Pochodne ropy w kosmetykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-30, 17:36   #1
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422

Pochodne ropy w kosmetykach


Niemieckie stowarzyszenie konsumentów właśnie opublikowało badania dowodzące szkodliwości pochodnych ropy, zwłaszcza w balsamach do ust/ szminkach i podobnych, bo one trafiają bezpośrednio do organizmu. Chodzi przede wszystkim o rakotwórcze węglowodory aromatyczne (aromatische Kohlen☠wasser☠stoffe - MOAH).

Jeśli chcecie sobie poczytać: https://www.test.de/Mineraloele-in-K...ine-4853357-0/

Organizacja jest bardzo poważna, więc nie jest to absolutnie żadna teoria spiskowa.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:57   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

To juz wiemy nie od dzis, dlatego ja juz od lat nie uzywam szminek konwencjonalnych
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 19:19   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
To juz wiemy nie od dzis, dlatego ja juz od lat nie uzywam szminek konwencjonalnych
Poważnie? Czytam wizaż od jakiś 2 lat i inne portale tego typu też i jeszcze nigdy coś takiego nie obiło mi się o uszy.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 11:54   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Od lat wiadomo, ze oleje mineralne moga odkladac sie w organach i je niepotrzebnie obciazac. ja o tym nie raz pisalam na roznych forach, nie tylko na Wizazu. O tych konkretach, o ktorych ty wspomnialas, ze jest w nich jakis skladnik, ktory moze dzialac rakotworczo, to tez niedawno w TV uslyszalam, ale to dla mnie nie zmienia faktu, ze w przypadku sztyftow do ust, oleje mineralne nie sa za fajne :-( samo to, ze nie daja takiej pielegnacji jak sztyfty na naturalnych olejach i maslach. Smarujesz i smarujesz, a usta pod spodem ciagle suche :-(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 19:42   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Od lat wiadomo, ze oleje mineralne moga odkladac sie w organach i je niepotrzebnie obciazac. ja o tym nie raz pisalam na roznych forach, nie tylko na Wizazu. O tych konkretach, o ktorych ty wspomnialas, ze jest w nich jakis skladnik, ktory moze dzialac rakotworczo, to tez niedawno w TV uslyszalam, ale to dla mnie nie zmienia faktu, ze w przypadku sztyftow do ust, oleje mineralne nie sa za fajne :-( samo to, ze nie daja takiej pielegnacji jak sztyfty na naturalnych olejach i maslach. Smarujesz i smarujesz, a usta pod spodem ciagle suche :-(

Oleje mineralne akurat nie mogą się odkładać, bo nie są wchłaniane z przewodu pokarmowego. Niektóre leki przeczyszczające to właśnie ciekła parafina. Oczywiście zaraz się pewnie znajdzie ktoś z teorią spisku bigfarmy i innych takich, ale nawet Różański parafinę doustnie poleca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 00:05   #6
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

https://www.futurederm.com/the-truth-about-petrolatum/

wazelina to rownież pochodna ropy?

Co do odkładania sie oleju mineralnego w organizmie,to mozna natrafic na sprzeczne informacje :
""The increase in MOSH [mineral oil saturated hydrocarbons] concentration in human fat tissue with age suggests an accumulation over time. Cosmetics might be a relevant source of the contamination."
http://beautyeditor.ca/2014/10/16/pe...-skin-products

Edytowane przez Margo123
Czas edycji: 2015-06-06 o 00:09
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 07:22   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Ja tam wierze w to co mowi Öko Test.

POza tym badania na myszach pokazaly, ze sie odklada, choc podobno jak przestanie sie parafine spozywac, ma sie jej ilosc powoli z organizmu wydalac. Jak to sie ma do ludzi? Nie dociekam jakos bardzo, ufam doniesieniom Öko Testu.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-06-06 o 07:28
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 20:54   #8
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Tutaj fajnie opisano pokrótce działanie paraffinum liquidum
http://ervish.blogspot.com/2015/03/r...dla-skory.html i od razu jest przepis na krem naturalny do wykonania samemu bez parafiny. Parafina się nie wchłania, to jej główna zaleta/wada
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 01:26   #9
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Blogi kosmetyczne to niezbyt dobre źródło rzetelnych informacji.Każdy tam pisze sobie to,co chce.
Autorka tego kremu gani parafine,że jest zapychaczem,podczas gdy witamina E również wielu zapycha pory.
Razi mnie również ,gdy rad na temat trądziku na tego typu blogach,udzielają osoby ,które nie maja tego problemu.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 12:01   #10
paunowa
Przyczajenie
 
Avatar paunowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

W dzisiejszych czasach już nie wiadomo czego nie używać i nie jeść żeby sobie nie zaszkodzić.. straszne to jest
paunowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 12:16   #11
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Podobnie jak Monika- od dawna unikam parafiny, raz, że w ogóle nie pielęgnuje, nie odżywia skóry, bo nie ma takich właściwości, a jedynie maskuje suchość skóry, ewentualnie chroni przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i warunkami atmosferycznymi typu wiatr, mróz, a dwa, że to całkowita prawda, iż od dawna zwłaszcza w internecie trąbi się o jej szkodliwości. Może nie odkłada się w organiźmie, ale jakieś jej związki mogą, wszak jest wiele odmian i metod pozyskiwania, oczywiście chemicznych.

Oto nazwy pochodnych parafiny najczęściej spotykane w składach kosmetyków:

Cera Microcristallina
Ceresin
Eucerin
Isododecane
Isohexadecane
Isoparaffin
Mineral Oil
Paraffinum Liquidum
Paraffin Oil
Petrolatum
Petroleum
Petro-Oil
Synthetic Wax
Vassellinum
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-11, 17:10   #12
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

I właśnie w tej kwestii ten blog mnie zaskoczył. Naczytałam się blogów, które nic konkretnego nie mówilyi miałam takie samo zdanie jak Ty Margo. I wszystkie miały głównie te same informacje, chyba ściągane od siebie nawzajem albo z mazideł czy innych. A tutaj widać, że kobieta pisze sprawdzone informacje, bo na podst. wyników badań i od siebie, bo na innych stronach nie znalazlam tych informacji co tam. A już rewelacją jest to jak opisano tam w kilku postachh badania przeprowadzone nad witaminą c. Wróciła mi wiara, że jednak można zrobić coś konkretnego , nawet na blogu.
Z tym trądzikiem to racja, powinny się wypowiadać te osoby, które go mają. Ja nie ufam nawet doktorce, która leczy tylko na podstawie teorii z książek, a sama nie miała tego uporczywego problemu. Jak coś opiera się tylko na teorii to często leczenie jest niewlaściwe. Ja byłam właśnie niewłaściwie leczona antybiotykiem (coś na U...) a o problemach z tym związanych moglabym esej napisać. Sama się wzięłam za swoją cerę szperając po internecie i jakoś małymi kroczkami pozbyłam się trądziku. Lekarz mi nie pomógł, sama sobie pomoglam, ale przyznam, że szukałam opinii o różnych domowych sposobach właśnie na.. blogach
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 12:19   #13
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Ale na tym blogu dziewczyna pisze, ze miala tradzik i sama sie z nim uporala.
To juz drugi blog gdzie dziewczyna pisze o swoich doswiadczeniach, jesli wypowiada sie o tradziku. Czasami podczytuje blog jednej z naszych wizazanek, ktore tez miala tradzik i chyba sie juz go pozbyla

http://www.italianablog.pl/
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 10:05   #14
paunowa
Przyczajenie
 
Avatar paunowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: Pochodne ropy w kosmetykach

Nie ma to jak naturalne składniki i nierafinowane oleje mineralne
paunowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-10 11:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.