Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 21:28   #1051
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Pytanie z serii dziwnych, czy można gdzieś dopaść półprodukty offline? W jakimś stacjonarnym sklepie? Nie wiem, zielarskim?
Niektore sklepy internetowe posiadaja takze stacjonarne w takich miastach jak Poznan, Wroclaw, Warszawa lub taka mozliwosc jak odbior w punkcie, ale to trzeba sprawdzic. O innych mozliwosciach oprocz apteki nie wiem
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 21:35   #1052
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Niektore sklepy internetowe posiadaja takze stacjonarne w takich miastach jak Poznan, Wroclaw, Warszawa lub taka mozliwosc jak odbior w punkcie, ale to trzeba sprawdzic. O innych mozliwosciach oprocz apteki nie wiem
Ide w takim razie grzebać czy jest cos w bb.
Dzieki za odpowiedz
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:48   #1053
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy zawsze dostajecie próbki przy zamawianiu z Mazideł? Zamawiałam już kilka razy i nic po za to co zamawiałam nie dostałam.
Ja właśnie wczoraj odebrałam już któreś z kolei zamówienie i próbek brak, mimo, że wypisałam w uwagach zamówienia zawsze robie za ponad 200 zł i przeliczałam to tak mniej wiecej 1 próbeczka za 50 wydanych złotych, więc poprosiłam o 4.. Niestety nie tym razem.. A szkoda, przez moment miałam nos na kwintę :P ale jak wzięłam się do rozpakowywania zamówienia to mi się poprawił humorek
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 14:38   #1054
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Ja właśnie wczoraj odebrałam już któreś z kolei zamówienie i próbek brak, mimo, że wypisałam w uwagach zamówienia zawsze robie za ponad 200 zł i przeliczałam to tak mniej wiecej 1 próbeczka za 50 wydanych złotych, więc poprosiłam o 4.. Niestety nie tym razem.. A szkoda, przez moment miałam nos na kwintę :P ale jak wzięłam się do rozpakowywania zamówienia to mi się poprawił humorek
Hmm, to ciekawe, a o co prosiłaś z tych próbek?/
Ja do tej pory zamawiałam 3 razy i zawsze dostawałam wszystkie próbki o które prosiłam - oleje i masła. I baaardzo jestem zadowolona, bo te 5 ml oleju w próbce pozwala naprawdę dokładnie go przetestować, przy używaniu na twarz starcza na bardzo długo!
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:05   #1055
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Pytałam już na innym wątku, ale spytam i tutaj Jakie oleje polecacie do cery mieszanej, trądzikowej skłonnej do zapychania ? Zależy mi żeby był lekki, niekomodogenny. Myślę nad olejem konopnym, z nasion truskawki, maliny, z ogórecznika, wiesiołka lub winogronowym i nie wiem który z tych wybrać. Może mi coś doradzicie ?
magne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:15   #1056
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Niektore sklepy internetowe posiadaja takze stacjonarne w takich miastach jak Poznan, Wroclaw, Warszawa lub taka mozliwosc jak odbior w punkcie, ale to trzeba sprawdzic. O innych mozliwosciach oprocz apteki nie wiem
A wiesz moze jakie sklepy w W-wie?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:27   #1057
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość


Hmm, to ciekawe, a o co prosiłaś z tych próbek?/
Ja do tej pory zamawiałam 3 razy i zawsze dostawałam wszystkie próbki o które prosiłam - oleje i masła. I baaardzo jestem zadowolona, bo te 5 ml oleju w próbce pozwala naprawdę dokładnie go przetestować, przy używaniu na twarz starcza na bardzo długo!
Ja do tej pory też zawsze dostawałam wszystkie próbki o które poprosiłam, oprócz rzecz jasna tych które są odpłatnie. Oczywiście rozumiem, że system próbkowania to jedynie dobra wola sprzedającego a nie jego obowiązek niemniej jednak maluuuutkie uczucie żalu poczułam - tak to jest jak się człowiek łatwo przyzwyczaja do dobrego i traktuje to jak pewnik

Tym razem zrobiłam zamówienie za 230 zł i poprosiłam o próbki olejów: konopnego i żurawinowego oraz o próbki beta-glukanu i colostrum (i fakt, próbeczki olejów są strasznie wydajne, poprosiłam kiedyś o próbkę róży piżmowej, używałam codziennie przez półtorej tygodnia i w działaniu której się zakochałam). Zakupiłam ponadto dwie próbki lipoderminy (odpłatnie) i te próbeczki przyszły.

Dla mnie takie próbki to fajna sprawa, bo mam bardzo wrażliwą cerę podatną na podrażnienia, często nawet przez produkty potencjalnie niegroźne i lubię przetestować wcześniej ich działanie na skórze wiele z produktów które otrzymałam w próbce zakupiłam potem w pełnowymiarowych opakowaniach.. No ale cóż... może następnym razem
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 20:07   #1058
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A wiesz moze jakie sklepy w W-wie?
W W-wie to EcoSpa ma taką możliwość odebrania osobistego w ich biurze chyba na Wilczej, po uprzednim opłaceniu przelewem. Paczki tam są dowożone we wtorek i czwartek, ale sprawdź to bo może się zmieniło.

Olej lekki to olej arbuzowy, ja jeszcze nie używałam czytałam na blogu Katy i na którymś temacie na wizażu, ale nie pamiętam gdzie, dziewczyny bardzo sobie ten olej chwaliły, właśnie do cer które łatwo się zapychają
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:29   #1059
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Drogie Biochemiczki
Rozczarowana długimi poszukiwaniami apteczno-drogeryjnych kosmetyków do pielęgnacji mojej buzi, które często kończyły się poprostu poczuciem wyrzuconych pieniędzy postanowiłam zgłębić co nieco działanie kosmetyków naturalnych. Chciałabym Was prosić dziewczyny o pomoc w wyborze produktów, które pomogą mi wreszcie dojść do ładu z moją twarzą.
Pisałam też na wątku BU, bo nie wiem na który sklep się zdecydować - oba mają b. interesujące produkty.

Moja cera jest dość problematyczna:
- naczynka - rozszerzone, kilka pękniętych zwłaszcza przy płatkach nosa, ale i na nosie
- rozszerzone pory (czoło, trochę na policzkach, nos)
- zaskórniki (nos, broda)
- skóra sucha (w strefie T czasem się tłuści) skłonna do przebarwień (biorę tabletki anty)
- opuchlizna pod oczami (to moja zmora, chyba nic na to nie podziała)

Narazie mam tylko doświadczenie z hydrolatem z kocanki, który właśnie znalazłam dzięki Wizażowi i kupiłam na mazidłach. Używam go od kilku tyg. i myślę, że buzia się już trochę uspokoiła i wygładziła. Chciałabym popróbować jakiś kolejnych rzeczy, ale wybór jest tak ogromny, że nie wiem na co się zdecydować.
Próbowałam podczytywać Wasze przepisy, ale dla mnie narazie jest to zupełna czarna magia i niewiele z tych mieszanin rozumiem. Dlatego bardzo bym prosiła o pomoc w wyborze kilku produktów dla zupełnej początkującej biochemiczki
Acha, mam 30 lat

Z góry Wam dziękuję kochane
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:44   #1060
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mgiełko na naczynka jeszcze lepiej niż hydrolat działa macerat z kocanki. Ja robię sama kwiatostan kocanek kupuję w zielarskim wsypuję do szklanego zakręcanego (wymytego spirytusem) słoiczka zalewam olejem słonecznikowym (dobrym!) i stawiam na parapet okienny na trzy tygodnie. Wstrząsam raz, dwa dziennie. Po tym okresie filtruję przez gazę i wlewam tym razem do buteleczki z ciemnego szkła i trzymam w lodówce. Rewelacja! polecam.

Na naczynka też ruta, kasztanowiec i wiele innych.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:56   #1061
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Mgiełko na naczynka jeszcze lepiej niż hydrolat działa macerat z kocanki. Ja robię sama kwiatostan kocanek kupuję w zielarskim wsypuję do szklanego zakręcanego (wymytego spirytusem) słoiczka zalewam olejem słonecznikowym (dobrym!) i stawiam na parapet okienny na trzy tygodnie. Wstrząsam raz, dwa dziennie. Po tym okresie filtruję przez gazę i wlewam tym razem do buteleczki z ciemnego szkła i trzymam w lodówce. Rewelacja! polecam.
O! Dziękuję za przepis - zobaczę czy u mnie w zielarskim mają kocankę

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Na naczynka też ruta, kasztanowiec i wiele innych.
No właśnie - tyle tego, każde brzmi pięknie lub conajmniej smakowicie Jak czytam o hydrolatach, to chciałabym kupić każdy Ale właśnie boję się nakupować rzeczy, a potem nie wiedzieć jak i z czym je stosować Dlatego chciałabym skompletować jakiś podstawowy zestaw.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 21:17   #1062
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A wiesz moze jakie sklepy w W-wie?
ZSK ma sklep albo raczej raczej stoisko w sklepie, adresu nie pamiętam dokładnie, coś w stylu JPII 80, jest na stronie w każdym razie.
Niestety mogą nie miec czegoś na stanie, jak wysłałam rodzicielke na poczatku marca to nie mieli hydrolatów i paru innych rzeczy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:21   #1063
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hej używam już oleju tamanu kupiłam go bo mam trądzik .Co jeszcze z mazideł jest dobre na trądzik?
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:32   #1064
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Na worki pod oczami dobra jest kofeina, ale poczytaj bo ja nie mam tego problemu i dokładnie nie pamiętam. U mnie koloryt doskonale wyrównał niacynamid (B3) ale sporo osób zapycha to nie wiem. Serum z wit C tez cudownie nawilża i poprawia kolor, można stosować przy naczynkach no i tonik z kwasem migdałowym (5%). Polecam tez hialuron plus jakis olej, nawilża, wygładza, koi, działa przeciwzmarszczkowo.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Do skóry trądzikowej to np. kwas migdałowy, glukanolakton (także na przebarwienia) algi morskie- spirulina (likwiduje nie tylko trądzik ale także zmiany skórne spowodowane trądzikiem)likwiduje niepożądane wypryski, przebarwienia i zaczerwienienia .
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 21:58   #1065
Aliseja
Rozeznanie
 
Avatar Aliseja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 522
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziękuję jak dokladnie używa się tego kwasu migdałowego i spiruliny ?
Aliseja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:29   #1066
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Tonik 5% z kw. migdałowym

hydrolat/woda dest. 75% 15g 15ml
kw.hialuronowy 1% 20% 4 g3,6ml
kw. migdałowy 5% 1g 1,25ml
Mozna też robić głębokie złuszczanie, ale już za późno, tak uważam mimo że kw. migdałowy nie jest fotouczulający, dlatego w tonikach o niskim stężeniu i owszem.

Spirulina jest proszkiem
2 łyżeczki alg rozrobić w wodzie mineralnej niegazowanej. Papkę nałożyć na twarz szyję i dekolt. Zmyć letnią wodą po 20 min. (1-2 razy w tyg.)
Wcześniej dobrze jest zrobić oczyszczanie (jeżeli można i trądzik nie jest ropny) Algi pachną dość intensywnie wodorostami, ale ważny jest efekt mozna wytrzymać te 20 min., a warto

Edytowane przez auraria
Czas edycji: 2011-04-14 o 22:31
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 08:46   #1067
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość

Spirulina jest proszkiem
2 łyżeczki alg rozrobić w wodzie mineralnej niegazowanej. Papkę nałożyć na twarz szyję i dekolt. Zmyć letnią wodą po 20 min. (1-2 razy w tyg.)
Wcześniej dobrze jest zrobić oczyszczanie (jeżeli można i trądzik nie jest ropny) Algi pachną dość intensywnie wodorostami, ale ważny jest efekt mozna wytrzymać te 20 min., a warto
Ja spirulinę rozrabiam z gęstym kefirem i dodaję olej np. z czarnej porzeczki z mazideł - czarny jak smoła, bałabym się go nałożyć solo na twarz Dzięki temu maska nie zasycha na skorupę. I odkryłam ostatnio, że z dodatkiem żółtej glinki jest lepiej - łatwiej się zmywa, nie rozmazuje się tak bardzo.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 11:41   #1068
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Na worki pod oczami dobra jest kofeina, ale poczytaj bo ja nie mam tego problemu i dokładnie nie pamiętam. U mnie koloryt doskonale wyrównał niacynamid (B3) ale sporo osób zapycha to nie wiem. Serum z wit C tez cudownie nawilża i poprawia kolor, można stosować przy naczynkach no i tonik z kwasem migdałowym (5%). Polecam tez hialuron plus jakis olej, nawilża, wygładza, koi, działa przeciwzmarszczkowo.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Do skóry trądzikowej to np. kwas migdałowy, glukanolakton (także na przebarwienia) algi morskie- spirulina (likwiduje nie tylko trądzik ale także zmiany skórne spowodowane trądzikiem)likwiduje niepożądane wypryski, przebarwienia i zaczerwienienia .
Kofeina to jest właśnie ostatnia rzecz, której jeszcze nie zdążyłam prztestować i na 100% będzie na mojej liście kiedy skończy mi się żel pod oczy. Dziękuję za polecenie toniku i za przepis na niego. Co do zapychania to chyba mam skłonności (napewno pochodne ropy) bo ostatnio mnie krem załatwił, no chyba że hydrolat z kocanki zapycha Może?
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 21:54   #1069
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Ja spirulinę rozrabiam z gęstym kefirem i dodaję olej np. z czarnej porzeczki z mazideł - czarny jak smoła, bałabym się go nałożyć solo na twarz .
Ale to musi śmierdzieć
Mnie porzeczka nie farbuje
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 22:38   #1070
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
ZSK ma sklep albo raczej raczej stoisko w sklepie, adresu nie pamiętam dokładnie, coś w stylu JPII 80, jest na stronie w każdym razie.
Niestety mogą nie miec czegoś na stanie, jak wysłałam rodzicielke na poczatku marca to nie mieli hydrolatów i paru innych rzeczy
Kompletni nie mogę znaleźć tej informacji Dasz jakiegoś linka czy cokolwiek?

Ok, znalazłam. Ale stoiska w Warszawie nie mają
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 07:08   #1071
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Kompletni nie mogę znaleźć tej informacji Dasz jakiegoś linka czy cokolwiek?

Ok, znalazłam. Ale stoiska w Warszawie nie mają
http://www.ecospa.pl/faq.php?#11 zjedź do tabelki koszty przesyłki

zeby nie było tylko OT:
Czy któraś z Was ma porównanie w działaniu olejowej wit. C i kw. askorb.?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:24   #1072
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
http://www.ecospa.pl/faq.php?#11 zjedź do tabelki koszty przesyłki

zeby nie było tylko OT:
Czy któraś z Was ma porównanie w działaniu olejowej wit. C i kw. askorb.?
Dzięki, aczkolwiek napisałaś ZSK, więc myślałam, że to o tym sklepie mowa :P Szkoda że ZSK nie mają, mają fajniejsze rzeczy
Sorry za offtop :P
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:34   #1073
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dzięki, aczkolwiek napisałaś ZSK, więc myślałam, że to o tym sklepie mowa :P Szkoda że ZSK nie mają, mają fajniejsze rzeczy
Sorry za offtop :P
Oż w mordke, ale ja nierozgarnięta jestem
O ecospa pisałam w innym wątku
Sprawdziłam ZSK i adres sklepu na JPII 80 zniknął (http://www.zrobsobiekrem.pl/?sklepy,176)
Przepraszam z OT
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-04-16 o 10:36
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 13:46   #1074
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

witam na mazidłach nowa jestem, troszke zaczelam eksperymentowac z BU, ale to poczatki, chcialam tam zamowic mleczko jedwabne do włosów + keratyne , jakims trafem nie wsadzilam do koszyka no i chyba to i dobrze naczytalm sie ze keratyna ma wlasciwosci pogrubijace itp i wlasnie czegos takiego szukam, mam delikatne wlosy niezbyt ich duzo ,chcila bym dodac gestosci i objetosci przy okazji nawilizyc bez zbednych silikonow, czy ktos mi tu poleci cos? keratynowe serum do włosów np? plus np niacynamid? mozna tak?czy cos innego? bede wdzieczna za odp

jeanett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 15:51   #1075
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam włosy cienkie i delikatne i sama robię sobie szampon (na bazie szamponowej) i mgiełkę
baza do mgiełki dla mnie jest
hydrolat/woda 50 ml
pantenol 0,5 ml
niacynamid 2,5 ml
keratyna 2,5 ml
honeyguat 2,5 ml
gliceryna 2,5 ml
łyżkę masła shea rozpuszczalnego w wodzie

i różne dodatki najczęściej dwa trzy z listy poniżej (na zmianę)
owies hydrolizowany 3%
karagenian 5%
kolagen z elastyną 5%
ceramidy 2%
hialuron nawet do 10%
L-cysteina 3%
wyc. z aloesy 5%

dodaje kilka kropel olejku eterycznego dla zapachu (jaki kto lubi) i kilka kropelek lonicery jako konserwant.
Dobrze to robi moim włosom. Na końcówki jeszcze w wilgotne włosy wcieram 1-2 kropelki oleju kokosowego, z nasion bawełny lub z miodli indyjskiej (trochę ciekawie pachnie hmmm wędzonką, ale działanie świetne)
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:36   #1076
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Tonik 5% z kw. migdałowym

hydrolat/woda dest. 75% 15g 15ml
kw.hialuronowy 1% 20% 4 g3,6ml
kw. migdałowy 5% 1g 1,25ml
Mozna też robić głębokie złuszczanie, ale już za późno, tak uważam mimo że kw. migdałowy nie jest fotouczulający, dlatego w tonikach o niskim stężeniu i owszem.

Spirulina jest proszkiem
2 łyżeczki alg rozrobić w wodzie mineralnej niegazowanej. Papkę nałożyć na twarz szyję i dekolt. Zmyć letnią wodą po 20 min. (1-2 razy w tyg.)
Wcześniej dobrze jest zrobić oczyszczanie (jeżeli można i trądzik nie jest ropny) Algi pachną dość intensywnie wodorostami, ale ważny jest efekt mozna wytrzymać te 20 min., a warto
A powiedz mi czy robiłaś ten tonik z kw. migdałowym z hydrolatem? Bo poszukiwałam w aptekach wody destylowanej lub do iniekcji ale nigdzie nie było. A na stacji tylko 5l baniaki Zastanawiam się czy mogłabym go zrobić z hydrolatem - mam oczarowy, z głogu i z zielonej herbaty. Może ten z zielonej herbaty byłby odpowiedni.

Lub może któraś z Was coś takiego mieszała?
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/





Edytowane przez Alithia
Czas edycji: 2011-04-17 o 18:37
Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 20:27   #1077
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Alithia Pokaż wiadomość
A powiedz mi czy robiłaś ten tonik z kw. migdałowym z hydrolatem? Bo poszukiwałam w aptekach wody destylowanej lub do iniekcji ale nigdzie nie było. A na stacji tylko 5l baniaki Zastanawiam się czy mogłabym go zrobić z hydrolatem - mam oczarowy, z głogu i z zielonej herbaty. Może ten z zielonej herbaty byłby odpowiedni.

Lub może któraś z Was coś takiego mieszała?
Oczywiscie ze mozna z hydrolatem. Serum migdalowe z BU jest na hydrolacie cytrynowym, a w przepisach na mazidlach do toniku z kwasem migdalowym zalecaja rozany - bo juz nie trzeba ustawiac pH. Inne pewnei też się nadaja, tylko musisz sprawdzić odczyn.
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 12:16   #1078
jeanett
Raczkowanie
 
Avatar jeanett
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 40
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Mam włosy cienkie i delikatne i sama robię sobie szampon (na bazie szamponowej) i mgiełkę
baza do mgiełki dla mnie jest
hydrolat/woda 50 ml
pantenol 0,5 ml
niacynamid 2,5 ml
keratyna 2,5 ml
honeyguat 2,5 ml
gliceryna 2,5 ml
łyżkę masła shea rozpuszczalnego w wodzie

i różne dodatki najczęściej dwa trzy z listy poniżej (na zmianę)
owies hydrolizowany 3%
karagenian 5%
kolagen z elastyną 5%
ceramidy 2%
hialuron nawet do 10%
L-cysteina 3%
wyc. z aloesy 5%

dodaje kilka kropel olejku eterycznego dla zapachu (jaki kto lubi) i kilka kropelek lonicery jako konserwant.
Dobrze to robi moim włosom. Na końcówki jeszcze w wilgotne włosy wcieram 1-2 kropelki oleju kokosowego, z nasion bawełny lub z miodli indyjskiej (trochę ciekawie pachnie hmmm wędzonką, ale działanie świetne)
hej, dzieki za odp... troszke tych skladnikow mieszasz spróbuje cos z tego stworzyc ale pewnie trudne to bedziejak na 1 raz a mozna zrobic chyba na 200ml odrazu, czy nie beardzo pozdrawiam
jeanett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 13:42   #1079
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja radzę mniej (trwałość) poza tym lepiej dopasować skład do swoich włosów, ja robiłam bazę i dodawałam składników i próbowałam na włosach (co lubią, czego za mało lub brak) i tak metoda prób i błędów doszłam do ilości i składu takiego że daje efekt jaki chcę (zdrowych, lśniących i chodzących za ruchem głowy włosów, a nie sztywnego sianka) a ich nie obciązają. Może być tak że do Twoich włosów to nie będzie pasowało, dlatego (mówię z doswiadczenia, a nie się mądrzę) lepiej od minimalnego składu i nie dużą ilość i dodawać sprawdzając na swoich włosach, az dojdziesz do takiego składu jaki pasuje Twoim włosom (aa tylko zapisuj, bo sie pogubisz ile czego, to też doswiadczenie)
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 20:26   #1080
Alithia
Zadomowienie
 
Avatar Alithia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 337
GG do Alithia Send a message via Skype™ to Alithia
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Oczywiscie ze mozna z hydrolatem. Serum migdalowe z BU jest na hydrolacie cytrynowym, a w przepisach na mazidlach do toniku z kwasem migdalowym zalecaja rozany - bo juz nie trzeba ustawiac pH. Inne pewnei też się nadaja, tylko musisz sprawdzić odczyn.
Dzięki
Zmajstrowałam sobie wczoraj ten tonik, ale na jakiejś odlewce wody destylowanej od sąsiadki pH musiałam podwyższyć sodą, go strasznie kwaśny wyszedł, ale w końcu udało mi się nastawić na ok 4.
Smaruję się dziś 2 dzień, wysypu nie ma, jakiegoś łuszczenia też nie. Chcę, trochę odświeżyć buzię, zobaczymy jak to dalej będzie.
Zastanawiam się tylko, bo konsystencję ma rzadkiego kiślu. Tez tak miałyście? Robiłam z HA.
__________________
Skąd wiesz jak smakuje jabłko, jeśli patrzysz tylko na drzewo.
Skąd wiesz jak smakuje miód, kiedy patrzysz tylko na pszczoły.
Nie oceniaj mnie....


Moje blogowanie:
http://okiemidlonmi.blogspot.com/




Alithia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.