Kosmetyki M.A.C. cz.10 - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-23, 17:56   #3241
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Z Changa będę chyba brać szminkę i puder - dla opakowań
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 20:41   #3242
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Pasuje mi nawet

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------




Pewnie i tak szukałabym wspólnika do rozbiórki
Chociaż tyle.
Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Tak sie na nie napaliłam przez macóweczke, bo je zachwalała i po tych swatchach http://www.temptalia.com/sneak-peek-...hotos-swatches kompletnie mi sie odechciało wygladaja jak zwykły błyszczyk, rozczarowałam sie. Nie lubie kolorowych błyszczyków
O troche bede bogatsza zatem
Póki co nie ma nic co bym pragneła w najbliższych LE. Moze na lato będzie coś co mnie ruszy
Dwa kolory mi się podobają, ale nie za taką cenę Pigmentacja bardzo słaba, to wolę już kupić z nyxa albo po prostu łączyć błyszczyk +szminka.
Chris Chang, nie zawiedź mnie...
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 22:10   #3243
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Tak sie na nie napaliłam przez macóweczke, bo je zachwalała i po tych swatchach http://www.temptalia.com/sneak-peek-...hotos-swatches kompletnie mi sie odechciało wygladaja jak zwykły błyszczyk, rozczarowałam sie. Nie lubie kolorowych błyszczyków
O troche bede bogatsza zatem
Póki co nie ma nic co bym pragneła w najbliższych LE. Moze na lato będzie coś co mnie ruszy
Nic ciekawego Jeden kolor mi się podoba, ale nie przepadam za błyszczykami.
Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
A czemu myślałaś o MUFE? Kropelki TBS jednak nie do końca Ci odpowiadają? Mnie totalnie ucieszyło, że się pojawiły, bo nie dość, że są dostępne, jak piszesz, to jeszcze na głowę biją ten pigment MUFE (i jakością, i pojemnością). Na początku radziłam sobie z MUFE, bo w sumie nie miałam innego wyjścia, i jakoś przywykłam, że nawet po dokładnym wymieszaniu zostają białe grudki A miałam na 100% oryginał z salonu MUFE. Za to krople TBS pięknie się łączą z każdym moim podkładem, a one mają naprawdę różne konsystencje.

A co do podkładów to np. Burberry Fresh Glow - uwielbiam tę formułę, ale najjaśniejszy odcień Porcelain jest dla mnie nieco za ciemny, a z kropelkami gites
Vitalumiere Aqua Chanel - tu jest większa zabawa, bo stosuję mieszankę B10 + B12 + kropelki TBS No ale uwielbiam ten podkład, więc jestem skora do poświęceń.
Armani Luminous Silk 02 - też muszę ociupinkę rozjaśnić, choć od biedy ujdzie solo.
Lancome Air de Teint 0,5 (niedawno go wykończyłam) - podobnie jak z Armanim.
Właściwie muszę rozjaśniać wszystko poza MAC Mineralize NW13 i True Matchem L'Oreala 1N, więc te kropelki są jak zbawienie
O MUFE myślałam dużo wcześniej, zanim pojawiły się te z TBS, ale jakoś albo były wykupione, albo nie umiałam się zdecydować, którą wersję chcę (bo chyba są dwie?)
Z kropelek TBS jestem zadowolona, więc nie planuję zmiany.

Zostały mi właściwie 3 podkłady: Studio Fix (za to w 2 odcieniach ), Nourishing i Bobbi Brown Long Wear Even Finish, którego teraz próbuję zdenkować, bo kończy mu się termin ważności. Z nich rozjaśniam tylko Studio Fixa NC15.
Nie liczyłam L'oreala TM, bo trzymam go w pudełku z "odrzutkami". Może dam mu jeszcze jedną szansę, ale go nie lubię.

Szukam czegoś lekkiego, może powinnam przetestować jeszcze Armaniusza Jak się u Ciebie sprawdza?

Edytowane przez neath
Czas edycji: 2016-03-23 o 22:13
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 07:03   #3244
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
O MUFE myślałam dużo wcześniej, zanim pojawiły się te z TBS, ale jakoś albo były wykupione, albo nie umiałam się zdecydować, którą wersję chcę (bo chyba są dwie?)
Z kropelek TBS jestem zadowolona, więc nie planuję zmiany.

Zostały mi właściwie 3 podkłady: Studio Fix (za to w 2 odcieniach ), Nourishing i Bobbi Brown Long Wear Even Finish, którego teraz próbuję zdenkować, bo kończy mu się termin ważności. Z nich rozjaśniam tylko Studio Fixa NC15.
Nie liczyłam L'oreala TM, bo trzymam go w pudełku z "odrzutkami". Może dam mu jeszcze jedną szansę, ale go nie lubię.

Szukam czegoś lekkiego, może powinnam przetestować jeszcze Armaniusza Jak się u Ciebie sprawdza?
Tak, są dwie wersje - do łączenia z podkładami na bazie wody i z tymi na bazie olejowej. Ja brałam zawsze tę do "wodnych". Trzymajmy się lepiej TBS Ja ostatnio wzięłam drugą już buteleczkę

A co do podkładu to u mnie Luminous Silk sprawdza się super - do tego stopnia, że mam w zapasie nową buteleczkę po wykończeniu pierwszej Tylko jak patrzę, jakich podkładów używasz (a skoro używasz, to rozumiem, że Ci odpowiadają), zastanawiam się, czy powinnaś się mnie radzić w tej sprawie, bo chyba mamy kompletnie inne potrzeby cery itd Ja mam cerę normalną z tendencjami do przesuszeń/suchą (zależy od pory roku) i na mnie Luminous Silk super się sprawdza - nie jest to typowo nawilżający podkład, ale jest lekki i nie przesusza, bardzo ładnie i naturalnie się prezentuje na twarzy. Nourishing to dla mnie była masakra np, Bobbi Brown podobnie A z kolei True Matcha, którego Ty nie lubisz, baaaardzo lubię, więc może lepiej nie będę polecać Ci niczego
Ale z lekkich podkładów warto na pewno zerknąć na Air de Teint Lancome (on na pewno nie jest typowo do suchej skóry jak moja, więc to bardziej uniwersalna i bezpieczna rekomendacja) - pięknie "rozmywa" rysy i naprawdę upiększa, mimo że jest wodnisty i leciuteńki. Wykończyłam flaszkę i nie wykluczam ponownego zakupu w przyszłości, gdy pokończą mi się inne podkłady
Koniec offtopu
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 08:11   #3245
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Tak, są dwie wersje - do łączenia z podkładami na bazie wody i z tymi na bazie olejowej. Ja brałam zawsze tę do "wodnych". Trzymajmy się lepiej TBS Ja ostatnio wzięłam drugą już buteleczkę

A co do podkładu to u mnie Luminous Silk sprawdza się super - do tego stopnia, że mam w zapasie nową buteleczkę po wykończeniu pierwszej Tylko jak patrzę, jakich podkładów używasz (a skoro używasz, to rozumiem, że Ci odpowiadają), zastanawiam się, czy powinnaś się mnie radzić w tej sprawie, bo chyba mamy kompletnie inne potrzeby cery itd Ja mam cerę normalną z tendencjami do przesuszeń/suchą (zależy od pory roku) i na mnie Luminous Silk super się sprawdza - nie jest to typowo nawilżający podkład, ale jest lekki i nie przesusza, bardzo ładnie i naturalnie się prezentuje na twarzy. Nourishing to dla mnie była masakra np, Bobbi Brown podobnie A z kolei True Matcha, którego Ty nie lubisz, baaaardzo lubię, więc może lepiej nie będę polecać Ci niczego
Ale z lekkich podkładów warto na pewno zerknąć na Air de Teint Lancome (on na pewno nie jest typowo do suchej skóry jak moja, więc to bardziej uniwersalna i bezpieczna rekomendacja) - pięknie "rozmywa" rysy i naprawdę upiększa, mimo że jest wodnisty i leciuteńki. Wykończyłam flaszkę i nie wykluczam ponownego zakupu w przyszłości, gdy pokończą mi się inne podkłady
Koniec offtopu
Tak, też będę się trzymać TBS

Oj tam, bez przesady Nie wiadomo co się sprawdzi, a przynajmniej mamy podobny kolor cery.

True Match jet dla mnie za suchy, wchodzi mi w załamania wokół ust, dlatego w sumie za nim nie prepadam. Szkoda, bo kolor ma ładny.
Armaniusza wypróbuję, może akurat będzie miłość

Dziś testuję F&B C1 zmieszanego z kropelkami (podtrzymuję, że nie cierpię tej pipetki ) i chyba to nie dla mnie Ogólnie skóra wygląda dobrze, bo niedoskonałości przykryłam korektorem. Cera jest pięknie wygładzona ale też mi się zbiera i nos szybko się wyciera... No nie wiem, trochę mi jeszcze na testy zostało.
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 10:40   #3246
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Tak, też będę się trzymać TBS

Oj tam, bez przesady Nie wiadomo co się sprawdzi, a przynajmniej mamy podobny kolor cery.

True Match jet dla mnie za suchy, wchodzi mi w załamania wokół ust, dlatego w sumie za nim nie prepadam. Szkoda, bo kolor ma ładny.
Armaniusza wypróbuję, może akurat będzie miłość

Dziś testuję F&B C1 zmieszanego z kropelkami (podtrzymuję, że nie cierpię tej pipetki ) i chyba to nie dla mnie Ogólnie skóra wygląda dobrze, bo niedoskonałości przykryłam korektorem. Cera jest pięknie wygładzona ale też mi się zbiera i nos szybko się wyciera... No nie wiem, trochę mi jeszcze na testy zostało.
To przetestuj Armaniego, to naprawdę świetny podkład
Mi True Match też trochę suchawo potrafi wypaść, jeśli dobrze nie nawilżę skóry, ale ten kolor tak upiększa mi twarz, że cała reszta nie ma znaczenia No i dość długo się trzyma u mnie.
Miło zaskoczył mnie Mineralize MAC - fakt, że świeci się niemożebnie, ale po przypudrowaniu jest ok, a przynajmniej po paru godzinach nie wygląda jak sucha skorupa, co postarza strasznie. Tak więc nie jest to jakiś mój ideał, ale lubię go
Zerknij też na ten Air de Teint Lancome, może się sprawdzi Ten najjaśniejszy odcień ma bardzo ładny, neutralny
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 10:43   #3247
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Fakt z tym mineralize, mam go dziś na sobie i lepiej wygląda od razu po nałożeniu niż parę godzin po, jakaś skorupa się robi. Poza tym kolor niby spoko, ale zbyt żółty jak dla mnie i podbija nie te tony co trzeba więc generalnie fajny, ale nie jest szałowy.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 10:58   #3248
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Miło zaskoczył mnie Mineralize MAC - fakt, że świeci się niemożebnie, ale po przypudrowaniu jest ok, a przynajmniej po paru godzinach nie wygląda jak sucha skorupa, co postarza strasznie. Tak więc nie jest to jakiś mój ideał, ale lubię go
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Fakt z tym mineralize, mam go dziś na sobie i lepiej wygląda od razu po nałożeniu niż parę godzin po, jakaś skorupa się robi. Poza tym kolor niby spoko, ale zbyt żółty jak dla mnie i podbija nie te tony co trzeba więc generalnie fajny, ale nie jest szałowy.

Ja z Mineralize jestem bardzo zadowolona do tego stopnia że jak skończę buteleczkę kupię na pewno drugą. Moja skóra chłonie go jak gąbka Nie świecę się prawie w ogóle a zostaje taki zdrowy glow, jak na taki typ podkładu to trwałość jest okey a co najbardziej mi się podoba to to, że ma całkiem fajne krycie. Spodziewałam się jakiejś cienkiej woalki, a cera jest ładnie ujednolicona i wygląda zdrowo i zadbanie.
Na pewno nie dla wszystkich, ja mam suchą skórę i może dlatego tak mi pasuje no i nie podrażnia tak jak Sculpt

Odszczekuję, że niby Nourishing szału nie ma itp itd - pochodziłam z nim kilka dni i jak na długotrwały podkład jest extra! Co prawda czułam go trochę na sobie, ale potem już było okey. Trwałość genialna - malowałam się o 8 rano spokojnie do 20 wieczorem siedział ładnie na buzi. Preferuję raczej rozświetlające, z małym kryciem ale chyba skuszę się na tubkę
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 11:29   #3249
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Fakt z tym mineralize, mam go dziś na sobie i lepiej wygląda od razu po nałożeniu niż parę godzin po, jakaś skorupa się robi. Poza tym kolor niby spoko, ale zbyt żółty jak dla mnie i podbija nie te tony co trzeba więc generalnie fajny, ale nie jest szałowy.
Ale ja pisałam, że skorupa mi się po nim NIE robi, jak to bywa w przypadku innych podkładów A może go za mocno przypudrowujesz? Dziwne... U mnie ładnie, zdrowo wygląda i tak zostaje przez długi czas, tylko trwałość nie jest jakaś powalająca.
A z kolorem to u mnie akurat jeden z faworytów, bo jest NW13, którego nawet nie muszę rozjaśniać, więc pozytywny szok

Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Ja z Mineralize jestem bardzo zadowolona do tego stopnia że jak skończę buteleczkę kupię na pewno drugą. Moja skóra chłonie go jak gąbka Nie świecę się prawie w ogóle a zostaje taki zdrowy glow, jak na taki typ podkładu to trwałość jest okey a co najbardziej mi się podoba to to, że ma całkiem fajne krycie. Spodziewałam się jakiejś cienkiej woalki, a cera jest ładnie ujednolicona i wygląda zdrowo i zadbanie.
Na pewno nie dla wszystkich, ja mam suchą skórę i może dlatego tak mi pasuje no i nie podrażnia tak jak Sculpt

Też mi się podoba ten zdrowy glow A świecenie jakoś zupełnie mi nie przeszkadza - odrobina pudru załatwia sprawę. Zresztą świecenie to ogólnie problem mi obcy - to chyba jedyny plus bycia sucharem
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 11:37   #3250
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

No tak, jak widac czytanie ze zrozumieniem się kłania U mnie się trochę osadza, bo ma formułe mocniej kryjącą niż jestem przyzwyczajona. Z drugiej strony Illamasqua Skin Base ma dosyć mocne krycie a nie daje tego efektu. Także jak zwykle każdemu pasuje co innego Ja ogólnie nie mam dobrych doświadczeń z podkładami MACa aczkolwiek nourishinga chętnie bym spróbowała, bo potrzebuje jednego z mocniejszym kryciem w domu. Niestety ciężkie to poszukiwania
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-03-24 o 11:38
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 12:01   #3251
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
No tak, jak widac czytanie ze zrozumieniem się kłania U mnie się trochę osadza, bo ma formułe mocniej kryjącą niż jestem przyzwyczajona. Z drugiej strony Illamasqua Skin Base ma dosyć mocne krycie a nie daje tego efektu. Także jak zwykle każdemu pasuje co innego Ja ogólnie nie mam dobrych doświadczeń z podkładami MACa aczkolwiek nourishinga chętnie bym spróbowała, bo potrzebuje jednego z mocniejszym kryciem w domu. Niestety ciężkie to poszukiwania
Mam identycznie Uwielbiam cienie, róże i - oczywiście - szminki MACa, ale z podkładami jakoś nigdy się nie polubiłam. Uczuciem najbliższym sympatii darzę właśnie Mineralize, ale jakiś wielki szał to to nie jest. Podobnie mam z korektorami MAC, tak ostatnio stwierdziłam. Nie wiem, o co chodzi, bo żaden z tych cieszących się wręcz kultem MACowych korektorów mi nie podpasował. Ani sławetny Prolongwear (wysusza na wiór i wcale tak dobrze nie kryje, a nałożony pod oczami postarza gracko, nie rozumiem hype'u), ani Studio Finish (jest w miarę ok, ale szybko mi się ściera nawet przypudrowany i nie jest wart tej całej saperskiej zabawy z nakładaniem pędzelkiem - szybciej i bardziej skutecznie idzie mi z korektorami w sticku), ani Mineralize, który był chyba najgorszym korektorem w mojej karierze (nawet nie byłam w stanie gładko go rozprowadzić, koszmar). Fajny okazał się tylko ten Prep + Prime Radiant Rose, ale to w sumie rozświetlacz, a nie korektor
vine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 12:18   #3252
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Ja mam cztery korektory i też żaden mnie nie oczarował. Najgorszy jest studio finish, bardzo się osadza pod okiem. Mam też moisturecover, nawet go lubię, bo jest nawilżający, ale co z tego skoro średnio koryguje Mam też correct duo, który jest całkiem niezły. I mineralize (pomyłka). Słyszałam, że Sisley ma jakiś rewelacyjny korektor w cenie pow. 300 zł, ale ta cena mnie przeraża
Z drugiej strony zastanawiam się czy na cienie pod oczami jest jakikolwiek sposób
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 12:31   #3253
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja mam cztery korektory i też żaden mnie nie oczarował. Najgorszy jest studio finish, bardzo się osadza pod okiem. Mam też moisturecover, nawet go lubię, bo jest nawilżający, ale co z tego skoro średnio koryguje Mam też correct duo, który jest całkiem niezły. I mineralize (pomyłka). Słyszałam, że Sisley ma jakiś rewelacyjny korektor w cenie pow. 300 zł, ale ta cena mnie przeraża
Z drugiej strony zastanawiam się czy na cienie pod oczami jest jakikolwiek sposób
Jeśli nie jesteś już nastolatką - tak, jest jeden sposób: nie pogarszać sprawy przez nakładanie wysuszających korektorów, które robią skorupę Mi taki Prolongwear dodaje z 10 lat. Za to baaardzo upodobałam sobie ten niedostępny nie wiedzieć czemu w PL korektor Maybelline z niehigieniczną gąbeczką - cudowna niewysuszająca formuła i naprawdę dobre krycie A jeszcze mają idealny kolor dla mnie. Chyba mój ulubiony korektor w tej chwili (poza Burberry i starym ulubieńcem NARSem).

No widzisz, czyli mamy podobne odczucia z korektorami MAC. Tego Moisturecover nie miałam, ale słyszałam dość dobre opinie.
Co do Sisley to są pewne granice jeśli chodzi o kwoty wykładane przeze mnie na korektor - za taki za 300 zł dziękuję ;-)
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 12:44   #3254
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś już nastolatką - tak, jest jeden sposób: nie pogarszać sprawy przez nakładanie wysuszających korektorów, które robią skorupę Mi taki Prolongwear dodaje z 10 lat. Za to baaardzo upodobałam sobie ten niedostępny nie wiedzieć czemu w PL korektor Maybelline z niehigieniczną gąbeczką - cudowna niewysuszająca formuła i naprawdę dobre krycie A jeszcze mają idealny kolor dla mnie. Chyba mój ulubiony korektor w tej chwili (poza Burberry i starym ulubieńcem NARSem).

No widzisz, czyli mamy podobne odczucia z korektorami MAC. Tego Moisturecover nie miałam, ale słyszałam dość dobre opinie.
Co do Sisley to są pewne granice jeśli chodzi o kwoty wykładane przeze mnie na korektor - za taki za 300 zł dziękuję ;-)
I tej zasady się trzymam Ew. podkładem jakoś sobie radzę. Poza tym narkotyczny look jest nawet w modzie więc po co z tym walczyć Innych korektorów w sumie nie testowałam więc nie wiem, ale kolejnego z MAC już nie kupię
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 12:52   #3255
kicia555
Zakorzenienie
 
Avatar kicia555
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 5 656
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość


Też mi się podoba ten zdrowy glow A świecenie jakoś zupełnie mi nie przeszkadza - odrobina pudru załatwia sprawę. Zresztą świecenie to ogólnie problem mi obcy - to chyba jedyny plus bycia sucharem
tak samo u mnie
prawie wszystkie moje podkłady muszą być z efektem "świecącym"
nie polecam natomiast Sulpta który rzekomo jest do cer suchych ze względu na żelową formułę itp itd, zużyłam tubkę i więcej nie kupię

jeszcze z takich nawilżających podobał mi się Rouge bunny Rouge mleczna akwarela
i lubię Extra firming Clarinsa
__________________

GALAXIA
Istanbul lover

kicia555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 19:04   #3256
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Plum Princess z Changa zapowiada się świetnie, podobnie jak ten fioletowy kremowy róż. Sama nie wiem jeszcze, na co się zdecyduję - bardziej skłaniam się ku różowi, ale pomadka też kusi. Może wezmę obie rzeczy
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 19:07   #3257
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Plum Princess z Changa zapowiada się świetnie, podobnie jak ten fioletowy kremowy róż. Sama nie wiem jeszcze, na co się zdecyduję - bardziej skłaniam się ku różowi, ale pomadka też kusi. Może wezmę obie rzeczy
Mnie by róż kusił gdyby nie był kremowy Zresztą kusił mnie póki się nie dowiedziałam jaka ma formułę
Za to pomadka raczej wyląduje u mnie, tym bardziej że jest matowa
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 20:29   #3258
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
To przetestuj Armaniego, to naprawdę świetny podkład
Mi True Match też trochę suchawo potrafi wypaść, jeśli dobrze nie nawilżę skóry, ale ten kolor tak upiększa mi twarz, że cała reszta nie ma znaczenia No i dość długo się trzyma u mnie.
Miło zaskoczył mnie Mineralize MAC - fakt, że świeci się niemożebnie, ale po przypudrowaniu jest ok, a przynajmniej po paru godzinach nie wygląda jak sucha skorupa, co postarza strasznie. Tak więc nie jest to jakiś mój ideał, ale lubię go
Zerknij też na ten Air de Teint Lancome, może się sprawdzi Ten najjaśniejszy odcień ma bardzo ładny, neutralny
Spróbuję
Odcień Air de Teint, o którym piszesz to 005?

Mineralize ma kiepski skład (przynajmniej dla mnie).
Cytat:
Napisane przez kicia555 Pokaż wiadomość
Odszczekuję, że niby Nourishing szału nie ma itp itd - pochodziłam z nim kilka dni i jak na długotrwały podkład jest extra! Co prawda czułam go trochę na sobie, ale potem już było okey. Trwałość genialna - malowałam się o 8 rano spokojnie do 20 wieczorem siedział ładnie na buzi. Preferuję raczej rozświetlające, z małym kryciem ale chyba skuszę się na tubkę
Fajnie, że Ci pasuje
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja mam cztery korektory i też żaden mnie nie oczarował. Najgorszy jest studio finish, bardzo się osadza pod okiem. Mam też moisturecover, nawet go lubię, bo jest nawilżający, ale co z tego skoro średnio koryguje Mam też correct duo, który jest całkiem niezły. I mineralize (pomyłka). Słyszałam, że Sisley ma jakiś rewelacyjny korektor w cenie pow. 300 zł, ale ta cena mnie przeraża
Z drugiej strony zastanawiam się czy na cienie pod oczami jest jakikolwiek sposób
Ja tam lubię Pro Longa (chociaż wydaje mi się, że NC15 krył lepiej niż NW15 ), Studio Finish też się przydaje Za to duo żółto-różowe nie bardzo mi pasuje.

Teraz myślę o nowym korektorze MUFE pod oczy, ale najpierw muszę zużyć to, co mam.
Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Mnie by róż kusił gdyby nie był kremowy Zresztą kusił mnie póki się nie dowiedziałam jaka ma formułę
Za to pomadka raczej wyląduje u mnie, tym bardziej że jest matowa
To tak jak u mnie

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Zapomniałam jeszcze...
Nie jestem przekonana do F&B ani trochę Szybko schodzi z twarzy - po 16 już mało co go zostało, wchodzi w załamania... Może popróbuję w domu jeszcze, ale miłości nie będzie.
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 21:35   #3259
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Nie wiem czy juz ktos nie wklejał, ale tu kilka swatchy kolekcji Charlotte Olympia:

http://www.thehappysloths.com/2016/0...undressed.html
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-24, 21:39   #3260
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Nie wiem czy juz ktos nie wklejał, ale tu kilka swatchy kolekcji Charlotte Olympia:

http://www.thehappysloths.com/2016/0...undressed.html
Na szczescie nic ciekawego dla mnie
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 21:42   #3261
be_zludna
Zakorzenienie
 
Avatar be_zludna
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: podróżuję :)
Wiadomości: 3 590
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

To w kwietniu wchodzi? Design fajny, ale nie aż taki, no i dla mnie też nic ciekawego
be_zludna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 21:42   #3262
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez GlamKitty Pokaż wiadomość
Na szczescie nic ciekawego dla mnie
Dla mnie tez nie. Generalnie nic z zapowiadanych paru kolekcji nie woła do mnie
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 23:32   #3263
Pakipsi
Wtajemniczenie
 
Avatar Pakipsi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 2 263
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez pin3ska Pokaż wiadomość
Nie wiem czy juz ktos nie wklejał, ale tu kilka swatchy kolekcji Charlotte Olympia:

http://www.thehappysloths.com/2016/0...undressed.html
uff, nie moje kolory, ja tylko nudziaki używam, szminki z kolekcji Future MAC to dopiero jest moja bajka
Pakipsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 07:10   #3264
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Spróbuję
Odcień Air de Teint, o którym piszesz to 005?
Dokładnie tak
On na dłoni wypada dość ciemno, aż się przeraziłam, ale na twarzy rozprowadza się dużo jaśniejszy - nie mam pojęcia, na czym to polega, ale się nie zrażaj po wstępnych swatchach

Oraz czytałam w różnych źródłach, że kilka moich ukochanych cieni ma być wycofanych ze sprzedaży Mylar, Mystery, Blanc Type. A ostatecznie wszystkie Matte2, czyli np. Copperplate Nie wiem, czy chodzi tylko o wkłady, czy o wszystkie formy tych odcieni.
Czemu oni zawsze muszą wywalać to, co dobre?

Edytowane przez vine
Czas edycji: 2016-03-25 o 07:13
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 07:20   #3265
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Spróbuję
Odcień Air de Teint, o którym piszesz to 005?

Mineralize ma kiepski skład (przynajmniej dla mnie).

Fajnie, że Ci pasuje

Ja tam lubię Pro Longa (chociaż wydaje mi się, że NC15 krył lepiej niż NW15 ), Studio Finish też się przydaje Za to duo żółto-różowe nie bardzo mi pasuje.

Teraz myślę o nowym korektorze MUFE pod oczy, ale najpierw muszę zużyć to, co mam.

To tak jak u mnie

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Zapomniałam jeszcze...
Nie jestem przekonana do F&B ani trochę Szybko schodzi z twarzy - po 16 już mało co go zostało, wchodzi w załamania... Może popróbuję w domu jeszcze, ale miłości nie będzie.
Neath, a co konkretnie w składzie mineralize? Silikony są słabe? Ostatnio mnie to ciekawiło jak to jest z tymi składami podkładów.

Co do korektora- z tego co pamiętam różowe tony lepiej kryją cienie a zółte zaczerwienienia także zależnie od tego co mamy pod oczami musimy dobrać korektor. Moim problemem są cienie więc żółtawe korektory pogarszają ten problem. Może Ty cieni nie masz więc mocniej Ci służy NC?

A co do f&b - w sumie się nie dziwie. Jeżeli lubisz inne podkłady Mi co prawda w załamania nie wchodzi, ale o tym znikaniu to święta prawda. Np. jedna warstwa trzyma się ok 2-3 godziny (wg mnie, bez przypudrowania), 2-3 ok 5-6 godzin. Tak czy siak lubię jego wykończenie, ale na wyjścia wieczorne i ogólnie okazje (gdzie podkład powinien być bardziej kryjący, trwały, gdzie są zdjęcia) się totalnie nie nadaje. To raczej taki toner na cieplejsze dni (zimą pon. 0'C z racji wodnistej formuły może nie być najlepszym wyborem dla skóry)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-03-25 o 07:22
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 09:28   #3266
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
On na dłoni wypada dość ciemno, aż się przeraziłam, ale na twarzy rozprowadza się dużo jaśniejszy - nie mam pojęcia, na czym to polega, ale się nie zrażaj po wstępnych swatchach

Oraz czytałam w różnych źródłach, że kilka moich ukochanych cieni ma być wycofanych ze sprzedaży Mylar, Mystery, Blanc Type. A ostatecznie wszystkie Matte2, czyli np. Copperplate Nie wiem, czy chodzi tylko o wkłady, czy o wszystkie formy tych odcieni.
Czemu oni zawsze muszą wywalać to, co dobre?
Właśnie nałożyłam jeszcze raz testowo Teint Miracle 005 i za ciemny jest skubaniec Dobrze, że mam wolne i jeśli gdzieś wyjdę, to tylko to spożywczaka

Czemu je wycofują? Formuła Matte2 jest w porządku przecież...
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Neath, a co konkretnie w składzie mineralize? Silikony są słabe? Ostatnio mnie to ciekawiło jak to jest z tymi składami podkładów.

Co do korektora- z tego co pamiętam różowe tony lepiej kryją cienie a zółte zaczerwienienia także zależnie od tego co mamy pod oczami musimy dobrać korektor. Moim problemem są cienie więc żółtawe korektory pogarszają ten problem. Może Ty cieni nie masz więc mocniej Ci służy NC?

A co do f&b - w sumie się nie dziwie. Jeżeli lubisz inne podkłady Mi co prawda w załamania nie wchodzi, ale o tym znikaniu to święta prawda. Np. jedna warstwa trzyma się ok 2-3 godziny (wg mnie, bez przypudrowania), 2-3 ok 5-6 godzin. Tak czy siak lubię jego wykończenie, ale na wyjścia wieczorne i ogólnie okazje (gdzie podkład powinien być bardziej kryjący, trwały, gdzie są zdjęcia) się totalnie nie nadaje. To raczej taki toner na cieplejsze dni (zimą pon. 0'C z racji wodnistej formuły może nie być najlepszym wyborem dla skóry)
Mnie najbardziej szkodzi caprylic/capric triglyceride, a w Mineralize chyba jest, jak kiedyś sprawdzałam. Choćby ten składnik był gdzieś na końcu składu, to i tak mam gwarancję, że pryszcze się pojawią

Akurat zestawienie kolorów w podwójnym korektorze bardzo mi pasuje, bo całkiem ładnie kryje cienie. Gorzej, że znika mi spod oczu, warzy się, zbiera

Myślałam, że F&B będzie bardziej trwały. Chciałabym coś lekkiego, letniego, ale jednak trwałego - mission impossible
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 09:37   #3267
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Dla mnie lekkie i trwałe są azjatyckie bb kremy Dla mnie best ever jest Lioele Triple Solution, bo mi w nim wszystko pasuje (a najbardziej kolor - ochre, aczkolwiek jest dosyć kryjący jak na bb). A teraz się czaję na Chanel CC cream 50, ale nie wiem co z jego dostępnością
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 09:57   #3268
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Właśnie nałożyłam jeszcze raz testowo Teint Miracle 005 i za ciemny jest skubaniec Dobrze, że mam wolne i jeśli gdzieś wyjdę, to tylko to spożywczaka

Czemu je wycofują? Formuła Matte2 jest w porządku przecież...
Może odcienie o tych samych numerach różnią się między podkładami? Taka nadzieja Nie znam Teint Miracle, więc nie wiem, jak wypada porównanie tych samych odcieni w obu podkładach..

A co do Matte2 to podobno jest to najdroższa w produkcji formuła (to wyjaśniałoby jej fantastyczną jakość), a sprzedaż nie jest aż tak wysoka, żeby im się opłacało te cienie produkować, więc je wycofują
vine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 10:08   #3269
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dla mnie lekkie i trwałe są azjatyckie bb kremy Dla mnie best ever jest Lioele Triple Solution, bo mi w nim wszystko pasuje (a najbardziej kolor - ochre, aczkolwiek jest dosyć kryjący jak na bb). A teraz się czaję na Chanel CC cream 50, ale nie wiem co z jego dostępnością
Azjatyckie kremy BB są super, ale mam problem z kolorem. Zwykle są za ciemne i za różowe

Chanel nie jest dostępne onilne, ale stacjonarnie nie ma problemu z zakupem
Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Może odcienie o tych samych numerach różnią się między podkładami? Taka nadzieja Nie znam Teint Miracle, więc nie wiem, jak wypada porównanie tych samych odcieni w obu podkładach..

A co do Matte2 to podobno jest to najdroższa w produkcji formuła (to wyjaśniałoby jej fantastyczną jakość), a sprzedaż nie jest aż tak wysoka, żeby im się opłacało te cienie produkować, więc je wycofują
Oby

Ech, to przydałoby się kupić Copperplate na zapas Mam tylko malucha w 9-tce Navy, a to za mało...
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-25, 10:10   #3270
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.10

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Dokładnie tak
On na dłoni wypada dość ciemno, aż się przeraziłam, ale na twarzy rozprowadza się dużo jaśniejszy - nie mam pojęcia, na czym to polega, ale się nie zrażaj po wstępnych swatchach

Oraz czytałam w różnych źródłach, że kilka moich ukochanych cieni ma być wycofanych ze sprzedaży Mylar, Mystery, Blanc Type. A ostatecznie wszystkie Matte2, czyli np. Copperplate Nie wiem, czy chodzi tylko o wkłady, czy o wszystkie formy tych odcieni.
Czemu oni zawsze muszą wywalać to, co dobre?
Że co?!? Jeśli to prawda, to chyba powariowali już całkiem.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-25 14:08:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.