pielegnacja cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-25, 07:00   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

pielegnacja cery


witam wszyskie panie
Mam tłusta i jednoczesnie wrazliwa cere. Po roznych zabiegach, masciach i kosmetykach polecanych przez dermatologow moje cera wcale nie uległa poprawie (nadal mam krostki, przebarwienia itp) a jedynie dodatkowo stała sie szorstka, nieelsatyczna i przesuszona. Poszukuje kremu na dzien, na noc, toniku, mleczka komsmetycznego i jakichs maseczek do mojej cery. Czy mozecie mi pomoc? Przegladalam KW ale nie umiem nic dobrac dla siebie. Moze macie jakies sprawdzone kosmetyki? Baaaardzo prosze o rady.
Z gory dziekuje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-25, 09:05   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pielegnacja cery

Proponuję łagodne kosmetyki do skóry wrwżliwej: maseczkę kojąco- nawilżającą Avene, Krem nawilżajacy Avene Hydrance Legre i do tego Effaclar K La Roche Posay (wygładzi szorstką skórę). Jeśli chodzi o tonik, to nie może zawierać alkoholu, dobrze by było, żeby nie zawierała też potencjalnie drażniących wyciągów z oczaru, cytrusów, ani mentolu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-25, 10:47   #3
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: pielegnacja cery

Dla mnie podobnej sytuacji pomogly kosmetyki z serii Normamat Erisa (ja mam cere mieszana). Fajna kompleksowa seria. Moze troszke zbyt "zachowawcza", to znaczy nie nalezy sie po niej spodziewac oszalamiajacych efektow, ale jesli chodzi o skore przesuszona, podrazniona - doprowadzi ja do stanu uzywalnosci. Do tego podobnie jak Justy dorzucilabym jakis preparat przyspieszjcy zluszczanie, oprocz Effclaru jest tez Preparat Salicylowy Erisa, deliktniejszy, ale raczej na noc (nie jestem tajnym agentem Erisa, po prostu kiedys uzywalam tych kosmetykow i byly OK).
Ogolnie preparaty do cery wrazliej, inne: moze sprobuj tych do cery mieszanej, nie tlustej, beda deliktniejsze. Zadnego alkoholu i innych zracych (patrz post Justy), zadnej serii Pure Garniera (jest OK, ale nie Twoim przypdku). Czesto stosowane dobre maseczki nawilzajace (ja uzywalam Nivea i YRocher z serii Camomille, z tej serii mam tez krem do twarzy, lagodzi podraznienia, troche nawilza, ale slabo sie wchlania i pozostawia tlusta warstewke, ale noc, kiedy skore masz podrazniona polecam jak najbardziej).
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-25, 13:51   #4
vaire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 4
GG do vaire
Re: pielegnacja cery

Stosuj na noc maseczkę nawilżająco-remineralizującą Minerały Dax Cosmetics, kosztuje jakieś 10zł. Nie używaj wysuszających ani silnie matujących kosmetyków, toniki tylko bezalkoholowe. No i złuszczaj koniecznie, ja również polecam Effaclar K (ok. 45zł).
vaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-26, 11:57   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: pielegnacja cery

dziewczyny, kochane.
Wielkie dzieki za rady! Terza przynajmniej wiem po co wybrac sie do sklepu. Sprobuje tej seri z Erisa i koniecznie kupie Effaclar K moze u mnie podziala [img]icons/icon7.gif[/img]
Jeszcze raz dziekuje [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.