Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-08, 20:02   #1
megii97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6

Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?


Cześć. Zacznę od tego, że nigdy nie używałam podkładów, kremów BB itd. Mam skórę mieszaną trądzikową. Na co dzień robię tylko makijaż oczu. Teraz jednak chciałabym zacząć używać jakiegoś produktu, który nie wpłynąłby negatywnie na moją cerę a może nawet by pomógł oraz wyrównywałby koloryt skóry. Chciałabym też żeby był lekki i delikatny. Zależy mi na naturalnym i zdrowym wyglądzie. Myślałam właśnie o jakimś kremie BB jednak czytałam sporo w internecie i większość pań bardziej poleca podkład mineralny. Czy w moim przypadku byłoby to dobre rozwiązanie ? Bardzo proszę również o podanie jakiś konkretnych nazw produktów bym nie szukała w ciemno.
megii97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 09:56   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

Cytat:
Napisane przez megii97 Pokaż wiadomość
Cześć. Zacznę od tego, że nigdy nie używałam podkładów, kremów BB itd. Mam skórę mieszaną trądzikową. Na co dzień robię tylko makijaż oczu. Teraz jednak chciałabym zacząć używać jakiegoś produktu, który nie wpłynąłby negatywnie na moją cerę a może nawet by pomógł oraz wyrównywałby koloryt skóry. Chciałabym też żeby był lekki i delikatny. Zależy mi na naturalnym i zdrowym wyglądzie. Myślałam właśnie o jakimś kremie BB jednak czytałam sporo w internecie i większość pań bardziej poleca podkład mineralny. Czy w moim przypadku byłoby to dobre rozwiązanie ? Bardzo proszę również o podanie jakiś konkretnych nazw produktów bym nie szukała w ciemno.
Kosmetyki mineralne są spoko, ale przed ich używaniem dobrze obejrzeć jakieś tutoriale i kupić dobre pędzle, bo inaczej będzie Ci się wydawało, że w nich wyglądasz jeszcze gorzej niż widocznym trądzikiem.
Co do kremów BB to też całkiem dobra opcja, ale lepiej kupić BB azjatyckiej firmy, a nie jakiś BB garniera. Przede wszystkim azjatyckie nie tylko kryją, wyrównują koloryt, ale także pielęgnują skórę. Jednak przy nich bardzo ważny jest demakijaż, najlepiej kilku etapowy (np. olejek do demakijażu, potem jakiś tonik lub płyn micelarny).
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 13:18   #3
Korcia_91
Raczkowanie
 
Avatar Korcia_91
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 50
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

kosmetyki mineralne to świetna sprawa, cudownie kryją, są lekkie i nie pozostawiają takiego nienaturalnego efektu na twarzy
Korcia_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 22:06   #4
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

Podkłady niestety trzeba testować na sobie , to co jeden zachwala, dla drugiego może się nie nadać. Na przykłąd minerąły wyglądają u mnie strasznie, wszystko podkreślaja, a przerobiłam troche firm i formuł. Po prostu to nie dla mnie. Z naturalnie wyglądajacych moim ulubieńcem jest face and body MAC. Jednorozowo duży wydatek, ale i pojemność 4 razy większa niż normalnie. 120ml to koszt 150 zł.Tylko jeśli masz problemy ze swieceniem może sie nie sprawdzić. Kremy bb tylko azjatyckie wg mnie są warte uwagi. Z drogeryjnych CC bourjois.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 09:12   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

Cytat:
Napisane przez Korcia_91 Pokaż wiadomość
kosmetyki mineralne to świetna sprawa, cudownie kryją, są lekkie i nie pozostawiają takiego nienaturalnego efektu na twarzy
Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Podkłady niestety trzeba testować na sobie , to co jeden zachwala, dla drugiego może się nie nadać. Na przykłąd minerąły wyglądają u mnie strasznie, wszystko podkreślaja, a przerobiłam troche firm i formuł. Po prostu to nie dla mnie.
Miałam z minerałami takie same doświadczenia jak Rotkohl. Poza innym sposobem aplikacji efekt ostateczny nie różnił się dla mnie niczym od silikonowych podkładów tzn były widoczne na twarzy, ciastkowały się, wchodziły w nierówności skóry. Żaden tam naturalny, lekki efekt.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 13:14   #6
Alastaaanna
Raczkowanie
 
Avatar Alastaaanna
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 56
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

kosmetyki mineralne są swietne tylko trzeba umieć je aplikowac ;p
__________________
Prawdziwą miłość poznaje się po tym że nic nie może jej zniszczyć
Alastaaanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 13:27   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

Cytat:
Napisane przez Alastaaanna Pokaż wiadomość
kosmetyki mineralne są swietne tylko trzeba umieć je aplikowac ;p
Używałam minerałów przez 3 lata, przetestowałam 5 czy 6 marek, różne pędzle, na mokro, na sucho, mieszane z bazami typu Dry-Flo czy krzemionka. Próbowałam także kręcić własne mieszanki z Kolorówki. Także nie, to nie była kwestia aplikacji i nie, minerały nie nadają się dla każdego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-19, 13:34   #8
encore1fois
Zakorzenienie
 
Avatar encore1fois
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 045
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

Ja też niestety nie przepadam za minerałami, a próbowałam wielu marek i nakładałam je w różny sposób. W miarę nieźle wyglądał u mnie jedynie Bare Minerals.
Jeśli chodzi o kremy BB podpisuję się pod wypowiedziami dziewczyn, ja aktualnie używam Missha Perfect Cover i jestem zadowolona, wygląda naturalnie i trzyma się cały dzień na mojej mieszanej cerze. Do tego ma wysoki filtr przeciwsłoneczny, więc nada się na lato.
__________________
Grudniowa mini-wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post68381251

Edytowane przez encore1fois
Czas edycji: 2016-07-19 o 13:37
encore1fois jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 09:53   #9
Agnesszii
Przyczajenie
 
Avatar Agnesszii
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Czego używać by skóra wyglądała naturalnie i zdrowo ?

ja mam puder mineralny i daje świetne efekty
__________________
Nasze szczęście zależy od Tego co myślimy, a nie od tego co posiadamy
Agnesszii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-21 10:53:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.