solarium od A do Z dla zielonej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 21:37   #1
iriS24
Przyczajenie
 
Avatar iriS24
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: don't know.
Wiadomości: 6

solarium od A do Z dla zielonej.


witam. otóż przez jakiś czas zastanawiam się czy aby nie iść do solarium. lato, a ja jestem jak trup ( dosłownie, to już obrzydliwe, wstydzę się tego. ) oczywiście jestem w tej sprawie calkiem zielona. nie wiem co trzeba ze sobą zabrać, ile lezec, w czym sie opalać, co jest zalecane , ile kosztuje, co wolno , co nie. chce dodać iz mam bardzo jasną i czarne włosy, wiec nie wiem jakim jestem fototypem.

i teraz mam prośbę,
czy mogłybyście opisać jak to bedzie mniej wiecej wyglądało ? bardzo liczę na pomocne odpowiedzi.
iriS24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:58   #2
vendettka
Wtajemniczenie
 
Avatar vendettka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 544
Dot.: solarium od A do Z dla zielonej.

Jeśli trafisz do dobrego punktu,gdzie jest solarium to pani obsługująca powinna ocenić Twoją skórę i na ile możesz sie położyć.Oczywiście jeśli powiesz,że jesteś pierwszy raz to wszystko Ci wyjaśni
__________________
Pasmo kontrolne-29cm

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 22:06   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: solarium od A do Z dla zielonej.

Po co latem chodzić na solarium? Pomijam fakt, że solarium to same promienie UVA - poczytaj jak bardzo szkodzą skórze.
Lepiej posmarować się filtrem, wziąć ręcznik i pójść na plażę czy nad jezioro
Nie rozumiem też dlaczego wstydzisz się jasnej karnacji. Jedni mają bardzo jasną cerę, inni ciemną, jedni się opalają inni chodzą dumni i bladzi drażniąc swoim wyglądem amatorów opalenizny "na skwarka"
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 09:11   #4
iriS24
Przyczajenie
 
Avatar iriS24
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: don't know.
Wiadomości: 6
Dot.: solarium od A do Z dla zielonej.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Po co latem chodzić na solarium? Pomijam fakt, że solarium to same promienie UVA - poczytaj jak bardzo szkodzą skórze.
Lepiej posmarować się filtrem, wziąć ręcznik i pójść na plażę czy nad jezioro
Nie rozumiem też dlaczego wstydzisz się jasnej karnacji. Jedni mają bardzo jasną cerę, inni ciemną, jedni się opalają inni chodzą dumni i bladzi drażniąc swoim wyglądem amatorów opalenizny "na skwarka"
gdyby było to takie proste, moja skora nie reaguje na słonce . WOGOLE. niestety nie mam możliwości ani wyjechać nad morze, ani być nad jeziorem. opalać się na podwórku też nie mam warunków, a co do tego nie ma pogody. nie chcę być skwarkiem, chcę wyglądać mniej anemiczniej.
iriS24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 11:56   #5
audr
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 139
Dot.: solarium od A do Z dla zielonej.

na pierwszy raz wydaje mi się, że 5 min wystarczy, jezeli lampy są wyjątkowo mocne to na pewno nie omieszkają Cię o tym poinformować zwłaszcza jeżeli zobaczą ton Twojej karnacji.
krem możesz kupić na miejscu i każdy będzie dobry.
Poproś o okularki jeżeli nie znajdziesz ich w środku.
no i ten ... ja np opalałabym się w bieliźnie.
a reszta to po prostu miłego relaksu przy muzyce i przyjemnych chłodnych nawiewach
audr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 11:40   #6
esseymi
Raczkowanie
 
Avatar esseymi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: solarium od A do Z dla zielonej.

Od czego jest google? Wpisz w wyszukiwarkę skutki opalania na salarium - wszystkiego się dowiesz.

Pierwsza rzecz - solarium szkodzi skórze. Przyspiesza proces starzenia i to znacznie, więc na to należy uważać.
Po drugie - jak na pierwszy raz wystarczą Ci 4 minuty, później stopniowo możesz je zwiększać.
Po trzecie - kup krem z filtrem, jeżeli chcesz się koniecznie opalić, nie bierz wysokiego filtru. Odsyłam jak zawsze do google.
Po czwarte - w wieku 28 lat będziesz mieć cerę jak 48 latka, jeżeli przesadzisz. Nie mówiąc już o cerze z rozszerzonymi porami, wygląda jak skóra pomarańczy i szybciej się przetłuszcza.
Solarium powoduje przesuszenie się skóry. Skóra wytwarza przez to więcej sebum.

http://www.wallpaperez.info/celebrit...apers-755.html
Cera Megan Fox to przykład, że nie należy przesadzać z solarką.

Chcesz się opalić - ok, w granicach zdrowego rozsądku.
Albo kup dobry samoopalacz - on nie zaszkodzi twojej skórze.
esseymi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 09:14   #7
esseymi
Raczkowanie
 
Avatar esseymi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: solarium od A do Z dla zielonej.

co trzeba ze sobą zabrać - nic, no chyba, że jakiś krem z filtrem ale tym możesz się w domu posmarować
ile lezec - jak już wyżej pisałam, jak na 1 raz ok. 4-5min
w czym sie opalać - najlepiej nago, ew.w majtkach
co jest zalecane - umiar, rozsądek o czym wyżej ci napisałam. Znamiona musisz zasłonić najlepiej plastrem albo grubą warstwą kremu z filtrem
ile kosztuje - dziwne pytanie zależy gdzie mieszkasz. W W-wie ok.1,50 zł za minutę


czy mogłybyście opisać jak to bedzie mniej wiecej wyglądało ?
- prosisz babeczkę o ustawienie łóżka na 4 minuty, wchodzisz do kabiny, rozbierasz się, robisz ew. demakijaż, gdyż w kabinie powinny być: mleczko do demakijażu oraz płatki kosmet., dobrze jest umyć samodzielnie łóżko płynem w psikaczu oraz wytrzeć je do sucha ręcznikami które są w kabinie, z reguły babeczki je czyszczą zaraz po wyjściu klienta, ale dla pewności przed je umyj sama. Kładziesz się na łóżku/wchodzisz do tuby, wciskasz przycisk START, nastepnie ustawiasz nawiew / z reguły masz rysunek wiatraka lub "+ i -" więc klikasz na max. W łóżku są zazwyczaj głośniki - czasem sama możesz ustawić muzykę, a także możesz się skropić wodą, niektóre łóżka mają taką możliwość.
A nie prościej POPROSIĆ O POMOC osobę obsługującą solarium>???
esseymi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.