Matura angielski rozszerzony - problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-10, 12:49   #1
fajniejestfajnie
Raczkowanie
 
Avatar fajniejestfajnie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 360

Matura angielski rozszerzony - problem


Mam problem i chciałabym rozwiać wątpliwości.

Zdawałam maturę w 2011 roku, ale angielski ustny i pisemny na poziomie podstawowym. Teraz chcę zdać dodatkowo język angielski rozszerzony. Wpisałam we wstępnej deklaracji, że zgłaszam nowy przedmiot dodatkowy, angielski część pisemna. W ustnej nic.
Ale teraz przeglądając różne fora wpadłam w panikę, że będę musiała zdawać angielski rozszerzony ustny i to podobno na starych zasadach..
Ktoś wie, czy mogę pisać sam rozszerzony pisemny angielski?
fajniejestfajnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 14:52   #2
aniolek91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

Hmm mi osobiście wydaje się, że całkiem możliwe że na ustny też powinnaś iść.. chociaż kto to tam wie, bo ciągle coś zmienia się w tym systemie edukacji. Ja jak zdawałam jako dodatkowy przedmiot angielski rozszerzony to zarówno pisemny jak i ustny, ale wynik ustnego nie decydował o zdaniu matury wiec niektórzy olewali sprawe i po prostu nie przychodzili, bez żadnych dodatkowych konsekwencji. Wg mnie najlepiej będzie jak wybierzesz się do swojego dawnego nauczyciela angielskiego (ewentualnie dyrektora) i zapytała. Wtedy będziesz miała 100% pewność co i jak. a inna możliwość to napisanie maila do CKE, tam to już w ogole muszą wiedzieć
aniolek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:32   #3
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

W tamtym roku było tak, że jeśli angielski byłby Twoim drugim językiem obcym, to mogłaś sobie zdawać przy rozszerzeniu ustny tylko na podstawie, natomiast jeśli angielski był Twoim jedynym językiem obcym, to przy pisemnym rozszerzeniu musiałaś także rozszerzony ustny. Wydaje mi się, że tutaj będzie analogicznie, ale nie wiem, może się ktoś bardziej znający wypowie...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:57   #4
jane...
Raczkowanie
 
Avatar jane...
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 196
GG do jane...
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

ja maturę zdawałam w 2009 pisemny rozszerzony, ustny- podstawa, ale już nie pamiętam jak to się tam wypełniało
__________________

Schwytana <3
jane... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:58   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:30   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

Tak, zdajesz ustny rozszerzony.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:51   #7
fajniejestfajnie
Raczkowanie
 
Avatar fajniejestfajnie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 360
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ale skoro w deklaracji tego nie wypełniłam? w sekretariacie też nikt nie powiedział, że popełniłam błąd - deklaracje zawsze są u nas sprawdzane.

no ale weźmy już to, że będę musiała zdawać ten ustny. Jeśli na niego nie przyjdę, to pisemny angielski nie będzie mi się już liczył?
fajniejestfajnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 22:00   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

hmm 7 lutego minął termin aktualnej deklaracji, to za późno żeby coś zmienić.

noo nie wiem czy aktualne czy nie ale rok temu jak przygotowywałam kogoś z obcego, to zdawał tak: podstawowy angielski ustny i pisemny, rozszerzony angielski ustny i pisemny, plus drugi język obcy podstawowy ustny i pisemny.......
więc na logikę musiałabyś tak samo
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 21:45   #9
Sylweczka91
Raczkowanie
 
Avatar Sylweczka91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 268
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

Cytat:
Napisane przez fajniejestfajnie Pokaż wiadomość
Mam problem i chciałabym rozwiać wątpliwości.

Zdawałam maturę w 2011 roku, ale angielski ustny i pisemny na poziomie podstawowym. Teraz chcę zdać dodatkowo język angielski rozszerzony. Wpisałam we wstępnej deklaracji, że zgłaszam nowy przedmiot dodatkowy, angielski część pisemna. W ustnej nic.
Ale teraz przeglądając różne fora wpadłam w panikę, że będę musiała zdawać angielski rozszerzony ustny i to podobno na starych zasadach..
Ktoś wie, czy mogę pisać sam rozszerzony pisemny angielski?

Ja mature pisalam w 2010 r ale w tym zdecydowalam sie ja poprawic...Jezeli w deklaracji wpisalas j.angielski rozszerzony w czesci pisemnej to zdajesz tylko czesc pisemna..jesli natomiast wpisalas tez w czesci ustnej to zdajesz na starych zasadach takie jak byly w latach 2010/2011. Ja poczatkowo zapisalam sie tez na ustny bo uwazam ze tegoroczni maturzysci maja latwiej z ta bezpoziomowa matura ustna..alee w ostatniej chwili dowiedzialam sie ze zdawalabym na starych zasadach , wiec sie wypisalam bo moj wynik najgorszy nie byl a stresu nie zamierzam przezywac kolejny raz)

Ps; na wiekszosci kierunkow nie biora pod uwage nawet czesci ustnej tak samo z j.polskim..

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

a przepraszam... Ty zdajesz mature pierwszy raz z rozszerzenia , tak ; >>?
bo nie przeczytalam uwaznie jesli tak, myslalam ze jestes w takiej sytuacji jak ja ..to zdajesz i czesc ustna , tak bylo na starych zasadach.

Jak ja zdawalam mature pierwszy raz z rozszerzenia to w deklaracji mimo ze wpisalas tylko czesc pisemna to jednak to obejmuje caly pakiet ze tak powiem i czesc ustna na 99% a dla upewnienia pytaj w sekretariacie
Sylweczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 17:34   #10
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Matura angielski rozszerzony - problem

Chyba jest tu jakieś zamieszanie.
Nie ma czegoś takiego, jak matura ustna z języka na poziomie podstawowym czy rozszerzonym. Nie ma. Od tego roku weszło połączenie tych dwóch egzaminów - ustny w językach jest tylko jeden. Zawiera elementy z podstawy, jak i z rozszerzenia, jest bardziej rozbudowany, na maksymalnie 30 pkt, nie 20.

Co do pytania, to bardziej skłaniam się ku temu, że ustny masz już zdany, to prawdopodobnie nie będzie Cię obejmował. Ale palca nie dam sobie uciąć - idź do szkoły w której zdajesz i zapytaj.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.