[Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 19:46   #1
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016

[Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf


Hej,
Wiem,że wątków nt kamerzysty czy fotografów jest już pare na forum,ale naprawdę trudno doszukać się konkretów .

Bardzo byłabym wdziędzna za namiary na dobrych kamerzystów i fotografów w obrębie Warszawy i okolic.
Najlepiej przydałby się linki do stron i jeśli wiecie jaką kwotę pobierają za usługę to byłabym bardzo wdzięczna.
Myśle,że ten wątek pomoże jeszcze wielu osobom które jak ja są w kropce .
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 19:57   #2
Katorii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 19
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Dołączam się do prośby. Fajnie by było gdyby wypowiadały się osoby które już skorzystały z oferty danego kamerzysty
Katorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:09   #3
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

No, kochana. Otworzyłaś puszkę pandory Teraz tu się pojawią chmary pseudo mężatek zachwalających wniebogłosy swoich kamerzystów i fotografów... Powodzenia w odróżnianiu prawdziwej rekamy od fake'ów

Powiedz, jakie widełki cenowe Cię interesują, to wyślę Ci parę propozycji.
Przeleciałam ten rynek w "tę i nazad" jak mówią niektórzy, wiec może pomogę.
Jednak powinnaś zrozumieć mój gust: zero kiczu, tandety w montażu, film maks. 60 min a najlepiej 30 min, uwielbiam teledyski, znam się już trochę na dobrych ujęciach, dobrym montażu, więc jak na amatora cośtam wiem O dobrych zdjęciach jeszcze się uczę.

Natrafiłam na antyforum.pl na wątek dziewczyny, która opisywała swoje plany ślubne (Gorgusia wychodzi za mąż czy jakoś tak) i tak też trafiłam na firmę z Warszawy. Proszę dla ułatwienia oto linki:
http://www.youtube.com/watch?v=CLuJIr7tIic
http://www.youtube.com/watch?v=HckZa...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=smRsD...eature=related

Gdybyś miała jakieś pytania, to pisz - jak będę umiała, to odpowiem. Pozdr!
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 21:51   #4
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Hej, Dla mnie podstawą w wyborze dobrego fotografa czy kamerzysty będą jego dzieła na str internetowej.
Akurat są to takie rzeczy które muszę najpierw zobaczyć aby się zdecydować.
Widełek cenowych jeszcze nie określiłam,bo nie wiem ile tak naprawdę bierze się za tą usługę i czy w 2000-3000tys znajdę coś faktycznie dobrego.
Sam ślub może być prawie w ogóle nie kamerowany,bardziej zależy mi na weselu.
Również nie chce aby nagranie było kiczem,bo równie dobrze to wtedy mogłabym po prostu kupić dobrą kamerę i wynająć wąsatego wujka,ale nie o to chodzi.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

a i dzięki za linki do teledysków-mniej więcej o coś takiego mi chodzi.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 01:12   #5
blackandblue
Rozeznanie
 
Avatar blackandblue
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 880
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Jestem fotografem ślubnym, pracuję na terenie Warszawy okolic, ale nie wiem czy powinnam głośno reklamować się na forum Dlatego będzie bez podawania linków

Mogę zupełnie prywatnie powiedzieć, że bardzo ważne, czy fotograf/kamerzysta zajmuje się reportażem i wychwytywaniem naturalnych momentów czy może reżyserowaniem ujęć, ustawianiem każdej sceny, strofowaniem panny młodej podczas przygotowań, itp. To nawet nie chodzi o to, że zdjęcia czy film będą złe - po prostu to stresuje i przeszkadza. Warto więc zbadać jak pracuje przed podpisaniem umowy

Jeśli zaś chodzi o zdjęcia czyli sam efekt pracy - warto przejrzeć pełne materiały z sesji i ślubów (często na blogach fotografów), nie tylko wybrane fotografie na stronie www. Bywa tak, że na www umieszczane są wybrane, najlepsze zdjęcia z kilkunastu ślubów, co tworzy ułudę, że całe materiały kilkuset zdjęć tak właśnie wyglądają, a w rzeczywistości są to pojedyncze perełki. Może się okazać, że 3/4 pełnego materiału to zdjęcia nieostre, niedoświetlone czy prześwietlone silnym błyskiem lampy.

Trzeba też wiedzieć, czy fotograf ma zapasowy sprzęt, który będzie mieć przy sobie w dniu ślubu na wypadek awarii, by zagwarantować jakieś bezpieczeństwo wykonania usługi. Nie może być tak, że fotograf przyjeżdża z jednym aparatem, obiektywem i lampą.

Kamerzystę należy zapytać czy w domu, w kościele lub na weselu zamierza rozkładać dodatkowe statywy z oświetleniem (nie polecam, bo zazwyczaj to halogeny o baaaaaardzo dużej sile, które walą w młodych lub na salę jak reflektory samochodowe ;-) Nie sprzyja to ani miłej atmosferze ani dobrym fotografiom, poza tym naturalne oświetlenie sceny zupełnie znika).

Nie warto decydować się na kamerzystę ani fotografa z większej firmy - wiadomo, że najlepsi pracują na własny rachunek. Kiedy podpisujecie umowę z większą firmą skupiającą kilku-kilkunastu podwykonawców może się okazać, że przy wyborze będziecie oglądać zdjęcia jednego fotografa, a zupełnie inny przyjdzie sfotografować Wasz ślub.

To pierwsze uwagi, które przyszły mi do głowy, mam nadzieję, że będą pomocne!
__________________
Klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

Edytowane przez blackandblue
Czas edycji: 2011-11-04 o 01:29
blackandblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 07:53   #6
Katorii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 19
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Dołączam się do poszukiwań kamerzysty z pomysłem. Chciałabym żeby nagrywały nas 2 osoby ze steadycamem ale wolę żeby film był dłuższy tak 2.30-3h. Możecie mi kogoś polecić?
Katorii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 13:25   #7
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

blackandblue dzięki za rady i podpowiedzi. Napewno cześci nie wiedziałam i będą one dla mnie przydatne.
W tym roku ślub brała moja bliska kuzynka i myśle,że sporo też mi pomoże (sama też wertowała fotografów itd.), ale mimo wszystko mamy troche inny gust więc sama też chce poszukć.
Podaj mi może ten link na PW.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 13:32   #8
blackandblue
Rozeznanie
 
Avatar blackandblue
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 880
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Ok, przesłałam link

Tymczasem przypomniała mi się jeszcze jedna istotna sprawa:
warto dowiedzieć się w jakiej rozdzielczości otrzymamy zdjęcia od fotografa i czy będziemy mogli samodzielnie zrobić z nich odbitki - niektórzy fotografowie (na szczęście już coraz rzadziej ) na płytę nagrywają tylko małe zdjęcia, by odbitki zamawiać bezpośrednio u nich. Jest to dużo mniej korzystne cenowo.
__________________
Klasyka nigdy nie wychodzi z mody.
blackandblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 14:42   #9
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Ja może i bym poleciła swojego (efekty znasz ) ale wydaje mi się, że więcej serca do ślubnych zdjęć i więcej pomysłów od Jarka ma Paweł:

http://www.pawelslowik.eu/blog/

Z resztą dobry fotograf dojedzie Ci z każdego miejsca w kraju
Co do kamerzysty mi podobaja się teledyski tej pani: http://llire.pl/ co prawda jest z Wrocławia, ale warto ją ściągnąć
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 15:29   #10
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez Katorii Pokaż wiadomość
Dołączam się do poszukiwań kamerzysty z pomysłem. Chciałabym żeby nagrywały nas 2 osoby ze steadycamem ale wolę żeby film był dłuższy tak 2.30-3h. Możecie mi kogoś polecić?
Muszę przyznać, że coraz rzadziej widzę oferty dobrych firm, które oferują 2-3 godziny filmu...

Początkowo moj narzeczony też chciał dłuższy film. Nasi kamerzysci podeszli do nas z wielkim zrozumieniem, opowiedzieli o szczegółach takiej decyzji i pokazali przykłady. Zdecydowanie przekonali mnie, że film 30-60 minut jest duuużo fajniejszy od takiego długiego. Oglądałam ich film, który trwał 40 min a naprawdę miałam wrażenie, że trwał dużo dłużej - nie czułam niedosytu.
Mimo to mama narzeczonego nadal konserwatywnie tkwiła przy pomyśle 2-3 godz. filmu. Wymyślili więc sposób, by ją zadowolić - dostanie caaały materiał nagrany tego dnia Teraz jest szczęśliwa haha

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez uzunia Pokaż wiadomość
Hej, Dla mnie podstawą w wyborze dobrego fotografa czy kamerzysty będą jego dzieła na str internetowej.
Akurat są to takie rzeczy które muszę najpierw zobaczyć aby się zdecydować.
Widełek cenowych jeszcze nie określiłam,bo nie wiem ile tak naprawdę bierze się za tą usługę i czy w 2000-3000tys znajdę coś faktycznie dobrego.
Sam ślub może być prawie w ogóle nie kamerowany,bardziej zależy mi na weselu.
Również nie chce aby nagranie było kiczem,bo równie dobrze to wtedy mogłabym po prostu kupić dobrą kamerę i wynająć wąsatego wujka,ale nie o to chodzi.

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

a i dzięki za linki do teledysków-mniej więcej o coś takiego mi chodzi.
Zgadzam się z Twoim podejściem. Z całym szacunkiem dla wszystkich Wizażanek, ale nie ma to jak samemu sprawdzić linki i umówić się na spotkanie.
Każda z nas ma inny gust. To co jest kiczem dla mnie może nie być kiczem dla Ciebie. Takie opinie na forum w stylu: "a mój był tani i zrobił najpiękniejszy film" według mnie niewiele pomagają.

Ceny w naszym pięknym mieście są bardzo zróżnicowane. Moje doświadczenie: jeżeli cena jest poniżej 3 tys. dostajesz przyzwoity film, wszystko nagrane, ale polotu to tam niewiele (czołówki u każdej pary takie same albo na dwa wzory, nieśmiertelne przyspieszone tańce - że to niby takie śmieszne. Jeżeli zależy Ci na czymś wystaranym, to wysupłać trzeba 4,5 tys. w górę.

Firmy, które obejrzałam nie licząc tych tragicznych (antyreklama na priw )to RecTime - mają pasję, ale wg. mnie za mało doświadczenia, LiraArt - wysokie mniemanie o sobie nie przekłada się na wysoki poziom montażu, ConceptStudio - montażowe efekciarstwo dla ludu
Za kamerzystami więc latałam niemal od drzwi do drzwi. W końcu wybrałam KarenMedia - urzekło mnie ich podejście do klienta, elastyczność, zaangażowanie (pomysły! rozwiązywanie trudnych sytuacji) i nie ukrywam, także fakt, że nie zajmują się głównie ślubami oraz to, że byli tańsi od MpStudios. Żeby tak nie mnożyć komplementów: świetny montaż, bardzo dobre reportażowe ujęcia, 2-3 kamery pozwalają spojrzeć z kilku perspektyw no i skusiła mnie ich promocja na kran kamerowy
Z fotografami poszłam na łatwiznę: SnapStudio

Edytowane przez GRUBSTEIN
Czas edycji: 2011-11-04 o 15:47
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 16:44   #11
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

takaya Siostra tohttp://llire.pl/ jest naprawdę fajne,ale tak myśle czy mnie na to stać będzie XD *joke*
Zobacze jeszcze pare rzeczy porównam i coś pewnie wybiorę+ musimy w końcu naszych rodziców zapoznac ;/

GRUBSTEIN czy możesz mi podesłać jakiś kontakt do tej firmy i przesłać koszty?
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 17:44   #12
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez uzunia Pokaż wiadomość
GRUBSTEIN czy możesz mi podesłać jakiś kontakt do tej firmy i przesłać koszty?
Spoko, podeślę na priv. na vimeo możesz ich tez wyszukać wpisując "karenmedia"
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 19:24   #13
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

ojjj MP Studios czy Michej to już najwyższa półka cenowa bo i najpiękniejsze filmy, ale to również zrobienie z wesela studia filmowego, przy takiej liczbie kamerzystów i sprzętu :P
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:21   #14
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Mnie przede wszystkim zaskoczyły ceny, które krzyczą kamerzyści. Firmy robiące filmy, które mi odpowiadają biorą 5500-6000. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z jedną firmą, też biorą sporo, ale kamerzystów ma być 3. Zo0baczymy co z tego wyjdzie.

Za fotografa płacę 2800 - pełen pakiet, sesja innego dnia, odbitki itd. Po spotkaniu z Panem i podpisaniu umowy jestem bardzo dobrej myśli. Bardzo sympatyczna i konkretna osoba. Zgodził się na moje poprawki do umowy. Od razu dał mi też kilka rad, o których wcześniej bym nie pomyślała - np., że Pan Młody musi być koniecznie upudrowany, żeby nie wyglądał kiepsko przy Pannie Młodej w pełnym makijażu. Omówiliśmy moje pomysły i dostałam bardzo rzeczowe odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 16:39   #15
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Blacky a jakiego masz otografa ? Ceny kamerzystów niestety jak już sprawdzałam to mniej więcej takie jak podajesz..nic tylko się prebrażowić i kręcić teledyski weselne , napisz jak poszło spotkanie z tą mniejszą firmą jak już się odbędzie-ile krzykleni.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 21:37   #16
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

http://www.wesela.krzyzewski.pl/flash_pl/index.html

To fotograf, z którym mam podpisaną umowę - bardzo sympatyczny.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 14:25   #17
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Mnie przede wszystkim zaskoczyły ceny, które krzyczą kamerzyści. Firmy robiące filmy, które mi odpowiadają biorą 5500-6000. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z jedną firmą, też biorą sporo, ale kamerzystów ma być 3.
Prawda, prawda Ja w podobnej cenie też mam 3 kamery oraz kran kamerowy.
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 00:34   #18
bizu90
Raczkowanie
 
Avatar bizu90
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Kochane, a co sądzicie o nich http://ragusfilm.com/

słyszałam, że są z Warszawy, jednak storna w przebudowie i się nie dowiem nic ;(
Chcę film taki jak robią np. mpstudios tylko aby trwał 3 h i był do 4 tys. do w ogóle możliwe?
__________________
18.12.2010 narzeczona
bizu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 14:08   #19
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez bizu90 Pokaż wiadomość
Kochane, a co sądzicie o nich http://ragusfilm.com/

słyszałam, że są z Warszawy, jednak storna w przebudowie i się nie dowiem nic ;(
Chcę film taki jak robią np. mpstudios tylko aby trwał 3 h i był do 4 tys. do w ogóle możliwe?
Bizo, nie wiem, czy miałaś okazję obejrzeć kiedyś pełny film w stylu mpstudios? Jest powód, dla którego firmy tego pokroju nigdy przenigdy nie robią trzygodzinnych filmów z jednego ślubu. Pracuję w firmie eventowej, więc miałam może łatwiejszy dostęp do 'fachowców' z tej branży, gdy sama szukałam. Wyjaśnili mi, że aby powstała jedna minuta dobrego filmu potrzebne są min. 10 minut surowego materiału. Żeby stworzyć 4h filmu potrzebne byłoby dziesięć razy tyle nagranego materiału ! Musiałabyś więc z tydzień mieć kręcony film, chociaż to też pomysł na fajny dokumentalny film
Wydaje się, że to z tego powodu, że abyś miała wrażenie, że oglądasz dobry porządny film, nie można dawać ujęć po kolei jak leci. Kamerzysta musi się pewnie przyłożyć do ujęć, poustawiać swoje rzeczy, tak jak i fotograf. To dlatego filmy tego rodzaju firm trwają od 20 do 60 min a czasem 90min ale to już raczej z dodatkowym dniem zdjęciowym np. z plenerem narzeczeńskim, nagrywanymi podziękowaniami dla rodziców itp.

Mój narzeczony miał ten sam pomysł co Ty (ochota na długi film). Nasi kamerzyści więc dadzą mu cały surowy materiał do oglądania, a do filmu wejdą najlepsze i najważniejsze ujęcia tak żebym oglądała bez przewijania Jak będę chciała sobie przypomnieć, jaki toast złożył wujek Stefek po piątej lufce to zajrzę do surowego materiału

Firma, którą znalazłaś wygląda bardzo przyzwoicie i raczej powyżej 4 tys., ale daj znać, co Ci powiedzą
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 19:49   #20
bizu90
Raczkowanie
 
Avatar bizu90
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez GRUBSTEIN Pokaż wiadomość
Bizo, nie wiem, czy miałaś okazję obejrzeć kiedyś pełny film w stylu mpstudios? Jest powód, dla którego firmy tego pokroju nigdy przenigdy nie robią trzygodzinnych filmów z jednego ślubu. Pracuję w firmie eventowej, więc miałam może łatwiejszy dostęp do 'fachowców' z tej branży, gdy sama szukałam. Wyjaśnili mi, że aby powstała jedna minuta dobrego filmu potrzebne są min. 10 minut surowego materiału. Żeby stworzyć 4h filmu potrzebne byłoby dziesięć razy tyle nagranego materiału ! Musiałabyś więc z tydzień mieć kręcony film, chociaż to też pomysł na fajny dokumentalny film
Wydaje się, że to z tego powodu, że abyś miała wrażenie, że oglądasz dobry porządny film, nie można dawać ujęć po kolei jak leci. Kamerzysta musi się pewnie przyłożyć do ujęć, poustawiać swoje rzeczy, tak jak i fotograf. To dlatego filmy tego rodzaju firm trwają od 20 do 60 min a czasem 90min ale to już raczej z dodatkowym dniem zdjęciowym np. z plenerem narzeczeńskim, nagrywanymi podziękowaniami dla rodziców itp.

Mój narzeczony miał ten sam pomysł co Ty (ochota na długi film). Nasi kamerzyści więc dadzą mu cały surowy materiał do oglądania, a do filmu wejdą najlepsze i najważniejsze ujęcia tak żebym oglądała bez przewijania Jak będę chciała sobie przypomnieć, jaki toast złożył wujek Stefek po piątej lufce to zajrzę do surowego materiału

Firma, którą znalazłaś wygląda bardzo przyzwoicie i raczej powyżej 4 tys., ale daj znać, co Ci powiedzą

Dzięki wielkie za odpowiedż, z tym surowym materiałem jest to dobre rozwiązanie. Przyznam szczerze jak oglądam filmy tylu mp studios, pomimo, że nie znam tych par, wpływa to nam mnie rozczulająco. Filmy sprawiają, że poznaję parę młodych czego nie ma zwykłych nagraniach, które ogląda się raz i stawia na półkę.
__________________
18.12.2010 narzeczona
bizu90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 20:08   #21
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez bizu90 Pokaż wiadomość
Przyznam szczerze jak oglądam filmy tylu mp studios, pomimo, że nie znam tych par, wpływa to nam mnie rozczulająco.
Ja też mam ciary, gdy oglądam teledyski niektóre. Miałam to samo uczucie oglądając twórczość moich kamerzystów i między innymi dlatego się na nich zdecydowałam
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 16:35   #22
ChocolatePuma
Raczkowanie
 
Avatar ChocolatePuma
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 83
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Szczerze polecam wedding studios. Są z Warszawy, ale wiem, że dojeżdżają dalej.
Mega profesjonalizm, nie schodzili z parkietu(oczywiscie chodzi mi o prace a nie tance;p)
To reportaz i teledysk z ślubu moich znajomych:
http://www.weddingstudios.pl/site/we...-galeria-zdjec

ChocolatePuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:31   #23
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

ja polecam http://www.videofilmowanie-zyrardow.pl
każdą uroczystość traktuje indywidualnie
możliwość nagrywania na dwie kamery, możliwy wysięgnik dzięki któremu ujęcia są na większą powieszchnię
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 18:41   #24
adukan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez GRUBSTEIN Pokaż wiadomość
Za kamerzystami więc latałam niemal od drzwi do drzwi. W końcu wybrałam KarenMedia - urzekło mnie ich podejście do klienta, elastyczność, zaangażowanie (pomysły! rozwiązywanie trudnych sytuacji) i nie ukrywam, także fakt, że nie zajmują się głównie ślubami oraz to, że byli tańsi od MpStudios. Żeby tak nie mnożyć komplementów: świetny montaż, bardzo dobre reportażowe ujęcia, 2-3 kamery pozwalają spojrzeć z kilku perspektyw no i skusiła mnie ich promocja na kran kamerowy
Z fotografami poszłam na łatwiznę: SnapStudio
mozesz podac link do swojego filmu lub filmow, ktore cie urzekly? to co maja na vimeo (slubnych filmow raptem 3 migawki) to jakas tandeta, ot taki przecietny film, ujecia jakich wiele obecnie na rynku...
z mpstudios nie ma to nic wpolnego, nie ma nawet co tutaj porownywac.. no chyba ze na vimeo nie maja nic nowego od wielu lat..
adukan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 09:47   #25
cheetah girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez ChocolatePuma Pokaż wiadomość
Szczerze polecam wedding studios. Są z Warszawy, ale wiem, że dojeżdżają dalej.
Mega profesjonalizm, nie schodzili z parkietu(oczywiscie chodzi mi o prace a nie tance;p)
To reportaz i teledysk z ślubu moich znajomych:
http://www.weddingstudios.pl/site/we...-galeria-zdjec


Szczerze odradzam tę 'firmę', zpiepszyli nasz ślub i wesele, wstyd pokazywać komu kol wiek, zero oryginalnego dźwięku..........
Chętnie podzielę się DVD, kosztowało 3800 zł.
cheetah girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:13   #26
adukan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Cytat:
Napisane przez cheetah girl Pokaż wiadomość
Szczerze odradzam tę 'firmę', zpiepszyli nasz ślub i wesele, wstyd pokazywać komu kol wiek, zero oryginalnego dźwięku..........
Chętnie podzielę się DVD, kosztowało 3800 zł.
mozesz pokazac np jakies urywki?
chetnie spojrze na poziom ich filmow
adukan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 18:43   #27
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Hej.A nie próbowałaś reklamować jakoś tego u nich?
Też chętnie zobacze ich prace,bo prawdę mówiąć to chciałam ich wynajać do nagrania filmu .
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:22   #28
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Też bym chciał zobaczyć fragmenty filmu od nich! Moze uda Ci się na YT wrzucić trochę?
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 21:19   #29
allein
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 70
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Oni robią przepiękne filmy : http://krecenieslubu.pl/ a że dopiero zaczynają w tej branży (co widać po stronie ;P), są tani : 3 000 zł. Jednak jak dowiadywałam się u nich, nie robią filmów dłuższych niż 60 minut, taka już jest tendencja

Czy ktoś może kojarzy ich ? Przejrzałam wiele ich reportaży i teledysków, mają doświadczenie w kręceniu i myślę, że chyba im zaufam

Cytat:
Napisane przez bizu90 Pokaż wiadomość
Kochane, a co sądzicie o nich http://ragusfilm.com/

słyszałam, że są z Warszawy, jednak storna w przebudowie i się nie dowiem nic ;(
Chcę film taki jak robią np. mpstudios tylko aby trwał 3 h i był do 4 tys. do w ogóle możliwe?
Oj, tak jak napisałaś - to raczej niemożliwe Takie filmy jak mpstudios są baaaardzo długo montowane, nikomu nie opłaca się tego robić za 4 tysiące - tak wytłumaczyli mi to panowie z powyższego linka,
pozdrawiam.
__________________


Edytowane przez allein
Czas edycji: 2012-02-19 o 21:23
allein jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 17:05   #30
KsieznaJoanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: [Warszawa i okolice]kamerzysta, fotograf

Temat jest sprzed dwóch lat, ale internet nie zapomina ;-)

Gdyby ktoś szukał kamerzysty - decydowanie polecam nakrecony.pl - Adam Fabisz jest ekstra.
Żeby coś więcej powiedzieć: nagranie podzielone jest na dwie płytki - jedną z przygotowań, błogosławieństwa i ceremonii, drugą - z wesela. Nagrania są bardzo dobre, a montaż jest po prostu świetny. Co chwilę wybuchamy śmiechem oglądając film z wesela. Uchwyconych jest wiele momentów o których zwyczajnie nikt już nie pamiętał, a są piękne i często bardzo symboliczne, wzruszające. Do tego bardzo fajny teledysk.

POLECAM!
KsieznaJoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-19 13:34:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.