Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-10, 21:30   #4231
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Stosuję olej jojoba od kilku dni i mam wrażenie, że twarz się po nim mniej przetłuszcza [/QUOTE]

To prawda, jojoba reguluje wydzielanie sebum. W ogóle od kiedy jestem na naturalnej pielęgnacji, to zapomniałam co to świecenie się twarzy.
A mi się nadal cera świeci, ale w sumie jakby tak się zastanowić to chyba ciut mniej niż kiedyś, ale pewna nie jestem. A czy ten olej z czasem może wysuszyć? Smarować go solo czy do czegoś dodawać?

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
oOd czwartku w Superpharm -25% na AA Eco i -20% na AA Wrażliwa Natura, podobna seria do AA Eco.

Ooo! Dobrze wiedzieć, bo chciałam ostatnio kupić sobie krem pod oczy i się właśnie wahałam czy wziąć z Alterry z tej serii dzika róża do cery młodej i wymagającej czy ten z AA Wrażliwa Natura +20.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 21:39   #4232
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ooo! Dobrze wiedzieć, bo chciałam ostatnio kupić sobie krem pod oczy i się właśnie wahałam czy wziąć z Alterry z tej serii dzika róża do cery młodej i wymagającej czy ten z AA Wrażliwa Natura +20.
ten z alterry taki jakis sredni... w sumie niczego wielkiego od kremu pod oczy nie oczekuje, bo problemow zadnych nie mam ze skora tam... ale mam wrazenie, ze lepiej wygladam, jak "zapomne" uzyc tego kremu... najfajniejsze oczka mam, jak makijaz zmyje olejami, np. jojoba () i potem juz nic nie naloze
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 21:44   #4233
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

dziewczyny, kupiłam zachwalaną przez Was glinkę
czy to możliwe, zeby jakoś źle na mnie działała - robię sobie maseczkę i po max 4 minutach muszę zmyć, bo inaczej mam ochotę zdjać sobie skórę - tak piecze
czy to normalne?
na opakowaniu napisane, ze 5-10 min trzymać, a ja nawet 5 nie mogę
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 21:51   #4234
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ten z alterry taki jakis sredni... w sumie niczego wielkiego od kremu pod oczy nie oczekuje, bo problemow zadnych nie mam ze skora tam... ale mam wrazenie, ze lepiej wygladam, jak "zapomne" uzyc tego kremu... najfajniejsze oczka mam, jak makijaz zmyje olejami, np. jojoba () i potem juz nic nie naloze
Też masz ten z dzikiej róży?

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
dziewczyny, kupiłam zachwalaną przez Was glinkę
czy to możliwe, zeby jakoś źle na mnie działała - robię sobie maseczkę i po max 4 minutach muszę zmyć, bo inaczej mam ochotę zdjać sobie skórę - tak piecze
czy to normalne?
na opakowaniu napisane, ze 5-10 min trzymać, a ja nawet 5 nie mogę
Mnie np. podszczypuje jak mam glinkę zieloną na sobie, ale tylko podszczypuje. Po zdjeciu cera nie jest ani czerwona ani nic, więc nie wiem... może tak ma działać? Muszę jednak dodać, że moja cera nie jest praktycznie w ogóle wrażliwa i baaardzo wiele potrafi znieść.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 22:27   #4235
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
oOd czwartku w Superpharm -25% na AA Eco i -20% na AA Wrażliwa Natura, podobna seria do AA Eco.
a u mnie nie ma Superpharm
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 22:28   #4236
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
dziewczyny, kupiłam zachwalaną przez Was glinkę
czy to możliwe, zeby jakoś źle na mnie działała - robię sobie maseczkę i po max 4 minutach muszę zmyć, bo inaczej mam ochotę zdjać sobie skórę - tak piecze
czy to normalne?
na opakowaniu napisane, ze 5-10 min trzymać, a ja nawet 5 nie mogę
widzę że Ty tez tu wpadasz
ja tą glina myje twarz 3-4 razy w tyg, a w drugim tyg używam jakoa maseczki 2 razy w tyg. i u mnie jest uczucie ściągnięcia, spryskuje woda termalną i trzymam kilka minut.
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 23:14   #4237
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
widzę że Ty tez tu wpadasz
ja tą glina myje twarz 3-4 razy w tyg, a w drugim tyg używam jakoa maseczki 2 razy w tyg. i u mnie jest uczucie ściągnięcia, spryskuje woda termalną i trzymam kilka minut.
to moze warto dodac do niej kropelke jakiegos oleju?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 05:31   #4238
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A ja znowu po prośbie. Czy któraś mogłaby mi kupić odżywkę Yes ogórkową? Dostałam próbkę od kotwilki i oszalałam. A te kupione u nas mają lepsze składy niż te z allegro (jeśli dobrze przeczytałam na forum)
Niedobrze mieszkać w lesie
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 06:18   #4239
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja mogłabym kupić ją jutro w Warszawie
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 07:12   #4240
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
widzę że Ty tez tu wpadasz
ja tą glina myje twarz 3-4 razy w tyg, a w drugim tyg używam jakoa maseczki 2 razy w tyg. i u mnie jest uczucie ściągnięcia, spryskuje woda termalną i trzymam kilka minut.
a wpadam
kupiłam już olejek do mycia twarzy i tą glinkę, a jak mi się będą kończyć poszczególne kosmetyki to będę kupować inne kremy i cudeńka
kończą mi się właśnie kremy Calrins Multi Active i się zastanawiam czy kupić apteczne, których kiedyś używałam czy African Earth z Biolandera

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
to moze warto dodac do niej kropelke jakiegos oleju?
a może być taki do mycia? może spróbuję, bo faktycznie nic się nie dzieje z moją skórą tylko strasznie piecze
albo po prostu tylko na kilka minut moge zostawić...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:23   #4241
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ha, na dwa dni Was zostawić i tyle czytania

Po pierwsze, gratuluję i zazdraszczam urlopu... bawcie się dobrze Dziewczyny

Co do wszystkożerności człowieka i dyskusji, która się wywiązała - skoro komuś nie chce się przeczytać i zrozumieć sensu całej wypowiedzi, ponieważ ma własne zdanie i jest na nie zafiksowany, uważam, że nie ma sensu tematu ciągnąć. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale narzucania go innym nie lubię. A jeśli kto byłby zainteresowany zgłębianie tematu, to "wujek Google prawdę Ci powie", trzeba tylko dobrze poszukać

Powoli... baaardzo powoli wykańczam swoje pierwsze mydło z LF - Kostkę Rozmarynową - co to miała być do włosów, a zmieniła się w "do wszystkiego". Wiecie co, może to kwestia twardości wody, ale ja się niewymiarową (połowa z normalnej) kostką myję już chyba trzy tygodnie i jeszcze trochę jest. A myję się nią cała i trochę mnie jest Następne w kolejności jest Mydło Kleopatry, wiec za jakiś czas dam znać czy to Kostka wyjątkowo taka ekonomiczna, czy ja

A w ogóle to powoli mi się hydrolaty kończą, wiec już kombinuję co sobie przy okazji z Mazideł zamówić I tu ponawiam pytanie o lekki olej do dzioba - pestki maliny mimo, że takie lekkie, jednak zostawiają u mnie tłusty film....
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 08:41   #4242
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny szukam dobrego korektora pod oczy, myślałam nad korektorem w kremie rhea, używałyście?
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:45   #4243
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Vea, w moim przypadku najlepiej wchłaniał sie olej jojoba a tera skwalan tez całkiem fajny pod tym względem. A używałam frakcji sojowej? Ona ciężka i tłusta, ale daje taki mat, że wszystkie kremy wymiękaja
A dla mnie z kolei mydło jogurtowe z LF to najmniej ekonomiczne mydło jakie miałam wcale mi to nie przeszkadza, ale kończy sie zdecydowanie szybciej niż inne. Otworzyłam je razem les argiles z biała glinką - tego z glinką prawie wcale nie ubyło, a jogurtowego już połowy brak. Używam je na zmianę, więc raczej tak samo często. Ale tak jak napisałam - nie ma to dla mnie znaczenia, bo jest bardzo fajne i nawet jakby miało na tydzień starczyć to i tak jeszcze kupię .

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam dobrego korektora pod oczy, myślałam nad korektorem w kremie rhea, używałyście?
Korektora nie uzywałam, ale podkłady były dla mnie pomyłką...
Pixie ma fajne korektory w kremie, jeśli nie lubisz sypkich (sypkie EDM).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:50   #4244
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anula
Frakcji się boję właśnie dlatego, że ciężka i tłusta - boję się zapychania, a niestety mam do tego skłonności... Jojoba mówisz...hmm... a on ma jakiś zapach?
Co do mydeł no widzisz, ja właśnie nie jestem pewna, czy to kwestia tego konkretnego mydła, czy mojej wody. A na jogurtowe też się czaję Będzie w kolejnym zamówieniu... chociaż jeśli reszta zapasów też będzie taka ekonomiczna, to chyba dopiero na gwiazdkę

Pusiu, rhea nie używałam, ale jakiego oni mają pięknego kotka na swojej stronie Idę obejrzeć resztę
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-07-11 o 08:52
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 08:56   #4245
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

A w ogóle to powoli mi się hydrolaty kończą, wiec już kombinuję co sobie przy okazji z Mazideł zamówić I tu ponawiam pytanie o lekki olej do dzioba - pestki maliny mimo, że takie lekkie, jednak zostawiają u mnie tłusty film....
Dziewczyny polecaly olej z arbuza jako lekki
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:07   #4246
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Anula
Frakcji się boję właśnie dlatego, że ciężka i tłusta - boję się zapychania, a niestety mam do tego skłonności... Jojoba mówisz...hmm... a on ma jakiś zapach?
Co do mydeł no widzisz, ja właśnie nie jestem pewna, czy to kwestia tego konkretnego mydła, czy mojej wody. A na jogurtowe też się czaję Będzie w kolejnym zamówieniu... chociaż jeśli reszta zapasów też będzie taka ekonomiczna, to chyba dopiero na gwiazdkę

Pusiu, rhea nie używałam, ale jakiego oni mają pięknego kotka na swojej stronie Idę obejrzeć resztę
Jojoba ma zapach......niezbyt intensywny, ale lepiej się nie wwąchiwać
Przyznam, że ja frakcji zuzyłam juz chyba z 5 opakowań i nigdy nic mnie nie zapchało, ale ja nie mam z tym dużego problemu. Na mazidłach wyczytałam, że jest polecana dla osób ze skłonnością do zaskórników, dlatego wydawało mi się, że nie powinna zapychać a jak już sobie przypomniałam o frakcjo to musze sobie ja kupić znowu...
Taaa.... ja też mam dużo zapasów mydlanych. Podobno plaster miodu z LF jest bardzo odżywczy - napewno sobie kupię! Za jakiś czas..... Jak zużyję zapasy..... To za jakiś rok będzie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:20   #4247
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecaly olej z arbuza jako lekki
Czytałam, czytałam, ale niestety Mazidła go nie mają (a przynajmniej ostatnio nie miały), a wolałabym zamówienie w jednym sklepie.

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Jojoba ma zapach......niezbyt intensywny, ale lepiej się nie wwąchiwać
Przyznam, że ja frakcji zuzyłam juz chyba z 5 opakowań i nigdy nic mnie nie zapchało, ale ja nie mam z tym dużego problemu. Na mazidłach wyczytałam, że jest polecana dla osób ze skłonnością do zaskórników, dlatego wydawało mi się, że nie powinna zapychać a jak już sobie przypomniałam o frakcjo to musze sobie ja kupić znowu...
Taaa.... ja też mam dużo zapasów mydlanych. Podobno plaster miodu z LF jest bardzo odżywczy - napewno sobie kupię! Za jakiś czas..... Jak zużyję zapasy..... To za jakiś rok będzie.
O... a czemu się wwąchiwać?
Hmm.. mówisz, ze frakcja nie zapycha, no poczytam sobie o niej więcej
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:23   #4248
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Vea, w moim przypadku najlepiej wchłaniał sie olej jojoba a tera skwalan tez całkiem fajny pod tym względem. A używałam frakcji sojowej? Ona ciężka i tłusta, ale daje taki mat, że wszystkie kremy wymiękaja
A dla mnie z kolei mydło jogurtowe z LF to najmniej ekonomiczne mydło jakie miałam wcale mi to nie przeszkadza, ale kończy sie zdecydowanie szybciej niż inne. Otworzyłam je razem les argiles z biała glinką - tego z glinką prawie wcale nie ubyło, a jogurtowego już połowy brak. Używam je na zmianę, więc raczej tak samo często. Ale tak jak napisałam - nie ma to dla mnie znaczenia, bo jest bardzo fajne i nawet jakby miało na tydzień starczyć to i tak jeszcze kupię .

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------


Korektora nie uzywałam, ale podkłady były dla mnie pomyłką...
Pixie ma fajne korektory w kremie, jeśli nie lubisz sypkich (sypkie EDM).
Czytałam Twoją recenzje korektora Pixie na kwc i właśnie obawim się tego zbierania w załamaniach
A używałście korektora z lavery, logony?
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:30   #4249
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a może być taki do mycia? może spróbuję, bo faktycznie nic się nie dzieje z moją skórą tylko strasznie piecze
albo po prostu tylko na kilka minut moge zostawić...
a dlaczego nie? warto spróbować. Cera będzie bardziej nawilżona, odżywiona.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

A w ogóle to powoli mi się hydrolaty kończą, wiec już kombinuję co sobie przy okazji z Mazideł zamówić I tu ponawiam pytanie o lekki olej do dzioba - pestki maliny mimo, że takie lekkie, jednak zostawiają u mnie tłusty film....
Przejrzyj u mnie oleje w linkach na dole. Z lekkich to na pewno konopny, jojoba, orzechy włoskie, z róży piżmowej, ogórecznik, wiesiołek, słonecznik... Jest z czego wybierać

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam dobrego korektora pod oczy, myślałam nad korektorem w kremie rhea, używałyście?
Mam pixie i polecam, fajnie kryje, nie wysusza skóry wokół oczu. A jak na allegro poprosisz próbkę innego korektora to też Ci dadzą

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Czytałam Twoją recenzje korektora Pixie na kwc i właśnie obawim się tego zbierania w załamaniach
A używałście korektora z lavery, logony?
Nie zbiera się, jeśli nie nałożysz go za dużo. A poza tym jeśli już się zbiera to zaraz po nałożeniu, więc możesz szybko go wytrzeć i cały dzień jest ok.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 10:37   #4250
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
a dlaczego nie?;) warto spróbować. Cera będzie bardziej nawilżona, odżywiona.


Przejrzyj u mnie oleje w linkach na dole. Z lekkich to na pewno konopny, jojoba, orzechy włoskie, z róży piżmowej, ogórecznik, wiesiołek, słonecznik... Jest z czego wybierać:ehem:


Mam pixie i polecam, fajnie kryje, nie wysusza skóry wokół oczu. A jak na allegro poprosisz próbkę innego korektora to też Ci dadzą;)


Nie zbiera się, jeśli nie nałożysz go za dużo. A poza tym jeśli już się zbiera to zaraz po nałożeniu, więc możesz szybko go wytrzeć i cały dzień jest ok.
Dzięki! To spróbuję pixie:cmok:
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:42   #4251
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Witam i ja
Użyłam dzisiaj szamponu yes marchewka i odżywkki JMO cytrus&pomarańcza i jestem tak pod wielkim wrażeniem odżywki,że brak mi słów!Jest cudowna-jak naszprycowana silikonami daje natychmiastowy efekt miękkich włosów.Cud,miód,malina i arbuzJa taki efekt miałam nakładając absoluta loreala profesjonalnego(a tam silikonów na potęge)Włosy cudowne po niej nawet po wyschnięciu.Mianuję ją swoją naj odżywkąJak się cieszę,że idzie do mnie pełowymiarowa jej butla-tylko co z tego jak na razie musi pozostać zamknięta(muszę zużyć p&r)i jeszcze ciekawa jestem jak się będzie spisywał olejek.
A co do szamponu yes to oczyścił świetnie skórę głowy-najważniejsze,żebym miała czerep świeży po nim przez dwa dni i niczego więcej już do szczęścia nie potrzebuje.
No widzisz! Cieszę się, że odżywka Ci pasuje

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wklejam zdjęcia próbeczek - robiłam porzadki w zapasach i tak sobie pomyslałam, ze niektóre fajne, więc Wam pokaże Ładnie sie prezentuja, prawda?
Piękne masz te próbki Trójkąciki szczególnie

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam dobrego korektora pod oczy, myślałam nad korektorem w kremie rhea, używałyście?
Nie znam rhea, ale używam korektorów w kremie Pixie Cosmetics. Polecam kolor beżowy (uniwersalny, wygląda na ciemny, ale wcale takie nie jest na skórze) i żółty (rozjaśnia cienie pod oczami).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:50   #4252
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Przejrzyj u mnie oleje w linkach na dole. Z lekkich to na pewno konopny, jojoba, orzechy włoskie, z róży piżmowej, ogórecznik, wiesiołek, słonecznik... Jest z czego wybierać
Znam, znam Twój podpis, bo i z niego korzystałam wybierając wcześniej oleje
Pozwoliłam sobie dodać własne komentarze, do niektórych produktów, które wypróbowałam. I teraz pytanie, co z pozostałych poleciłabyś - cerę mam mieszaną, skłonna do zapychania, przetłuszczającą się w strefie T, a policzki niestety lubią się przesuszyć. Z naczynkami na szczeście problem tylko mam ja skrzydełkach nosa, ale mały. I na szczęście, jakoś bardzo podatna na podrażnienia nie jestem Za to na zapach bardzo


Oleje:
1. Konopny
2. Olej z nasion czerwonej maliny - miałam próbkę, ale film zostawia i niestety zapach ma za mdły
3. Olej z krokosza
4. Winogronowy
5. Olej z nasion malin - jak z nasiona czarnej maliny
6. Olej z nasion czarnej porzeczki - jak z nasiona czarnej maliny
7. Olej z czarnuszki
8. Olej tamanu
9. Olej arganowy - do ciała super, do twarzy solo dla mnie za tłusty, chociaż dodaję czasem do maseczek
10. Olej z pachnotki
11. Olej z pestek arbuza
12. Olej ze słonecznika - jako komponent olejku myjącego super, solo za tłusty
13. Olej z wiesiołka
14. Olej z orzecha włoskiego - mam spożywczy (ale kosmetyczny chyba podobny będzie) i jest dla mnie za tłusty
15. Macerat z kasztanowca
16. Macerat z alg
17. Olejek z drzewa herbacianego ! mam i używam na niespodzianki
18. Macerat brzozowy

Hydrolaty:
1. Oczarowy - ukochany i ulubiony
2. Rozmarynowy
3. Cytrynowy - mam, ale bez euforii... nic nie robi
4. Woda pomarańczowa (mazidła)
5. Geraniowy
6. Lawendowy
7. Z rumianku rzymskiego
8. Z róży stulistnej
9. Z zielonej herbaty- mam, ale bez euforii... nic nie robi
10. Neroli
11. Aloesowy - wykończyłam, ale znowu kupie, bardzo fajny hydrolat
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:52   #4253
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A właśnie, bo nie pamiętam. To mazidła miały swój oddział we Wrocławiu czy inny sklep?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:08   #4254
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Czytałam, czytałam, ale niestety Mazidła go nie mają (a przynajmniej ostatnio nie miały), a wolałabym zamówienie w jednym sklepie.



O... a czemu się wwąchiwać?
Hmm.. mówisz, ze frakcja nie zapycha, no poczytam sobie o niej więcej
Frakcja mnie nie zapycha, nie wiem, czy zapycha innych ale z opisu wywnioskowałam, że nie powinna...
Jojoba, no cóż, zapach ma taki, jakby to określić nieświeży? jakby zjełczały? Ale nie jest uciążliwy.
Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Czytałam Twoją recenzje korektora Pixie na kwc i właśnie obawim się tego zbierania w załamaniach
A używałście korektora z lavery, logony?
Oprócz pixie używam tylko edm.
Ale jak widzisz wielu osobom pixie bardzo pasuje, dlatego też go Tobie poleciłam Ja generalnie mam tendencje do zbierania sie podkładów w załamaniach skóry i do szybkiego spływania podkładów i korektórów z dzioba. Ale to nie jest ogólnie wystepujące zjawisko. Recenzję wystawiłam na podstawie własnych dośiwadczeń, ale nie wszystkie muszą dotknąć też Ciebie.
Ja nie nakładam korektora za dużo - po prostu sie mnie nie trzyma tak dobrze jak innych
Zresztą podkład lumiere tez ze mnie znika bez śladu po 4-5 godzinach.


Sicilia - trójkąciki takie ładne, że żal użyć
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:15   #4255
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Frakcja mnie nie zapycha, nie wiem, czy zapycha innych ale z opisu wywnioskowałam, że nie powinna...
Jojoba, no cóż, zapach ma taki, jakby to określić nieświeży? jakby zjełczały? Ale nie jest uciążliwy.

Oprócz pixie używam tylko edm.
Ale jak widzisz wielu osobom pixie bardzo pasuje, dlatego też go Tobie poleciłam Ja generalnie mam tendencje do zbierania sie podkładów w załamaniach skóry i do szybkiego spływania podkładów i korektórów z dzioba. Ale to nie jest ogólnie wystepujące zjawisko. Recenzję wystawiłam na podstawie własnych dośiwadczeń, ale nie wszystkie muszą dotknąć też Ciebie.
Ja nie nakładam korektora za dużo - po prostu sie mnie nie trzyma tak dobrze jak innych
Zresztą podkład lumiere tez ze mnie znika bez śladu po 4-5 godzinach.


Sicilia - trójkąciki takie ładne, że żal użyć
Bardzo Ci dziękuję za rade i recenzję - spróbuję pixie i zobacze ale lubię posłuchać najpierw opini innych i poczytać recenzji
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:16   #4256
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Vea7, wybrałabym różę piżmową. Jest bardzo lekka, nie zapycha bo ma tylko około 20% kwasu oleinowego albo i mniej, do tego działa z dnia na dzień. Cera wygląda coraz lepiej, rozjaśnia przebarwienia, blizny, naczynka też się chowają.
Ogórecznik jest bardzo dobrym olejem, bardzo ładnie odżywia skórę.
Macerat brzozowy jest najlżejszym olejem z jakim się spotkałam. Stoi u mnie w szafce i czeka na zużycie, zrobię z niego chyba olejek myjący.
Orzech włoski moim zdaniem bije na głowę wszystkie oleje, które miałam do tej pory. Ja miałam od Korah właśnie spożywczy, więc śmiało możesz go używac.
No i jojoba jest bardzo uniwersalnym olejem, nadającym się do wszystkiego. Pięknie uspakaja cerę.
Z hydrolatów to sama czaję się na wodę pomarańczową. Liczę na rozjaśnianie
Oczar to must have, kocham go. Teraz używam z róży damaceskiej i poza pięknym zapachem nie widze u niego zalet. Ale przydaje się przy glinkach.
Aloes też kocham, nic tak nie nawilża. Któregoś dnia spuchło mi strasznie oko, nie wiem dlaczego, zrobiłam sobie okład z tego hydrolatu i następnego dnia oko było normalane.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:37   #4257
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

jp91 w takim razie przy okazji hydrolatów zamówię sobie na Mazidłach macerat brzozowy (niestey ogórecznik nie jest na razie dostępny) i ładnie się uśmiechnę o próbkę jojoby
Rozjaśniania nie potrzebuję, ale oczyszczenia i nawilżenia jak najbardziej, wiec zostanę przy hydrolatach oczarowym i aloesowym.

BTW mam teraz też hydrolaz z głogu i też jestem zadowolona. Rzeczywiście działanie podobne do oczarowego, ale słabsze. Nawilża, uspokaja, podobno działa fotoochronnie - rzeczywiście buźkę przypieczoną słońcem ładnie załagodził. No i jest praktycznie bezzapachowy

Z opisów Mazidłowych zainteresował mnie też hydrolat bławatkowy - stosowała go któraś?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:37   #4258
Mariposa3
Raczkowanie
 
Avatar Mariposa3
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 278
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cześć
Trochę mnie tu nie było, a Wy już tyle napisałyście. Nieźle.
Melduję, że dostałam przesyłkę, tym razem mydełka Tuli i już testuję. Do tej pory mydełko oliwka i glinka różowa. Wrażenia- super
Czekają na mnie jeszcze mydełka owsianka, glinka multani, glinka czerwona i dla alergików. Dostałam jeszcze gratis próbkę balsamu i jest boski
Dołączam zdjęcie.
A obecnie używam właśnie mydełek, hydrolatów i kremu Mineral Flowers. Dziś rano dodałam trochę peelingu z nasion truskawek do namydlenia noska i okolicy ust, ale nie widzę jakiejś dużej różnicy. Według mnie peeling jest bardzo delikatny.
Miłego dnia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1080214.jpg (162,0 KB, 32 załadowań)
Mariposa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:41   #4259
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Cześć
Trochę mnie tu nie było, a Wy już tyle napisałyście. Nieźle.
Melduję, że dostałam przesyłkę, tym razem mydełka Tuli i już testuję. Do tej pory mydełko oliwka i glinka różowa. Wrażenia- super
Czekają na mnie jeszcze mydełka owsianka, glinka multani, glinka czerwona i dla alergików. Dostałam jeszcze gratis próbkę balsamu i jest boski
Dołączam zdjęcie.
A obecnie używam właśnie mydełek, hydrolatów i kremu Mineral Flowers. Dziś rano dodałam trochę peelingu z nasion truskawek do namydlenia noska i okolicy ust, ale nie widzę jakiejś dużej różnicy. Według mnie peeling jest bardzo delikatny.
Miłego dnia.
Super są te mydełka, ja obecnie używam marchewkowego i glinki różowej - nic mi na twarzy po tym glinkowym nie wyskoczyło a uczucie czystej buzi niezastąpione
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 11:49   #4260
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
jp91 w takim razie przy okazji hydrolatów zamówię sobie na Mazidłach macerat brzozowy (niestey ogórecznik nie jest na razie dostępny) i ładnie się uśmiechnę o próbkę jojoby
Rozjaśniania nie potrzebuję, ale oczyszczenia i nawilżenia jak najbardziej, wiec zostanę przy hydrolatach oczarowym i aloesowym.

BTW mam teraz też hydrolaz z głogu i też jestem zadowolona. Rzeczywiście działanie podobne do oczarowego, ale słabsze. Nawilża, uspokaja, podobno działa fotoochronnie - rzeczywiście buźkę przypieczoną słońcem ładnie załagodził. No i jest praktycznie bezzapachowy

Z opisów Mazidłowych zainteresował mnie też hydrolat bławatkowy - stosowała go któraś?
Uśmiechaj się szeroko o próbki Zawsze dostaję 3 spokojnie. Pani Lidia jest bardzo hojna jeśli chodzi o próbki

Cytat:
Napisane przez Mariposa3 Pokaż wiadomość
Cześć
Trochę mnie tu nie było, a Wy już tyle napisałyście. Nieźle.
Melduję, że dostałam przesyłkę, tym razem mydełka Tuli i już testuję. Do tej pory mydełko oliwka i glinka różowa. Wrażenia- super
Czekają na mnie jeszcze mydełka owsianka, glinka multani, glinka czerwona i dla alergików. Dostałam jeszcze gratis próbkę balsamu i jest boski
Dołączam zdjęcie.
A obecnie używam właśnie mydełek, hydrolatów i kremu Mineral Flowers. Dziś rano dodałam trochę peelingu z nasion truskawek do namydlenia noska i okolicy ust, ale nie widzę jakiejś dużej różnicy. Według mnie peeling jest bardzo delikatny.
Miłego dnia.
Śliczne te mydełka A balsam pachnie?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.