Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-31, 21:53   #61
natusia167
Rozeznanie
 
Avatar natusia167
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Żory :)
Wiadomości: 993
GG do natusia167
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Moze zalapalas sie jeszcze na farbe bez "ulepszacza"
__________________
Chuudne
97--->90---> 85--->79--->75--->69-->67-->65-->63!!!

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
natusia167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 18:43   #62
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Właśnie.
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-06 o 14:02
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 19:09   #63
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Właśnie

Moja bratowa fryzjerja (mieszka w innym mieście, dlatego nie mam możliwości skorzystać z jej usług) od jakiegoś czasu pracuję na tych farbach, więc zapytam ją czy te kolory wychodzą faktycznie tak nierównomiernie , jeśli to potwierdzi to wróce do farb joico(jeszcze mam trochę blondów do przetestowania)
Zostało mi jescze po połowie farbek i nastepnym razem spróbuję zrobić odrosty pół 10 na pół 10.2 z woda 9% (może chwyci), natomiast na reszte zrobię mieszankę z wodą 6%
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 16:35   #64
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Moja bratowa fryzjerja (mieszka w innym mieście, dlatego nie mam możliwości skorzystać z jej usług) od jakiegoś czasu pracuję na tych farbach, więc zapytam ją czy te kolory wychodzą faktycznie tak nierównomiernie , jeśli to potwierdzi to wróce do farb joico(jeszcze mam trochę blondów do przetestowania)
Zostało mi jescze po połowie farbek i nastepnym razem spróbuję zrobić odrosty pół 10 na pół 10.2 z woda 9% (może chwyci), natomiast na reszte zrobię mieszankę z wodą 6%
Ciekawe co powie, ale nie wydaje mi sie, zeby firma, ktora dopiero co wchodzi na polski rynek wypuscila cala serie trefnych farb. Moze to jakies bledy w farbowaniu albo mieszaniu farby przed nalozeniem?

Ja bede robic cromatone za tydzien, wstawie fotki przed i po
Idevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 17:39   #65
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ta farba nie jest nowa - na rynku polskim jest obecna od 2011 r., no ale nie wiem.
Te nierówności to faktycznie może być wina np. utleniacza - może nie był za świeży? Mi po ostatnim farbowaniu wyszło równo, no ale farby na następny raz nie kupiłam, bo się boję tego nierównego krycia i tego, że może mi odrostów nie załapać, ale koleżanka będzie się farbować tymi 10-tkami, więc zobaczymy, jak jej wyjdzie. Zdam Wam relacje.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 19:19   #66
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Ta farba nie jest nowa - na rynku polskim jest obecna od 2011 r., no ale nie wiem.
Te nierówności to faktycznie może być wina np. utleniacza - może nie był za świeży? Mi po ostatnim farbowaniu wyszło równo, no ale farby na następny raz nie kupiłam, bo się boję tego nierównego krycia i tego, że może mi odrostów nie załapać, ale koleżanka będzie się farbować tymi 10-tkami, więc zobaczymy, jak jej wyjdzie. Zdam Wam relacje.
Chodzilo mi o to, ze farby nowe w porownaniu do tych, z ktorych korzystamy juz od dawna- Loreal, Wella, Londa, Goldwell itp, oczywiscie profesjonalne.

Poszperam troche po necie, moze sie dowiem od czego zalezy nierowne krycie i dam Wam znac
Idevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 20:12   #67
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Ta farba nie jest nowa - na rynku polskim jest obecna od 2011 r., no ale nie wiem.
Te nierówności to faktycznie może być wina np. utleniacza - może nie był za świeży? Mi po ostatnim farbowaniu wyszło równo, no ale farby na następny raz nie kupiłam, bo się boję tego nierównego krycia i tego, że może mi odrostów nie załapać, ale koleżanka będzie się farbować tymi 10-tkami, więc zobaczymy, jak jej wyjdzie. Zdam Wam relacje.
Vea - koniecznie zdaj relację z farbowania u koleżanki, ciekawe jak jej wyjdą włoski na 10-tkach, a szczególnie odrosty !?
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 20:15   #68
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea!!
Przeczytałam gdzieś na wizazu, że kiedyś robiłaś włoski farbami Joico z serii A, jak wrażenia po tej farbie!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 19:33   #69
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Vea!!
Przeczytałam gdzieś na wizazu, że kiedyś robiłaś włoski farbami Joico z serii A, jak wrażenia po tej farbie!
Hej, tak, kiedyś sobie machnęłam Joico, choć to drogie farby jak nie wiem (ok. 59 zł za tubkę bodajże)Fotek nie mam, ale z efektu byłam średnio zadowolona, bo zrudział dość szybko. Po farbowaniu efekt super, ale potem coraz bardziej się przekształcał w kierunku rudości. Po tak drogiej farbie oczekiwałam trwalszego efektu, no ale jak widać, rzeczywistość okazuje się inna. Gdy byłam w Zakopanym na urlopie to weszłam tam do salonu pracującego na Joico i dowiedziałam się, że te farby należy mieszać ze sobą, aby efekt był trwały - w sumie tam były dwie palety: dla klienta i dla fryzjera (pani mi udostępniła tą drugą, celem wyjaśnienia specyfiki tych farb) z proporcjami odcieni, jakie trzeba pomieszać, żeby otrzymać np. popielaty blond w naturalnej tonacji. W tych farbach nie wystarczy po prostu nałożyć popielatego blondu - tak mi tłumaczyła ta pani z salonu, a farbowanie u nich kosztowało coś ok. 350 zł i to na krótkich włosach, no ale faktem jest, że była znawczynią w tej tematyce. Na domowe warunki nie polecam, bo farby są drogie, a i tak trzeba by było mieszać, żeby osiągnąć trwalszy efekt. No chyba, że ktoś ma nadmiar cashu to polecam[COLOR="Silver"]
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-09 o 19:56
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 20:05   #70
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea nie jesteś zadowolona po ostatnim farbowaniu, że następnym razem użyjesz Ganiera ?
Ja jestem jak na razie zadowolona z montibello, nawet kilka osób mówiło, że fajny mam kolor, ale jednak po farbach joico włosy były w dużo lepszej kondycji (nie były przesuszone).
Vea przepraszam,że tak Cię dopytuję, ale może pamiętasz z jakim kolorami należy pomieszać ten popiel z joico zeby nie rudział?
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 16:24   #71
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Vea nie jesteś zadowolona po ostatnim farbowaniu, że następnym razem użyjesz Ganiera ?
Ja jestem jak na razie zadowolona z montibello, nawet kilka osób mówiło, że fajny mam kolor, ale jednak po farbach joico włosy były w dużo lepszej kondycji (nie były przesuszone).
Vea przepraszam,że tak Cię dopytuję, ale może pamiętasz z jakim kolorami należy pomieszać ten popiel z joico zeby nie rudział?
Po ostatnim farbowaniu Cromatone, owszem, jestem zadowolona, ale jednak mam teraz fazę na blondy w naturalnej tonacji z delikatnie ciepłym refleksem, więc sama rozumiesz (kobieta zmienną jest).

Co do farb Joico to naprawdę nie pamiętam, co z czym mieszać, daaaaaaaawno temu widziałam tę paletę i to tylko kilka minut...Pamiętam, że ten salon był w Zakopcu na ul. Zamoyskiego 1a bodajże. W każdym bądź razie, było tam wyszczególnione, w jakich proporcjach należy mieszać różne odcienie ze sobą (czasem nawet 3 lub 4), jaki efekt się uzyska po takim połączeniu + jakie oksy itd. Fajna sprawa, naprawdę, ale nie potrafię teraz tego odtworzyć ..Może u Ciebie jest jakiś salon, który pracuje na Jocio? Mogłabyś sobie spojrzeć, może teraz te mieszane kolory już włączyli do palety dla klienta? W końcu te mixy kolorów są na czasie, więc chyba idą z trendami i nie bazują na fundamentalnych odcieniach (zresztą, biorąc pod uwagę ceny za koloryzację to chyba powinni oferować kolorek adekwatny do ceny).
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-05 o 16:30
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-06, 14:06   #72
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Dzwoniła do mnie koleżanka, że jest już po farbowaniu Cromatone 10 z 10.2 na oksy 6% (kupiła te farby już z nowej dostawy) i powiedziała, że u niej wyszło wszystko równiutko i ładnie, odrosty także dobrze pokryło, z tymże mniemam, że pani z hurtowni miała felerny utleniacz, albo farbę po terminie? Wszystko możliwe, w każdym bądź razie, koleżanka jest bardzo zadowolona z efektu

************************* ************
Spotkałam się z tą koleżanką od Garniera Color Sensation i....twierdzi, że strasznie wypadają jej włosy po tej farbie. Masakra po prostu , więc raczej się nie skuszę...Wracam do mojej Cromatone 10 z 10.2.
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-10 o 08:28
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 16:45   #73
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Rozmawiałam z bratową-fryzjerką, ona też potwierdza ze kolory nadal wychodzą równo!!!
Ja teraz spróbuję odrosty zrobić 10 z 10.2 na wodzie 9% może chwyci kolorek! Tylko co z resztą włosów, może pod koniec dodać wody i zrobić pięciominutowy malaks???

Edytowane przez magda bajtek
Czas edycji: 2012-04-10 o 16:46
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:19   #74
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Rozmawiałam z bratową-fryzjerką, ona też potwierdza ze kolory nadal wychodzą równo!!!
Ja teraz spróbuję odrosty zrobić 10 z 10.2 na wodzie 9% może chwyci kolorek! Tylko co z resztą włosów, może pod koniec dodać wody i zrobić pięciominutowy malaks???
Tak, pod koniec zrób ten malaks i już
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 10:45   #75
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Hej, ale dzisiaj mam szczęście byłam w hurtowni po farbkę i pani od razu mi zaproponowała bycie włosową modelką Montibello, bo u nas w poniedziałek jest oficjalna prezentacja produktów do koloryzacji i stylizacji Montibello. Zgodziłam się, w końcu taka okazja pofarbowania włosów za free nie zdarza się zbyt często. Mam nadzieję, że zrobią mi chłodny blond tymi nowymi farbami z olejkiem arganowym a nie jakieś ekstrema
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-13 o 18:19
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 21:09   #76
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Hej, ale dzisiaj mam szczęście byłam w hurtowni po farbkę i pani od razu mi zaproponowała bycie włosową modelką Montibello, bo u nas w poniedziałek jest oficjalna prezentacja produktów do koloryzacji i stylizacji Montibello. Zgodziłam się, w końcu taka okazja pofarbowania włosów za free nie zdarza się zbyt często. Mam nadzieję, że zrobią mi chłodny blond tymi nowymi farbami z olejkiem arganowym a nie jakieś ekstrema
Super, też bym tak chciała! Napisz jak wrażenia, a przede wszystkim jak kolor włosów!
Ja jutro będe farbować, bo za tydzień idę na wesele, a nie chciałabym być odrazu po farbowaniu, tym bardziej, że kolor fajny jest po kilku myciach!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 08:28   #77
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Napiszę, napiszę Cała ta impra ma być od godz. 11:00 do wieczora a modelki mają być w czarnych sukienkach i szpilkach - ja nie wiem, jak to wytrzymam, zważywszy na to, że w ogóle nie chodzę w tego typu obuwiu. Może uda mi się wcześniej wyrwać
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-14 o 22:48
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 15:16   #78
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ehhh, dziewczyny....Właśnie wróciłam z tego pokazu fryzjerskiego...Niestety, nie skorzystałam z bycia u nich modelką, bo:
- zaproponowali mi krótką fryzurkę....
-....i rudy kolor do tego
Czyli coś, czego unikam.
Były jednak dziewczyny chętne na takie cięcia i ekstremalne kolory - ja się nie zdecydowałam.
Jednak miałam możliwość zakupienia tej nowej olejowej farby OALIA (kolorki do obejrzenia tutaj ->)
http://images.montibello.pl/2012/03/...lder_oalia.pdf
Zakupiłam odcień 10.13 - na palecie śliczny, chłodno-złocisty blondzik, zobaczymy, jak wyjdzie.
W ogóle to tu są inne oksy!

Producent pisze:
"OALIA - innowacyjna farba:
bez amoniaku, bezwonna
na bazie oleju arganowago (składnik aktywny)
100% pokrycie
rozjaśnienie do 4 tonów
maksymalny komfort aplikacji
52 modne odcienie (stosunek mieszania-1:1,5)

Oksydanty Oalia:
- 5,5 -> koloryzaja ton w ton, odświeżanie koloru (odpowiednik 1,7%)
- 11 -> rozjaśnienie o 1 ton (odpowiednik 3,3%)
- 22 -> rozjaśnienie o 2 tony (odpowiednik 6,6%)
- 33 -> rozjaśnienie o 4 tony (odpowiednik 9,9%)


Zaraz nakładam 10.13
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OALIA 3x60.jpg (6,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg OALIA-oksy.jpg (39,1 KB, 4 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-16 o 18:03
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 18:19   #79
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ja już po farbowaniu Oalią 10.13. Farba nie ma zapachu!! W ogóle!!! Naprawdę!!!Zrobiłam na oksy 22 (6,6%). Nałożyłam farbkę i sobie siedziałam czytając ulotkę i....doczytałam się, że 10-tki to blondy rozjaśniające i należy je robić na oksy 33 (9,9%) a ja miałam na włosach 10.13 z 22 (6,6%) - a ja sądziłam, że to zwykły blond jak w Cromatone). Już widziałam te swoje cytrynowe odrosty (przy rozjaśniających blondach wymagana jest woda 9% -> 6% jest za słaba i efektem tego są żółto-cytrynowe włosy). Od razu poleciałam do łazienki sprawdzić, jak wyglądają odrosty i były cytrynowe, ale cóż, odczekałam 30 minut i dopiero spłukałam (mokre włosy wyglądają nieciekawie, ale suche - super!!!). I co się okazało: odrosty cytrynowe, reszta włosów - boski kolor - w życiu nie miałam takiego ślicznego blondu -niby popielato-złocisty, ale wyszedł neutralnie, nie ma szarej poświaty czy innych poświat wymagających kilku myć, żeby kolor doszedł. Ten jest fantastyczny od razu!!! Po Majirelu 10.13 miałam rud0-żółte a tu -PIĘKNY BLOND W CHŁODNEJ TONACJI . No nie mogę się napatrzeć na to cudo. I JEŚLI BĘDZIE TAK TRWAŁY JAK CROMATONE TO BYŁBY IDEAŁ. Włoski po farbowaniu super, nie "tępe" i nie szorstkie
Potem doczytałam, że rozjaśniające - tak jak w Cromatone - trzeba trzymać 45 min. No ale kupiłam 1 litr oksy 22 (6,6%), więc jutro zrobię eksperyment: nałożę tą resztę 10.13 na sam odrost z oksy 22 na 45-55 minut i zobaczę, czy kolor wyjdzie wtedy taki jak na całości, czy raczej nic z tego, choć modlę się, żeby wyszło
Załączam fotkę OALIA 10.13, choć na żywo jest bardziej chłodny (fotkę robiłam telefonem, stąd kolor troszkę przekłamany)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Farba + oksy.jpg (25,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Oalia ;-).jpg (36,3 KB, 227 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-16 o 18:34
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 10:11   #80
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Hej, ale dzisiaj mam szczęście byłam w hurtowni po farbkę i pani od razu mi zaproponowała bycie włosową modelką Montibello, bo u nas w poniedziałek jest oficjalna prezentacja produktów do koloryzacji i stylizacji Montibello. Zgodziłam się, w końcu taka okazja pofarbowania włosów za free nie zdarza się zbyt często. Mam nadzieję, że zrobią mi chłodny blond tymi nowymi farbami z olejkiem arganowym a nie jakieś ekstrema
Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Ehhh, dziewczyny....Właśnie wróciłam z tego pokazu fryzjerskiego...Niestety, nie skorzystałam z bycia u nich modelką, bo:
- zaproponowali mi krótką fryzurkę....
-....i rudy kolor do tego
Czyli coś, czego unikam.
Były jednak dziewczyny chętne na takie cięcia i ekstremalne kolory - ja się nie zdecydowałam.
Jednak miałam możliwość zakupienia tej nowej olejowej farby OALIA (kolorki do obejrzenia tutaj ->)
http://images.montibello.pl/2012/03/...lder_oalia.pdf
Zakupiłam odcień 10.13 - na palecie śliczny, chłodno-złocisty blondzik, zobaczymy, jak wyjdzie.
W ogóle to tu są inne oksy!
Vea fajna impreza Ci się trafiła . Szkoda, że nie mogłaś skorzystać z metamorfozy ale i tak musiało być ciekawie, zawsze się można czegoś dowiedzieć i przy okazji masz nową farbkę. Kolor ze zdjęcia wygląda bardzo naturalnie . Mam pytanko orientujesz się może ile tonów rozjaśniają te farby superrozjaśniające Cromatone?
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 16:10   #81
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Hej dziewczyny, zaciekawilyscie mnie tymi farbami-zarowno Cromatone jak i Oalia Gdyby nie to, ze mam plan pochodzenia jakis czas w swoim naturalnym kolorze to pewnie bym przetestowala (jeszcze musze go osiagnac i bede probowac drogeryjnym L'orealem Preference, odcien 7.1 Islande, bo chyba nie oplaca mi sie kupowac w tej chwili Montibello - co zrobie potem z litrem oxy ).
Niemniej jednak pewnie jeszcze w przyszlosci nie raz i nie dwa pofarbuje wloski i mam pytanie ktore dreczy mnie juz od paru miesiecy - jak wlasciwie zrobic ten malaks dla odswiezenia koloru? Wiem ze chodzi o rozprowadzenie na wlosach mieszanki farby z woda, ale jak to dokladnie zrobic? Najpierw nalozyc farbe na wlosy a pozniej to zmoczyc i jakos rozetrzec, czy zmieszac farbe z woda jeszcze w miseczce przed nalozeniem, czy moze jakos przeciagnac z samego odrostu po zmoczeniu go?
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 19:42   #82
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Vea fajna impreza Ci się trafiła . Szkoda, że nie mogłaś skorzystać z metamorfozy ale i tak musiało być ciekawie, zawsze się można czegoś dowiedzieć i przy okazji masz nową farbkę. Kolor ze zdjęcia wygląda bardzo naturalnie . Mam pytanko orientujesz się może ile tonów rozjaśniają te farby superrozjaśniające Cromatone?
Wiesz, niby 3-4 tony - tak wynika z ulotki Cromatone. Z Oalii na bank 4 tony z oksy 33 (9,9%) i powiem Ci, że rozjaśniające są tu wszystkie 10-tki i mega rozjaśniają - miałam średnio-jasny blond a po 10.13 mam bardzo jasny, a ja aż tak jasnego nie chciałam , dlatego następnym razem zrobię 8.13 z 22 (6,6%) - o ile kolor się sprawdzi i będzie tak trwały jak w Cromatone

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, zaciekawilyscie mnie tymi farbami-zarowno Cromatone jak i Oalia Gdyby nie to, ze mam plan pochodzenia jakis czas w swoim naturalnym kolorze to pewnie bym przetestowala (jeszcze musze go osiagnac i bede probowac drogeryjnym L'orealem Preference, odcien 7.1 Islande, bo chyba nie oplaca mi sie kupowac w tej chwili Montibello - co zrobie potem z litrem oxy ).
Niemniej jednak pewnie jeszcze w przyszlosci nie raz i nie dwa pofarbuje wloski i mam pytanie ktore dreczy mnie juz od paru miesiecy - jak wlasciwie zrobic ten malaks dla odswiezenia koloru? Wiem ze chodzi o rozprowadzenie na wlosach mieszanki farby z woda, ale jak to dokladnie zrobic? Najpierw nalozyc farbe na wlosy a pozniej to zmoczyc i jakos rozetrzec, czy zmieszac farbe z woda jeszcze w miseczce przed nalozeniem, czy moze jakos przeciagnac z samego odrostu po zmoczeniu go?
Możesz nałożyć farbę na odrost na 15-30 minut (w zależności jak bardzo masz ciemny) a 5 minut przed końcem zwilżasz włoski i masujesz, żeby rozprowadzić farbkę z odrostów z całej głowy po długości i już.
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-04-17 o 19:46
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:34   #83
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Możesz nałożyć farbę na odrost na 15-30 minut (w zależności jak bardzo masz ciemny) a 5 minut przed końcem zwilżasz włoski i masujesz, żeby rozprowadzić farbkę z odrostów z całej głowy po długości i już.
Zwilzam cale wlosy, nie tylko odrost, tak? Te 5 minut ma byc "wziete" z tego czasu, w ktorym zwykle trzymam farbe na odroscie, a nie dodatkowe 5 min. po uplywie tamtego czasu? Upewniam sie czy dobrze zrozumialam
Dzieki wielkie za odpowiedz
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:58   #84
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Wiesz, niby 3-4 tony - tak wynika z ulotki Cromatone. Z Oalii na bank 4 tony z oksy 33 (9,9%) i powiem Ci, że rozjaśniające są tu wszystkie 10-tki i mega rozjaśniają - miałam średnio-jasny blond a po 10.13 mam bardzo jasny, a ja aż tak jasnego nie chciałam , dlatego następnym razem zrobię 8.13 z 22 (6,6%) - o ile kolor się sprawdzi i będzie tak trwały jak w Cromatone
3-4 tony to niestety za mało dla mnie bo ja mam naturę na poziomie 5. Ty masz swoje naturalne dość jasne włoski i dlatego ładnie Ci chwytają farby nawet do platyny .
Dziękuję za info
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:26   #85
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Zwilzam cale wlosy, nie tylko odrost, tak? Te 5 minut ma byc "wziete" z tego czasu, w ktorym zwykle trzymam farbe na odroscie, a nie dodatkowe 5 min. po uplywie tamtego czasu? Upewniam sie czy dobrze zrozumialam
Dzieki wielkie za odpowiedz
Gdy trzymasz na odrostach np. 30 minut, to po 25 minutach polewasz włoski trochę wodą i masujesz po całości i tak rozmasowane trzymasz 5 minut

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
3-4 tony to niestety za mało dla mnie bo ja mam naturę na poziomie 5. Ty masz swoje naturalne dość jasne włoski i dlatego ładnie Ci chwytają farby nawet do platyny .
Dziękuję za info
Tak, tylko, że ja nie chcę nawet bardzo jasnego blondu. Interesuje mnie poziom 8,5-9.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:20   #86
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Ja już po farbowaniu Oalią 10.13. Farba nie ma zapachu!! W ogóle!!! Naprawdę!!!Zrobiłam na oksy 22 (6,6%). Nałożyłam farbkę i sobie siedziałam czytając ulotkę i....doczytałam się, że 10-tki to blondy rozjaśniające i należy je robić na oksy 33 (9,9%) a ja miałam na włosach 10.13 z 22 (6,6%) - a ja sądziłam, że to zwykły blond jak w Cromatone). Już widziałam te swoje cytrynowe odrosty (przy rozjaśniających blondach wymagana jest woda 9% -> 6% jest za słaba i efektem tego są żółto-cytrynowe włosy). Od razu poleciałam do łazienki sprawdzić, jak wyglądają odrosty i były cytrynowe, ale cóż, odczekałam 30 minut i dopiero spłukałam (mokre włosy wyglądają nieciekawie, ale suche - super!!!). I co się okazało: odrosty cytrynowe, reszta włosów - boski kolor - w życiu nie miałam takiego ślicznego blondu -niby popielato-złocisty, ale wyszedł neutralnie, nie ma szarej poświaty czy innych poświat wymagających kilku myć, żeby kolor doszedł. Ten jest fantastyczny od razu!!! Po Majirelu 10.13 miałam rud0-żółte a tu -PIĘKNY BLOND W CHŁODNEJ TONACJI . No nie mogę się napatrzeć na to cudo. I JEŚLI BĘDZIE TAK TRWAŁY JAK CROMATONE TO BYŁBY IDEAŁ. Włoski po farbowaniu super, nie "tępe" i nie szorstkie
Potem doczytałam, że rozjaśniające - tak jak w Cromatone - trzeba trzymać 45 min. No ale kupiłam 1 litr oksy 22 (6,6%), więc jutro zrobię eksperyment: nałożę tą resztę 10.13 na sam odrost z oksy 22 na 45-55 minut i zobaczę, czy kolor wyjdzie wtedy taki jak na całości, czy raczej nic z tego, choć modlę się, żeby wyszło
Załączam fotkę OALIA 10.13, choć na żywo jest bardziej chłodny (fotkę robiłam telefonem, stąd kolor troszkę przekłamany)

Vea, kol0r śliczny!!!!
Napisz proszę jak farbka utrzymuję się na włosach, czy jest tak samo trwała jak cromatone?
Ja ostatnio zrobiłam 10-tkami z wodą 9 odrosty a na reszte malaks, ale odrosty wyszły jednak lekko żółtawe, następnym razem spróbuję z mocniejszą wodą!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 16:01   #87
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale:
1. stwierdzam, że Oalia jest do kitu - z każdym myciem odczuwałam obecność soli amonowych w tej farbie - włosy zrobiły się mega sianowate, choć kolorek popielato-złocisty blond -> piękny. W ogóle powiem Wam, że farby z tej firmy Montibel-lo, jako jedyne dają efekt zgodny z nazwą: perłowe wychodzą perłowe, popielato-złociste - wychodzą popielato złociste i takie zostają przez dłuuuugi czas, a nie tak, jak w przypadku Majirela L'Oreala - rude i wymywają się na rudo. W przypadku Cromatone tego nie ma - popielato złociste zostają popielato złocistymi na dłuuuugo.
2. w tym tygodniu zamierzam się pofarbować moją sprawdzoną już Cromatone 9.13 z 6% (zakochałam się w tym kolorze po prostu - jest naprawdę naturalnie chłodny z subtelnym połyskiem złocistego akcentu).
W ogóle wszystkie farby koncernu L'Oreala zawierają amoniak i bardzo często te okropne sole amonowe (dzięki wizażowej koleżance Mysi M (klik!) wiem już, że solami są to ethanolamine i wszelkie składniki w farbie zakończone na -loamine, -lamine), które po prostu niszczą włos od wewnątrz i go rozwalają, a my mamy siano na głowie, z tymże uważajcie na to.

Farba Cromatone - skład:
aqua, cetearyl alcohol, cocamide mea, stearic acid, ammonia, 2-4amino-4-hydroxyethanolaminoanisol e sulfate, 4-amino-2-hydroxytoluene, boswellia serrata gum, ceteareth-23, dipropylene glycol, disodium edta, glycine soja oil, glycine soja sterol, glycolipidis, laurdimonium hydroxypropyl hydrolized wheat protein, m-aminophenol,p-aminophenol, parfum, phosoholipidis, polyquatemium-22, resorcinol, sodium ascorbate, sodium laureth sulfate, sodium sulfite, terrasodium etidronate, toluene-2,5-diamine sulfate, tridecyl salicylate.

Analiza wysłana do Mysi M (klik!)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Farba.jpg (37,6 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nr farby.jpg (32,3 KB, 19 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-01 o 11:27
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 19:55   #88
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Dzięki Vea za recenzje farby Oalia, bo miałam zamiar zafarbować tą farbą! W takim razie zostane przez Cromatone i zastanawiam się czy nie wziąć 10.13 skoro kolor taki fajny wychodzi! Daj koniecznie znać jak Ci wyszło!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 11:26   #89
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Dzięki Vea za recenzje farby Oalia, bo miałam zamiar zafarbować tą farbą! W takim razie zostane przez Cromatone i zastanawiam się czy nie wziąć 10.13 skoro kolor taki fajny wychodzi! Daj koniecznie znać jak Ci wyszło!
Nie rób, Oalią, po co Ci zniszczone włoski? CROMATONE JAK NAJBARDZIEJ POLECAM !!! 10.13 jest blondem rozjaśniającym, więc musisz dać oksy 9% i trzymać 45 min. Ja zaraz nakładam 9.13 z 6% - powiem Ci, że odkąd mam na włoskach prawdziwy popielato-złocisty blond z Montibello - jestem mega zadowolona.
Oczywiście wstawię foteczki

P.S. Będąc w hurtowni zapytałam pracującą tam panią, co z tym jej nierównym kolorem, skoro mojej koleżance wszystko wyszło ok, i wiesz, co się okazało? Że jej córka po swoim farbowaniu nie zakręciła oksydantu i tak sobie stał i wietrzał przez jakieś 2 tygodnie, a miała 1l poj., więc użyła do farbowania i stąd efekt nierównego krycia, farba jest jak najbardziej ok a te ulepszenia to nic innego jak rozszerzenie palety o nowe odcienie (w tym kilka odcieni z poziomu 9-ego, m.in. 9.13; wcześniej było 8.13 i od razu przeskok do rozjaśniającego 10.13, ona po prostu źle zrozumiała tego przedstawiciela.). No ale ona mi wtedy mówiła, że kilka klientek też narzekało na nierówne krycie - i jak się potem okazało - większość z nich trzymało oksydanty w łazienkach obok grzejników bądź też na parapecie (jak to jej jedna pani powiedziała), a takie "ogrzewanie" oksy też niszczy jego właściwości.

Odkąd się to wyjaśniło - wróciłam do Cromatone i już z nią zostanę, zwłaszcza, że mojej koleżance wyszło wtedy idealnie na włoskach
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-01 o 12:06
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 14:20   #90
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

CROMATONE 9.13 z oksy 6%
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Farba.jpg (37,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Nr farby.jpg (27,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cromatone nr 9.13 - foto w dzień.jpg (41,5 KB, 252 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Cromatone 9.13 - światło sztuczne.jpg (26,0 KB, 214 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo0179.jpg (33,5 KB, 188 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-01 o 14:22
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 01:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.