Zapalenie ucha u 5 latki pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-03, 19:43   #1
Izabela_wow
Raczkowanie
 
Avatar Izabela_wow
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 68

Zapalenie ucha u 5 latki pomocy


Hej dziewczyny mam pytanie a raczej problem.Mała dostała w niedziele w nocy gorączkę około 39 i skarżyła się na ból ucha, w poniedziałek do lekarza i dostała antybiotyk Ospamox 500 ale dostała go dopiero we wtorek bo nie było go w aptekach, dodatkowo cały czas na syropie przeciwbólowym i byłoby wszystko ok gdyby nie zaczerwienienie za uchem czy to normalne przy zaplaleniu?Ucho nie jest czerwone tylko to miejsce za, boli ją też bardzo bo cały czas strasznie marudzi.Dodam, że jakieś 2 tygodnie temu miałyśmy to samo z drugim uchem ale nie kojarzę tego zaczerwienienia, mała za bardzo nie chciała żeby tam dotykać itd i już naprawdę nie wiem czy się obawiać czy to jest normalne.Zaznaczam,że teraz lekarz nawet nie zajrzał do ucha, fakt że widziała że byłyśmy te 2 tygodnie temu więc pewnie jest to samo ale żeby tak nie zobaczyć co się dzieje w środku?Jutro z samego rana planuję zadzwonić do przychodni i jednak z nią iść żeby to jeszcze raz sprawdzić ale jeśli któraś z Was ma doświadczenie z zapaleniem ucha u dziecka proszę dajcie jakąś radę co z tym mocnym zaczerwnieniem.
Izabela_wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 19:49   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zapalenie ucha u 5 latki pomocy

Moja córka miała niedawno, tyle, że zdecydowanie mniejsze niż opisujesz - podstawowy lek do dicortineff, krople do uszu. Aż dziwne, że lekarz tylko na antybiotyku poprzestał. Ja sama wielokrotnie miałam zapalenie jako dziecko i ZAWSZE do uszka lek bezpośrednio był.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:11   #3
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Zapalenie ucha u 5 latki pomocy

U na właśnie przechodzimy zapalenie ucha i Mała ma tylko antybiotyk, tyle, ze Augmentin, ale ucho nie jest zaczerwienione...
Ale za każdym razem przechodzi to zapalenie ucha inaczej. Za pierwszym razem miała bardzo dużo biało żółtej wydzieliny w uchu, za drugim razem straciła słuch, a teraz jedynym objawem była jednodniowa gorączka i ból ucha, ale chyba taki do zniesienia, bo kazała sobie masować to ucho i mówiła, ze jak masuję to jej lepiej

Ja na Twoim miejscu przeszłabym się do laryngologa na wszelki wypadek

Szaja Oti już 3 razy miała zapalenie ucha i ani razu nie miała kropli do uszu zapisanych a diagnozował ją za każdym razem inny lekarz...

Edytowane przez monarika
Czas edycji: 2015-12-03 o 20:14
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:20   #4
Izabela_wow
Raczkowanie
 
Avatar Izabela_wow
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 68
Dot.: Zapalenie ucha u 5 latki pomocy

Dziękuje za odpowiedziPoprzednio miała sumamed na 3 czy 4 dni.Zmartwiłam się tym zaczerwienieniem no i strasznie ją bolało bo cały czas jęki, dopiero nie dawno usnęła pewnie zaczął działać syrop przeciwbólowy, gorączke ma 37,7.No nic oby noc spokojnie minęła i jutro do lekarza.
Izabela_wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-03 21:20:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.