Bóle nóżek u trzylatki-czy to zespół niespokojnych nóg??POMOCY!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-15, 14:48   #1
menula
Zakorzenienie
 
Avatar menula
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 367

Bóle nóżek u trzylatki-czy to zespół niespokojnych nóg??POMOCY!!


NIEAKTUALNE!!!
WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE!!!
Od półtora miesiąca ja i moja 3,5 letnia córeczka borykamy się z ogromnym dla nas problemem.Otóż mała uskarża się na bóle nóżek,co dziwne,po położeniu do łóżka w porze wieczornej.Zaliczylysmy już wizyty u 3 lekarzy,w tym 1 lekarz prywatny.Badania krwi okazały się ok,a problem pozostal nadal.Przez miesiąc smarowałam nóżki małej maścią NAPROXEN EMU,która przynosila umiarkowaną ulgę,choć nie zawsze,ale pani doktor kazała już ją odstawić,ze względu na czas używania.Syropy p/bólowe także przynosiły ulgę,ale także nakazano mi odstawić,bo to też za długo używałam.Zalecono podawanie 1 łyżeczki tranu codziennie,jedzenie rodzynek i innych suszonych owoców(to na potas) oraz tabletek magnezu+wit.B6.Wszystkie panie doktor postawiły diagnozę bóle wzrostowe,choć pani doktor,u której byłam prywatnie,w końcu zaczęła powątpiewać w to ze względu na częstotliwość bóli,dodam,że zdarza się to codzień,czasem na 1 tydzień jest 1 wieczor bez płaczu.Istotną rzeczą w tym wszystkim jest to,iż mała podcZas wystąpienia bólu kopie i wierzga nóżkami,a także ociera stópki jedna o drugą.Ostatnio sporo czytałam o objawach zespołu niespokojnych nóg i coraz bardziej jestem skłonna przypuszczać,że to właśnie męczy moją córeczkę.Proszę,jeśli ktoraś z mam miala do czynienia z taką sytuacją,proszę o radę i pomoć,bo jestem już kompletnie bezsilna i bezradna.Za każdą odpowiedz będę bardzo wdzięczna.
POZDRAWIAM I CZEKAM NIECIERPLIWIE NA PORADY.
__________________

NOWY WĄTEK

11.10 dokładka post 3



Edytowane przez menula
Czas edycji: 2008-01-08 o 17:59
menula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 21:48   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Bóle nóżek u trzylatki-czy to zespół niespokojnych nóg??POMOCY!!

A moze to zwyczajne bol wzrostowe ,dzieciaki czesto je maja ,jak pomoc ?nie wiem .
moja takze miewa takie bole ale nie sa ogoromne i zazwyczaj dziecko wierci sie ,marudzi ale zasypia i to mija.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 08:09   #3
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bóle nóżek u trzylatki-czy to zespół niespokojnych nóg??POMOCY!!

Dziecko wierzga i kopie, bo je boli.
nie jestem lekarzem ale raczej tez stawiam na bóle wzrostowe. Moje dzieci takze je miały (i ja także, do dziś to pamietam). Nie stosowałam żadnych masci specjalistycznych, ani syropów przeciwbólowych. Brałam zwykły basam do ciała i masowałam dzieciom nogi, a potem otulałam ciepłym pledem. Pomagało. Zreszta pomaga do dziś, bo sporadycznie córka jeszcze ma takie bóle.

Przede wszytskim Ty musisz byc spokojna, pamiętaj, ze dziecko trzeba uspokoić, gadac do niego, że: już, zaraz przestanie boleć, odwracać uwagę dziecka od tego co sie dzieje, gadać o tym co robiło w ciągu dnia itd. Nie robic z tego problemu, bo zauważyłam, że jesli ja panikuje i robie z czegos problem to dziecko także panikuje. Ja wiem doskonale , że jest to wielki problem ale spróbuj sie uspokoic.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-18, 18:55   #4
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Bóle nóżek u trzylatki-czy to zespół niespokojnych nóg??POMOCY!!

Witamy Was serdecznie
napisze ci co było powodem chwilowych dolegliwości związanych z bólem nóżek u mojego wtedy 2,5 letniego synka.podobnie jak piszesz wieczorami narzekał że bolą go nózki że nie umie isc np do pokoju bo go bolą .tez zmarowałam czyms tam zeby go uspokoic i mówiłam że to lekarstwo.poszlismy do pediatry ,ta poogladała jego stópki i nóżki i powiedział żeby odwiedzic ortopede bo leciutko koslawi stopy.niewłaściwe buciki okazały się sprawca bólubył to przełom jesieni i zimy i kupiłam mu takie niedrogie zapinane na suwaczki z boków buciki za kostke...okazały się tak fatalnie wyprofilowane(albo właśnie nie-wyprofilowane)że młodego bolały nóżki i to szczególnie po całym dniu chodzenia.kupiłam lepsze dobrze trzymające stope buciki i problem zniknął jak ręką odjął...
teraz zwaracam uwage na buciki żeby były dobrze usztywniane. i póki co nie pojawił się ten problem .
powodzenia zycze i żeby znalazł się sprawca bólu córci
__________________
Marcin styczeń 2004
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.