Aceton kosmetyczny a zwykły. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-17, 18:28   #1
mundziza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Exclamation

Aceton kosmetyczny a zwykły.


Witam
Mam pytanie odnośnie acetonu, nie wiem czy dobrze traiłam tzn chciałabym sie dowiedziec czym sie różni zwykły aceton od acetonu kosmetycznego (czy w ogóle sie czyms różni) mam zwykły aceton ale nie jestem pewna czy można go użyć do śćiągania ozdób i tipsów. Zanim spróbuje wolałabym być pewna. Z góry dziękuje za pomoc.
mundziza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 23:47   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Aceton

Proszę użyć wyszukiwarki
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:21   #3
AnabellPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Aceton

Aceton używany do celów przemysłowych, laboratoryjnych czyli aceton techniczny różni się tym od acetonu kosmetycznego że zawiera śladowe ilości zanieczyszczeń (do 2%) zwykle jest on skażony śladowymi ilościami alkoholu metylowego który jest silna trucizną dla organizmu człowieka. Dawka od 2-5 g alkoholu metylowego (metanolu) powoduje nieodwracalną ślepotę a dawka ok 12-20 g śmierć. Radzę nie używać żadnych technicznych rozpuszczalników ponieważ mogą być one skażone metanolem. Aceton używany do celów kosmetycznych jest oczyszczony z niebezpiecznych substancji, wzbogacony o substancje zapachowe i jak sama nazwa wskazuje przeznaczony do celów kosmetycznych i takiego radziłabym używać do ściągania tipsów.

Edytowane przez AnabellPL
Czas edycji: 2009-03-26 o 18:41
AnabellPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 21:44   #4
AnabellPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Aceton

W kwestii acetonu zapomniałam o jednej ważnej kwestii. Sprawdź stopień czystości swojego acetonu na opakowaniu: aceton techniczny będzie oznaczony skrótem techn. - takiego nie używaj pod żadnym pozorem. Występuje jeszcze aceton czysty oznaczony skrótem cz. jest to aceton czysty chemicznie o zawartości czystego składnika 99-99,9% i aceton czysty do analizy oznaczony skrótem cz. d.a. jego czystość wynosi 99,9-100% - taki możesz użyć bez żadnego wahania.
AnabellPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 10:12   #5
AnabellPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 12
Dot.: Aceton

I jeszcze coś dorzucę do swojej wczorajszej wypowiedzi na temat zamiennika odczynnika a mianowicie acetonu cz. d.a. Mimo że teoretycznie jest to czysty aceton i nie powinien on zagrażać zdrowiu użytkownika, to ja nie użyłabym go, ponieważ nie posiada atestów instytucji upoważnionych do certyfikacji wyrobów pod kątem przydatności do celów kosmetycznych np. atest PZH, Sanepid etc. Wszystkie wyroby dopuszczone do obrotu do celów kosmetycznych są badane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników conajmniej w laboratoriach producenta i powinny posiadać wymagane certyfilkaty jakości. Teoretycznie jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać... a praktycznie taki tok rozumowania może prowadzić do trwałego lub okresowego uszczerbku na zdrowiu. Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów.

Edytowane przez AnabellPL
Czas edycji: 2009-03-27 o 10:32
AnabellPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-05, 13:56   #6
annasameson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Aceton

Hej podłączam sie pod temat acetonu ponieważ chciałbym kupić jakiś dobry aceton, najlepiej sprawdzony a z tego co znalazłam w necie jest tego milion rożnych rodzai. pytanie czy różnią się czymś czy tylko nazwa i drugie pytanie czy możecie polecić jakiś aceton, na innym forum sporo osób poleca ten: <link>

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2017-07-06 o 09:14 Powód: reklama
annasameson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 12:33   #7
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Aceton

Tak na zdrową logikę,na pewno jest mniej szkodliwy dla pazurków niż 100% aceton,przygotowany dla innych rzeczy. Aceton kosmetyczny ma z pewnością mniej "dodatkowych" chemicznych niespodzianek. Oba trzeba używać rozważnie,mogą podrażniać itd.
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-28, 12:59   #8
sialkamarta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 11
Dot.: Aceton

Właśnie widziałam, że w Rossmannie pojawiły się cleanery i acetony z evelinie, super opcja, lakiery też można dostać bez większych problemów, a kiedyś trzeba było zamawiać wszystko przez Internet… ja teraz mam mały odwyk od hybryd.
sialkamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 19:29   #9
lucy007
Rozeznanie
 
Avatar lucy007
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 504
Dot.: Aceton

Próbowałam kilka razy zmywać czystym acetonem zwykły lakier do paznokci i niestety, za każdym razem kiepsko się zmywało. Jakimkolwiek drogeryjnym zmywaczem, czynność tę wykonywałam dużo sprawniej.
lucy007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-01 20:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.