Sucha skórka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-06, 11:38   #1
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Unhappy

Sucha skórka


Hej mamusie mam do was pytanie w czym kapiecie alebo moze jakiej oliwki uzywacie, bo mój syn (7 miesiecy skonczone) ostatnio rano ma bardzo sucha skorke i musze go jeszcze raz oliwkowac, wczesniej wystarczylo tylko raz po kapieli. Ja uzywam juz do kapieli oliatum a oliwkuje go bambino tak mi poradzila polozna no ale to nie pomaga, poradzce cos. Dodam tylko ze rzeczy jego piore w jelpie i plucze w lenorze dla dzieci.
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 11:48   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Sucha skórka

Po pierwsze- odstaw lenor, te płukanki nie powinny być stosowane w ogóle do odzieży niemowlęcej
Powinnaś zwrócić szczególną uwagę na to, co je Twój maluch, sucha skóra jest objawem alergii i występuje nie tylko po alergenach kontaktowych, ale również pokarmowych, a nawet w skrajnych wypadkach wziewnych.
Bardzo dobrze, że kąpiesz malucha w oilatum / cała seria super, łącznie z mydłem i kremami-polecam/, to dobry produkt.
Oliwkę spróbuj zaś zastąpić np balsamem Lipikar z La roche Posay, jeśli już oliwka, to może Nivea? mało jest na nią uczuleń
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 14:05   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sucha skórka

Do roku uzywalm lenor dla dzieci ale rozcienczalm go bardziej niz zalecany.

do nawilazania nie uzywalm oliwki bo skutecznie rpzesuszala skóre ,polecam physiogel ,balneum (chyba ).

wieczorem natłuszczanie ,rano nawilżanie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:05   #4
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Smile Dot.: Sucha skórka

Dzieki dziewczyny, co do lenoru to chyba Mariqa masz racje od kiedy go uzywamy to skorka jest taka sucha, wiec to chyba wina tego, kurcze nie wiedzialam wydawalo mi sie ze on tak ladnie zmiekcza i pieknie pachnie no a moze tez za duzo go lalam. Jeszcze raz wielkie dzieki a co do oliatum to chyba wogole przerzuce sie na cala te serie lacznie z mydelkiem i kremikiem.
Paula dzieki za info o pielegnacji, kurcze niby juz 7 miesiecy jestem mama a ciagle sie czegos dowiaduje i ucze az mi glupio no ale chyba z czasem bedzie tylko lepiej. Jeszcze raz dzieki
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 20:03   #5
Ametrin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 51
Dot.: Sucha skórka

Dinga, paradoksalnie moze byc tak ze oliwka zamiast natluszczac, wysusza skore twojego maluszka. Moj synek tez tak reagowal, dlatego bardzo szybko zrezygnowalam z oliwki, uzywaj lepiej mleczka do ciala dla dzieci, po krotkim czasie powinnas zauwazyc poprawe do tego przez pierwszy rok zycia dziecka nie uzywalam wogole plynow do plukania tkanin.

kilka lat temu chcialm sobie tez zafundowac "odrobine luksusu" i jak pani w reklamie, prosto po kapieli wmasowywalam oliwke w wilgotna skore, po pewnym czasie skora zaczela pekac i okropnie sie luszczyc.... teraz wole zwyczajny balsam do ciala
Ametrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 09:05   #6
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Dot.: Sucha skórka

u nas bylo wlasnie tak: oliwka niesamowicie wysuszyla skore mojej marysi a doszlam do tego po tym, jak zastanawialam sie, dlaczego na calym ciele skorka jest sucha tylko na pleckach jest ok. wtedy uswiadomilam sobie, ze dlatego iz pleckow nie smaruje oliwka. odstawilam oliwke-pomoglo. uzywalam: dermobaza (krem za ok 7 zl) a teraz uzywam balneum. jest rewelacyjny, baaardzo wydajny i super natluszcza.
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 10:12   #7
missEdith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: chwilowo Gdańsk
Wiadomości: 37
GG do missEdith
Dot.: Sucha skórka

Mojej córci ( 10 miesięcy) bardzo pomogły kąpiele z dodatkiem ciekłej parafiny oilatum a na szczególnie przesuszone miejsca stosujemy krem półtłusty Cutibaza. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z oliwki. Jest widoczna poprawa.
missEdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-08, 08:38   #8
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Sucha skórka

Dziewczyny chcialam wam bardzo podziekowac za wszytskie rady, wczoraj kupilam balneum i posparowalam malego po kapieli wieczornej i dzis rano super w koncu skorka nie jest sucha jak wiór. Jeszcze raz wielkie dzieki
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:38   #9
misiowa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 26
Dot.: Sucha skórka

Jeśli już koniecznie musisz używać płynu do płukania, to spróbuj Jelpa. Zapach może nie jest super rewelacyjny (są dwa do wyboru), ale zmiękcza całkiem nieźle.
misiowa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 22:32   #10
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Sucha skórka

Jeśli występuje alergia skórna u małych dzieci to warto ubranka i posciel prać tylko w proszkach przeznaczonych wyłcznie dla małych dzieci, rowniż należy dodatkowo płukać pranie bez płynów do płukania(niektóre pralki automatyczne można ustawić na dodatkowe płukanie)
Dzieci takie powinno się kompać w Oliatum lub Baleneum. Całe razem z główką, bez innych środków myjących i bez spłukiwania. Po kąpieli należy wytrzeć bardzo delikatnie skórę dziecka i zadbać o jej nawilżenie po przez zastosowanie odpowiednich kosmetyków: kremem Oliatum lub Baleneum.
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.