Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-26, 22:07   #541
aniaz84
Rozeznanie
 
Avatar aniaz84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 657
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

up
aniaz84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 22:50   #542
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

aniaz, mam nadzieje, ze ktos wtajemniczony odpowie ci na twoje pytania, a ja tak w miedzyczasie powiem tylko, ze niektorych olejkow eterycznych nie mozna uzywac ze wzgledu na podwyzszone ryzyko podraznien... ale jesli nic cie nie podraznialo do tej pory, to nie panikowalabym. poczekaj jednak na odpowiedzi kogos, kto sie na olejkach zna
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 23:59   #543
pearlania
Zadomowienie
 
Avatar pearlania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 589
GG do pearlania
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

a peeling kawowy w ciąży?? rezygnować? czymś zastąpić?
__________________
pearlania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 12:47   #544
aniaz84
Rozeznanie
 
Avatar aniaz84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 657
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Wiem, że nie każdy olejek jest niewskazany, dziwi mnie tylko taka rozbieżność infomacji... Mnie nic nie podrażnia i jakoś bardziej ufam Clarinsowi niż jakiemuś artykułowi w necie, zresztą moja gin sama mi mówiła, żeby lepiej nie czytać takich artykułów w internecie bo to większość bzdury.

Pearlania podejżewam, że w sprawie kofeiny też znajdziesz różne opinie. Ja gdzieś na początku ciąży przeczytała, że lepiej kofeinę odstawić i nie używam mojego ulubionego balsamu na cellulit, bo właśnie ma kofeinę. Z drugiej strony ja mam wiecznie za niskie ciśnienie i mija ginekolog wręcz mi kazała pić filiżankę kawy dziennie, a taka kofeina doystnie ma chyba większy wpływ na dzidziusia niż w kremie... nie wiem już sama. Za tydzień u niej będę to zrobię dokładny wywiad kosmetyczny
aniaz84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 22:47   #545
MargosR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 56
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny!!
Ponieważ nie jestem już taka młoda (38) i obecenie jestem w ciąży (10 tydz.) z drugim dzieckiem chciałabym Was zapytać o pielęgnację przeciwzmarszczkową. Wiem, że nie poszlaleję w ciąży, ale kurcze chciałabym jakoś chociaż zapobiec grawitacji...
Moja cera jest mieszana, z naczyńkami delikatnymi (nos+policzki), piękne zmarszczki mimicznei nie tylko pod oczami ...
Na codzień używam krem Rosaliac Xl (nie wiem czy teraz mogę - ten alkohol) lub i jak mi się znudzi Avene (do cery naczyńkowej) oraz płyn miceralny tych firm. Twarz myję mydłem.Pod oczy rano i wieczorem Shiseido Benefiance , a ostatnio Future Solution (na razie próbki- też nie wiem czy mogę ). Trochę jestem zagubiona w tym wszystkim. Nie mam fijoła na punkcie młodości, ale jak się ma późno dzieci , to człowiek chciałby jakoś wyglądać ?Liczę na Was i dziękuję !!

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Zapomniałam jeszcze zapytać czym zastąpić maseczkę aspirynową ? Tak ją lubiłam...
MargosR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 12:24   #546
Agusca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam,
chciałam się zapytać, czy można używać kremu na blizny No scar miejscowo na rozstępy po ciąży w czasie karmienia piersią?? Czy nie zaszkodzi on dziecku?? Krem ten należy niby do "kosmetyków naturalnych", ale wolałabym się upewnić...

Składniki:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol and Ceteareth-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil, Dimethicone, Glycerin, Allantoin, Polysorbate-60, Mother of Pearl Powder, EDTA, Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate, Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone, BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate, Fragrance.

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie!
Agusca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 14:07   #547
Jil Sander
Raczkowanie
 
Avatar Jil Sander
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 106
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

To i ja mam pytanie. Czy można używać kremu Chiroxy Aurigi? Jestem w 33. tygodniu ciąży i chciałabym trochę dotlenić cerę.
Poniżej skład:
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropylpalmitate, Cyclomethicone, Polyglyceryl-3 Methyl Glucose Distearate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Sodium Dihydroxycetyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Citric Acid, Ascorbic Palmitate, Ascorbic Acid, Sodium Carbomer, Disodium Phosphate, Propylene Glycol, Alcohol denat., Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Methylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA (23.04.2008)
Z góry megawielkie dzięki.
__________________
"W życiu zawsze wszystko jest po coś." - Beata Tyszkiewicz
Jil Sander jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 16:07   #548
Mariquita.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 265
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

jesli nie jestescie pewne czy jakis kosmetyk stosowac w ciazy, najlepiej napisac do producenta - czy byly robione jakies badania majace na celu ustalenie wplywu na dziecko oraz przenikanie do pokarmu matki
bo np artykuly o pielegnacji cery w czasie ciazy nic nie mowia, podaje sie tylko bezwartosciowe informacje typu 'odstawic kremy przeciwtradzikowe' 'nie uzywac olejkow eterycznych' itd
ostatnio wlasnie wpadlo mi w rece czasopismow dla kobiet w ciazy, temat wiodacy, opisany na pierwszej stronie 'jak radzic sobie z tradzikiem w ciazy' i co napisane?
opisany tradzik i na koniec, zeby nie stosowac kremow przeciwtradzikowych, autor nie podal ani jednego kosmetyku, ani zadnych skladow, nic kompletnie, jedyna rada to dbanie o czystosc (co zazwyczaj osoby z tym problemem robia przesadnie) i unikanie kosmetykow przeciwtradzikowych, zenada poprostu

takze dziewczyny czy to zmarszczki, czy tradzik czy moze zbyt sucha cera odpowiedzi najlepiej poszukac u tego co stworzyl dany kosmetyk
szukanie po gazetach lub przypadkowych opiniach w necie na nie wiele sie zda, bo napewno zadna z was nie chce na sobie i dziecku testowac czy dany kosmetyk jest bezpieczny czy nie

mam nadzieje, ze kiedys producenci kosmetykow beda umieszczac na etykietach informacje odnosnie bezpieczenstwa stosowania przez kobiety w ciazy i karmiace piersia
Mariquita. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 10:09   #549
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam!
Chcialabym sie dowiedziec czy w czasie ciązy mozna uzywac kosmetyków z serii ZiajaMed a konkretnie chodzi mi o krem redukujacy tradzik i reduktor punktowy tradziku.Podaje ich skład;

KREM:
-kompleks proteinowo-cynkowy
-ekstrakt z lukrecji i afrykańskiego drzewa Enantia chlorantha
-kwas aoleanolowy
-kompleks AHA
-alantoina
-prowitamina B5
-witamina A

REDUKTOR PUNKTOWY:
-3% kompleksu proteinowo-cynkowego
-ekstrakt z lukrecji i afrykańskiego drzewa Enantia chlorantha
-kwas aoleanolowy
-kwas salicynowy w nano-sferach
-alantoina
-prowitamina B5

Bardzo prosze o odpowiedź.Dzieki.
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 19:17   #550
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

z tego co kojarze, to kwasow AHA nie wolno, bo jeszcze bardziej uwrazliwiaja na slonce (krem odpada); ten drugi ma kwas salicylowy (BHA), a co do tych kwasow nie jestem pewna...
ogolnie nie podalas pelnych skladow, tylko skladniki aktywne. a procz nich jest pelno innych - np. konserwanty, wsrod ktorych tez jest sporo takich, ktorych w ciazy powinno sie unikac.
ogolnie w czasie ciazy ciezko jest walczyc z tradzikiem, trzeba stawiac na delikatna pielegnacje, a jak jakis pryszczol sie pojawi, to go zakryc i pozwolic mu sie zagoic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 20:01   #551
Smerfny_Paczus
Raczkowanie
 
Avatar Smerfny_Paczus
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wisteria Lane ;)
Wiadomości: 81
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

BHA na pewno nie można używać w ciąży i w czasie karmienia. Zacytuję mazidla.com :
"preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące".
A poza tym, ja specjalistką od składów nie jestem w żadnym przypadku, ale bez pełnego składu dziewczyny które się na tym znają nie będą mogły nic ocenić. Moje zdanie jest takie jak Cloche, w takim okresie trzeba stosować jak najbardziej delikatną pielęgnację, lepiej dmuchać na zimne
Smerfny_Paczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 20:39   #552
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Witam!
Chcialabym sie dowiedziec czy w czasie ciązy mozna uzywac kosmetyków z serii ZiajaMed a konkretnie chodzi mi o krem redukujacy tradzik i reduktor punktowy tradziku.Podaje ich skład;

KREM:
-kompleks proteinowo-cynkowy
-ekstrakt z lukrecji i afrykańskiego drzewa Enantia chlorantha
-kwas aoleanolowy
-kompleks AHA
-alantoina
-prowitamina B5
-witamina A

REDUKTOR PUNKTOWY:
-3% kompleksu proteinowo-cynkowego
-ekstrakt z lukrecji i afrykańskiego drzewa Enantia chlorantha
-kwas aoleanolowy
-kwas salicynowy w nano-sferach
-alantoina
-prowitamina B5

Bardzo prosze o odpowiedź.Dzieki.
z tego co wiem to kobiety w ciąży mogą stosować bardzo małą dawkę witaminy A, albo nie powinny zażywać jej wogóle. zestawy witamin dla kobiet w ciąży są chyba jej nawet pozbawione ze względu na to że witamina ta jest w produktach spożywczych. nie wiadomo jak tam jest z nią w tym kremie, ale witamina A rozpuszczalna jest w tłuszczach i ma powinowactwo do naszego cementu międzykomórkowego. zapytaj najlepiej lekarza.

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-10-29 o 20:41
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 09:22   #553
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dzieki dziewczyny ale chyba rzeczywiscie zrezygnuje z leczenia na czas ciazy-lepiej dmuchac na zimne mam nadzieje ze cera mi sie nie pogorszy a jesli chociaz to cóż-dziecko najwazniejsze
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 10:54   #554
miziowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 86
GG do miziowa
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z tego co kojarze, to kwasow AHA nie wolno, bo jeszcze bardziej uwrazliwiaja na slonce (krem odpada); ten drugi ma kwas salicylowy (BHA), a co do tych kwasow nie jestem pewna...
ogolnie nie podalas pelnych skladow, tylko skladniki aktywne. a procz nich jest pelno innych - np. konserwanty, wsrod ktorych tez jest sporo takich, ktorych w ciazy powinno sie unikac.
ogolnie w czasie ciazy ciezko jest walczyc z tradzikiem, trzeba stawiac na delikatna pielegnacje, a jak jakis pryszczol sie pojawi, to go zakryc i pozwolic mu sie zagoic
znalazłam odpowiedź na początku wątku: W ciąży z kwasów dopuszczalne sa niewoelkie stężenia BHA - czyli np tonik 2% BHA z BU. cytuję za LV storna 9 tego wątku post 257
miziowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:36   #555
miziowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 86
GG do miziowa
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam ponownie wklejam maila jakiego dostałam z BU .Sądzę że rozwieje on wszystkie wątpliwości dręczące biochemiczki w ciąży
Pytanie > Witam serdecznie J I jak w tytule , otóż w opisie toniku BHA2% jest
> informacja iż nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Jako że spotkałam się z
> wieloma opiniami że kwasy BHA w małym stężeniu mogą być stosowane w ciąży,
> dopytuję się czy Wasze zastrzeżenie jest tak na wszelki wypadek czy może
> macie dostęp do informacji o ich szkodliwym działaniu na płód. Pozdrawiam
> Misia *8tc* J

odpowiedź :
Szanowna Pani,

Z naszej obecnej oferty na okres ciąży i karmienia odradza się
wszystkie produkty z kwasem salicylowym (BHA):
- Tonik BHA 2%
- Tonik AHA/BHA 10%
- Serum-olejek regulujący LEMON (BHA 2%)

oraz produkty z retinolem:
- Serum-olejek RENEW

Z produktów z kwasami, w okresie ciąży bezpiecznie można stosować:
- Tonik różano-mleczny AHA 8%
- Tonik PHA 6%

Wszystkie pozostałe produkty mogą być
stosowane w okresie ciąży.

Ponieważ w okresie ciąży odradza się branie wewnętrzne aspiryny,
dlatego kwas BHA jako związek spokrewniony z aspiryną podciągnięto
również do rzeczy zakazanych. Wszystkie badania były wykonywane na szczurach.
W zastosowaniu zewnętrznym zagrożenie
może wystąpić wtedy, jeśli stosowane są produkty z wysokim stężeniem
kwasu BHA lub nawet produkty z niższym steżeniem, ale stosowane często i na duże
powierzchnie ciała.

Oferowane przez nas produkty z kwasem BHA, w tym Tonik BHA 2%, mogą
być stosowane w praktyce w okresie ciąży,
ale z rozwagą, to znaczy nie codziennie i tylko punktowo na wypryski
lub na małe powierzchnie skóry np. na linię T, tam gdzie najczęściej
tworzą się zaskórniki,
taki sposób zastosowania będzie bezpieczny i na okres ciąży.


Pozdrawiamy serdecznie
Zespół 'Biochemia Urody'
miziowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 21:51   #556
shmoopy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 155
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

a co z kremami ALBUCIN ERIS, maja parabeny w skladzie ale daleko, czy odstawic? poza tym ten pierwszy na dzien ma filtr przenikajacy...
ALBUCIN Skład: Aqua, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum, Sucrose Distearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate, Niacinamide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Triethanolamine, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Allantoin, Blend of Canadian Rumex species (Rumex occidentalis), Dextran, Nonapeptide-1, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum.
ALBUCIN MAXIMA Paraffinum Liquidum, Glycerin, Sucrose Distearate, Tocopheryl Acetate, Sucrose Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Triethanolamine, Alcohol Denat., Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Papain, Carbomer, Allantoin, Niacinamide, Lecithin, Blend of Canadian Rumex species (Rumex occidentalis), BHA, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Dextran, Nonapeptide-1, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum
shmoopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 10:28   #557
mgar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 90
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Odstawiałam w ciąży wszystko co miało parabeny, SLS, przenikajace filtry itd.
Przestawiłam sie na kosmetyki samodzielnie robione kierując się opiniami m.in z BU. Cera nie pogorszyla się - zmiany ktore obserwuja sa raczej konsekwentcja pracy w terenie anizeli zmiany kosmetykow.
Inna rzecz , ze nie udalo mi sie znalesc jeszcze zadawalajacego szamponu bez SLS

Co do korespondencji z producentami kosmetyków gotowych...raczej nie sa oni zainteresowani konsultacjami. Dzwoniac na infolinie LRP dowiedzialam sie np. ze w ciazy bedac stosuje wszystko jedynie na wlasna odpwiedzialnosc, bo oni nie dysponuja rzadnymi danymi (co zreszta rozumiem, nikt nie przeprowadza badan na ciezarnych).

Pozdrawiam i zycze wspanialych dzieci!
mgar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 18:48   #558
Hafsah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
AVENE Cleanance K a ciąża

Dziewczyny liczę na Waszą wiedzę. Jestem w 21. tyg.ciąży. Od dawna używam Cleneance K Avene co 2-3 dni. Czy taki skład (nie mam pojęcia jakie jest stężenie kwasów w tym kremie) mógł zaszkodzić Maleństwu? Będę wdzięczna za pomoc. Skład
Avene aqua, cyclomethicone, aqua, glycolic acid, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, lactic acid, polymethyl methacrylate, sodium hydroxide, C13-14 isoparaffin, disodium phosphate, bisabolol, citric acid, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, zinc gluconate.



Hafsah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 20:16   #559
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: AVENE Cleanance K a ciąża

krem stosowany miejscowo dziala miejscowo a nie ogolnie
w ciazy nie nalezy wykonywac roznych terapi upiekszajacych skladnikami silnie dzialajacymi itd bo skora pod wplywem hormonow sie zmienia i potrafi zareagowac zupelnie inaczej niz dotychczas i mozna sobie zrobic duza krzywde np mozna sie dorobic trwalych przebarwien

w tym kremiku widze same kwasy, a to poch vit A sa absolutnie zabronione
Ja bym kremik odstawila i sie nie martwila Wszystko jest OK
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 21:48   #560
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: AVENE Cleanance K a ciąża

Cytat:
Napisane przez Hafsah Pokaż wiadomość
Dziewczyny liczę na Waszą wiedzę. Jestem w 21. tyg.ciąży. Od dawna używam Cleneance K Avene co 2-3 dni. Czy taki skład (nie mam pojęcia jakie jest stężenie kwasów w tym kremie) mógł zaszkodzić Maleństwu? Będę wdzięczna za pomoc. Skład
Avene aqua, cyclomethicone, aqua, glycolic acid, propylene glycol, glycerin, polyacrylamide, lactic acid, polymethyl methacrylate, sodium hydroxide, C13-14 isoparaffin, disodium phosphate, bisabolol, citric acid, dimethiconol, disodium EDTA, parfum, laureth-7, cucurbita pepo, salicylic acid, zinc gluconate.



Prosze korzystac z wyszukiwarki
łączę watki
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:47   #561
WildMouse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czy można stosować ten krem w ciąży?
Clinique, Moisture Surge Extended Thirst Relief
Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Glycerin, Birch Bark Extract, Lady's Thistle Extract, Green Tea Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Sucrose, Aloe Barbadensis Leaf Water, Trehalose, Hydroxyethyl Urea, Sorbitol, Oleth-10, Tromethamine, Caffeine, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Extensin, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Palmitoyl Olgiopeptide, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Glyceryl Polymethacrylate, PEG-8, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolumer, Magnesuim Ascorbyl Phosphate, Carbomer, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Red 4 (CI 14700), Yellow 5 (CI 19140).

i krem oliwkowy ziaji - używam do rąk i zaczynam panikować czytając biochemię o której nie mam pojęcia.

Skład: Petrolatum, Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetyl Alcohol, Ceresin, Lanolin Alcohol, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Limonene, Hydroxycitronellal, Citral, Amyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid.
WildMouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:13   #562
jinxi
Raczkowanie
 
Avatar jinxi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 98
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej Kochane Wizażanki
Mam pytanko...nie jestem co prawda już w ciąży (urodziłam 2 miesiące temu) ale może ktoś mi odpowie... czy mozna stosowac preparat "biała perła"-do wybielania zębów gdy się karmi piersią? Raz czytam że można raz nie i już sama zgłupiałam
__________________
1 minuta gniewu to stracone 60 sekund szczęścia!
jinxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:57   #563
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Mam próbkę kremu z Lure Beauty Raya Microdermabrasion. Jestem w ciąży, czy mogę ją zużyć, co o tym myślicie?
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 09:30   #564
sempika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej mam mały problem, odnosnie balsamu w ciąży, pewnego razu po wizycie u lekarza urzylam balsamu ujedrnaojcego rossmann, lekarka powiedzała mi że mogę urzywac każdego balsamu nie wazne czy jestem w ciązy czy nie ( drugi trymestr), teraz jak tak czytam te wypowiedzi to sie troche przestraszylam, urzylam tego balsamu tylko raz i nastepnego dnia pojawilo sie male plamienie, lekarz powiedzial ze nie powinno to miec znaczenia, ale nie widzial skladu tego balsamu. teraz sama przeczytalam sklad i sie zastanawiam czy mogl miec wplyw na to co sie stalo?, uzylam go tylko raz czy moze powodowac jakies wady u maluszka.pls o pomoc.

sklad:aqua, caprylic/capric triglyceride, polyglyceryl-3 methyglucose disterate,glycerin,cetear yl alcohol, elaeis guineensis oil, ubioquinone, phenoxyethanol, methyl-, ethyl-, propyl- , isobutyk-, butyl- paraben, dimethicone, parfum, citral, hexyl cinnamal, linalool, butulphenyl methylpropional, limonene, carbomer, sodium hydroxide.

dzieki serdeczne za wszelka pomoc.
sempika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:37   #565
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

sempika, tylko sie nie przejmuj zbytnio - przejmowanie pewnie bardziej szkodzi malenstwu niz ten balsam nie znam sie jakos super, ale akurat w tym skladzie jedyne "ale" mialabym do konserwantow, tyle ze one sa prawie ze wszedzie i watpie, ze akurat te z balsamu mialyby bardziej zaszkodzic niz te z zywnosci itp. jesli chcialabys byc jednak dla spokoju ostrozniejsza, to poczekaj z balsamem pare miesiecy, a teraz zaprzyjaznij sie z oliwkami dla dzieci. wczoraj kupilam oliwke dla kobiet w ciazy firmy bübchen, nie wiem, czy w polsce dostepna, ale rossmanowski babydream tez ma fajne oliwki... beda bezpieczniejsze i przede wszystkim ze spokojna glowa bedziesz mogla sie smarowac. a swietnie nawilzaja, jak dolejesz do kapieli albo wetrzesz w wilgotna od wody skore. wmasowujac taka oliwke skora sie uelastycznia, wspaniala rzecz
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:14   #566
nowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam wszystkie forumowiczki. Mam pewien problem którego nie mogę sama rozwiązac. Chodzi mi o kosmetyki z serii eveline slim extreme... Czy mogę używac ich w ciąży?(28 tc) Pytałam swoją gin ale jak to ona stwierdziła nie powinnam się teraz takimi ,,pierdołami,, zajmowac. Głównie chodzi mi o cos na rozstępy, poprawę wyglądu biustu i na cellulit z tej serii.. Bardzo proszę o odpowiedź..
nowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 10:06   #567
nowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Dziewczyny pomóżcie Bardzo was proszę..
nowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 15:42   #568
nowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Kosmetyki a ciąża

Witajcie dziewczyny!
Mam pewien problem i nie mogę nigdzie znaleźc odpowiedzi... Otóż jestem w 28 tc i chciałabym wiedziec czy kosmetyki na rozstępy, antycellulitowe i do biustu z serii eveline slim extreme 3d mogą w jakiś sposób zaszkodzic mojemu maleństwu??? Pytałam moją gin ale powiedziała mi że nie powinnam zajmowac się takimi pierdołami... tak że zostałyście mi tylko Wy bardzo was proszę o pomoc...
nowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 16:13   #569
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: Kosmetyki a ciąża

nie jestem w zasadzie jeszcze w ciązy, ale temat mnie też ciekawi. Mojej przyjaciółce ginekolog zalecił stosowanie na rozstępy jedynie kosmetyki dostępne w aptece, które są skierowane bezpośrednio dla przyszlych mam. Są one poddane badaniom i przez to bezpieczne.
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 16:52   #570
nowa22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki a ciąża

Dzięki. A może ktoś jeszcze się wypowie?
nowa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.