prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 17:15   #1
ewel4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 14

prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych


Hej,mam pytanko robie tipsy i przedłużanie tylko żelem,dlatego prosze o rade ostatnio chcialam nauczyc sie robic kwiatki akrylowe ,wydawało mi sie ze nie jest to takie trudne, przygladałam sie na targach beauty w Warszawie,byłam na seminariach. Jestem calkowitym laikiem jezeli chodzi o akryl i jak sie domyslacie nie wychodziło mi to wogóle..wcale to nie jest takie proste jak mi sie wydawało a moze mam kiepski akryl,robiłam dokłanie wszystko jak te dziewczyny na targach i klapa..po połozeniu na szablon czy tipsa albo mi sie ta kuleczka rozpływała,albo byla za gesta..probowałam to robic kila razy bo wiadomo ze za pierwszym razem nie wyjdzie ale wciaz to samo a jak raz mi troszke wyszlo to i tak nie wygladalo to ładnie ze wzgledu na to ze nie chcem robic akryli tylko kwiatki myslalam ze nie musi byc dobra firma i teraz moje pytanie czy moze byc tak ze robie wszystko dobrze a przyczyna tego jest kiepskiej jakosci proszek i liquid,juz myslałam zeby zrobić sobie kurs,prosze o jakas rade
ewel4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 17:21   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

no musze cię zmartwić ale robienie kwatków nie jest takie proste. ale z drugiej strony dobry, plastyczny akryl to podstawia, i dobry pędzelek z ostrym czybkiem i elastycznym włosiem Na pewno pędzelki z allegro za 20zł to na nic się nie zdają.
__________________

asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 18:27   #3
anita216
Raczkowanie
 
Avatar anita216
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 263
GG do anita216
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Cytat:
Napisane przez ewel4 Pokaż wiadomość
Hej,mam pytanko robie tipsy i przedłużanie tylko żelem,dlatego prosze o rade ostatnio chcialam nauczyc sie robic kwiatki akrylowe ,wydawało mi sie ze nie jest to takie trudne, przygladałam sie na targach beauty w Warszawie,byłam na seminariach. Jestem calkowitym laikiem jezeli chodzi o akryl i jak sie domyslacie nie wychodziło mi to wogóle..wcale to nie jest takie proste jak mi sie wydawało a moze mam kiepski akryl,robiłam dokłanie wszystko jak te dziewczyny na targach i klapa..po połozeniu na szablon czy tipsa albo mi sie ta kuleczka rozpływała,albo byla za gesta..probowałam to robic kila razy bo wiadomo ze za pierwszym razem nie wyjdzie ale wciaz to samo a jak raz mi troszke wyszlo to i tak nie wygladalo to ładnie ze wzgledu na to ze nie chcem robic akryli tylko kwiatki myslalam ze nie musi byc dobra firma i teraz moje pytanie czy moze byc tak ze robie wszystko dobrze a przyczyna tego jest kiepskiej jakosci proszek i liquid,juz myslałam zeby zrobić sobie kurs,prosze o jakas rade
No niestety, tak jak mówi asikczek, nie jest to takie łatwe jakby się wydawało. Ja kupiłam akryl pół roku temu, jednakże kwiatki zaczęłam robić około 3 miesięcy temu. Zaczęłam od EzFlow. Jak wiadomo, powyższa firma do najtańszych nie należy, więc zamówiłam kolorowe akryle od Dobrej Rady. I powiem Ci, że są super. Tanie, fajnie się nimi klepie kwiatuszki. Popróbuj najpierw na sobie, pudełeczkach od tipsów, zapalniczkach, telefonach itp. Napewno dojdziesz do wprawy! Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj odpowiednia proporcja liquidu i proszku ( nie może być za suchy, ani za mokry bo kuleczka wpadnie do pudełeczka i nie wyciągnięta natychmiast zepsuje nam cały akryl) oraz pędzelek. Kupiłam kilka miesiecy temu taki w Euro Fashion, ale nei spisał się na medal. Dopiero po zakupach u Dobrej Rady stwierdziłam, że pędzelek to podstawa )

Pozdrawiam i życzę wytrwałości, Napewno Ci się uda
__________________
"Tylko małomówny, przystojny mężczyzna posiada dla kobiety czar zagadkowości. Tylko małomówna, piękna kobieta zaciekawia mężczyznę aż do szału."

Aleksander Konar

anita216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 19:33   #4
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Przede wszystkim przyadło by się czujne oko instruktora i to żeby choć raz pokazał Ci jak należy zrobić dobrą kuleczke, jeśli jest za mokra co zrobić jeśli jest za gęsta jak zamoczyć pędzelek żeby ją uplastycznić. A później ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.
Ale Asikczek ma rację- porządny pędzel i dobry, plastyczny akryl to podstawa
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:36   #5
Tholie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 308
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

jeśli zrobisz za mokra kulke to odczekaj aż podeschnie i wtedy, ja nakładam najpierw kulki i potem formuje płatki i jest w sam raz
Tholie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 21:57   #6
Kanaig
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 456
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Ja też zaczęłam zabawę z kwiatkami niedawno. Maluję tylko własne paznokcie, ale bardzo to lubię więc i w kwiatki postanowiłam się "pobawić".
Od razu namachałam coś na paznokciach (dołączam zdjęcie) ale tylko raz żeby zaspokoić żądzę kwiatkową ;-) a teraz ćwiczę na słoiczkach szklanych.

Jak kulka jest za mokra to można dotknąć pędzelkiem z kulką do chusteczki higienicznej wtedy nadmiar płynu wsiąknie, gdzieś na forum taką radę przeczytałam i stosuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00887.jpg (23,3 KB, 223 załadowań)
Kanaig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 22:14   #7
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Najlepszym sposobem na odsączenie kulki z nadmiaru liquidu jest położenie jej na waciku bezpyłowym i nabraniu ponownie na pędzelek
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-10, 22:20   #8
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Obydwa sposoby - z wacikiem czy chusteczką,czy też ręcznikiem papierowym -są tak samo skuteczne
Kulkę należy zacząć "ugniatać" wówczas,kiedy robi się taka lekko satynowa.To najlepszy moment aby uzyskać efektowne żłobienia od pędzelka.Wcześniej,gdy kulka jest mocno świecąca,tzn,że jest za mokra i po dociśnięciu jej pędzlem,żłobienie zniknie lub zrobi się nieostre,a za suchą kulką też za wiele nie zdziałamy
Kwestia dobrego "zapoznania" się z daną linią akrylową i będzie git
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 16:40   #9
ewel4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 14
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

dzieki dziwczyny,prówałam tak robic ze jak kuleczka byla za mokra odrazu ja odsaczałam na waciku bezpyłowym i tak cos nie wychodziło wiec mysle ze mam kiepski liquid,bo chyba on jest wazniejszy niz proszek-a moze sie myle,pedzelek kupowałam w Wampie wiec chyba jest dobry..ok.zaczne od wymiany liquidu na lepszypocwicze jak dalej nie bedzie wychodziło,pozostaje mi zrobic kurs
ewel4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:30   #10
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

na dobry początek polecam Ci liquid i biały akryl od Dobrej Rady. Naprawdę fajnie można nim ulepić ładne kwiatuchy.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:48   #11
LadyBane
Rozeznanie
 
Avatar LadyBane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: świdnik
Wiadomości: 611
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

ewel, jesli to zelem robisz pazurki to jest Ci o tyle trudniej ze musisz sie z akrylem poznac, bo powszechnie wiadomo ze to zupełnie inny materiał jest, trzeba na prawde duzo cwiczyc , godzina czy 2 to moze byc znacznie za mało. najlepiej uczyc sie na białym akrylu ( Byliczka jzu poleciła od DR) z 2 względów : biały jest zawsze najbardziej plastyczny, a dwa ze widzisz co rzezbisz czasem są dostepne liquidy które wolniej schną i są polecane dla początkujących, ale i normalnym sobie poradzisz. nie wiem na czym sobie cwiczysz ale zmatowiony tips jest lepszy od sliskiego
__________________

www.serce-oliwki.pl




LadyBane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 13:18   #12
ania86ka
Raczkowanie
 
Avatar ania86ka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Cytat:
Napisane przez anita216 Pokaż wiadomość
No niestety, tak jak mówi asikczek, nie jest to takie łatwe jakby się wydawało. Ja kupiłam akryl pół roku temu, jednakże kwiatki zaczęłam robić około 3 miesięcy temu. Zaczęłam od EzFlow. Jak wiadomo, powyższa firma do najtańszych nie należy, więc zamówiłam kolorowe akryle od Dobrej Rady. I powiem Ci, że są super. Tanie, fajnie się nimi klepie kwiatuszki. Popróbuj najpierw na sobie, pudełeczkach od tipsów, zapalniczkach, telefonach itp. Napewno dojdziesz do wprawy! Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj odpowiednia proporcja liquidu i proszku ( nie może być za suchy, ani za mokry bo kuleczka wpadnie do pudełeczka i nie wyciągnięta natychmiast zepsuje nam cały akryl) oraz pędzelek. Kupiłam kilka miesiecy temu taki w Euro Fashion, ale nei spisał się na medal. Dopiero po zakupach u Dobrej Rady stwierdziłam, że pędzelek to podstawa )

Pozdrawiam i życzę wytrwałości, Napewno Ci się uda
czyli łączysz liquid z ez flow z pudrami od Dobrej Rady?? bo ja mam już ten liquid a troszkę szkoda mi pieniędzy na pudry ez flow. i mam pytanie czy kupić sobie te pudry od DR czy lepiej kupić te z EzFlow? głównie chodzi o to czy zauważę różnicę między połączeniem pudru i liquidu jednej firmy - EzFlow a połączeniem liquidu EzFlow z pudrem od DR ??
Akrylu chcę używać tylko do kwiatków i cieniowania
ania86ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:18   #13
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Pewnie i można nauczyć sie robić kwiatychy samemu... Pytanie po co? więcej pójdzie kasy na produkty zmarnowane na kolejne próby niżby wyszło na sam kurs, gdzie instruktorka pokaże nie tylko samo formowanie kwiatuchów, ale równiez jakie proporcje liquidu do pudru, jak operowac pędzelkiem itp...
No, a poza tym zawsze można nauczyc sie nowych wzorów cieniowań itp...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 14:31   #14
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

Kwiatki akrylowe to nie taka łatwa sprawa Też swego czasu próbowałam i za fajnie mi to nie wychodziło :P
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 16:09   #15
ania86ka
Raczkowanie
 
Avatar ania86ka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: prosze o rade odnośnie kwiatków akrylowych

jeżeli o mnie chodzi to kurs ze zdobienia akrylem będę robić na pewno alę najpierw muszę trochę dorobić na razie mam kurs na paznokcie żelowe i tylko takie robie i absolutnie nie ćwiczę na klientkach akrylem. kupiłam liquid i jeden proszek akrylowy z EzFlow i z moimi kwiatkami nie ma tragedii. jak na razie chcę kupić więcej proszków akrylowych na własne potrzeby a nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto bo mam zamiar robić kurs za jakiś czas i wtedy będę mogła poszerzyć zakres zdobień paznokci żelowych o kwiatki akrylowe i i tak będzie mi potrzeba więcej kolorów akrylu. dlatego chciałam się dowiedzieć czy mogę kupić tańsze proszki i będzie ok. jak wygląda połączenie proszków od DR i liquidu EzFlow który i tak już posiadam. czy masa wtedy jest plastyczna, czy nie schnie za szybko, wolno itp. po prostu czy warto na tym zaoszczędzić i kupić te tańsze proszki czy będzie mi się gorzej na tym pracowało. ktoś robił taką kombinację ?
ania86ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.