ból przy ćwiczeniach - A6W - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-08, 16:16   #1
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Exclamation

ból przy ćwiczeniach - A6W


Witajcie!

Od około roku nie podejmowałam żadnej aktywności fizycznej i postanowiłam to zmienić, gdyż po prostu źle się czułam z tym, że się trochę zapuściłam. Od czerwca śmigam na rolkach, biegam, a kilka dni temu podjęłam wyzwanie A6W żeby wzmocnić i 'upiększyć' brzuch. Tu niestety zaczynają się schody - każde powtórzenie ćwiczeń - 2 i 4 - przy których należy unieść jednocześnie obie nogi sprawia mi ból w dolnym odcinku kręgosłupa. Dodam, że ćwiczenia wykonuję na płaskim podłożu, dokładnie tak jak kobiety z filmików znalezionych na youtube.

I tutaj mam do Was kilka pytań:
1. Mam zamienić te 2 ćwiczenia na inne (jakie)?
2. Czy całkowicie zmienić plan ćwiczeń na brzuch (jaki)?
Będę wdzięczna za każdą pomoc, zależy mi na skutecznych ćwiczeniach.

Przy wzroście 163 ważę 56 kg, dobija mnie tylko ten wałek na brzuchu i początki celulitu - ćwiczenia na pupę i uda dołączę za ok. 2 tyg. Dodam jeszcze, że odrzuciłam wszelkie śmieciowe jedzenie, w miarę możliwości wszystko przygotowuję sama. Jestem bardzo zdeterminowana, bardzo zależy mi na płaskim brzuchu - chcę się sobie od nowa spodobać, no i TŻtowi
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 18:11   #2
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: ból przy ćwiczeniach - A6W

Ćwicząc a6w nie spalisz tłuszczu z brzucha, co najwyżej nabawisz się właśnie bólu kręgosłupa. "Najlepiej zastosuj lekkie ćwiczenia brzucha jako część schładzania, na koniec sesji siłowej, przed rozciąganiem całego ciała." - stąd http://potreningu.pl/artykuly/1214/a...w-fakty-i-mity - do poczytania.
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 18:41   #3
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: ból przy ćwiczeniach - A6W

Dzięki za odpowiedź!
Artykuł bardzo przydatny, dużo mi wyjaśnił.

Nie liczyłam na spalenie tłuszczyku przez wykonywanie A6W - chodziło mi jedynie o wzmocnienie mięśni i nadanie brzuchowi normalnego wyglądu. Spalam poprzez jazdę na rolkach i bieg.

Dzięki Ci za tę stronkę, to jest po prostu KOPALNIA
jeszcze dzisiaj wieczorem wypróbuję ćwiczenia z tego artykułu: http://potreningu.pl/artykuly/525/tr...-plaski-brzuch

Będę musiała ułożyć plan - w sumie od razu włączę ćwiczenia na poślady i uda, nie ma co zwlekać
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 22:15   #4
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: ból przy ćwiczeniach - A6W

jak masz w domu drążek to abs II jest fajną opcją.
co do a6w to zrobiłam całe i w zasadzie nie polecam. miałam efekty to fakt, ale za cenę bólu lędźwi, który czasem i u mnie się pojawił oraz ogromnej ilości czasu, którą pochłania ten program (zwłaszcza od połowy do końca)- NIE WARTO
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 22:58   #5
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: ból przy ćwiczeniach - A6W

poshh - niestety nie posiadam żadnych sprzętów sportowych, poza rolkami Dyskutowałam dzisiaj ze znajomymi na temat a6w - nikt nie był zadowolony z efektów, wszyscy skarżą się na ból. Ja od 4 lat mam problem z kręgosłupem po przebytej chorobie i muszę wybrać ćwiczenia, które go za bardzo nie obciążą. Kolega polecił mi abs 8. Teraz mam dużo ćwiczeń do wyboru i szczerze mówiąc to zgłupiałam Wypróbuję wszystkie i opracuję plan na miesiąc - połączę ćwiczenia z kilku programów w jeden Chciałabym szybko uzyskać upragniony efekt ale niestety tak się nie da
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-08 23:58:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.