problem z jedzeniem u nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-21, 12:36   #1
kell01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2

problem z jedzeniem u nastolatki


Witam mam nastoletnią córkę 16 lat od jakiegoś czasu mamy z nią problem bo je tylko wybrane rzeczy mianowicie chleb z masłem, naleśniki, ziemniaki, ciasto od pizzy itp. Bardzo mnie to martwi próbowałam już różnych sposobów by nakłonić ją do jedzenia innych rzeczy ale ona ma jakąś blokadę boi się wziąć jedzenie do buzi mówimy jej że nie musi połykać może tylko wziąć do buziu i wypluć ale nawet to jej nie przekonuje.. jak była młodsza jadła wszystko. Nie wiem jak jej pomóc więc może jakieś mamy miały podobny problem i mi coś poradzą? Nie wiem co mogło spowodować coś takiego ale bardzo mnie to martwi widzę też że ona wącha jedzenie i mówi że np chciałaby tego spróbować ale na tym się kończy.. jakieś pomysły żeby jakoś ją przekonać?
kell01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 16:18   #2
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

1. choroba związana z jedznie bulimia anoreksja

2. alergia pokarmowa

3. ciąża

4. JA zawsze byłam chuda, ale nigdy nie jedłąm grzybów, mimo,że pachniały,bo wiedziałąm,że masakrycznie sie po nich czuje. Moze ona tez tak cos ma, ze wie,ze jak zje to odchoruje.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 19:27   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

Przede wszystkim, jak długo to trwa?

Dziwne, że ma ochotę tylko na mączne produkty. Taki objaw często występuje przy pasożytach (i na słodkie).
A jak rozmawiasz z córą to co o tym mówi, jak to boi się wziąć do buzi (czegoś co jej ładnie pachnie i ma na to ochotę), że nie będzie jej smakowało? że przytyje? że jej zaszkodzi? Co córka mówi na ten temat?

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-12-22 o 00:47
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 19:49   #4
ajka89
Zadomowienie
 
Avatar ajka89
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 796
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

Cytat:
Napisane przez kell01 Pokaż wiadomość
Witam mam nastoletnią córkę 16 lat od jakiegoś czasu mamy z nią problem bo je tylko wybrane rzeczy mianowicie chleb z masłem, naleśniki, ziemniaki, ciasto od pizzy itp. Bardzo mnie to martwi próbowałam już różnych sposobów by nakłonić ją do jedzenia innych rzeczy ale ona ma jakąś blokadę boi się wziąć jedzenie do buzi mówimy jej że nie musi połykać może tylko wziąć do buziu i wypluć ale nawet to jej nie przekonuje.. jak była młodsza jadła wszystko. Nie wiem jak jej pomóc więc może jakieś mamy miały podobny problem i mi coś poradzą? Nie wiem co mogło spowodować coś takiego ale bardzo mnie to martwi widzę też że ona wącha jedzenie i mówi że np chciałaby tego spróbować ale na tym się kończy.. jakieś pomysły żeby jakoś ją przekonać?
Boi się tego jedzenia? Czy po prostu nie chce jeść z jakiegoś powodu( np. bo jedzenie tuczy)?
ajka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:08   #5
kell01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Jak długo to trwa?

Dziwne, że ma ochotę tylko na mączne produkty. Taki objaw często występuje przy pasożytach (i na słodkie).
Nie pomyślałam o czymś takim, słodycze owszem też. Ile trwa? - ze 3 lata co najmniej.

ajka89, boi się.

lemoorka, raczej nic z tych rzeczy
kell01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 00:31   #6
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

Cytat:
Napisane przez ajka89 Pokaż wiadomość
Boi się tego jedzenia? Czy po prostu nie chce jeść z jakiegoś powodu( np. bo jedzenie tuczy)?
To chyba odpada. Jak by sie bala, ze przytyje to raczej unikalaby tuczacych produktow. A ciasto od pizzy, ziemniaki i nalesniki nie naleza do malokalorycznych.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 08:11   #7
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

A może się czymś stresuje?

Ja jako nastolatka reagowałam tak na stres. Nie mogłam jeść - żołądek zawiązywał mi się w supełek, nie mogłam nic przełknąć....
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 09:00   #8
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: problem z jedzeniem u nastolatki

Ja się dziwię, że trwa to tak długo 3 lata to kupa czasu. Czy byliście z nią u gastrologa oraz u psychologa dziecięcego od tego bym zaczęła poza tym trzeba jej zrobić wyniki krwi oraz badanie na pasożyty. Może mieć od takiej diety anemię, czy jest szczuła? ja pomyślałam o zaburzeniach odżywiania - może łatwo jej takie produkty zwymiotować
a w dzieciństwie nie miała problemów z jedzeniem alergią na jakieś produkty, ma rodzeństwo czy rodzina odżywia się zdrowo?
Piszesz 3 lata zaczął się prawdopodobnie jak zaczęła dojrzewać ....
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.