Trend czy kopia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-03, 09:18   #1
karolina_les
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 143

Trend czy kopia?


Dziewczyny, znalazłam na jednym z forów porównanie makijażu z najnowszej kolekcji Sephory Pretty in Pink i kolekcji zeszłorocznej KOBO PROFESSIONAL Delicious. Makijaże promujące wyglądają faktycznie bardzo podobnie. Z jednej strony to fajnie, że światowi makijażyści inspirują się naszymi, polskimi ( tu Katarzyną Kozłowską-Kołodziejską). Zauważyłam jednak, ze faktycznie teraz są bardzo modne cukierkowe makijaże, np w LV czy DKNY. Jednak jak myślicie czy w przypadku Sephory jest to podążanie za trendem i jedynie inspiracja, czy całkowita kopia makijażu Katarzyny Kozłowskiej dla KOBO?
(załączam foto, które znalazłam właśnie na forum gdzie była info)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kolekcje.jpg (39,7 KB, 383 załadowań)
karolina_les jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 14:04   #2
modnisia_monisia
Raczkowanie
 
Avatar modnisia_monisia
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 70
Dot.: Trend czy kopia?

kurcze.. rzeczywiście.. kopia jak nic! i nie wiem czy to można nazwać inspiracją, bo insporowanie się czymś oznacza owszem wzorowanie się na kimś jednak z nutą włąsnego pomysłu i uszczegółowienia tak, aby wyglądał nieco inaczej.. tu wszystko jest IDENTYCZNE.
modnisia_monisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 14:29   #3
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Trend czy kopia?

Nie jest identyczne! Użyte kolory są takie same, ale to jest akurat trend. Makijaże są zupełnie inne Dziewczyny, chyba nie wiecie, co to znaczy identyczne? Przyjżyjcie się makijażom...

Z resztą co jak co, ale żeby ktoś się na kobo chciał wzorować to wątpię... a na pewno nie Spehora w tym wypadku... ten makijaż nie powstał tylko dla Polski, tylko to jest światowa kampania Sephory
__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2012-04-03 o 14:30
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 14:50   #4
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: Trend czy kopia?

tez sie zgadzam ze to nie kopia,raczej trend,spojrzcie na wiosenny makijaz Bourjous

http://www.bourjois.co.uk/
__________________
wymianka 2020 : love:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1276479
magsch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 15:08   #5
karolina_les
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 143
Dot.: Trend czy kopia?

Cytat:
Napisane przez magsch Pokaż wiadomość
tez sie zgadzam ze to nie kopia,raczej trend,spojrzcie na wiosenny makijaz Bourjous

http://www.bourjois.co.uk/
Nie no akurat ten makijaż jest inny, zupełnie inny, ale ten z sephory ma te same kolory tylko odwrócone, róż od środka pistacja od zwenątrz

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Nie jest identyczne! Użyte kolory są takie same, ale to jest akurat trend. Makijaże są zupełnie inne Dziewczyny, chyba nie wiecie, co to znaczy identyczne? Przyjżyjcie się makijażom...

Z resztą co jak co, ale żeby ktoś się na kobo chciał wzorować to wątpię... a na pewno nie Spehora w tym wypadku... ten makijaż nie powstał tylko dla Polski, tylko to jest światowa kampania Sephory
Sprawdziłam - make up wykonany w Polsce http://blogmakijaz.pl/pretty-in-pink.html
karolina_les jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 15:49   #6
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Trend czy kopia?

Może i wykonany w Polsce, ale uważam, że to nie kopia, tylko inspiracja najwyzej. Wiosenne trendy takie właśnie są - lekkie, świetliste, w pastelach. Większość marek makijażowych celuje w te tendencje, ale nie oznacza to, ze od siebie "ściągają" looki. Ja tu nie widzę nic identycznego...

Poza tym dziewczyna z filmiku i dziewczyna z plakatu reklamowego Sephory to są dwie różne osoby. Na blogmakijaż jest po prostu demonstracja - makijażystka Sephory wykonuje makijaż z wiosennego looku Pretty in pink marki, na modelce, dając wskazówki jak zrobić taki make-up, jaki lansuje Sephora na sezon wiosenny.

Edytowane przez Make_up_Mouse
Czas edycji: 2012-04-03 o 15:52
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 15:58   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Trend czy kopia?

Makijaze sa zupelnie inne. Ja tu nawet inspiracji nie widze.


btw: mnie fascynuje pewnosc autorki, jakoby to Sephora sciagala od Kobo. No bo w zadnym wypadku Kobo do Sephory .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-04-03 o 16:08
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 16:07   #8
karolina_les
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 143
Dot.: Trend czy kopia?

Make up Kobo, jak zaznaczyłam, jest sprzed roku, Spehory z tego. Dlatego miałam takie stwierdzenie, ale może faktycznie się nie znam
karolina_les jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 16:24   #9
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Trend czy kopia?

Cytat:
Napisane przez karolina_les Pokaż wiadomość
Make up Kobo, jak zaznaczyłam, jest sprzed roku, Spehory z tego. Dlatego miałam takie stwierdzenie, ale może faktycznie się nie znam
Moim zdaniem kolekcji Kobo i Sephory nie laczy nic.

Jesli chodzi o sama kolekcje Kobo to wszystko juz bylo. Rozowo-niebieskie pastelowe powieki byly w kolekcji Paris Passion YSL. Tak samo rozowe usta. Jest to kolekcja z 2010 roku.
Makijaz Kobo jest bardzo prosty. Kampanie promocyjnie nie moga sobie pozwolic na nadmiar szalenstwo, wiec sila rzeczy wszystko juz bylo.

Co do makijazu Sephory to rowniez cos mi przypomina. Nie moge tylko skojarzyc kolekcji. Dziwacznie pomalowane kaciki i wyciagniete za bardzo w gore juz gdzies byly. Tak samo okropny sposob malowania mocnym rozem kosci policzkowych (MAC?).

W dzisiejszych swiecie marketingu trudno byl oryginalnym. Naprawde, wszystko juz bylo. Grunt to wybrac to, co najlepsze i polaczyc w ciekawa calosc, ktore sprawi wrazenie nowosci.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 17:48   #10
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Trend czy kopia?

Cytat:
Napisane przez karolina_les Pokaż wiadomość
Sprawdziłam - make up wykonany w Polsce http://blogmakijaz.pl/pretty-in-pink.html
Przecież to jest pokazane tylko, jak wykonać ten makijaż... modelka zupełnie inna Z resztą makijaż z filmu wcale nie jest identyczny jak ten z plakatu Hehe, chyba czas zainwestować w okulary

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:47 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;33324218]W dzisiejszych swiecie marketingu trudno byl oryginalnym. Naprawde, wszystko juz bylo. Grunt to wybrac to, co najlepsze i polaczyc w ciekawa calosc, ktore sprawi wrazenie nowosci.[/QUOTE]

Dokładnie Trudno wymyślić makijaż, którego nikt jeszcze nie zrobił Ja ostatnio co nie wymyślę, to potem i tak znajduję, że ktoś już coś takiego zrobił
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-08, 12:09   #11
Crazy_monkey
Raczkowanie
 
Avatar Crazy_monkey
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 73
Dot.: Trend czy kopia?

podziwiam, podziwiam, dla mnie jako mało znającej się na tego typu zabiegach.. kurcze, może wstyd przyznać, ale podobne są te oczy do siebie niemiłosiernie!
Crazy_monkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-08, 23:59   #12
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Trend czy kopia?

Trend. Trudno, żeby na wiosnę proponowali makijaż utrzymany w ciemnych brązach i fioletach. Stawia się raczej na pastele. Pewne rzeczy się powtarzają, bo to są kampanie reklamowe, a więc nie mogą być zbyt szalone, bo nie trafią do masowego odbiorcy. Sama lubię łączyć nietypowe kolory, ale gdybym robiła kampanię, to postawiłabym na coś bezpieczniejszego ze względów psychologiczno-ekonomicznych. Poza tym oba makijaże wyglądają inaczej przez różnice w urodzie modelek.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 08:37   #13
karolina_les
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 143
Dot.: Trend czy kopia?

Ja też raczej się nie znam i dlatego wydało mi się to identyczne.
A przy okazji, nie wiecie czy trudno jest zrobić takie makijaze? Bo na video to wszystko łatwe się wydaje. Próbowałyście?
karolina_les jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 11:32   #14
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Trend czy kopia?

Cytat:
Napisane przez karolina_les Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znalazłam na jednym z forów porównanie makijażu z najnowszej kolekcji Sephory Pretty in Pink i kolekcji zeszłorocznej KOBO PROFESSIONAL Delicious. Makijaże promujące wyglądają faktycznie bardzo podobnie. Z jednej strony to fajnie, że światowi makijażyści inspirują się naszymi, polskimi ( tu Katarzyną Kozłowską-Kołodziejską). Zauważyłam jednak, ze faktycznie teraz są bardzo modne cukierkowe makijaże, np w LV czy DKNY. Jednak jak myślicie czy w przypadku Sephory jest to podążanie za trendem i jedynie inspiracja, czy całkowita kopia makijażu Katarzyny Kozłowskiej dla KOBO?
(załączam foto, które znalazłam właśnie na forum gdzie była info)
Podobne makijaże, ale jak dla mnie trend - teraz królują pastele i takie barwy. Ani ten makijaż dla Kobo nie odrywczy, ani ten pokazany - oba jednak ładne I dosyć proste. Pisanie , że kopia jest sporym nadużyciem

BTW.. jakiś link do tego, gdzie bodajże to znalazłaś, mogę prosić?
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 21:42   #15
karolina_les
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 143
Dot.: Trend czy kopia?

Tak, tutaj http://forum.polki.pl/showthread.php?p=933083
karolina_les jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 22:38   #16
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Trend czy kopia?

Ktos kto napisał w zalinkowanym artykule ''identyczna'' ma duży problem
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:50   #17
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Trend czy kopia?

A ja mam podstawy żeby uważać, ze sama założyłaś oba wątki
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 14:32   #18
karolina_les
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 143
Dot.: Trend czy kopia?

Podstawy zawsze można mieć, jednak tak nie jest
karolina_les jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.