savoir vivre w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-11, 20:35   #1
herbatka_
Raczkowanie
 
Avatar herbatka_
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 37

savoir vivre w pracy


witajcie kochaneJestem na 1 miesięcznej pracy na umowe zlecenie w pewnej firmie .Z osobami w moim wieku jestem per ty juz od pierwszego dnia. Chciałabym aby osoby starsze odemnie ok. 40, 50 a nawet 60 lat mówiły do mnie po imieniu a ja bede sie do nich zwracać per Pani/Pan, bo jakos tak głupio mi jest gdy starsze sooby mówia do mnie na Pani......Może wy mi doradzicie jak to elegancko załatwić??
__________________
Anioły są wśród nas.....
herbatka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 20:59   #2
Awris
Raczkowanie
 
Avatar Awris
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 87
GG do Awris
Smile Dot.: savoir vivre w pracy

Wszystko zalezy w jakiej jestes firmie i jakie tam panuja zasady - czy np sa tam tez inne mlode osoby - i jak one sie zachowuja... Ja na szczescie trafilam do firmy gdzie od razu poinformowano mnie, ze nie uzywa sie tu zwrotow pan/pani, a gdy z przyzwyczajenia ich uzywalam, zwracano mi uwage.

Mysle ze jesli zadnych zasad nie okreslono to powinnas jakis czas jednak pozostac na etapie oficjalnym, po kilku dniach, gdy sie juz wszyscy "osfoja" mozesz poprosic by mowiono Ci po imieniu... Ja bym tak zrobila
__________________
The intelligence is like a river...
The deeper it is, the less noise it makes.
Awris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:35   #3
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: savoir vivre w pracy

odswiezam watek
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....



aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 16:54   #4
Najs Bejbe
Przyczajenie
 
Avatar Najs Bejbe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Praga / Shanghai
Wiadomości: 17
Dot.: savoir vivre w pracy

Niestety to osoba starsza wiekiem bądź doświadczeniem zawodowym musi pierwsza zaproponować przejście na "Ty", lub też kobieta mężczyźnie. Myślę, że raczej nie da się łagodnie załatwić takiej sytuacji, że do Ciebie będzie się zwracało po imieniu a Ty do drugiej osoby będziesz mówiła Pani/ Pan, bo niby jak najładniej wytłumaczyć tej osobie, że o takie coś nam chodzi ;D
Najs Bejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 20:55   #5
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: savoir vivre w pracy

Cytat:
Napisane przez Najs Bejbe Pokaż wiadomość
(...) bo niby jak najładniej wytłumaczyć tej osobie, że o takie coś nam chodzi ;D
Najprościej jak tylko można. Po pewnym okresie współpracy zaproponowałam pewnym osobom (NIE WSZYSTKIM!!! Tylko tym z którymi mi się dobrze współpracowało i łączyła nas więź sympatii i zaufania - na pewno tej relacji nie wypracowałam w ciągu 1 mc pracy...) aby zwracały się do mnie po imieniu. Ponieważ 2 osoby były ode mnie starsze 10 lat, zaproponowały automatycznie aby działało w to dwie strony - zgodziłam się i jest ok- jedna osoba zaś była/jest starsza ponad 20 lat i pozostałyśmy na relacji jednostronnej, kiedy to tylko do mnie zwraca się po imieniu.
Wszystko odbyło się naturalnie.
Czasami pewne zasady odgórnie gdzieś "spisane" nie mają przełożenia w rzeczywistości.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 21:10   #6
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: savoir vivre w pracy

z 2 strony niefajnie jest łamać zasady, które panują w danej firmie, jeśli nawet do 60-latków mówi się tam na ty, to dlaczego ty miałabyś mówić per pani. może oni też by się niezręcznie czuli, albo śmiesznie? może nie chca na codzień zaznaczac swojego wieku.
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:55   #7
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: savoir vivre w pracy

Na szczescie ja od momentu kiedy mnie przyjeli na staz, potem na etat, starsi mowili do mnie po imieniu a ja do nich na per "pan/i"
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.