Pomysł na biznes - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jaki temat szkolenia zainteresowałby cię najbardziej?
Asertywność 1 10,00%
Stres 1 10,00%
Efektywna komunikacja 0 0%
Zarządzanie zespołem 1 10,00%
Prezentacja i autoprezentacja 4 40,00%
Integracja 0 0%
Konflikt 0 0%
Przemoc i agresja 2 20,00%
Inne 1 10,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-24, 12:53   #661
ediii5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Pomysł na mały biznes - co o tym myślicie?

Prowadzenie wlasnego biznesu to fajna sprawa a tym bardziej takiego jak piszesz czyli kawiareki. Niestety oprócz tych dobrych stron własny biznes ma tez dużo tych gorszych. Pamiętać należy, że musisz zarobić nie tylko na siebie ale też na opłaty i inne koszty z tym związane. Dlatego może dobrym pomysłem będzie coś w internecie, jakiś sklep?Ja też myśle nad czymś takim i w zasadzie wpadł mi do głowy pomysł ze sklepem z artykułami biurowymi (coś w podobie do tego:/link/ tylko pewnie na poczatek o wiele mniejszy asortymen) Jak się jednak do tego zabarć?Jak ubiegać się o dotację i czy taka dotacja może być udzielona właśnie na sklep internetowy??

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-03-26 o 22:05 Powód: link
ediii5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 12:53   #662
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Pomysł na biznes na własnej działce

Witam, chciałabym się Was poradzić odnośnie pewnej kwestii, otóż moja rodzina ma działkę, ok 2,5 ha. Zlokalizowana jest pomiędzy dwoma ok 60 tys miastami (ok 15 od jednej i drugiej) w małej wsi 2,5 km od głównej drogi. Jest to działka typowo rekreacyjna, jakiś domek drewniany, drzewka owocowe itd. Kilka lat temu zmarł mój tata, brak męskiej ręki doprowadza to działkę do ruiny, nie mogę patrzeć jak tyle lat ciężkiej pracy idzie na marne. Zrodził mi się w głowie niedawno pomysł na otworzenie tam jakiegoś interesu, jedyna szansa żeby uratować to działkę. I tu pojawia się problem, nie mam kompletnie pomysłu na biznes na tej działce, kolejny problem jest taki, że nie mam kapitału, w grę wchodzi jakieś dofinansowanie, kredyt...Może ktoś z Was mi pomoże i podrzuci jakiś pomysł
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 13:05   #663
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym się Was poradzić odnośnie pewnej kwestii, otóż moja rodzina ma działkę, ok 2,5 ha. Zlokalizowana jest pomiędzy dwoma ok 60 tys miastami (ok 15 od jednej i drugiej) w małej wsi 2,5 km od głównej drogi. Jest to działka typowo rekreacyjna, jakiś domek drewniany, drzewka owocowe itd. Kilka lat temu zmarł mój tata, brak męskiej ręki doprowadza to działkę do ruiny, nie mogę patrzeć jak tyle lat ciężkiej pracy idzie na marne. Zrodził mi się w głowie niedawno pomysł na otworzenie tam jakiegoś interesu, jedyna szansa żeby uratować to działkę. I tu pojawia się problem, nie mam kompletnie pomysłu na biznes na tej działce, kolejny problem jest taki, że nie mam kapitału, w grę wchodzi jakieś dofinansowanie, kredyt...Może ktoś z Was mi pomoże i podrzuci jakiś pomysł
Ale jaki biznes? Agroturystyczny? Park linowy? Spółdzielnia społeczna? własne wyroby rolne? pszczelarstwo? mini zoo? rodzinny park rozrywki?

Nakreśl choć ogólną wizję czy myślisz o np. sklepie/magazynie/hurtowni czy o czymś otwrtym na ludzi i przyrodę
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 13:11   #664
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

W grę myślę, że bardziej wchodzi właśnie coś w stylu agroturystki, ale też nie wykluczam innych opcji, myślałam o własnej winnicy, ale podobno ciężko z tym w Polsce
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 13:51   #665
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
W grę myślę, że bardziej wchodzi właśnie coś w stylu agroturystki, ale też nie wykluczam innych opcji, myślałam o własnej winnicy, ale podobno ciężko z tym w Polsce
z winem jest chyba ciężko bo krótki okres nasłonecznienia, ziemia często słaba, ale się nie znam :P

to może właśnie agroturystyka weekendowa? tylko czy masz do zaoferowania jakieś ciekawe atrakcje np. dla dzieci? zwierzęta, ogród, jeziora, parki krajobrazowe lub rezerwaty, lasy, rzeki, zabytki turystyczne? czy lokalizacja jest fajna (te miejscowości nieopodal lub coś bliżej)? czy są np. w pobliżu jakieś stadniny, z którymi mogłabyś wejść w spółkę?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 15:40   #666
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Ciężko o jakieś atrakcje, wokół pola i las na przeciwko sąsiad ma hodowlę koni
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 16:17   #667
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Ciężko o jakieś atrakcje, wokół pola i las na przeciwko sąsiad ma hodowlę koni
hodowla koni może być fajnym początkiem o ile sąsiad wyraziłby zgodę na współpracę
te miesjcowości nie są małe (60k) więc może one mają jakieś ciekawe rzeczy do zaoferowania? Jak z komunikacją jeszcze?
musiałabyś to ogólnie przekalkulować, bo do agroturystyki potrzeba jakiegoś domu/domków letniskowych, atrakcji, czegoś co przyciągnie do Ciebie klientów
a i pola, lasy mogą być atrakcją dla miłośników turystyki aktywnej
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-10, 12:29   #668
MarlenaWit
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysł na firme ???

Jak masz już pomysł na firmę, ale nie wiesz jak się zabrać za otwarcie przedsiębiorstwa proponuję skorzystać z Inkubatora Przedsiębiorczości w twoim mieście. Ja osobiście skorzystałam z ich pomocy przy zakładaniu firmy i doradzili mi w wielu kwestiach prawnych i rynkowych.
Zostawiam link do Inkubatora Przedsiębiorczości w Katowicach, którego polecam
Program dla początkujących przedsiębiorców
MarlenaWit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 10:28   #669
aspagnito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł na biznes w małym mieście

POMYSŁ

W sumie to bardzo proste, ale nikt jeszcze na to nie wpadł, więc trudno ocenić jak bardzo pozytywny będzie ten efekt. Sam mieszkam w miejscowości 12.000 i zaobserwowałem, że większość sprzedawców jedynie siedzi na stołku i odstrasza czekając na emeryturę. Choć przeważnie nic nie uhandlują, mają się za półbóstwa biznesu. Jakiś czas temu otworzyli nawet stowarzyszenie lokalnego biznesu nakierowane tylko na naszą miejscowość.

Pomysł jest prosty. Każdy sprzedawca w takiej miejscowości zakłada sklep, żeby był, a towar kupuje najtańszy, tandetny i co tu dużo mówić, chińszczyznę. Według moich obserwacji w miejscowości (te zaczynają się od jakichś 4.000 mieszkańców) do 20.000 mieszkańców najlepiej sprzedawałby się TOWAR MARKOWY TANICH MAREK. Czyli otwieramy taki sklep wielobranżowy z:

- butami

- spodniami

- zabawkami

- zegarkami

- kurtkami

- torbami.. etc. etc.

Sklep powinien mieć około 50 m^2 powierzchni.

Był kiedyś taki producent obuwia w Polsce jak Syrenka (albo Sarenka), który produkował fantastyczne obuwie markowe, takie, które spokojnie można by postawić obok najlepszych marek. Obuwie to było tanie, ale firma nie uderzyła do małych miejscowości, a do dużych, takich jak Wrocław i padła.Za każdym razem jak chcę się w coś ubrać i kupić sobie coś nowego, wybrałbym się na zakupy, ale po same spodnie do Wrocławia nie pojadę, bo musiałbym dodatkowo wydać ok. 50PLN, a że nic w okolicy nie ma, to idę na targ i kupuję u Bułgarów.

W takiej miejscowości wszystkie sklepy są w świadomości klientów i się o nich dyskutuje. Zna się sprzedawców, rozmawia się z nimi i o nich. Uważam, że ten model świetnie sprawdziłby się w takich miejscowościach, ale niestety nikt na to jeszcze nie wpadł, a co za tym idzie, nikt tak jeszcze nie robi.
aspagnito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 13:42   #670
SweetDi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Świece rzeźbione-dobry pomysł na własny biznes?

Zastanawiam się nad sprzedażą takich świec ozdobnych przez Internet i mam do Was kilka pytań, czy w ogóle kupujecie świeczki przez Internet?

Przypuszczam, że sporo ludzi kupuje, bo jest dość duża konkurencja, od Ikei, przez Allegro, po sklepy internetowe i markety typu Tesco, ale z tego co widzę to pojawiają się ciągle jakieś nowe, mniejsze sklepy internetowe jak https://korleone.pl sprzedające zapachowe i ozdobne świece.

Świeczki ozdobne to dość unikalny designerski produkt, a zapachowe się przecież zużywają, więc wydaj mi się, że jest szansa, ale zanim spróbuję chcę się dobrze przygotować i zbadać rynek i zaczerpnąć opinii.

Edytowane przez SweetDi
Czas edycji: 2016-06-28 o 20:32
SweetDi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 13:42   #671
evitan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym się Was poradzić odnośnie pewnej kwestii, otóż moja rodzina ma działkę, ok 2,5 ha. Zlokalizowana jest pomiędzy dwoma ok 60 tys miastami (ok 15 od jednej i drugiej) w małej wsi 2,5 km od głównej drogi. Jest to działka typowo rekreacyjna, jakiś domek drewniany, drzewka owocowe itd. Kilka lat temu zmarł mój tata, brak męskiej ręki doprowadza to działkę do ruiny, nie mogę patrzeć jak tyle lat ciężkiej pracy idzie na marne. Zrodził mi się w głowie niedawno pomysł na otworzenie tam jakiegoś interesu, jedyna szansa żeby uratować to działkę. I tu pojawia się problem, nie mam kompletnie pomysłu na biznes na tej działce, kolejny problem jest taki, że nie mam kapitału, w grę wchodzi jakieś dofinansowanie, kredyt...Może ktoś z Was mi pomoże i podrzuci jakiś pomysł
W ktorym regionie w Polsce jest ta dzialka?

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym się Was poradzić odnośnie pewnej kwestii, otóż moja rodzina ma działkę, ok 2,5 ha. Zlokalizowana jest pomiędzy dwoma ok 60 tys miastami (ok 15 od jednej i drugiej) w małej wsi 2,5 km od głównej drogi. Jest to działka typowo rekreacyjna, jakiś domek drewniany, drzewka owocowe itd. Kilka lat temu zmarł mój tata, brak męskiej ręki doprowadza to działkę do ruiny, nie mogę patrzeć jak tyle lat ciężkiej pracy idzie na marne. Zrodził mi się w głowie niedawno pomysł na otworzenie tam jakiegoś interesu, jedyna szansa żeby uratować to działkę. I tu pojawia się problem, nie mam kompletnie pomysłu na biznes na tej działce, kolejny problem jest taki, że nie mam kapitału, w grę wchodzi jakieś dofinansowanie, kredyt...Może ktoś z Was mi pomoże i podrzuci jakiś pomysł
Moze ten artykul bedzie Ci pomocny...:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zyci...t-7420821.html
evitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-12, 11:29   #672
olaszym86
Raczkowanie
 
Avatar olaszym86
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: mój pomysł na biznes- oświećcie mnie trochę:)

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
Witam. Nie planuję jeszcze zakładać firmy bo czeka mnie jeszcze dużo nauki, ale dzisiaj tak zaczęłam myśleć o przyszłości i szukać informacji ale naprawdę NIC z tego nie rozumiem i jakby mi ktoś miły wyjaśnił co nie co to byłabym bardzo wdzięczna.
Wiec od początku: pomysł na biznes mam. I co dalej?
Chcę być jedynym właścicielem tej firmy, zatrudniać na początku max 3 osoby (potem w ramach mam nadzieję rozwoju oczywiście więcej), potrzebuję dość dużego lokalu ok 250m2 minimum. Biznes ma związek powiedzmy że ze zdrowiem więc pewnie muszę mieć jakieś uprawnienia i pozwolenia specjalne. No i wiadomo że ubiegałabym się o dofinansowanie we wszystkich możliwych źródłach. Ile by trwało założenie takiej firmy? Ile kosztowało samo założenie? Chciałabym szefować i pracować na jednym ze stanowisk. Co trzeba opłacać co miesiąc czy tam co ile? I co trzeba zrobić w jakiej kolejności? Z gory dziękuję za pomoc
Myślę, że warto byłoby, abyś skonsultowała się z fachowcami biorąc udział w takich szkoleniach. Zawsze to lepiej, gdy ktoś, kto ma w biznesie doświadczenie zasugeruje swoje rozwiązania Pozdrawiam i życzę sukcesu

Edytowane przez olaszym86
Czas edycji: 2017-02-20 o 09:11
olaszym86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 19:14   #673
kryskakrystyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 11
Dot.: mój pomysł na biznes- oświećcie mnie trochę:)

Dobrze, że już teraz myślisz o biznesie, to dobry start, aby wszystko sobie przemyśleć i zaplanować. Na początek jednak problem pojawia się z pozyskaniem klientów dlatego polecałabym Ci zlecenie to firmie: xxx Na pewno będziesz zadowolona!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-19 o 13:05 Powód: reklama
kryskakrystyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-19, 18:53   #674
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Pomysł na butik odzieży importowanej - pierwsze kroki

wydaje mi się, że na rynku jest już za dużo ciuchów z sieciówek i ludziom zaczyna się to nudzić. Moja koleżanka prowadzi butik w którym ma końcówki kolekcji znanych marek i trochę ubrań według własnego projektu. Panie chętnie przychodzą zwłaszcza po sukienki, eleganckie żakiety itp. stroje, bo są unikatowe. Z tego co wiem ona kupuje wszystkie tkaniny odzieżowe w hurtowni migro tex kolo łodzi.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 20:01   #675
TatjanaSparks
Raczkowanie
 
Avatar TatjanaSparks
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 144
Post Pomysł na biznes

Cześć dziewczyny!
Mam taki pomysł na własny biznes i bardzo bym chciałam usłyszeć wasze zdanie na ten temat
biznes - subskrypcja na usługi kosmetyczne typu manicure i pedicure, masaż, strzyżenie, makijaż, stylizacja włosów, regulacja brwi. Pakiety subskrypcyjne będą obejmowali 4, 6, 12 tygodni.
Korzyści dla Klienta - oszczędność czasu - nie musi tracić czasu na dojazd do salonu + ekonomia pieniędzy, ponieważ w subskrypcji jest taniej, niż zamawianie usług osobno + możliwość umawiania wizyty za parę dni przed nią (czyli gwarancja dostępności wolnej daty/godziny).

Pakiet 4 tygodniowy będzie zawierał na przykład : 2 manic hybrydowe, 1 masaż lub 2 manic hybrydowe i 1 pedic hybrydowy w cenie 199 zł z dojazdem do klienta. Czyli klient może wykorzystać te wizyty w każdej chwili w ciągu 4 tygodni.
Pakiet 6 tyg - 2 manic hybryd, 2 masaże, 1 strzyżenie
lub
2 manic hybryd, 2 pedic hybryd, 1 strzyżenie w cenie 399 zl
Pakiet 12 tyg - 4 manic hybryd, 3 masaże, 1 strzyżenie, 1 pedic, 1 stylizacja włosów, 1 make up w cenie 799 zl
lub
5 manic hybryd, 3 masaże, 1 strzyżenie, 1 stylizacja, 1 makeup, 3 regulacji brwi

Co sądzicie o takim biznesie? Czy skorzystalibyś? Czy cena jest odpowiednia? Będą wdzięczna za każdą opinie

Edytowane przez TatjanaSparks
Czas edycji: 2016-07-31 o 20:02
TatjanaSparks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 16:14   #676
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Pomysł na biznes

Cytat:
Napisane przez TatjanaSparks Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam taki pomysł na własny biznes i bardzo bym chciałam usłyszeć wasze zdanie na ten temat
biznes - subskrypcja na usługi kosmetyczne typu manicure i pedicure, masaż, strzyżenie, makijaż, stylizacja włosów, regulacja brwi. Pakiety subskrypcyjne będą obejmowali 4, 6, 12 tygodni.
Korzyści dla Klienta - oszczędność czasu - nie musi tracić czasu na dojazd do salonu + ekonomia pieniędzy, ponieważ w subskrypcji jest taniej, niż zamawianie usług osobno + możliwość umawiania wizyty za parę dni przed nią (czyli gwarancja dostępności wolnej daty/godziny).

Pakiet 4 tygodniowy będzie zawierał na przykład : 2 manic hybrydowe, 1 masaż lub 2 manic hybrydowe i 1 pedic hybrydowy w cenie 199 zł z dojazdem do klienta. Czyli klient może wykorzystać te wizyty w każdej chwili w ciągu 4 tygodni.
Pakiet 6 tyg - 2 manic hybryd, 2 masaże, 1 strzyżenie
lub
2 manic hybryd, 2 pedic hybryd, 1 strzyżenie w cenie 399 zl
Pakiet 12 tyg - 4 manic hybryd, 3 masaże, 1 strzyżenie, 1 pedic, 1 stylizacja włosów, 1 make up w cenie 799 zl
lub
5 manic hybryd, 3 masaże, 1 strzyżenie, 1 stylizacja, 1 makeup, 3 regulacji brwi

Co sądzicie o takim biznesie? Czy skorzystalibyś? Czy cena jest odpowiednia? Będą wdzięczna za każdą opinie
skorzystalam
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:33   #677
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Pomysł na biznes

A planujesz wprowadzić płatność kartą? Czy tylko gotówka?

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2016-09-08 o 13:55
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 14:09   #678
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pomysł na biznes

Myślę, że skorzystałabym z tego, gdybym normalnie, regularnie korzystała z usług zawartych w pakiecie.
Nie wiem opcja z make-upem jest dobra, bo make-up zazwyczaj się robi na jakąś okazję .

Każdą z tych usług klient może zamówić osobno? Jeśli tak, to zastanów się czy dojazd na samą regulację brwi jest opłacalny .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 13:33   #679
PniM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Każda z nas jest inna! - Kosmetyki, pomysł na mój biznes;)

Super pomysł mnie sie to podoba, warto zrobić coś oryginelnego i przy tym z pasją i dla zysku! trzymam kciuki! Girlpower!
PniM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 14:48   #680
Pomadeczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 14
Dot.: Pomysł na butik odzieży importowanej - pierwsze kroki

Fajny pomysł, wydaje mi się, że towary z Chin stają się coraz bardziej u nas popularne, dlatego też zaczyna się to opłacać, nie polecam jednak robić tego przez internet, lepiej skorzystać z pomocy pośrednika, tu http://www.naszfachowiec.pl/wybrac-p...-importu-chin/ znajdziesz wszystkie informacje na temat tego na co zwrócić uwagę, wybierając pośrednika
Pomadeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 17:17   #681
kiwii987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Każda z nas jest inna! - Kosmetyki, pomysł na mój biznes;)

to co napisała koleżanka powyżej to prawda, ale ile kosmetyków wchodzi do obrotu z czarnego rynku ? ta sama sytuacja ze suplementami diety ... fikcyjna firma założona w angli jest dystrybutorem i tyle...
__________________
BLOG
kiwii987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 12:31   #682
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Każda z nas jest inna! - Kosmetyki, pomysł na mój biznes;)

Generalnie pomysł świetny i bardzo kibicuję, sama mam ogromne problemy z dobraniem właściwego mazidła do mojej cery. Pomijając kwestie prawne, regulujące tę działalność (zakładam, że zrobisz sumienne rozeznanie , wyjdź do ludzi i ich przebadaj - na zasadzie zebrania opinii - przygotuj to badanie w taki sposób, żeby uzyskać odpowiedź na temat kanałów sprzedaży, ewentualnych kosztów, oczekiwań Twoich przyszłych klientek itp. Na tej podstawie zweryfikujesz swoje pierwsze założenia i zrobisz biznes plan, symulację kosztów i przychodów. To ważne. Unikniesz po drodze przynajmniej kilku rozczarowań

Powodzenia!
Daj znać na priv jak już ruszysz
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 13:05   #683
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Pomysł na butik odzieży importowanej - pierwsze kroki

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
chodzi mi głównie o ubrania dla młodej modnej kobiety w luźnym stylu, ubrania na imprezę.... chciałabym wprowadzić kolor... i ożywić niektóre smutne twarze
To Ty byś tego chciała a czy na pewno to jest coś, czego by chciały Twoje potencjalne klientki? Ja na przykład kocham czarny i grafitowy, czy to znaczy, że jestem smutna? a przy tym raczej noszę się luźno..
Wybacz przewrotność, ale nie jeden biznes wywrócił się tylko dlatego, że był pożądany przez jego twórcę ale nie klientów..

Nie spiesz się, zacznij rozmawiać z ludźmi i sprawdź czego by chciały. Sklepów z ubraniami jest zatrzęsienie, każdy jest na swój sposób wyjątkowy... Wiesz jak się przebić? Masz plan na marketing?
Kupić towar jest całkiem łatwo, gorzej gdy okazuje się, że tylko zamroziłaś gotówkę.

Pamiętaj, że wydatek na towar jest kosztem firmy dopiero w chwili sprzedaży tego towaru, a więc nawet koszt z faktury może się okazać rozłożony w czasie... Dojdą Ci koszty księgowej i lokalu. Zapewne jakaś kampania promocyjna (nie licz tylko na przypadkowe osoby plątające się po okolicy ani znajomych).

Jaki masz plan na wystrój wnętrza?
Kim konkretnie będą Twoje klientki?
Jaką historię im opowiesz?
Czym się wyróżnisz?
Jak do nich dotrzesz?

To ważne pytania. Serio.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 13:00   #684
minerwa90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: pomysł na prace w domu. jak zarobić?!? pomocy!!

Jest bardzo dużo sposobów, ale na Twoim miejscu nie korzystałam bym z sposobów typu programy lojalnościowe czy partnerskie, tylko prace jako freelancer. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-11-30 o 13:19 Powód: reklama
minerwa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 13:54   #685
cloooe
Przyczajenie
 
Avatar cloooe
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: pomysł na prace w domu. jak zarobić?!? pomocy!!

handmade to faktycznie dobry pomysł, ale niestety po pierwsze nie każdy docenia trud włożony w wykonane własnoręcznie rzeczy, po drugie jest to czasochłonne i po trzecie wciąż panuje przekonanie, że jak coś jest ręczne robione to jest tańsze. Ale nie ma co się poddawać, jak jest coś co mogłabyś samodzielnie robić to działaj.

A jeśli nie handmade to może pomyśl o jakimś kursie paznokciowym...to teraz jest bardzo popularne Powodzenia!
cloooe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 06:25   #686
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: pomysł na prace w domu. jak zarobić?!? pomocy!!

O ile oczywiście masz o tego dryg. Nie każdy się do tego nadaje. Widzę po sobie,że raczej nie byłabym taka dobra w handmade (mam dwie lewe ręce a technika była w szkole dla mnie najgorszym możliwym przedmiotem....)

Sama proponuję zastanowić się nad sklepem internetowym. Jeśli nie macie kasy na zatowarowanie to zawsze pozostają takie platformy do sprzedaży jak Selino - można tam projektowac swoje koszulki.
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 15:48   #687
doris789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 50
Dot.: pomysł na prace w domu. jak zarobić?!? pomocy!!

Można ewentualnie dogadać się z jakąś firmą i sprzedawać czyjeś produkty przez internet. Siedzisz w domu i ogarniasz
doris789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 18:54   #688
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Smile pomysł na własny biznes- sklep online z sukienkami/ ubraniami damskimi

Witam serdecznie
Przymierzam się do otwarcia sklepu internetowego, jednakze na wstepie mam kilka pytań.
Wiem, że jesli wszystko ma byc legalnie, musze miec zarejestrowana działalnosc gospodarczą. Hurtownie z której brałabym ciuszki mam już upatrzoną. Nie wiem jak zacząc- czy kilka sukienek na start i po np.3 sukienki z danego rozmiaru , czy wieksza roznorodnosc ?
Mam wątpliwosci też czy od razu rzucac sie i zakładać stronę internetową, czy załozyc najpierw sklep na facebooku/ allegro. Na allegro niestety obawiam sie o prowizje , bo sa to dodatkowe koszty (chyba ze sklepy maja jakies mniejsze? )
Po drugie, dochodza koszty strony/reklamy/ pozycjonowania/ opakowań do wysyłek (coś jeszcze? )
Co z ZUSEm, US, jakie to są koszta?
i moje głowne pytanie, ile mniej wiecej zarobie na czysto na przykladzie sukienki ktora kupie u producenta za 150 zł netto, a sprzedam za 250 zł brutto ( z paragonem) ?

Pytania kieruje głownie do osób które prowadzą takowy biznes, i mogłyby o ile to nie tajemnica, doradzić/ poradzić/ wspomóc.
__________________

szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 11:20   #689
Monikaaaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: pomysł na własny biznes- sklep online z sukienkami/ ubraniami damskimi

Pomysł jest ciekawy, myślę, że dobra reklama pozwoli ci się przebić. Ja jako klient lubię jak przedmiot jest ładnie zapakowany i jak sprzedawca daje jakiś mały gratis. Moja przyjaciółka zamawia długopisy i smycze dla swoich klientów na targach reklamowych. W tym roku jadę razem z nią na remadays 15 lutego, żeby poszukać fajnych drobiazgów reklamowych.
Monikaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 22:01   #690
cindy17
Raczkowanie
 
Avatar cindy17
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 251
Candy Bar - pomysł na oderwanie od rzeczywistości.

Cześć dziewczyny,

Aktualnie jestem czynna zawodowo. Mniej więcej codziennie pracuje do godziny 15. Mam czas żeby robić coś jeszcze.

Mieszkam w mieście średniej wielkości , lecz nikt nie świadczy tu usług związanych z candy barem.

Jak myślicie czy jest to dobry pomysł ? Chodzi mi nie tylko o obsługę na weselach, ale także przyjęciach urodzinowych , wieczorach panieńskich, baby shower itp.

Czy byłbyście zainteresowane taka usługa ?

Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cindy17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 14:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.