień dzisiejszy bardzo żałuję tamtej decyzji.
dorocik39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 14:13   #43
starababa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 117
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Moja ciotka przed urodzinami 2 dziecka przez cc poprosiła o podwiązanie jajowodów. ponieważ w gronie operujących był jej szwagier zdecydował / intuicja / wbrew jej woli zaniechać tego zabiegu i jak się okazało na szczęście bo to 2 dziecko zmarło w 11 mcu życia a ona po jakimś czasie urodziła swe 3 dziecko nic nie dzieje się bez powodu
Trudny temat i każdy musi go rozgryźć w sobie . Osobiście nigdy nie decydowałabym się na tak nieodwracalny zabieg.
__________________
6 III 2008 góra (ceramika)
26 XI 2008 dół (metal)
starababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 15:37   #44
delfinek7777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Witam
Ja mam podwiązane jajowody od 3 lat na początku bylo wszystko ok ale od pewnego czasu tzn. od ok. 1,5 roku zaczęło mnie boleć (a raczej kucie z uczuciem pieczenia) po prawej stronie w okolicach pępka ale tylko na 2-3 dni przed okresem i kilka dni po okresie. Czy ktos wie co to może być. Jak byłam u ginekologa to nic nie znalazł choć robił mi usg wew. i zew. Pozdrawiam
delfinek7777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 21:13   #45
kajasiak
Raczkowanie
 
Avatar kajasiak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 129
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Malita_Cdz, nie zgodze sie z Toba! Po pierwsze dlatego, ze podwiazyorac hormony fudujesz sobie wczesniejsza osteoporoze (to nie zart!).
Jaga, to nie jest żart i ja niestety wiem coś o tym - w wieku 30 lat zdiagnozowano u mnie zaawansowaną osteoporozę kręgosłupa.
Przyczyna - pigułka , najpierw brana jako "środek na uregulowanie cyklu", potem jako antykoncepcja i tak przez 15 lat (z przerwą na dziecko) - efekt znany.
Dlatego odkąd zostałam matką planuję podwiązać jajowody (lepiej nawet przecięcie ich).
Niestety nie wiem gdzie mozna wykonac taki zabieg - wiem o klinice w Ostrawie - jednak bariera językowa stoi na przeszkodzie.
Może ktoś z Was ma namiary na jakiegoś lekarza ??
Byłabym wdzięczna
kajasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:32   #46
Andzia270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

czesc .ja obecnie mieszkam w uk i wlasnie 29 ide na yen zabieg i
jest on tutaj normalnie legalny i darmowy i jest on wykonywany w szpitalu
Andzia270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 20:49   #47
gizus88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Szkoda że tutaj tak nie ma, bo ja niestety nie moge brać nic z hormonami, bo po prostu wątroba mi wysiada, na gumkach też nie chce jechac, bo to bez sensu, całe życie mam się tak zabezpieczać, a nie chce mieć dzieci, bo po prostu nie mogę z różnych względów, znacie jakas klinike w naszym kraju?
gizus88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:04   #48
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez gizus88 Pokaż wiadomość
Szkoda że tutaj tak nie ma, bo ja niestety nie moge brać nic z hormonami, bo po prostu wątroba mi wysiada, na gumkach też nie chce jechac, bo to bez sensu, całe życie mam się tak zabezpieczać, a nie chce mieć dzieci, bo po prostu nie mogę z różnych względów, znacie jakas klinike w naszym kraju?
zaloz spirale

widzialam jakis program na tvn chyba w ktorym byl lekarz ktory wykonuje takie zabiegi i sie z tym nie kryje ,niestety nie pamietam ani tytulu programu ani czego dotyczyl ale byc moze byla to Uwaga na tvn
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 22:37   #49
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Też uważam że to powinno być legalne... W pewnym wieku, tj po 45 roku życia dzieci się raczej nie planuje ale w ciążę można zajść. Zakładając że kobieta ma 45 lat, pali i jest otyła ma jeszcze brać hormony i narażać swoje zdrowie (?)
A spirala ma wiele minusów
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-24, 18:30   #50
zuni
Rozeznanie
 
Avatar zuni
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: z Wieliczki
Wiadomości: 993
GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Wiec jesli tak bardzo autorka nie chce dzieci i nie boi sie o ciąze w przyszlosci to spirala jest najlepszym rozwiązaniem, nie musi byc hormonalna.
zuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 20:31   #51
gizus88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Tyle, że ja nie rodziłam, a spirali raczej nie można zakładać, tylko dopiero po urodzeniu dziecka
gizus88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 20:59   #52
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

Cytat:
Napisane przez gizus88 Pokaż wiadomość
Tyle, że ja nie rodziłam, a spirali raczej nie można zakładać, tylko dopiero po urodzeniu dziecka
sa specjalne spirale dla nierodek.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:44   #53
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Podwiązanie jajowodów?

ja mialam spirale nosilam ja niecale 3 lata. zdjelam ja na wlasne zyczenie wczesniej, raz z powodu zapalenia przydatkow, bolal mnie brzuch niemilosciernie i stwierdzilam nie chce wiecej (mialam , chcialam tez sprobowac tabletek), a dwa ze w lipcu (moj termin sciagniecia) mogloby sie cos stac nieplanowanego co uniemozliwiloby mi kontakt w gin

wszystko bylo ok , z wyjatkiem - mialam obfitsze miesiaczki - oczywiscie nie powodzie , w normie , i lekarka (prywatna, bo ta inna co zakladala byla na nfz) zauwazyla powiekszenie jajnikow i mialam raz(?) stan zapalny macicy. oczywiscie wszystko bylo do leczenia i bylo potem ok. jesli chodzi o tampony moja ginka ( z nfz ) pozwolila nosic w awryjnych sytuacjach, tzn baseny, wyjscie z domu dla komfortu

bralam pigulki ktore mi nie sluzyly



mnie w sumie dotyczy watek bo nie planuje ciazy w najblizszym czasie, czyli do (zdaniem chlopaka) poprawy finansow, odizolowania sie od rodzicow czyt narzeczenstwo/malzenstwo; poczucia macierzynstwa/tacierzynstwa
i nie bede sciemniac, ale dla nas - czyli mnie i partnera oraz dla najblizszej rodziny wpadka byla by tragedia zyciowa,moze za duzo powiedziane jesli chodzi o reakcje rodzin, ale my nie ucieszylibysmy sie, rodzina nie oszczedzilaby komentarzy a ja pewne bym sie tak zdenerwowala ze poronilabym odrazu badz upilabym sie "z radosci"

nie to zeby tutaj wywolywac jakas burze i zeby stwierdzic ze jestem nieodpowiedzialna, chora czy egoistka, bo to moja sprawa, i to najwyzej ja bede sie musiala zmierzyc z problemem, ale uwazam ze nie nadam sie na matke, nie chce psuc rodzinie i partnerowi zycia (narazie studiow) i to byloby wieksza nieodpowiedzialnoscia gdybym na sile urodzila i wychowala dziecko

moj partner wie ze bylabym wstanie usunac ciaze, gdybym musiala - przyznalam mu sie osobiscie zeby wiedzial (gdybym stwierdzila ze urodzenie pograzy nasze studia, bo moj partner po raz 3 czy 4 przystepuje - zmienial kierunki i znalazl sie o rok wyzej )

on tez bral taka ewentualnosc ale nie wiedzial jak sie moja czy tez jego psychika zachowa

chyba ze z partnerem ustalimy inna kolej rzeczy, przede wszystkim raz ze nie dopuszczam do ciazy a dwa musze poczuc sie w niej takze nie bede skladala jakis deklaracji jak sie zachowam w tej czy innej sytuacji

nie mniej jednak wszystkie panie powinny miec wplyw na swoja plodnosc

narazie jade na gumkach i sprawdzam sie npr. na szczescie zadna gumka nie pekla
nasze wspolzycia sa na tyle rzadkie ze wszelka inna antykoncepcja jest nieoplacalna, a podwiazanie jajowodow byloby zbyt drastyczne
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.